Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 23, 2024 14:49



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Czy powinien potępić Busha ? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 14, 2004 19:35
Posty: 796
Post 
No proszę jaki piękny antysemityzm tu mamy na forum. Co złego to Żydzi (chrześcijanin od siedmiu boleści się znalazł :mad: )

To, że Ameryka niszczy swą ekspansją inne kultury jak szarańcza to jedno, ale porównanie Al-Kaidy do AK to lekkie przegięcie.


Pn cze 07, 2004 6:08
Zobacz profil
Post 

Wando, spokojnie :)
.:. Powiedział co wiedział


Pn cze 07, 2004 7:20
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2003 22:40
Posty: 1707
Post 
Belizariusz napisał
Cytuj:
odunowie

Irak za rzadow Hussajna byl wspaniala baza dla terrorystow.
Poza tym .......dziesiec lat wczesniej na Kuwejt napadli Indianie


No tak gdyby 10 lat temu jak droga czołgom amerykańskim stała otworem na Bagdad Amerykanie nie weszli ze względów politycznych . Za ten błąd Busch (senior płaci prezydenturą.) Junior zapłaci w jesieni tym samym.. Pytać by można kto wyszkolił Alkaide.
Skoro sobie ich Amerykanie wykształcili wypromowali. Afganistanie dobrzy byli jak zwalczali Rosjan.. Czyli wychowali dziecko które teraz kąsa..
Czym był Irak czy był siedzibą terroryzmu.. Pewnie w takim samym stopniu jak Iran i jeszcze kilka krajów Arabskich gdzie nienawiść do niewiernych od lat jest taka sama.jak w Iraku czy Afganistanie.
Arabiści twierdzą że Irak z Husajnem był nieszczęściem a Irak beż Husaina jest katastrofą Szef CIA już zapłacił głową za sfałszowanie dowodów posiadania broni masowej przez dyktatora…
Beli Niecy
a Irak nie da się porównywać.. Zarzewie wojenne rozpalono w regionie gdzie w konflikt może się roznieść na sąsiednie kraje . Może zaangażować ponad 1.5 miliarda ludzi Kurdowie mogą skonfliktować (państwo) Turcję Syrię, Irak Iran . W sąsiedztwie ( regionie wisi konflikt Indie Pakistan.. dołóżmy do tego odwiecznego wroga Arabów w tamtym regionie Izrael.. Czyli po wycofaniu koalicji przewidując czarny scenariusz stajemy przed widmem III Wojny Światowej . Sprowokowanej niejako przez nierozsądna politykę USA i jej sojuszników.. Mam nadzieje zę to aż tak daleko nie pójdzie. Faktem jest ze dopiero najgorsze w tym regionie przed nami..
Pozdrawiam


Pn cze 07, 2004 8:02
Zobacz profil
Post Czy powinien potępić Busha
Najwiekszą bazą terrorystów była Arabia Saudyjska.
Husain napadł na Kuwejt sądząc, że przy jednym ogniu upiecze dwie pieczenie - interes Iraku i USA.
Jako najlepszy i jedyny sprzymierzeniec w tym czasie USA, wśród krajów muzułmańskich, świadomy złych stosunków USA z Arabią Saudyjską I Kuwejtem, mając na widoku własny interes, wkroczył do Kuwejtu.
Nawet źródła amerykańskie podawały, że o swoich zamierzeniach poinformował sojuszników.
Wtedy sytuację prawidłowo wykorzystały Stany, zaoferowały pomoc stronie przeciwnej, dzięki czemu zyskali stałe bazy na pół. arabskim.
Polityka, polityka i jeszcze raz polityka.
Ogladałam niedawno na kanale Discawery program o Korei Północnej, ludobójstwie, obozach koncentacyjnych, głodzie..
Zastanawialiśmy się z mężem skąd władze zdobywają fundusze na istnienie i funkcjonowanie.
Odpowiedź przyszła pod koniec programu: to Korea Południowa, bogata, zorganizowana, aby uniknąć problemów w razie rozpadu Korei Półn. - konieczności pomocy, napływu masy głodnych ludzi, aby uniknąć ewentualnej dezorganizacji, zamętu - płaci oficjalnie i nieoficjalnie na prywatne konta reżimu pieniądze.
Polityka, polityka....


Pn cze 07, 2004 8:41
Post Islam i syjonizm
Cytuj:
Wando, spokojnie
.:. Powiedział co wiedział

Co Cię PTR skłoniło do napisanie tych ironicznych słów? Co Wy: PTR i Wando, wiecie o źródłach konfliktu żydowsko-arabskiego? Czy Wy byliście już zaplanowani kiedy konflikt ten się rozpoczął? Na pewno Wasi rodzice jeszcze się w piasku wtedy bawili. Czy wiecie, kto to był Dawid Ben Gurion czy też Golda Meir?
Poczytajcie sobie coś na ich temat. Znajdziecie te hasła w każdej encyklopedii.
Nietrudno rozpalić wojnę. Wyczyny terrorystów arabskich zrodziły się jako obrona przed agresją Żydów w Palestynie. Trwa ten konflikt już przeszło pół wieku i nic nie wrózy, by się miał rychło zakończyć, zwłaszcza że USA włączyły się do niego po stronie Izraela.
Boję się, że jeśli nasze władze państwowe nie wycofają się z Iraku a w konflikcie izraelesko-palestyńskim nie zachowają neutralności, to i w Polsce doczekamy się arabskich zamachów.


Pn cze 07, 2004 12:34
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 14, 2004 19:35
Posty: 796
Post 
Cytuj:
Bush powinien stanac przed sadem razem z jego zydowskimi doradcami.


Teofilu, nie czujesz jak negatywny wydźwięk ma w tym zdaniu określenie "żydowski"? Tak użyty wyraz budzi negatywne emocje. A nikt, nikt nie ma prawa obrażać żadnego narodu jako takiego. Stąd nasze oburzenie.

I co właściwie chciałeś przekazać pisząc o Dawidzie Benie Gurionie i Goldzie Meir? Wiedzieli czego chcą i do tego dążyli. A czy robili dobrze, to inna sprawa. Czy to znaczy, że wolno nam z tego powodu wypowiadać się z drwiną i zakrytą nienawiścią o całym narodzie??

A USA jest przede wszystkim po swojej stronie.

Cytuj:
Boję się, że jeśli nasze władze państwowe nie wycofają się z Iraku a w konflikcie izraelesko-palestyńskim nie zachowają neutralności, to i w Polsce doczekamy się arabskich zamachów.


Mnie też nie podoba się nasz udział w tej wojnie. Nasz kraj raczej nie jest w tej chwili na celowniku terrorystów, a to z tej przyczyny, że za mała z nas płotka. Ale kto to może przewidzieć? :(

Nie jestem ani po stronie Żydów, ani Arabów, ani Amerykanów. Jestem po stronie Pokoju. A Pokój nie zapanuje, dopóki nie wyzbędziemy się nienawiści.


Pn cze 07, 2004 13:59
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
Bush powinien stanac przed sadem razem z jego zydowskimi doradcami.


Teofilu, nie czujesz jak negatywny wydźwięk ma w tym zdaniu określenie "żydowski"? Tak użyty wyraz budzi negatywne emocje. A nikt, nikt nie ma prawa obrażać żadnego narodu jako takiego. Stąd nasze oburzenie.
I co właściwie chciałeś przekazać pisząc o Dawidzie Benie Gurionie i Goldzie Meir? Wiedzieli czego chcą i do tego dążyli. A czy robili dobrze, to inna sprawa. Czy to znaczy, że wolno nam z tego powodu wypowiadać się z drwiną i zakrytą nienawiścią o całym narodzie??

Wando obudź się. Już południe minęło a Tobie się pomieszały teksty Jacka z moimi.
Niedawno temu czytałem o tym jak mlody sąsiad zamordował staruszkę w jej własnym mieszkaniu, które później splądrował. A staruszka go do mieszkania wpuściła bo wyglądał niewinnie. Sądzisz, że on nie wiedział czego chce? Podobnie jak Ben Gurion wiedział czego chce. Postępowanie Izraela z Palestyńczykami jest z tego samego gatunku, tylko na o wiele większą skalę. Źródlem obecnego zagrożenia w świecie jest nadal polityka Izraela wobec Palestyńczyków. Czy świat nie widzi, że to ludobójstwo. Zresztą Izrael nie liczy się z żadną uchwałą ONZ. A dlaczego? Bo się chowa za potęgą nuklearną USA.
I czy mówienie prawdy uważasz za drwinę?
No tak jest takie porzekadło. "Kobiecie mów wyłącznie słodkie kłamstewka"
Napisałaś ponadto:
Cytuj:
Stąd nasze oburzenie
O kim myślisz pisząc "my"?


Pn cze 07, 2004 15:25
Post Czy powinien potepić Busha
Nie za potęgą nuklearną USA.
Izrael posiada potencjał nuklearny niemał równy USA.
"Żyd" nie jest obraźliwym epitetem a wiekszość doradców Prezydenta Busha, to ludzie z rodoworem żydowskim.


Pn cze 07, 2004 16:04
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 02, 2004 3:18
Posty: 267
Post 
Oj Wanda, Wanda...

_________________
Panie Boże! Proszę Cię: spraw, żeby mi się chciało tak bardzo jak mi się nie chce...


Pn cze 07, 2004 16:43
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 02, 2004 3:18
Posty: 267
Post 
.:. No nie wiem kto. Producenci papierosów?

To nie jest zbrojny atak. Wyczuwam tez odrobine ironii... Wiesz, to wcale nie jest taki smieszny temat. USA zbombardowaly dwa miasta w Japonii. Wielka Brytania zbombardowala Drezno. Oba kraje maja za soba ataki na ludnosc cywilna, a stoja na strazy walki z terroryzmem. I to wlasnie te kraje sa odpowiedzialne za okupacje Palestyny.

_________________
Panie Boże! Proszę Cię: spraw, żeby mi się chciało tak bardzo jak mi się nie chce...


Pn cze 07, 2004 16:52
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz cze 24, 2004 16:42
Posty: 7
Post Re: czy powinien potepic Busha ?
godunow napisał(a):
allah_akbar napisał(a):

A co ty powiesz jak przy blasku kamer ucinają gościowi głowę ludzie , którzy na każdym kroku podpierają się Bogem (Allachem_)..
To jest mord z premedytacją !!
Tak wam nakazuje Wasza religia..???
Podobno to religia pokoju taj by wynikało z Koranu


To nie jest wina Islamu że niektórzy widzą w nim usprawiedliwienie dla morderstw jakie popełniają, ale jest to winą złego interpretowania słów Proroka (PZN) bo Koran zabrania zabijania niewinnych ludzi i co do tego nie ma wątpliwości.

Koran mówi „Jeśli zabijesz jednego człowieka to tak jak byś zabił całą ludzkość".


Pt cze 25, 2004 20:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 24, 2004 16:42
Posty: 7
Post 
"jest to winą złego interpretowania słów Proroka (PZN)" oczywiście chodziło mi o złą interpretację Koranu.


Pt cze 25, 2004 20:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 02, 2003 11:16
Posty: 381
Post 
Cytuj:
"jest to winą złego interpretowania słów Proroka (PZN)" oczywiście chodziło mi o złą interpretację Koranu.

Tylko, że problem jest o wiele szerszy. Pytanie brzmi : Dlaczego tak wielu muzułmaninów źle interpretuje Koran i zabija ludzi powołując się na islam? Przecież jeśli islam jest tak pokojową i pełną miłości religią to dlaczego tylu ludzi powołuje się na nią zabijając niewinnych ludzi ? Podobno to wina tego iż islam jest jeszcze dosyć młodą religią i teraz popełnia te błędy , które popełniali chrześcijanie ...ale czy to wystarczająca odpowiedź?! Poza tym jakoś nie słyszałem żeby jakiś duchowny islamski w stanowczy sposób skrytykował poczynania ludzi , którzy powołując się na koran zabijają z zimną krwią, a wręcz przeciwnie większość duchownych islamskich wręcz nawołuje do walki wiec jak to w końcu jest naprawdę ? Pozdrawiam

_________________
Każdy jest czarodziejem własnego życia !


Pt cze 25, 2004 22:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 24, 2004 16:42
Posty: 7
Post 
Nie wiem skąd wiesz że większość islamskich duchownych nawołuje do walki, bo tak nie jest, tylko taki obraz islamu przedstawiają nasze media gdyż jest to bardziej medialne.

Poza tym trzeba pamiętać że to my(USA, Polska, itd.) jesteśmy agresorami w tej wojnie która pochłonęła około 11 tysięcy irackich cywilów, więc nie dziwmy się potem że za nami nie przepadają. Niestety ich odwet jest skierowany w niewinne osoby, ale jak w każdej wojnie tak i w tej najwięcej zawsze cierpią niewinni ludzie i to po obu stronach.
Oby jak najszybciej to się skończyło.


So cze 26, 2004 13:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 02, 2003 11:16
Posty: 381
Post 
A niewinnych ludzi w WTC i Hiszpanii to kto zabił? Gdyby nie terrorystyczny atak na WTC do wojny by pewnie nie doszło więc nie pisz , że to my jesteśmy agresorami bo ja uważam , że agresorami są przede wszystkim terrorysci , ktorzy nie maja honoru i zabijaja niewinnych cywilow. Tahir ja wyrabiając sobie zdanie na temat islamu niestety jestem skazany na prasę i telewizję dlatego też mogę się mylić i tak naprawde większość duchownych islamskich potępia terroryzm . Proszę cie więc abyś napisał o tych duchwonych islamskich , ktorzy potepiaja terroryzm islamski i zacytowal ich wypowiedzi. Pozdrawiam

_________________
Każdy jest czarodziejem własnego życia !


So cze 26, 2004 13:19
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL