Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 0:16



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Beatyfikacja Jana Pawła II?? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Gita2 - w czasach współczesnych od razu kanonizacja?

Nie słyszałem. Kiedyś trudno było mówić o sformalizowanym procesie wynoszenia na ołtarze - owszem. Dzisiaj? Nie. Jest proces, są zasady - od których papież Benedykt XVI i tak odstąpił, umożliwiając rozpoczęcie procesu przed upływem 5 lat od śmierci kanddyata.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Śr sty 26, 2011 14:38
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So lis 21, 2009 10:50
Posty: 1679
Post Re: Beatyfikacja Jana Pawła II??
ToMu napisał(a):
Gita2 - w czasach współczesnych od razu kanonizacja?

Nie słyszałem. Kiedyś trudno było mówić o sformalizowanym procesie wynoszenia na ołtarze - owszem. Dzisiaj? Nie. Jest proces, są zasady - od których papież Benedykt XVI i tak odstąpił, umożliwiając rozpoczęcie procesu przed upływem 5 lat od śmierci kanddyata.

Beatyfikacja Ojca św. Jana Pawła II odbędzie się 6 lat po śmierci. Można powiedzieć, że to rekordowe tempo w porównaniu z innymi beatyfikacjami, ale też postać Jana Pawła II Wielkiego była wyjątkowa.
W ostatnią niedzielę proboszcz mojej parafii ogłosił możliwość wyjazdu tę na uroczystość.
Niestety nie pojadę. W Rzymie na spotkaniu z Ojcem św. byłam dwa razy. Drugi raz w dniu Beatyfikacji Matki Teresy w 2003 roku. Już wówczas Papież był bardzo chory, z trudnością mówił.
Bardzo to przeżywaliśmy. Był to październik. Za niecałe dwa lata umierał na oczach świata.
Wówczas, jak i teraz 1 maja, łączyć się będę za pośrednictwem telewizji, z uczestnikami uroczystości beatyfikacyjnej.


Pn sty 31, 2011 12:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
No tak - ale napisałaś o tej ekspresowej kanonizacji, dopytałem - i nie odpowiedziałaś.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Pn sty 31, 2011 12:17
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Śr lut 16, 2011 16:08
Posty: 13
Post Re: Beatyfikacja Jana Pawła II??
Ciesze sie bardzo, ze moge odswiezyc ten watek!! Kto inny jak JPII zasluguje na beatyfikacje? Byl i jest on nadal wzorem dla milionow ludzi na calym swiecie i to chyba wazy wiecej niz ten tak bardzo formalny wymog cudu (kwestia ta tez juz rozwiazana). Uczynil tyle dobra na swiecie, na duza i mala skale, i znaczy to dla mnie bardzo wiele, bedac jednoczesnie najlepszym argumentem stojacym za jego beatyfikacja.


Cz lut 17, 2011 17:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 21, 2011 12:43
Posty: 805
Post Re: Beatyfikacja Jana Pawła II??
"I ty mozesz mieć mieć maskotkę Lolka, małego Karola Wojtyły". Wszystko rozumiem, ale powiem wam szczerze, że niektórzy to przeginają z tym kultem JPII.

http://media.wp.pl/kat,1022957,wid,1321 ... omosc.html

Straszno i smieszno


Pn mar 14, 2011 15:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Beatyfikacja Jana Pawła II??
wojwek napisał(a):
Zauważ, że KK nigdy nie ogłasza żadnego cudu dopóki go dokładnie nie sprawdzi,
choćby dlatego tyle lat trwa beatyfikacja Jana Pawła II.
Nie tyle, tylko aż tak krótko (jak wspomniała Gita2).
Gita2 napisał(a):
"Santo Subito"-natychmiast święty, były takie hasła, ale decyzja nie należy do tłumu.
Nie należy, ale bywało, że "głos ludu" miał duże znaczenie,
jak w przypadku św. Piotra z Werony, który został kanonizowany niecały rok po śmierci,
ze względu na powszechną i niezachwianą opinię o świętości życia.

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Wt mar 15, 2011 15:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 28, 2007 9:13
Posty: 545
Post Re: Beatyfikacja Jana Pawła II??
Znalazłam na stronie:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,35474,title ... omosc.html
Cytuj:
"Wszedł w życie dekret biskupa bydgoskiego, erygujący nową parafię pod wezwaniem bł. Jana Pawła II. (...) Nowa wspólnota została powołana w Fordonie, największej dzielnicy Bydgoszczy, gdzie funkcjonowała dotychczas jako ośrodek duszpasterski. - Od niedzieli oficjalnie będzie to miejsce propagowania i wcielania w życie nauczania Ojca Świętego.(...)"

Mam pytanie: to już nie nauka Jezusa Chrystusa, a Błogosławionego papieża Jana Pawła II jest przedmiotem nauczania KRK?
Inne spostrzeżenie: w Pułtusku, w bazylice dziś nie odprawiono dwóch Mszy św., których godziny (stałe) odprawiania kolidowały z transmisją beatyfikacji papieża Jana Pawła II. A jeżeli ktoś właśnie ten czas zarezerwował na uczestnictwo we Mszy św.?


Ostatnio edytowano N maja 01, 2011 19:56 przez ratio, łącznie edytowano 1 raz



N maja 01, 2011 19:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 06, 2010 16:30
Posty: 418
Post Re: Beatyfikacja Jana Pawła II??
Małe zadanie logiczne: mieliśmy w naszym księgozbiorze książki po polsku. Kupiliśmy kilka książek w języku angielskim. Od tego momentu w naszej bibliotece będzie można czytać po angielsku.

Masz pytanie "czy odtąd nie będzie już można czytać po polsku"???


N maja 01, 2011 19:36
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn maja 28, 2007 9:13
Posty: 545
Post Re: Beatyfikacja Jana Pawła II??
BlankaA napisał(a):
(...) Masz pytanie "czy odtąd nie będzie już można czytać po polsku"???

Jeżeli to do mnie, to odpowiem, że wydaje mi się, iż mylisz przedmiot z efektem...


N maja 01, 2011 19:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 06, 2010 16:30
Posty: 418
Post Re: Beatyfikacja Jana Pawła II??
To źle Ci się wydaje. Za trudne pytanie?


N maja 01, 2011 19:49
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn maja 28, 2007 9:13
Posty: 545
Post Re: Beatyfikacja Jana Pawła II??
I już widać "kwiatki nadgorliwości" a może złego gustu.
Otóż w Toruniu, w kościele garnizonowym p.w. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej, nad ołtarzem z tabernakulum udrapowano koszmarną dekorację niby-skał, po których z prawej strony szumi spływająca woda (?), po lewej stronie w chmurach nad tymi skałami usytuowano otwarte okno z filuternie uśmiechającym się błogosławionym Janem Pawłem II, Papieżem, ale pod oknem umieszczono napis:
"ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II ŚWIADEK CHRYSTUSA ZMARTWYCHWSTAŁEGO"
A nad tabernakulum umieszczono wielką figurę Chrystusa Zmartwychwstałego z rozłożonymi rękoma w geście jakby mówiącym:
<<I co Ja mam z tym teraz zrobić?>>

Tam również posługuje celebrans ze zwichrzonymi włosami spadającymi za ramiona, a ministrant (może to i był nawet świecki szafarz Komunii Świętej), udziela Komunii św. Dla mnie jest to oznaka bylejakości ...


Śr maja 04, 2011 10:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 13, 2011 11:21
Posty: 21
Lokalizacja: GAUTING/Bawaria
Post Re: Beatyfikacja Jana Pawła II??
Odświeżę, jako że jestem nowy i na razie czytam /a jest tego sporo/ to się pochwalę. Byłem w Watykanie /pierwszy raz w życiu/ 1 maja 2011 na beatyfikacji Jana Pawła II i było to niesamowite przeżycie... Być w tym dniu tam wśród 2,5 miliona wiernych z całego świata, było widać ich radość i miłość do Jana Pawła II. A tu kilak fotek:
1.
Obrazek
2.
Obrazek
3.
Obrazek
4.
Obrazek
5.
Obrazek
6.
Obrazek
7.
Obrazek
8.
Obrazek
9.
Obrazek
10.
Obrazek


Pn cze 13, 2011 13:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 22, 2003 8:58
Posty: 3890
Post Re: Beatyfikacja Jana Pawła II??
ja też tam byłam :) też pierwszy raz, ale w Rzymie, na placu, na Watykanie nie byliśmy, niestety

miło przypomnieć sobie dzięki zdjęciom - dziękuję :)

_________________
Staraj się o pokój serca, nie przejmując się niczym na świecie, wiedząc, że to wszystko przemija.[św. Jan od Krzyża]


Pn cze 13, 2011 16:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 23, 2011 11:17
Posty: 7
Post Re: Beatyfikacja Jana Pawła II??
Jan Paweł II wiedział o 'czarnym Papieżu' dlatego potraktowano to jako symbol B16. To już trwa.


Pt cze 24, 2011 12:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Beatyfikacja Jana Pawła II??
Palił całe życie. Jak smok, nie oglądając się na własne zdrowie. Dopiero w kwietniu 2005 roku, gdy umarł Jan Paweł II, przyszedł moment refleksji i Daniel Olbrychski rzucił palenie. W hołdzie papieżowi, któremu zawierzył swoje zdrowie. Gdy kilka miesięcy później aktor poszedł na prześwietlenie, usłyszał od zachwyconej lekarki: "Widać, że ten człowiek nigdy nie palił!"

Świadectwo Olbrychskiego jest wymieniane obok np. uzdrowienia siostry Marie-Simon Pierre, która została uleczona z choroby Parkinsona. Po śmierci Jana Pawła II modliła się do niego o uzdrowienie. Jej modlitwa została wysłuchana, a przypadek ten posłużył w procesie beatyfikacyjnym papieża-Polaka.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/fakt-jan ... omosc.html

Ciekawe, ciekawe.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


So mar 23, 2013 16:45
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL