Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 20:56



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 "Przekroczyć próg nadziei" bardzo proszę o pomoc. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N lut 25, 2007 18:13
Posty: 13
Post "Przekroczyć próg nadziei" bardzo proszę o pomoc.
Wybrałam ów książkę Jana Pawła II do swojej prezentacji maturalnej.Czytałam jej recenzje i byłam zachęcana przez wiele osób do jej przeczytania.Jednak zostałam 'wystawiona do wiatru',ponieważ dwie biblioteki zapewniały,że wraz z końcem kwietnia pojawią się w ich księgozbiorach.Czekałam do dzisiaj,jednak prezentację muszę zrobić na poniedziałek,a ksiązki nadal nigdzie nie ma.Dlatego zwracam się z prośbą do osób,które ją czytały o recenzje i własne refleksje.
Z góry dziękuję


Cz maja 10, 2007 16:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 05, 2006 12:24
Posty: 3666
Post 
Tutaj możesz znaleźć ciekawy opis książki ze strony Vittorio Messoriego:

http://www.mateusz.pl/JPII/ksiazkip/ksiazki2.htm

Radziłbym ci jednak poszukać książki, choćby kupując ją w księgarni, jeśli nie ma ich w bibliotekach. Ciężko jest dokonać samemu wyczerpującej wypowiedzi, a na maturze mogą paść pytania, na które może być ci ciężko odpowiedzieć jeśli nie przeczytasz książki.

_________________
www.onephoto.net


Cz maja 10, 2007 17:41
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 25, 2007 18:13
Posty: 13
Post 
byłam we wszystkich księgarniach - ta książka po prostu na raz wsiąkła.nigdzie,nigdzie nie ma...:<


Pt maja 11, 2007 10:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 05, 2006 12:24
Posty: 3666
Post 
To ja bym ci radził zrobić pracę z innej lektury. Nawet najlepsza recenzja to nie to samo co osobiście przeczytana książka. A na maturze ustnej, to może wyjść, bo prawdopodobnie będziesz musiała również odpowiadać na pytana jakie zadadzą ci egzaminatorzy.

_________________
www.onephoto.net


Pt maja 11, 2007 10:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 03, 2005 21:25
Posty: 7301
Post 
Księgarnie: http://www.petlaczasu.pl/nadziei/b8639 i http://www.kul.lublin.pl/ksiegarnia/autor/jpp.html
Do tego allegro: http://allegro.pl/search.php?string=Prz ... 3g+nadziei

Choć do poniedziałku to w tym momencie rzeczywiście możesz nie zdążyć...

Współczuję Ci pisania prezentacji na podstawie książki, której nie przeczytałaś - serio. Recenzji jest wprawdzie sporo, ale zgodzę się z Paschalisem, że to się może bardzo źle skończyć. Trudno jest szukać dobrego rozwiązania trzy dni przed terminem, niestety...

_________________
Czuwaj i módl się bezustannie,
a czyń to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.

P. M. Delfieux


Pt maja 11, 2007 10:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 01, 2006 8:49
Posty: 870
Post 
Sorry, ale moim zdaniem jesteś niepoważna...
A o tym że piszesz maturę to dowiedziałaś się kiedy? Dwa tygodnie temu?

Sam robię różne rzeczy na ostatni moment, ale wobec wiedzy że zdobędziesz tę książkę najwcześniej na koniec kwietnia twoje postępowanie jest dla mnie strasznie niedojrzałe.
Między etapem zdobycia książki a napisaniem na jej temat wypracowania musi nastąpić faza czytania. Mam wrażenie że o tym zapomniałaś.

Wybierz w miarę możliwości książkę którą czytałaś w ostatnim czasie.

_________________
Powiedziano ci, człowiecze, co jest dobre. I czegoż żąda Pan od ciebie, jeśli nie pełnienia sprawiedliwości, umiłowania życzliwości i pokornego obcowania z Bogiem twoim
Micheasz 6:8


Pt maja 11, 2007 11:17
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 25, 2007 18:13
Posty: 13
Post 
uważam,że nie napisałam skomplikowanego wątku.a ttwoja wypowiedź jest conajmniej hamska
Byłam umówiona z czterema miejscami - książkę miałam dostać w jednej z dwóch szkół lub otrzymać ją w dwóch bibliotekach,co z resztą napisałam.Biblioteki mnie wystawiły,a do obu szkół,o dziwo,książki nie wróciły,a w mojej wiosce,uwierz,dojrzały(=wyrozumiały,rozsądny)człowieku,nie jest tak łatwo kupić dobrą książkę.
a ty jestes niepowazny?mam nagle zmienic książkę na prezentacje?
kurcze,przekonałeś mnie,wraz z bibliotekami które mnie wystawiły - w człwoieku wiary się nie pokłada :)
z dobrego serca radzę,byś 'zagryzał język',bo twoje wypowiedzi nie są nie tylko nie na miejscu,ale również bardzo,bardzo zbędne.
pozdrawiam mimo wszystko


N maja 13, 2007 0:37
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 25, 2007 18:13
Posty: 13
Post 
angua napisał(a):
Księgarnie: http://www.petlaczasu.pl/nadziei/b8639 i http://www.kul.lublin.pl/ksiegarnia/autor/jpp.html
Do tego allegro: http://allegro.pl/search.php?string=Prz ... 3g+nadziei

Choć do poniedziałku to w tym momencie rzeczywiście możesz nie zdążyć...

Współczuję Ci pisania prezentacji na podstawie książki, której nie przeczytałaś - serio. Recenzji jest wprawdzie sporo, ale zgodzę się z Paschalisem, że to się może bardzo źle skończyć. Trudno jest szukać dobrego rozwiązania trzy dni przed terminem, niestety...


szczerze?jedna osoba którą znam przeczytała wszystkie książki ze swojej prezentacji(a i tak otrzymała 18/20 pktów).Większość jedize na streszczeniach i recenzjach,a ja czytam wszystkie te książki ponieważ uwielbiam czytać,a to jest dla mnie szansa na coś nowego :) znalazłam już rozwiązanie,dzięki bardzo za pomoc!:) książkę mimo wsyzstko zakupiłam on-line :)


N maja 13, 2007 0:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 01, 2006 8:49
Posty: 870
Post Re: "Przekroczyć próg nadziei" bardzo proszę o pom
marteczka napisał(a):
(...)prezentację muszę zrobić na poniedziałek

Pochwali się, jak Ci poszło pisanie prezentacji. Jestem ciekaw jak wyszłaś z tych tarapatów.

Grauluję nawyku czytanie książek. Przyda się niezależnie od tego jaką ocenę zdobędziesz na egzaminie. Książki to inwestycja długoterminowa.

Masz rację: Nadzieja położona w człowieku zawsze zawiedzie.

PS: Moja poprzednia wypowiedź przystoiła synowi Noego czy miała coś wspólnego z szynką? :)

_________________
Powiedziano ci, człowiecze, co jest dobre. I czegoż żąda Pan od ciebie, jeśli nie pełnienia sprawiedliwości, umiłowania życzliwości i pokornego obcowania z Bogiem twoim
Micheasz 6:8


Pn maja 14, 2007 8:33
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 25, 2007 18:13
Posty: 13
Post 
emmm,tak żadnych problemów,100% :)


Pn cze 11, 2007 17:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 05, 2006 12:24
Posty: 3666
Post 
No to gratuluję. :)

A w końcu zdążyłaś znaleźć książkę, czy z drugiej ręki przygotowałaś prezentację?

_________________
www.onephoto.net


Pn cze 11, 2007 18:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 01, 2006 8:49
Posty: 870
Post 
Przyłączam się do gratulacji

100% to chyba dużo?

_________________
Powiedziano ci, człowiecze, co jest dobre. I czegoż żąda Pan od ciebie, jeśli nie pełnienia sprawiedliwości, umiłowania życzliwości i pokornego obcowania z Bogiem twoim
Micheasz 6:8


Pn cze 11, 2007 19:18
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 12 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL