Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 13:48



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Poczta do i z Watykanu 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So sty 13, 2007 16:39
Posty: 15
Post 
Mam takie pytanko, o jakim nominale mam dołączyć znaczek do koperty zwrotnej w liście do Papieża? Kompletnie nie mam pojęcia, a czuję potrzebę napisania listu.


Wt mar 04, 2008 17:33
Zobacz profil
Post 
Masz w domu znaczki Poczty Watykańskiej? ;)

A na poważnie.... żadnego znaczka nie dołączać. Koperty też nie. Tylko podac swój adres zwrotny (z tym że na konkretną odpowiedź na Twój list to się za bardzo nie nastawiaj).


Wt mar 04, 2008 17:40

Dołączył(a): Pn lip 14, 2008 13:45
Posty: 9
Post 
A jaki znaczek nakleić na kopertę? Może być zwykły, taki za 1.50 , czy jakiś specjalny? I gdzie napisać adres zwrotny? Na liście czy z tyłu na kopercie?


Pn lip 14, 2008 15:49
Zobacz profil
Post 
Jaki specjalny znaczek? Ludzie.... ja nie wiem co Wy wymyślacie z tymi znaczkami. List do Watykanu to taki sam list jak każdy inny (do Czech, USA, Brazylii, czy jeszcze gdzieś indziej). Papież to nie Święty Mikołaj - do Papieża pisze się normalnie, normalną pocztą, z normalną kopertą i normalnym znaczkiem. Wysyłając cokolwiek przez pocztę polską nakleja się znaczek, który się na takiej poczcie (polskiej) kupuje (no chyba, że ktoś wysyła list np. z Niemiec - wtedy nakleja znaczek niemiecki). Nie wiem ile kosztuje znaczek do Włoch (z pewnością nie 1,50, bo na zwykły list na terenie kraju kosztuje teraz 1,45).

Adres zwrotny.... ja zawsze piszę na kopercie.


Pn lip 14, 2008 18:37

Dołączył(a): Pn lip 14, 2008 13:45
Posty: 9
Post 
A można proisć o różaniec?


Wt lip 15, 2008 19:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 03, 2006 22:07
Posty: 79
Post Mam to samo pytanie: Czy ktoś dostał np. różaniec
Mam to samo pytanie: Czy ktoś dostał np. różaniec albo jakiś inny szczególny upominek? Czy można o cos takiego prosić?


So lip 19, 2008 21:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lip 14, 2008 13:45
Posty: 9
Post 
Tak wyślijcie list z prośbom o różaniec papieski, a Watykan ci przyśle. Mi przysłali już piękny różaniec, a wysłałem list z 3 tygodnie temu. Chciałbym się modlić na nim codziennie:)


So sie 02, 2008 18:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 26, 2011 19:08
Posty: 2
Post Re: Poczta do i z Watykanu
Witam,
30 września 2011 wysłałem dla Jego Świętobliwości Papieża Benedykta XVI paczkę z prezentem. Był to 12m różaniec o wadze 13kg samodzielnie zrobiony przeze mnie. Do paczki dołączyłem list w kopercie (adres podałem w liście a nie na kopercie) Na paczce w którą spakowałem kopertę z listem i różańcem też podałem swój adres. PACZKA DOSZŁA 4 PAŹDZIERNIKA 2011r. Teraz pytanie: Skoro na paczce i w liście jest podany mój adres, ale nie załączyłem żadnego zwrotnego znaczka do koperty, to czy jest szansa na otrzymanie odpowiedzi? Pytam, bo niektórzy piszą, że odp przychodzi w ciągu 2-3tyg i zaczynam się trochę niecierpliwić. I tak najważniejsze jest, że paczka doszła.
AHA CZY MACIE MOŻE LINK TO ZDJĘĆ Votów w Watykanie (pamiątek od wiernych)?


Śr paź 26, 2011 19:22
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 26, 2011 19:08
Posty: 2
Post Re: Poczta do i z Watykanu
I dziś odpowiedź przyszła. Bardzo krótko ale na temat. Oczywiście od Sekretarzy Stanu.
Bardzo się cieszę, że dostałem odp troszkę żałuję, że nie napisano mi co zrobią z różańcem. Chciałbym to wiedzieć ale w liście nie prosiłem o to by mi napisano o przeznaczeniu różańca-to w końcu dar dla Papieża dlatego wydaje mi się, że byłoby trochę narzucone o takie coś prosić. Ważne dla mnie jest, że różaniec szczęśliwie dotarł i otrzymałem odp.
A jak wam się wydaje-czy może ten różaniec być zawieszony w Watykanie, np w Votach?
W każdym razie Jego Świątobliwość musiał zobaczyć prezent i to jest bardzo przyjemne uczucie.
Również zachęcam Korespondencje z Benedyktem XVI,
PS Odp przyszła w języku polskim :)


Cz paź 27, 2011 21:01
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL