Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz cze 06, 2024 2:29



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 933 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 63  Następna strona
 Papież Franciszek - gesty,nadzieje,kontrowersje,komentarze 
Autor Wiadomość
Post Re: Papież Franciszek - gesty,nadzieje,kontrowersje,komentar
Jeszcze lepsza jest deklaracja papieża Tysiąckroć wolę Kościół ulegający wypadkom od chorego Kościoła
http://info.wiara.pl/doc/1526231.Koscio ... a-zewnatrz
Odłam chorego polskiego Kościoła już zaliczył papieża Franciszka do loży masońskiej :(


Cz kwi 18, 2013 21:21
Post Re: Papież Franciszek - gesty,nadzieje,kontrowersje,komentar
Alus napisał(a):
Odłam chorego polskiego Kościoła już zaliczył papieża Franciszka do loży masońskiej :(
Nie dziw się, muszą się jakoś przed samym sobą usprawiedliwiać. To jest calkowicie naturalne zachowanie człowieka. Nawet jeżeli nie ma do tego podstaw, to wystarczy oskarżenie powtarzane jak aksjomat. Oczekiwałem czegoś podobnego.


Pt kwi 19, 2013 10:08
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 19, 2013 11:50
Posty: 2
Post Re: Papież Franciszek - gesty,nadzieje,kontrowersje,komentar
witam,

Jestem pełna podziwu dla skromności nowego Papieża Franciszka I, swoim zachowaniem dorównuje naszemu Janowi Pawłowi II, jednocześnie kontynuując jego dzieło i nauki. Mam nadzieję, ze zacznie równie gorąco pozdrawiać nas Polaków i się o nas modlić.


Pt kwi 19, 2013 11:57
Zobacz profil
Post Re: Papież Franciszek - gesty,nadzieje,kontrowersje,komentar
Przepraszam, ale dlaczego papiez Franciszek ma wyrozniac akurat Polakow?

Jesli chodzi o prostote, to raczej mam wrazenie, ze obecny papiez przewyzszyl Jana Pawla II w prostocie.

A tak naprawde to porownywanie papiezy jest lekko bez sensu, bo kazdy ma wlasny charyzmat, ktory potrzebny jest Kosciolowi na dany czas i kazdy jest po prostu wlasciwy.


Pt kwi 19, 2013 12:36
Post Re: Papież Franciszek - gesty,nadzieje,kontrowersje,komentar
jenifer napisał(a):
Jestem pełna podziwu dla skromności nowego Papieża Franciszka I, swoim zachowaniem dorównuje naszemu Janowi Pawłowi II, jednocześnie kontynuując jego dzieło i nauki.

Dorównuje? To jak na razie JP2 nie dorównuje Franciszkowi!

Wątpię, czy Franciszek postawi sam sobie pomnik, jak to zrobił JP2 w czasie swojej pierwszej pielgrzymki do Polski. wątpię także, czy kiedykolwiek bedzie konsekrował swój własny pomnik, jak to zrobił JP2 w czasie swojej drugiej pielgrzymki do Polski.

Kontynuuje? Raczej wprowadza nową jakość!


Pt kwi 19, 2013 13:13
Post Re: Papież Franciszek - gesty,nadzieje,kontrowersje,komentar
Kozioł napisał(a):
jenifer napisał(a):
Jestem pełna podziwu dla skromności nowego Papieża Franciszka I, swoim zachowaniem dorównuje naszemu Janowi Pawłowi II, jednocześnie kontynuując jego dzieło i nauki.

Dorównuje? To jak na razie JP2 nie dorównuje Franciszkowi!

Wątpię, czy Franciszek postawi sam sobie pomnik, jak to zrobił JP2 w czasie swojej pierwszej pielgrzymki do Polski. wątpię także, czy kiedykolwiek bedzie konsekrował swój własny pomnik, jak to zrobił JP2 w czasie swojej drugiej pielgrzymki do Polski.

Kontynuuje? Raczej wprowadza nową jakość!

Kozioł....postawił sam sobie, czy postawiono go przed faktem dokonanym, czyli "zaszczytem" odsłonięcia pomnika?.....precyzja bracie się kłania.


Pt kwi 19, 2013 13:25
Post Re: Papież Franciszek - gesty,nadzieje,kontrowersje,komentar
Alus napisał(a):
Kozioł....postawił sam sobie, czy postawiono go przed faktem dokonanym, czyli "zaszczytem" odsłonięcia pomnika?.....precyzja bracie się kłania.


"Pomnik Jana Pawła II na dziedzińcu Pałacu Biskupiego (Kraków).
Jest to dar samego papieża, który przywiózł pomnik do Krakowa w czasie pierwszej pielgrzymki do Polski, w czerwcu 1979. Zgodnie z wolą Jana Pawła II stanął on na tle okien prywatnej kaplicy biskupów krakowskich. Został uroczyście odsłonięty w maju 1980 roku, w 60. rocznicę urodzin papieża (niektóre źródła podają jesień tego samego roku)."

Za wiki (Pomniki Jana Pawła II w Krakowie)

"Na dziedzińcu pałacu znajduje się pomnik Jana Pawła II ufundowany i wykonany przez Jole Sensi Croci. Z inicjatywy papieża przeniesiony do Krakowa podczas pierwszej jego pielgrzymki do Polski w 1979. Odsłonięto go 18 maja 1980 na pamiątkę jubileuszu 60. urodzin papieża."
Za wiki (Pałac Biskupi w Krakowie)

W czasie pierwszej pielgrzymki JP2 przywiózł swój pomnik ze soba i wskazał miejsce gdzie ma stanac. W czasie drugiej wizyty konsekrował własny pomnik (Sugerowanie, ze został w to wrobiony nie ma sensu. Program wizyty jest zawsze wczesniej uzgadniany przez trzy strony : Watykan, Episkopat i administracja państwa)


Pt kwi 19, 2013 13:38
Post Re: Papież Franciszek - gesty,nadzieje,kontrowersje,komentar
Byłbym niesłychanie ostrożny przy korzystaniu z polskiej Wikipedii, jeśli chodzi o hasła związane z kwestiami światopoglądowymi (religia, polityka itp.).


Pt kwi 19, 2013 14:28
Post Re: Papież Franciszek - gesty,nadzieje,kontrowersje,komentar
Baaaaaaaardzo ostrożnym....dar i dzieło Jole Sensi Croci. odsłonięty w maju 1980r.
http://zlotapolska.pl/affer,3,23-palac- ... w-krakowie
I ani słowa o inicjatywie, zaleceniu JPII.
W Wiki pod hasłem "Pomniki papieża Jana Pawła II" napisano Stojąca statua jest dziełem włoskiej rzeźniarki Jole Sensi Croci, podarowana została Krakowowi przez włoskich artystów..
Możesz dowolnie wybrać sobie wersję, ja zdecydowanie nie przyjmuję opcji, że bł JP II przywoził swoje pomniki.
On, który wielokrotnie napominał Wy mi nie klaszczcie, wy mnie słuchajcie nie miał w sobie ni grama mitomanii.


Ostatnio edytowano Pt kwi 19, 2013 15:15 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 2 razy



Pt kwi 19, 2013 15:01
Post Re: Papież Franciszek - gesty,nadzieje,kontrowersje,komentar
jenifer napisał(a):
Jestem pełna podziwu dla skromności nowego Papieża Franciszka I, swoim zachowaniem dorównuje naszemu Janowi Pawłowi II, .

Kael napisał(a):
mam wrazenie, ze obecny papiez przewyzszyl Jana Pawla II w prostocie.

Kozioł napisał(a):
Dorównuje? To jak na razie JP2 nie dorównuje Franciszkowi!


Umówmy się, że idą łeb w łeb, bo jeszcze kogos temperament poniesie i znów do kłotni dojdzie.


Pt kwi 19, 2013 15:03
Post Re: Papież Franciszek - gesty,nadzieje,kontrowersje,komentar
Alus napisał(a):
Baaaaaaaardzo ostrożnym....dar i dzieło Jole Sensi Croci. odsłonięty w maju 1980r.
Tego, że pomnik papieża tam stoi, nie kwestionuję. Ani tego, że powstał we Włoszech. Pytanie: czy rzeczywiście przywiózł go tenże papież i jeszcze kazał ustawić w konkretnym miejscu? I sam odsłaniał? (Użyłeś słowa "konsekrował", ale baaardzo wątpię, czy ktokolwiek dokonał konsekracji pomnika).


Pt kwi 19, 2013 15:08
Post Re: Papież Franciszek - gesty,nadzieje,kontrowersje,komentar
Alus napisał(a):
Baaaaaaaardzo ostrożnym....dar i dzieło Jole Sensi Croci. odsłonięty w maju 1980r.
http://zlotapolska.pl/affer,3,23-palac- ... w-krakowie
I ani słowa o inicjatywie, zaleceniu JPII.

Znam tą wersję równiez z wiki Pomnik Jana Pawła II na dziedzińcu Pałacu Biskupiego (Kraków)
Nie mogę tylko znaleźć podstawy aby ja przyjąć. Ze skąpych informacji wnioskuje, ze Jole Sensi Croci podarowała swa pracę JP2, a ten z kolei postawił go w Krakowie.

OK, powiedzmy tak: włoszka podarowała pomnik polakom, a JP2 go przywiózł i wskazał miejsce gdzie ma stać.
Czy na podstawie dotychczasowego zachowania i wypowiedzi Franciszka wyobrazacie sobie, aby tak postąpił?


Pt kwi 19, 2013 15:20
Post Re: Papież Franciszek - gesty,nadzieje,kontrowersje,komentar
Kozioł napisał(a):
Alus napisał(a):
Baaaaaaaardzo ostrożnym....dar i dzieło Jole Sensi Croci. odsłonięty w maju 1980r.
http://zlotapolska.pl/affer,3,23-palac- ... w-krakowie
I ani słowa o inicjatywie, zaleceniu JPII.

Znam tą wersję równiez z wiki Pomnik Jana Pawła II na dziedzińcu Pałacu Biskupiego (Kraków)
Nie mogę tylko znaleźć podstawy aby ja przyjąć. Ze skąpych informacji wnioskuje, ze Jole Sensi Croci podarowała swa pracę JP2, a ten z kolei postawił go w Krakowie.

OK, powiedzmy tak: włoszka podarowała pomnik polakom, a JP2 go przywiózł i wskazał miejsce gdzie ma stać.
Czy na podstawie dotychczasowego zachowania i wypowiedzi Franciszka wyobrazacie sobie, aby tak postąpił?

Sądzisz, że Franciszek zlekceważyłby pracę i wolę artysty i polecił wyrzucić pomnik na śmietnik?
Bł Jan Paweł II jeśli rzeczywiście decydował o miejscu ustawienia, to wybrał najbardziej ukryte miejsce, niedostępnie szerokiej publice.


Pt kwi 19, 2013 15:25
Post Re: Papież Franciszek - gesty,nadzieje,kontrowersje,komentar
Alus napisał(a):
Sądzisz, że Franciszek zlekceważyłby pracę i wolę artysty i polecił wyrzucić pomnik na śmietnik?
Bł Jan Paweł II jeśli rzeczywiście decydował o miejscu ustawienia, to wybrał najbardziej ukryte miejsce, niedostępnie szerokiej publice.

Najbardziej ukryte miejsce było gdzies w magazynie, tuz obok tiary którą JP2 przyjął od Węgrów (także piękne dzieło) i wielu innych darów.
Pomnik postawił świadomie w Polsce, w przestrzeni publicznej w której było to możliwe (to była komuna!).

Nadal utrzymujesz, że w trakcie drugiej pielgrzymki został postawiony nagle przed faktem dokonanym?


Pt kwi 19, 2013 16:02
Post Re: Papież Franciszek - gesty,nadzieje,kontrowersje,komentar
Nadal utrzymuję, bo może nie znasz słów bł Jana Pawła II do rodaków Nie stawiajcie mi pomników tylko się za mnie módlcie, Nie klaszczcie mi, tylko mnie słuchajcie.
Łatwiej postawić kolejny pomnik niż wcielać w życie jego naukę, przesłanie. Papież był tego świadomy i dlatego rozżalony,w 1991r w Kielcach niemal krzyczał Nie myślcie, że mnie to nie boli, to jest moja matka, ta ziemia, to jest moja ojczyzna.

W kwestii gestów dzisiejsza refleksja z mojego kościoła parafialnego.
W niedzielę święta Miłosierdzia Bożego zebrano po Mszach na rzecz Caritasu 2,800zł.
W kolejną siostra służebniczka (parę lat temu posługiwała w mojej parafii) prosiła o wspomożenie na rzecz ubogich w Mołdawii, wśród których siostry posługują - zebrała 12.800zł.
Konkluzja....ludzie bardzo chętnie dadzą pieniądze na rzecz ubogich, ale niezbyt chętnie dla Caritasu, bo kojarzy im się np z wystawnym życiem biskupa wożonego samochodem za 300 tys. zł.


N kwi 21, 2013 17:05
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 933 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 63  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL