Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz cze 06, 2024 14:14



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 933 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 63  Następna strona
 Papież Franciszek - gesty,nadzieje,kontrowersje,komentarze 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt wrz 21, 2010 19:56
Posty: 195
Post Re: Papież Franciszek - gesty,nadzieje,kontrowersje,komentar
Alus napisał(a):
...Caritasu, bo kojarzy im się np z wystawnym życiem biskupa wożonego samochodem za 300 tys. zł.

Dość już oczerniania naszego kościola przez Alus, do usunięcia to...


N kwi 21, 2013 17:23
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Papież Franciszek - gesty,nadzieje,kontrowersje,komentar
W jaki sposób ta opinia oczernia Kościół?

Aluś, wydaje mi się to dość wątpliwą tezą, że różnica w zbiórkach wynikła z tego, że biskup jeździ drogim samochodem (a właściwie do której konkretnie sprawy się odnosisz?). Stawiałbym raczej na różnicę pomiędzy zaufaniem do instytucji Caritasu a zaufaniem jakie budziła wspomniana siostra. Choć może jakieś inne czynniki też wchodziły tam w grę?

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


N kwi 21, 2013 17:41
Zobacz profil
Post Re: Papież Franciszek - gesty,nadzieje,kontrowersje,komentar
Soul33 napisał(a):
W jaki sposób ta opinia oczernia Kościół?

Aluś, wydaje mi się to dość wątpliwą tezą, że różnica w zbiórkach wynikła z tego, że biskup jeździ drogim samochodem (a właściwie do której konkretnie sprawy się odnosisz?). Stawiałbym raczej na różnicę pomiędzy zaufaniem do instytucji Caritasu a zaufaniem jakie budziła wspomniana siostra. Choć może jakieś inne czynniki też wchodziły tam w grę?

Siostra posługiwała w moim kościele krótko i kilka lat temu. Więć raczej przyczyna znajomości odpada.
Raczej kwestia zaufania - w ostatnim roku wspomagaliśmy księży posługujących na Ukrainie, Białorusi i Peru. Każdorazowo zebrano kwoty od 8 tys wzwyż.
Zbiórki na potrzeby lokalnego Kościoła zamykają się w kwotach rzędu 1.800 zł do 3 tys. zł.
Przyczyna takich zachowań wiernych zapewne leży w kampanii medialnej wymierzonej w duchownych i nieodpowiedzialnym zachowaniem części duchowieństwa.

TQu zirytowany jest moją opinią o bioenergoterapii, stąd jego irracjonalne oskarżenia :D


N kwi 21, 2013 18:06
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Papież Franciszek - gesty,nadzieje,kontrowersje,komentar
- Także we wspólnotach chrześcijańskich są karierowicze. Udają, że wchodzą do niej, ale to złodzieje i zbóje okradający Jezusa z chwały - powiedział cytowany przez Ansę papież w homilii podczas porannej mszy, jaką codziennie odprawia w watykańskim Domu św. Marty, gdzie mieszka. Dodał, że karierowicze "chcą tylko zysku dla samych siebie".

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... zieje.html

Papież Franciszek mówi coraz konkretniej. Obcina też pensje i premie swoim podwładnym. Może niedługo przyjdzie czas i na naszych plebanów?
Ciekawe co na to niektórzy nasi kapłani, którzy mieszkają w pałacach i budują pałace, a poruszają się limuzynami za nie mniej niż 100 tysi?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pn kwi 22, 2013 14:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 22, 2013 4:57
Posty: 96
Post Re: Papież Franciszek - gesty,nadzieje,kontrowersje,komentar
Jajko napisał(a):
- Ciekawe co na to niektórzy nasi kapłani, którzy mieszkają w pałacach i budują pałace, a poruszają się limuzynami za nie mniej niż 100 tysi?

Grubo się pomyliłeś bo Alus podaje, że za 300 000 zl.


Pn kwi 22, 2013 16:23
Zobacz profil
Post Re: Papież Franciszek - gesty,nadzieje,kontrowersje,komentar
yossef napisał(a):
Jajko napisał(a):
- Ciekawe co na to niektórzy nasi kapłani, którzy mieszkają w pałacach i budują pałace, a poruszają się limuzynami za nie mniej niż 100 tysi?

Grubo się pomyliłeś bo Alus podaje, że za 300 000 zl.

Ale ten mój ordynariusz ponoć stanowi wyjątek, bo nawet nuncjusz papieski porusza się tańszym samochodem.


Pn kwi 22, 2013 16:41
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Papież Franciszek - gesty,nadzieje,kontrowersje,komentar
Nie chciałem przesadzać i zawężać puli "karierowiczów" :D
Z utęsknieniem czekam aż się Franciszek nimi zajmie.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pn kwi 22, 2013 19:38
Zobacz profil
Post Re: Papież Franciszek - gesty,nadzieje,kontrowersje,komentar
Alus napisał(a):
Nadal utrzymuję, bo może nie znasz słów bł Jana Pawła II do rodaków Nie stawiajcie mi pomników tylko się za mnie módlcie, Nie klaszczcie mi, tylko mnie słuchajcie.
Łatwiej postawić kolejny pomnik niż wcielać w życie jego naukę, przesłanie. Papież był tego świadomy i dlatego rozżalony,w 1991r w Kielcach niemal krzyczał Nie myślcie, że mnie to nie boli, to jest moja matka, ta ziemia, to jest moja ojczyzna.
Na pewno pożałował, ze w początkach pomnikomanii sam palce maczał. Miło jest wierzyć, że gdyby zobaczył tego giganta z Częstochowy, to na pewno by krzyczał.


Wt kwi 23, 2013 20:05

Dołączył(a): Wt wrz 21, 2010 19:56
Posty: 195
Post Re: Papież Franciszek - gesty,nadzieje,kontrowersje,komentar
Jajko napisał(a):
- Także we wspólnotach chrześcijańskich są karierowicze. Udają, że wchodzą do niej, ale to złodzieje i zbóje okradający Jezusa z chwały -

Napisz jak to rozumiesz i o kogo dokladnie tu chodzi. Jeśli znasz przykłady to przedstaw je.


Śr kwi 24, 2013 14:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 22, 2013 4:57
Posty: 96
Post Re: Papież Franciszek - gesty,nadzieje,kontrowersje,komentar
TQu napisał(a):
Jajko napisał(a):
- Także we wspólnotach chrześcijańskich są karierowicze. Udają, że wchodzą do niej, ale to złodzieje i zbóje okradający Jezusa z chwały -

Napisz jak to rozumiesz i o kogo dokladnie tu chodzi. Jeśli znasz przykłady to przedstaw je.

Którzy sa ci zlodzieje.....


Cz kwi 25, 2013 18:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Papież Franciszek - gesty,nadzieje,kontrowersje,komentar
TQu napisał(a):
Jajko napisał(a):
- Także we wspólnotach chrześcijańskich są karierowicze. Udają, że wchodzą do niej, ale to złodzieje i zbóje okradający Jezusa z chwały -

Napisz jak to rozumiesz i o kogo dokladnie tu chodzi. Jeśli znasz przykłady to przedstaw je.


To chyba nie jest trudne? Papież powiedział, że wśród kleru są osoby pazerne, które przedkładają bogactwo i osobiste interesy nad służbę Jezusowi. Oni tylko udają, a prawdziwym ich celem jest kariera. Papież nie wymieniał nikogo z nazwiska, ale chyba każdy interesujacy się choć minimalnie sprawami Kościoła kat. zna z mediów kilku kapłanów, których można by za karierowiczów=złodziei i zbujów uznać. A jak ktoś interesuje się głębiej i nie tylko medialnie, to może i osobiścia takiego zna...

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


N kwi 28, 2013 15:47
Zobacz profil
Post Re: Papież Franciszek - gesty,nadzieje,kontrowersje,komentar
No to Jajko badz odwazny i nazwij choc paru z nawziska. Tych, ktorych ty znasz. Moze niekoniecznie z mediow, ktore raczej nie zajmuja sie dokumentacja, ale osobiscie.
No, bo jezeli tylu ich jest, to na pewno paru w zyciu juz poznales.

Nie boj sie. Walczysz w obronie prawdy.


N kwi 28, 2013 15:50
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Papież Franciszek - gesty,nadzieje,kontrowersje,komentar
Ja osobiście żadnego kapłana nie znam - trzymam się od nich z dala. Znam tylko tych z mediów. Sorki.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


N kwi 28, 2013 19:31
Zobacz profil
Post Re: Papież Franciszek - gesty,nadzieje,kontrowersje,komentar
Nie znasz zadnego, a plotki i pomowienia rozpuszczasz jako pewnik.
Ladnie to tak?

A ja wiem, ze chyba każdy interesujacy się choć minimalnie tematem ateistow, zna z mediów kilku takich, których można by za karierowiczów=złodziei i zbójów uznać. A jak ktoś interesuje się głębiej i nie tylko medialnie, to może i osobiście takiego zna...


N kwi 28, 2013 19:59
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Papież Franciszek - gesty,nadzieje,kontrowersje,komentar
Ja tylko cytuję papieża. Ależ z niego plotkarz, co?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


N kwi 28, 2013 20:03
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 933 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 63  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL