Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 14:57



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 933 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 59, 60, 61, 62, 63  Następna strona
 Papież Franciszek - gesty,nadzieje,kontrowersje,komentarze 
Autor Wiadomość
Post Re: Papież Franciszek - gesty,nadzieje,kontrowersje,komentar
taryjel napisał(a):
monarchę, który gada frazesami, że „wszyscy są winni” takie coś jest oburzające.

Co Cię w tym oburza?
Jak wyłączysz telewizor, usiądziesz w ciszy sam ze sobą, to może dowiesz się, dlaczego wszyscy są winni.


Śr kwi 06, 2022 15:31

Dołączył(a): Śr sie 18, 2021 7:48
Posty: 566
Post Re: Papież Franciszek - gesty,nadzieje,kontrowersje,komentar
Believing napisał(a):
Co Cię w tym oburza?
Jak wyłączysz telewizor, usiądziesz w ciszy sam ze sobą, to może dowiesz się, dlaczego wszyscy są winni.
Ale do Ciebie nie dociera, że słowa Franciszka nie są oburzające same w sobie? Są oburzające w określonym kontekście. Tym kontekstem jest agresja Rosjan na Ukrainę i wyrzynanie ludności cywilnej.

Jak wyłączę telewizor i usiądę w ciszy sam ze sobą, to z pewności dojdę w drodze autorefleksji do tego, że jestem winny wielu rzeczy. Co nie zmienia faktu, że to nie ja napadłem na Ukrainę, to nie ja wydałem rozkaz mordowania cywiliów i to nie ja wykonuję ten rozkaz. Nie jesteśmy w sytuacji, kiedy trzeba mnie bezwzględnie powstrzymać przed mordowaniem kolejnych ludzi. Więc frazesy „wszyscy jesteśmy winni” w sytuacji, gdy oczekuje się od Jego Świątobliwości jasnego potępienia konkretnej zbrodni to śliski unik.


Śr kwi 06, 2022 16:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Papież Franciszek - gesty,nadzieje,kontrowersje,komentar
Odpowiedz papieza wpisuje sie w nauczanie Zalozyciela. Mysle ze dobra ilustracja jest scena uwolnienia kobiety cudzoloznej. Nikt jej nie potepil. Ale bedzie czas zniwa - tak wierza chrzescijanie.


Śr kwi 06, 2022 18:23
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Papież Franciszek - gesty,nadzieje,kontrowersje,komentar
Kael napisał(a):
Ci uzytkownicy nie studiuja kazdej wypowiedzi papieskiej w calosci. Tak jak nie wglebiaja sie w tajniki mysli innych uzytkownikow mediow spolecznosciowych.

Czyli po prostu plotą trzy po trzy jak jakieś przekupki na targu, a spora część ludzi wierzy im na słowo. Sto lat temu wymagano jeszcze zapoznania się z całością wypowiedzi i kontekstem, zanim rzuciło się w kogoś błotem. Prawda w dzisiejszych czasach jest ustalana przez demokratyczną większość, podzielającą daną interpretację w komentarzach pod twittem. Dożyliśmy czasów, gdzie rzetelność dziennikarska mało kogo obchodzi, bo ludziom nie chce się czytać dłuższych tekstów niż nagłówek, więc Twitter wygrał rząd dusz. Pytanie Piłata sprzed dwóch tysięcy lat pozostaje aktualne, bo tłumy dziś osądzają tak samo.

taryjel napisał(a):
W którym królowi Watykanu nie potrafi przejść przez gardło zdanie „Rosja napadła na Ukrainę”. Nie można się dziwić, że dla „zwykłych ludzi”, którzy z jednej strony widzą obywateli Buczy zarzynanych przez Putina jak prosiaki, a z drugiej — monarchę, który gada frazesami, że „wszyscy są winni” takie coś jest oburzające.

Król Watykanu ma mówić to, co mu dyktuje @Taryjel? Gdy papież mówił, że wszyscy jesteśmy winni, odnosił się do pierwszej i drugiej wojny światowej, więc racz zapoznać się z tekstem, który zacytowałam, zamiast powielać jakieś półprawdy stawiając tym samym chochoły.

Reakcja papieża Franciszka na doniesienia z Buczy jest następująca:
Najnowsze informacje o wojnie na Ukrainie, zamiast przynosić ulgę i nadzieję, zaświadczają o nowych potwornościach, takich jak masakra w Buczy – mówił Ojciec Święty. – Coraz bardziej przerażające okrucieństwa, dokonywane są także na cywilach, bezbronnych kobietach i dzieciach. Są to ofiary, których niewinna krew woła do nieba i błaga: «Niech zostanie położony kres tej wojnie! Niech zamilknie broń! Niech zaprzestanie się siać śmierć i zniszczenie!». Pomódlmy się o to razem.“

Kolejne słowa Papież wypowiedział trzymając w rękach ubrudzoną ukraińską flagę, którą na koniec ucałował. Napisy na niej świadczyły, że zanim dotarła do Buczy, była świadkiem rewolucji godności, która miała miejsce na Majdanie. Papież zaprosił też do siebie obecne na audiencji razem z matkami ukraińskie dzieci. Ofiarowały mu namalowany przez siebie obraz w barwach ukraińskiej flagi z napisem – chcemy pokoju. Franciszek obdarował dzieci ogromnymi jajkami z czekolady.

„Wczoraj prosto z Buczy, przywieziono mi tę flagę. Ta flaga pochodzi z wojny, właśnie z tego zamęczonego miasta - Buczy. Towarzyszy nam też tutaj grupa ukraińskich dzieci. Pozdrówmy je i pomódlmy się razem z nimi – zachęcał Papież trzymając w rękach ukraińską flagę. – Te dzieci musiały uciekać i przybyć do obcej ziemi: to jeden z owoców wojny. Nie zapominajmy o nich i nie zapominajmy o narodzie ukraińskim. Ciężko jest być wykorzenionym ze swej ziemi przez wojnę.“
https://kosciol.wiara.pl/doc/7452279.Pa ... ew-blaga-o

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


Śr kwi 06, 2022 19:16
Zobacz profil
Post Re: Papież Franciszek - gesty,nadzieje,kontrowersje,komentar
taryjel napisał(a):
Jak wyłączę telewizor i usiądę w ciszy sam ze sobą, to z pewności dojdę w drodze autorefleksji do tego, że jestem winny wielu rzeczy. Co nie zmienia faktu, że to nie ja napadłem na Ukrainę, to nie ja wydałem rozkaz mordowania cywiliów i to nie ja wykonuję ten rozkaz.

Ujmę to najprościej jak potrafię. "Polizałeś" się po wierzchu i stwierdziłeś w drodze autorefleksji, że jesteś winny wielu rzeczy, ale nie napadłeś na Ukrainę i nie wydałeś rozkazu mordowania cywilów i sam fizycznie też nie wykonujesz tego rozkazu.

taryjel napisał(a):
Więc frazesy „wszyscy jesteśmy winni” w sytuacji, gdy oczekuje się od Jego Świątobliwości jasnego potępienia konkretnej zbrodni to śliski unik.

Nie chcę pisać że to nie Twój poziom, bo nie widzisz, że w słowach "wszyscy jesteśmy temu winni" jest więcej powiedziane niż jesteś w stanie zrozumieć.
Dlatego podpowiem Ci - wszyscy, bez wyjątku.

taryjel napisał(a):
Nie jesteśmy w sytuacji, kiedy trzeba mnie bezwzględnie powstrzymać przed mordowaniem kolejnych ludzi.

Tak sądzisz? Uważasz, że tylko na wojnie, w czołgu, z karabinem, napadając na sąsiednie państwo można mordować niewinnych ludzi?

Pomyśl trochę głębiej niż tylko powierzchownie. Jak się postarasz, to dasz radę zrozumieć co papież Franciszek powiedział.


Śr kwi 06, 2022 21:54

Dołączył(a): Śr sie 18, 2021 7:48
Posty: 566
Post Re: Papież Franciszek - gesty,nadzieje,kontrowersje,komentar
Mrs_Hadley napisał(a):
Król Watykanu ma mówić to, co mu dyktuje @Taryjel?
Naprawdę? Naprawdę chcesz zastosować tak niską taktykę erystyczną i uczynić z tego kwestię personalną? Naprawdę masz nadzieję, że ktoś uwierzy, że jestem jedyną osobą na świecie, która oczekuje od Franciszka, żeby jednoznacznie potępił działania Rosji? Otóż nie. Ja akurat średnio się tym przejmuję. Jedynie wyjaśniałem czego oczekują inni.

Cytuj:
Gdy papież mówił, że wszyscy jesteśmy winni, odnosił się do pierwszej i drugiej wojny światowej
A tu akurat albo kłamiesz, albo mówimy o innej wypowiedzi. Proszę — tutaj masz link do tej śliskiej wypowiedzi Twojego wodza:

https://twitter.com/Pontifex_pl/status/ ... 9854743556

Nie ma tam nic o wojnach. Jest o tym, co się „dzieje” (teraz) i tag „Ukraina”.

Believing napisał(a):
Nie chcę pisać że to nie Twój poziom, bo nie widzisz, że w słowach "wszyscy jesteśmy temu winni" jest więcej powiedziane niż jesteś w stanie zrozumieć.
I co z tego faktu ma wynikać? Co ludziom mordowanym teraz przez ruskich faszystów ma dać Twoja i Franciszka moralna masturbacja i bicie w piersi? No słucham? Przyznaliście się do winy i co dalej?

Cytuj:
Tak sądzisz? Uważasz, że tylko na wojnie, w czołgu, z karabinem, napadając na sąsiednie państwo można mordować niewinnych ludzi?
Nie, nie uważam. I nawet nie sugeruję. I nie wiem, jak można było coś takiego wywnioskować z mojej wypowiedzi.

Cytuj:
Pomyśl trochę głębiej niż tylko powierzchownie. Jak się postarasz, to dasz radę zrozumieć co papież Franciszek powiedział.
Ale ja rozumiem, co papież Franciszek powiedział — okrągły frazes. Teksty w stylu „zastanów się głębiej” nie zastąpią argumentów.


Cz kwi 07, 2022 7:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Papież Franciszek - gesty,nadzieje,kontrowersje,komentar
taryjel napisał(a):
Co ludziom mordowanym teraz przez ruskich faszystów ma dać Twoja i Franciszka moralna masturbacja i bicie w piersi?


Za tę wypowiedź dostajesz ostrzeżenie. Nawet o trudnych i kontrowersyjnych sprawach mozna mówić kulturalnie.

_________________
ksiądz


Cz kwi 07, 2022 11:27
Zobacz profil
Post Re: Papież Franciszek - gesty,nadzieje,kontrowersje,komentar
@taryjel
taryjel napisał(a):
Co ludziom mordowanym teraz przez ruskich faszystów ma dać Twoja i Franciszka moralna masturbacja i bicie w piersi?

Zapewne tyle samo, co Tobie dało to:
taryjel napisał(a):
Ale ja rozumiem, co papież Franciszek powiedział — okrągły frazes. Teksty w stylu „zastanów się głębiej” nie zastąpią argumentów.

Jeśli uważasz się za lepszego od wszystkich, to co tu robisz? Pomyśl, czy nie zaciągnąć się do ukraińskiego wojska, jak zrobiło to wielu innych obcokrajowców i walczyć z agresorem. A nie wymądrzać się na forum. Czyżbyś tylko tyle umiał robić?


Cz kwi 07, 2022 15:50

Dołączył(a): Śr sie 18, 2021 7:48
Posty: 566
Post Re: Papież Franciszek - gesty,nadzieje,kontrowersje,komentar
Believing napisał(a):
Jeśli uważasz się za lepszego od wszystkich, to co tu robisz?
Gdzie napisałem, że uważam się za lepszego od wszystkich? Dlaczego mnie oczerniasz?


Cz kwi 07, 2022 17:35
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Papież Franciszek - gesty,nadzieje,kontrowersje,komentar
taryjel napisał(a):
Naprawdę masz nadzieję, że ktoś uwierzy, że jestem jedyną osobą na świecie, która oczekuje od Franciszka, żeby jednoznacznie potępił działania Rosji? Otóż nie. Ja akurat średnio się tym przejmuję. Jedynie wyjaśniałem czego oczekują inni.

Naprawdę mam nadzieję, że te dawne czasy, kiedy poziom dyskusji z Tobą był wyższy, kiedyś wrócą. Na razie jesteś na jakiś etapie, gdzie zamiast czytać, co ktoś do Ciebie pisze, wyciągasz jakieś dziwne wnioski wyczytane między wierszami. Zwyczajnie nie bardzo rozumiem, dlaczego oczekujesz od papieża Franciszka wypowiedzenia tej magicznej formuły, nawet jeżeli zasłaniasz się tym, że to niby inni tego chcą, a Ty tak zupełnie przypadkiem, przy okazji o tym wspominasz. Czy to coś zmieni? Oczekiwania świata od Watykanu były różne od zarania dziejów, ale Watykan trzyma się swoich zasad. Dla niektórych będzie to powód do pretensji, dla innych do apostazji.

taryjel napisał(a):
A tu akurat albo kłamiesz, albo mówimy o innej wypowiedzi. Proszę — tutaj masz link do tej śliskiej wypowiedzi Twojego wodza:
[...]
Nie ma tam nic o wojnach. Jest o tym, co się „dzieje” (teraz) i tag „Ukraina”.

Trudno mi uwierzyć, że pisze to @Taryjel, który dał się poznać, jako ktoś kto trzyma się twardo faktów i rzetelnych źródeł, a potem coś się stało i wystarczy prawda podawana w serwisie społecznościowym, a za dowód w sprawie wystarczą dodane hasztagi :shock: . Przecież wiadomo, że specyfiką Tweetera są tzw. "skróty myślowe", będące najczęściej wycinkiem z pełnej wypowiedzi, więc jeżeli komuś zależy na prawdzie, powinien weryfikować wiadomości z Tweetera, inaczej dochodzi do takich kuriozalnych sytuacji jak całkiem niedawno, kiedy ktoś wrzucił foty kobiety i jej samochodu gdzieś w Krakowie, bo na samochodzie była rzekomo nowa swastyka. W komentach lincz, bo nikomu się nie chciało sprawdzić, że ten model samochodu akurat miał tą zakazaną literkę na długo przed agresją Rosji na Ukrainę. A jednak ludzie się zmieniają i nawet @taryjel olał podany przeze mnie cytat wypowiedzi papieża, podejrzewając że kłamię, a przecież w Internecie łatwo sprawdzić fakty: https://www.vatican.va/content/francesc ... torno.html
Przewiń na sam dół stronę i masz tam oryginał wypowiedzi. Mam nadzieję, że uznajesz oficjalne źródła, gdzie jest pełna wypowiedź, w przeciwnym przypadku nie ma sensu cała ta dyskusja.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


Cz kwi 07, 2022 18:29
Zobacz profil
Post Re: Papież Franciszek - gesty,nadzieje,kontrowersje,komentar
taryjel napisał(a):
Gdzie napisałem, że uważam się za lepszego od wszystkich?

Między wierszami, np tu:
taryjel napisał(a):
Ale do Ciebie nie dociera, że słowa Franciszka nie są oburzające same w sobie? Są oburzające w określonym kontekście. Tym kontekstem jest agresja Rosjan na Ukrainę i wyrzynanie ludności cywilnej.

taryjel napisał(a):
Więc frazesy „wszyscy jesteśmy winni” w sytuacji, gdy oczekuje się od Jego Świątobliwości jasnego potępienia konkretnej zbrodni to śliski unik.

taryjel napisał(a):
Chodzi o absolutnie obrzydliwą sytuację, w której ostatni monarcha absolutny Zachodniej Europy ma problem z jednoznacznym potępieniem czynów innego absolutnego monarchy. W którym królowi Watykanu nie potrafi przejść przez gardło zdanie „Rosja napadła na Ukrainę”. Nie można się dziwić, że dla „zwykłych ludzi”, którzy z jednej strony widzą obywateli Buczy zarzynanych przez Putina jak prosiaki, a z drugiej — monarchę, który gada frazesami, że „wszyscy są winni” takie coś jest oburzające. Nie można się dziwić, że większość tzw. 99% identyfikuje się raczej z trupami z Buczy, a nie z gładko gadającymi Putinem i Franciszkiem.

A za ten wpis gdybym była modem, dostał byś ode mnie czasowego bana.
Po pierwsze Franciszek jest papieżem i biskupem Rzymu jednocześnie, a nie "królem Watykanu" czy "monarchą gadającym frazesami" jak obraźliwie i kłamliwie nazywa @taryjel.

Robiłeś badania, masz konkretne dowody na to, że piszesz "o większości tzw. 99%, która raczej identyfikuje się z trupami z Buczy, a nie gładko gadającymi Putinem i Franciszkiem".
Nie wspomnę o tym, że dla mnie osobiście obrzydliwą manipulacją jest zestawienie Putina z Franciszkiem.
Za to zestawienie dotyczących kontekstu dwóch różnych osobowości, poglądów, działań przedstawionych przez Ciebie na jednej płaszczyźnie jako "gładko gadających" wyleciałbyś z hukiem z forum.

Ale ja nie jestem modem, więc śpij spokojnie.

taryjel napisał(a):
Dlaczego mnie oczerniasz?

I kto to mówi?

Zapytam tylko z grzeczności: palisz zioło, czy walisz głupa?
EOT.


Cz kwi 07, 2022 19:32

Dołączył(a): Śr sie 18, 2021 7:48
Posty: 566
Post Re: Papież Franciszek - gesty,nadzieje,kontrowersje,komentar
Believing napisał(a):
Między wierszami, np tu
Prosiłbym nie czytać zatem między wierszami, tylko to co rzeczywiście piszę.
Cytuj:
A za ten wpis gdybym była modem, dostał byś ode mnie czasowego bana.
Całe szczęście zatem, że nie jesteś modem.
Cytuj:
Po pierwsze Franciszek jest papieżem i biskupem Rzymu jednocześnie, a nie "królem Watykanu" czy "monarchą gadającym frazesami" jak obraźliwie i kłamliwie nazywa @taryjel.
Papież jest w myśl świeckiego, międzynarodowego prawa absolutnym monarchą mikropaństwa określanego popularnie jako „Watykan”. Jest to fakt, którego nie zanegujesz i który nie stoi w sprzeczności z faktem, że jest biskupem Rzymu.

Natomiast to, że tekst „wszyscy jesteśmy winni” jest w kontekście wojny w Ukrainie i żądań, by papież zajął jasne stanowisko, frazesem to moja ocena jego konkretnej wypowiedzi. I tę ocenę podtrzymuję.

Cytuj:
Robiłeś badania, masz konkretne dowody na to, że piszesz "o większości tzw. 99%, która raczej identyfikuje się z trupami z Buczy, a nie gładko gadającymi Putinem i Franciszkiem".
Nie robiłem badań. Widzę, co ludzie piszą w mediach społecznościowych. Widzę, jak wyglądają zbiórki wspierające Ukrainę i wolontariat. Widzę, że groźby konsumenckich bojkotów są traktowane poważnie przez większość firm. To wskazuje, że poparcie dla Ukrainy jest wśród społeczeństw Zachodu naprawdę przytłaczające.
Cytuj:
Za to zestawienie dotyczących kontekstu dwóch różnych osobowości, poglądów, działań przedstawionych przez Ciebie na jednej płaszczyźnie jako "gładko gadających" wyleciałbyś z hukiem z forum.
Na takim forum, gdzie nie wolno krytykować papieża i tak nie miałbym czego szukać, więc nie rozumiem, po co w kółko powtarzasz to samo.

Cytuj:
EOT
To jest naprawdę kiepskie. Jak nie masz argumentów, to po prostu nic nie pisz. Ostentacyjne trzaskanie drzwiami nie sprawi, że Twój brak argumentów stanie się czymś więcej.


Pt kwi 08, 2022 7:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Papież Franciszek - gesty,nadzieje,kontrowersje,komentar
Believing napisał(a):
Zapytam tylko z grzeczności: palisz zioło, czy walisz głupa?


Believing, jeszcze raz taka odzywka i dostaniesz ostrzeżenie. Na razie nieformalnie Cię ostrzegam.

_________________
ksiądz


Pt kwi 08, 2022 7:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Papież Franciszek - gesty,nadzieje,kontrowersje,komentar
W mojej niewaznej opinii papiez nie moze otwarcie popierac zadnej ze stron w tej wojnie, jako ze wowczas zrownal by swoje stanowisko ze stanowiskiem niejakiego Cyryla, jawnie popierajacego Putina. Rozumiem ze z tego powodu wypowiada sie tak a nie inaczej.
Okreslenie ze "wszyscy jestesmy winni" rowniez mozna rozumiec tak ze ne tylko Rosjanie doprowadzili do tej wojny, amerykanska polityka zagraniczna tez.


Pt kwi 08, 2022 15:03
Zobacz profil
Post Re: Papież Franciszek - gesty,nadzieje,kontrowersje,komentar
@subadam
Twoja opinia jest bardzo trafna. I równie ważna.

@bramin
Postaram się być grzeczna.

taryjel napisał(a):
Papież jest w myśl świeckiego, międzynarodowego prawa absolutnym monarchą mikropaństwa określanego popularnie jako „Watykan”. Jest to fakt, którego nie zanegujesz i który nie stoi w sprzeczności z faktem, że jest biskupem Rzymu.

Zdobyłam nową wiedzę.

taryjel napisał(a):
Natomiast to, że tekst „wszyscy jesteśmy winni” jest w kontekście wojny w Ukrainie i żądań, by papież zajął jasne stanowisko, frazesem to moja ocena jego konkretnej wypowiedzi. I tę ocenę podtrzymuję.

Masz do tego pełne prawo. W rozmowie nie o to chodzi by się przekonywać do własnych racji.

taryjel napisał(a):
Na takim forum, gdzie nie wolno krytykować papieża i tak nie miałbym czego szukać, więc nie rozumiem, po co w kółko powtarzasz to samo.

Wylecieć na jakiś określony czas, a wylecieć z hukiem to nie jest to samo.
Jeśli tak postrzegasz subtelne różnice w moich wypowiedziach, to nie ma co się dziwić, że nie możemy się zrozumieć.

taryjel napisał(a):
To jest naprawdę kiepskie.

Nie jest kiepskie. Czasami warto zakończyć rozmowę w jakimś konkretnym punkcie, zwłaszcza gdy nie potrafimy dojść do porozumienia, tudzież odpuścić.

Believing napisał(a):
Zapytam tylko z grzeczności: palisz zioło, czy walisz głupa?

Przepraszam, że wyraziłam się w ten sposób. Wówczas, gdy pisałam te słowa, tak myślałam.


Pt kwi 08, 2022 16:01
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 933 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 59, 60, 61, 62, 63  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL