Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 9:45



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 213 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15
 O papieskiej nieomylności-małe sprostowanie 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N mar 15, 2009 20:12
Posty: 1639
Post Re: O papieskiej nieomylności-małe sprostowanie
meritus napisał(a):

Jeżeli robisz z Natanka tradycjonalistę, to jak ocenisz jego obrzęd chrzczenia kociołka z wodą święconą, zaprezentowany w temacie jego imienia?

Ja się księdzem Natankiem nie interesuję na tyle, abym mógł się wypowiadać w jego błędach, które od czasu do czasu czyni.Ale kto jest od nich wolny?Na forum Krzyż jeden z dyskutantów napisał, że ks Natanek do nich się przyznaje. Mało tego, to twierdzić miał że o wielu rzeczach go nie uczono pomimo że ma tytuł doktora teologii.Teraz swoją wiedzę w temacie Tradycji uzupełnia.Byłem na promocji ksiązki o abp Levebvre autorstwa
J.E. ks. bp Bernard Tissier de Mallerais na zamku królewskim w Warszawie. Spotkałem tam ks. Małkowskiego (przyjaciela ks Popiełuszki) zwolennika tradycji, który również popiera Intronizację Chrystusa Króla w Polsce.Otóż powiedział mi, ze gdy w sejmie poprzedniej kadencji storpedowano tą inicjatywę którą poparła grupa posłów LPR, PiS i PSL, to w kościele na ul. Skaryszewskiej spłonął obraz Chrystusa Króla.Dla tego księdza to był znak dany od samego Zbawiciela. Poza obrazem nic więcej w tym kościele nie ucierpiało.Obraz był namalowany przed wojną, a teraz jego kopia jest na sztandarach ruchu któremu przewodzi ks. kiersztyn i ks Natanek. Oba są niezależne, ale razem organizują marsze w Polsce.
Obrazek

_________________
Herezja albo to, co w sposób oczywisty sprzyja herezjom, nie może być kwestią posłuszeństwa. To posłuszeństwo winno służyć Wierze, nie zaś Wiara posłuszeństwu! Zatem w tym przypadku „trzeba słuchać bardziej Boga niż ludzi” (Dz Ap 5, 29).


N cze 05, 2011 6:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sie 05, 2004 17:05
Posty: 1914
Post Re: O papieskiej nieomylności-małe sprostowanie
Obraz Chrystusa Króla ze kościoła pallotynów nie odpowiada wizjom ks. Kiersztyna i ks. Natanka.

http://www.skaryszewska.pl/content/view/55/49/


Wt cze 07, 2011 11:43
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 15, 2009 20:12
Posty: 1639
Post Re: O papieskiej nieomylności-małe sprostowanie
meritus napisał(a):
Obraz Chrystusa Króla ze kościoła pallotynów nie odpowiada wizjom ks. Kiersztyna i ks. Natanka.

http://www.skaryszewska.pl/content/view/55/49/
To akurat moja pomyłka, za którą przepraszam.

_________________
Herezja albo to, co w sposób oczywisty sprzyja herezjom, nie może być kwestią posłuszeństwa. To posłuszeństwo winno służyć Wierze, nie zaś Wiara posłuszeństwu! Zatem w tym przypadku „trzeba słuchać bardziej Boga niż ludzi” (Dz Ap 5, 29).


Wt cze 07, 2011 17:18
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 213 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL