Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz cze 06, 2024 7:27



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Jest święty 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt lip 22, 2005 17:48
Posty: 3
Post Jest święty
W styczniu zapisałem sie z żoną na pielgrzymkę do Rzymu aby spotkać tam Ojca Świętego. Krótko przed wyjazdem (w lipcu) moja córka miałą groźny wypadek kolizja z samochodem żyje. Myślę że to opatrzność za, która podziękowałem MOJEMU OJCU przy Jego grobie. Co myślicie???


Pt lip 22, 2005 19:58
Zobacz profil
Post 
A jakże opatrzność mogła dopuścić do Tego wypadku? Zaspała?

Stało się coś złego (groźny wypadek) a Ty się cieszysz z mniejszego zła (poranione dziecko) toż to relatywizm moralny!!!


Pn lip 25, 2005 10:21

Dołączył(a): Pt lip 22, 2005 17:48
Posty: 3
Post Odp
Wypadek to nie powód do zachwytu ale córka żyje i cieszy się drowiem. Ale dziwne jest to że i ona sama wierzy że to opatrzność Jana Pawła. Z takiego wypadku nie wychodzi się bez zadrapań. Ona wyszła, świadkowie twierdzą że to cód


Pn lip 25, 2005 12:21
Zobacz profil
Post 
No to i dobrze, ale powiedz co się stało, że opatrzność zaspała przy samym wypadku. Skoro uratowała jej życie - nie mogła intereniować wcześniej, przed wypadkiem?

A czy nie uratowali czasem pańskiej córki Ci którzy pospieszyli jej z pomocą (pogotowie, czy straż pożarna- nie znam szczegółów).

Opatrzność do dość ciekawa kwestia, ale nie zdawałbym jedynie na opatrzność kwestii życia mojego dziecka.

PS Proszę przekazać życzenia dla córki: Rychłego powrotu do zdrowia.


Pn lip 25, 2005 12:50

Dołączył(a): Pt lip 22, 2005 17:48
Posty: 3
Post Odpowiedź
Córka po wypadku miała małe zadrapanie na ramieniu i nie pomógł jej nikt mimo obecności popropstu wstała. Wyniki badań są pozytywne. To co to jest?
Ale głównym moim wątkiem jest wiara w opatrzność i działanie Jana Pawła.
Ty go pomijasz. Dlatego zadam pytanie kim dla Ciebie był i jest Jan Paweł II???


Pn lip 25, 2005 12:57
Zobacz profil
Post 
JP2 - dla mnie osobiście nie był nikim ważnym. Znaczy Polak i w świecie szanowany- ok., ale nic po za tym.

A skąd ta pewność, że JP 2, a nie św. Krzysztof, albo Matka Boska, albo kto inny?


Pn lip 25, 2005 13:01
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 14, 2005 8:30
Posty: 964
Post Re: Jest święty
Myślę że Jan Paweł II może się wstawiać za każdego z nas w modlitwach (prośbach) do Boga, nie wiadomo tylko czy ogląda Jego oblicze i czy jego prośby będą wysłuchane.


Pn lip 25, 2005 14:08
Zobacz profil
Post 

IMHO, nie dojdziecie do porozumienia.
Po pierwsze dlatego, że problem Opatrzności nie jest taki prosty i rzeczywiście ten kto zwraca uwagę, że Bóg dopuścił nie tylko do dobrych okoliczności ale i do złych, w tym przypadku, ma rację.
Po drugie dlatego, że semper posiada siatkę pojęć, która z samej swojej konstrukcji wyklucza możliwość istnienia cudu. Ktoś może twierdzić, że przeżył coś nadzwyczajnego, ale skoro (według ideologii scjentyzmu) cuda nie istnieją, to należy je z zasady wykluczyć.

Zresztą którzy to wielcy monoteiści z przeszłości uważali, że ich życie będzie proste i usłane różami. Często ich życie kończyło się jakąś dramatyczną śmiercią, a za życia byli narażeni na wiele trudności. Jeżeli mówili oni o Opatrzności, to nie myśleli wcale o tym, że zawsze wyjdą ze wszystkiego bez szwanku, a jedynie o to, że Boży Plan zostanie zrealizowany.

O tym, że ostatecznie nikt z nas nie wyjdzie bez szwanku wiemy dobrze. Każdego z nas czeka śmierć i w tych warunkach mówiono o Opatrzności. Nie chodziło więc o to, że Opatrzność polega na ratowaniu z każdej możliwej opresji.


Pn lip 25, 2005 14:35
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 8 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL