Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N cze 16, 2024 5:41



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 24 mln na wizyte Benedykta XVI? 
Autor Wiadomość
Post 
E-e ToMu - Papiez do Polski przyjezdza jako glowa Kosciola Katolickiego, a nie jako glowa panstwa Watykan. Spotkanie nie dotyczy w zaden sposob stosunkow zagranicznych na poziomie gospodarczym czy politycznym Polski i Watykanu.


Crosis


Cz kwi 06, 2006 7:21
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 01, 2006 8:49
Posty: 870
Post 
R6 napisał(a):
Kaczorki i tak zapłacą miedzy innymi pieniedzmi niezainteresowanych wizytą. Arogancja i tyle.

Pragnę przypomnieć, że papież przyjeżdża do Polski na zaproszenie pana Aleksandra Kwaśniewskiego

_________________
Powiedziano ci, człowiecze, co jest dobre. I czegoż żąda Pan od ciebie, jeśli nie pełnienia sprawiedliwości, umiłowania życzliwości i pokornego obcowania z Bogiem twoim
Micheasz 6:8


Cz kwi 06, 2006 8:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 26, 2005 23:58
Posty: 3079
Post 
Wielbicielem byłego prezydenta i byłego towarzysza tez NIE jestem


Cz kwi 06, 2006 10:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 26, 2005 23:58
Posty: 3079
Post 
czyli niby cały koszt pielgrzymki pokrywają katolicy? Zreszta nawet gdyby tak było to i tak uważam za niemądre wydawanie takiej sumy na kilkudniową pielgrzymkę.


Cz kwi 06, 2006 10:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 26, 2005 23:58
Posty: 3079
Post 
Uważam ze ludzie powinni swobodnie dysponowac swoimi pieniedzmi ale to ze mi nie podoba cel na jaki je przeznaczają mogę napisać, zwłaszcza ze są pilniejsze i ważniejsze cele. kiedy ojciec przepija pieniądze i nie ma przez to środków na jedzenie dla własnych dzieci to czy nie powinno się wyrazić sprzeciwu w takiej sytuacji?


Cz kwi 06, 2006 10:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 26, 2005 23:58
Posty: 3079
Post 
nie miałbym zastrzeżeń gdyby za pielgrzymke płacili tylko zainteresowani i gdyby nie było pilniejszych i o wiele ważniejszych potrzeb. Nie twierdze ze wydawanie pieniedzy na pielgrzymki to marnotrastwo tak jak ich przepijanie. ale trzeba wybierac co jest wazniejsze. pielgrzymka jest wazna dal wielu ale czy jest to kwestia zycia i smierci jak w przypadku umierajcych z powodu braku pieniedzy a nie z braku metod leczenia. Byc moze jest tak ze czego oczy nie widzą tego sercu nie żal. Ja ostanio musze odwiedziać szpitale i moje oczy widzą...


Cz kwi 06, 2006 10:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2005 17:06
Posty: 968
Post 
R6 napisał(a):
czyli niby cały koszt pielgrzymki pokrywają katolicy?

Właśnie potwierdzenia źródeł finansowania nie mogę się doprosić od twórcy tematu.
R6 napisał(a):
Zreszta nawet gdyby tak było to i tak uważam za niemądre wydawanie takiej sumy na kilkudniową pielgrzymkę.

To tak, jakbyś napisał, że niemądry jest kosztowny przyjazd taty z Ameryki, "niech tata lepiej rozda pieniądze ubogim".

Pielgrzymka "procentuje" w sercach ludzi. Jeśli dzięki słowom Benedykta XVI Polacy będą pracować średnio o 10 zł wydajniej i przeznaczą je na potrzeby ubogich w swoim środowisku, to będzie to lekko licząc ok. 100 mln mamonek, które przejdą z rąk do rąk bez urzędniczego aparatu ssącego ;)

_________________
Nie smuć się zaraz z nieszczęść na świecie, bo nie znasz dobra zamierzonego w wyrokach Bożych, które one niosą z sobą dla wiecznej radości wybranych. (św. Jan od Krzyża)


Cz kwi 06, 2006 17:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
R6 napisał(a):
czyli niby cały koszt pielgrzymki pokrywają katolicy? Zreszta nawet gdyby tak było to i tak uważam za niemądre wydawanie takiej sumy na kilkudniową pielgrzymkę.

Czyli odbierasz ludziom prawo do dysponowania swoimi pieniędzmi. Nieładnie.

R6 napisał(a):
Nie twierdze ze wydawanie pieniedzy na pielgrzymki to marnotrastwo tak jak ich przepijanie. ale trzeba wybierac co jest wazniejsze.

Póki co, Benedykt XVI jeszcze nie przyjechał. A tak w ogóle - kierujesz się stereotypem, bo nie sądzę, żeby miał on podróżować tak często jak Jan Paweł II. A chyba jedna wizyta w kraju nie jest aż takim wielkim złem.

[...] Spidy

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Pt kwi 07, 2006 9:32
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 26, 2005 23:58
Posty: 3079
Post 
Tomu, czytaj proszę uważniej zanim zaczniesz opisywać domniemane dziury w całym. Napisałem, że niech ludzie sobie dysponują swoimi pieniędzmi. Ja moge tylko sie wypowiadać, ale nie moge zmuszac i nie che zmuszac do dawania pieniedzy na cos ważniejszego A tak wogóle czy mnie kto pytał czy chce dac pieniądze na te imprezę? W przypadku pielgrzymki to niezainteresowych wizytą zmusza sie do zrzutki. Jak to nazwać?


Pt kwi 07, 2006 17:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2005 17:06
Posty: 968
Post 
źródło: http://info.wiara.pl/index.php?grupa=4&art=1144175278

W związku z wizytą Ojca Świętego Benedykta XVI w Polsce rząd przeznaczył kwotę 24.356 tys. zł. na dodatkowe wsparcie finansowe pielgrzymki.

Środki z ogólnej rezerwy budżetowej zostaną przeznaczone m.in. dla ministra spraw wewnętrznych i administracji, ministra zdrowia, ministra transportu i budownictwa, ministra finansów, szefa ABW, szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, wojewody mazowieckiego, wojewody małopolskiego oraz wojewody śląskiego.


Te środki są m.in. po to, żebyś mógł R6 spokojnie minąć Kraków czy Warszawę w czasie pielgrzymki, a nie stać w korku. Są po to, żeby ludziom zapewnić opiekę medyczną w razie zasłabnięć czy wypadków. Zwiększony będzie ruch graniczny, który trzeba jakoś obsłużyć itd.
Jeśli chodzi o dodatkowy wkład katolików to na pielgrzymce będzie tysiące wolontariuszy.

_________________
Nie smuć się zaraz z nieszczęść na świecie, bo nie znasz dobra zamierzonego w wyrokach Bożych, które one niosą z sobą dla wiecznej radości wybranych. (św. Jan od Krzyża)


So kwi 08, 2006 18:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 18, 2006 10:47
Posty: 228
Post 
Ja się cieszę, że przyjeżdza papież, ale koszty faktycznie powinny byc niższe....


Śr kwi 26, 2006 9:20
Zobacz profil
Post 
W przypadku papieża mamy tak:

1. głowa państwa posiadającego ogromne wpływy na świecie
2. przywódca kościoła katolickiego
3. lider religijny lokalnie dominującej religii (z punktu widzenia polityków to nie to samo co pkt. 2)
4. spadkobierca ogromnego autorytetu
5. uznany, wybitny teolog cieszący się autorytetem własnym
6. szef najbardziej rozbudowanego wywiadu na świecie mającego swoich agentów w niemal każdej wiosce na świecie

Sposób i skala powitania gości Państwa jest wyłącznie decyzją polityczną. Coś się politykom opłaca albo nie. 1-6 wyraźnie wskazuje, że politykom się ten wydatek opłaca.

A jeśli ktoś się zamartwia biednymi i potrzebującymi, to niech głosuje na partie, które mogą spowodować zmniejszenie bezrobocia i nie truje populistycznych haseł, że jeśli przyjmiemy Ratzingera w kawiarni na kawie, to ludziom się będzie żyło lepiej. Istnieją realne metody na obniżenie bezrobocia, których społeczeństwo nie zechce zaakceptować. To jest realny problem, jeśli chodzi o biednych i opuszczonych, którymi nikt się nie interesuje, a nad którymi losem płaczą takie R6 wtedy, gdy im to politycznie odpowiada.


Śr kwi 26, 2006 12:24
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 26, 2005 23:58
Posty: 3079
Post 
TAKIE PTQWERTY , nie należe do zadnej partii , nie jestem teź lewicowcem i prosze mi nie wmawiać jakichś politycznych intencji. uwazam ze pielgrzymka jest za droga i nie powinno sie wydawac kasy na takie zabawy gdy sa wazniejsze sprawy na głowie. ale widze wy to macie gdzies i wasze egoistyczne potrzeby sa wazniejsze . bo wy chcecie miec imprezke. ja tam bym wolał zeby ludzie słuchali papiezy a nie tylko im klaskali i wydawali kase na ich przyjazdy jakby nie dało sie kupic ich ksiazek tylko trzeba było na zywo wykładu wysłuchać za 24 mln


Wt maja 09, 2006 22:49
Zobacz profil
Post 
Zgadzam się z R6 i podzielam pogląd, że jeśli tylko ktoś odważy wystąpić przeciwko kościołowi, nie zgodzi się z czymś, to od razu jest przez weilu postrzegany z lewicą. A ja również nie utożsamiam się z żadną partią polityczną, pomimo, że oczywiście niektóe partie są mi bliższe, a inne całkowicie odległe ideowo.

R6, wszystko co mówisz jest prawdą. Ja myślę KK podziela Twój pogląd, z tymże oni z tych "pielgrzymek" nie zrezygnują, choćby nie wiem ile piniędzey szło w błoto na tą "imprezke", a to z jednego podstawowego i egoistycznego punktu widzenia - te pilgrzymki wzmacniają pozycję KK w świecie, są okazją do pokazania jak wielu ma wiernych i jak jest "potężny". To jest jedyny powód pielgrzymek, strach przed spadkiem wpływów. Dochodzi takze do tego mania wielkości.




pozdrawiam,
michał


Śr maja 10, 2006 16:10

Dołączył(a): Pn lut 20, 2006 9:05
Posty: 818
Post 
Spidy napisał(a):
Pielgrzymka "procentuje" w sercach ludzi. Jeśli dzięki słowom Benedykta XVI Polacy będą pracować średnio o 10 zł wydajniej i przeznaczą je na potrzeby ubogich w swoim środowisku, to będzie to lekko licząc ok. 100 mln mamonek, które przejdą z rąk do rąk bez urzędniczego aparatu ssącego ;)
Podam inny przykład, jeżeli duchowe owoce pielgrzymki namiestnika Chrystusa spowodują, że jeden na tysiąc Polaków rzuci palenie lub odstawi alkohol, to państwo zaoszczędzi około 30 mln, czyli pielgrzymka zwróci się (nawet po odliczeniu strat na akcyzie;).


Śr maja 10, 2006 21:22
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL