Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 15:18



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 W czym Jan Paweł II jest taki wielki?? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 03, 2005 21:03
Posty: 3
Post W czym Jan Paweł II jest taki wielki??
Chcę się od was dowiedzieć w czym on jest lepszy od innych duchownych?? Chyba powinien pójść już na emeryturę!! Przekonajcie mnie jeśli się mylę.


Śr sty 05, 2005 1:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 23, 2003 0:41
Posty: 4101
Post 
Dlaczego od razu "przekonywać" ? ;)
Dla mnie jest "wielkim człowiekiem" ... i to bez twojej aprobaty :) .
A to, że ty masz akurat takie zdanie, nie widzisz jego poświęcenia, miłości w tym co robi, radości jaką daje innym... że niesie dobro....
To już twój problem .... nie myślałeś o tym, że to może zazdrość przez ciebie przemawia ? :clever:
On nie jest "lepszy" .... on jest tylko papieżem ;) ..... i to jakim :) .

_________________
Mądremu tłumaczyć nie trzeba, głupi i tak nie zrozumie.


Śr sty 05, 2005 1:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 05, 2005 1:35
Posty: 45
Post Re: W czym on jest taki wielki??
siur napisał(a):
Chcę się od was dowiedzieć w czym on jest lepszy od innych duchownych?? Chyba powinien pójść już na emeryturę!! Przekonajcie mnie jeśli się mylę.

Oceniając Papieża Jana Pawła II w kategoriach witalności i czystej ludzkiej efektywności działania, pewnie trzeba przyznać Ci rację. Problem w tym, że Bóg raczej w tych kategoriach nie ocenia powołanych przez siebie ludzi. W I w. po Chr. Koryntianie kierując się podobnymi, co Ty zapragnęli usunąć prawowitych biskupów i wybrać innych biskupów, ich zdaniem lepszych. Ówczesny papież Klemens napisał do nich list, w którym stwierdził, że nie jest to raczej rozwiązanie Boże.

PS.
Im więcej czytam tekstów Jana Pawła II, tym z większym podziwem patrzę na jego osobę. Stwierdzam, że jest to człowiek bardzo, bardzo wyprzedzający swoją epokę.
Pozdrawiam.

_________________
www.caritas.pl >>CARITAS<< Jeżeli to, co powiedziałem, pomogło Tobie, to Ty pomagaj innym


So sty 08, 2005 19:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 12, 2004 21:57
Posty: 2184
Post 
To czy Papiez jest wielki czy nie wyplywa na kwestie jego odejscia jako biskupa Rzymu. Nawet gdyby tam siedzial przecietny czlowiek, albo nawet gorszy od przecietnego to zostal wybrany na to miejsce przez Ducha Swietego, dzialajacego przez kardynalow. I dopoki Pan Bog go tam trzyma to kim my jestesmy zeby zmieniac decyzje Boze???

Mysle ze wielkosci Jana Pawla II nie jestesmy teraz do konca zobaczyc. Pan Bog go przygotowal do rolej nieslychanie staranie. Przezyl dwa systemy totalitarne, stracil rodzine, jako biskup uczestniczyl w soborze, pochodzi z kraju gdzie stycznosc z zydami byla bardzo duza. Mysle ze duze znaczenie ma tez przygotawie artystyczne i filozoficzne. Ponad to poznal co to znaczy praca fizyczna. Jest wiec czlowiek ktory ma wspolny plan porozumienia z ogramna czescia ludzkosci. Pan Bog go tez obdarzyl darem jezykow.

Nie bede sie tu rozpisywal o roli papieza w procesie upadku komunizmu, to juz temat dosc dobrze opracowany gdzie indziej. Ale warto jeszcze wspomniej o jego ogromnej pracy na rzecz pokoju i na bliskim wschodzie i w wielu krajach afrykanskich. Jasne wiele z tych wiadomosci nie pojawia sie w dzieniku wieczornym wiekszosci krajow, wiele z takich spotkan nie jest reklamowana na swiecie tak jak rozne spotkania politykow np. amerykanskich.

Mysle ze to nie przez przypadek jest jednym z papierzy ktorzy najdlurzej trzymali ster lodzi piotrowej


N sty 09, 2005 11:07
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
To czy Papiez jest wielki czy nie wyplywa na kwestie jego odejscia jako biskupa Rzymu.

Za Chiny Ludowe nie potrafię się połapać o co tu chodzi.
Cytuj:
zostal wybrany na to miejsce przez Ducha Swietego
,
A mnie się wydawało, że przez kardynałów zebranych na konklawe.

(...) - saxon


Pn sty 10, 2005 12:51

Dołączył(a): Pt lis 12, 2004 21:57
Posty: 2184
Post 
Dziekuje za powtorke z jezyka polskiego.
Faktycznie w moim ostanim poscie ilosc bledow literowych i ortograficznych jest wyzna od sredniej, coz przepraszam.

Proponowalbym jednak bardziej trzymac sie tematu.

Mowilem ze osobistoscia wielkosc Papieza, jako czlowieka, jako kaplana, jako pasterza nie jest najwazniejsza przypytaniu czy ma odejsc czy nie.

Co do prowadzenia Kosciola przez Ducha Swietego, spodziewalem sie takiego pytania, ale raczej od kogos przeciwnego Kosciolowi, no coz roznie bywa. Jasne to kardynalowie odddaja glosy, ale wierze ze jednak Pan Bog, przynajmniej troche trzyma reke na pulsie.

Pan Bog przygotowal go do tej funkcji (roli) bardzo staranie.
Ogromna czesc ludzkosci to ludzie pracujacy fizycznie, artysci, ludzie zyjacy w pod rzadami totalitarnymi, sportowcy. Malo ktory papiez, mial tak roznorodne przygotowanie do tej misji jakie mial Karol Wojtyla.

Jesli mialoby byc od ogrywania to by raczej bylo ogrywana, albo ograna, a nie ogramna, to raczej od o gramie. :razz:


Jak wspominal wczesciej duzo pracy osobistej, lub na prosbe papieza nie jest podawana do ogolnej wiadomosci. Wiekszosc z tych informacji mozna jednak znalesc np. w Osservatore Romano, albo na stronie Zenit'u. Polecam lekture.

Na ten nowy rok zycze bysmy mogli go nasladowac w nasladowaniu Chrystusa.


Pn sty 10, 2005 14:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Z przemówienia JP II do dyplomatów:
Cytuj:
"Kościół katolicki [...] nie czuje się obcy w stosunku do żadnego narodu, ponieważ wszędzie są chrześcijanie, jego członkowie, obejmuje on całe ciało Kościoła; więcej jeszcze, gdziekolwiek jest człowiek, tam łączy nas więź braterstwa"


Mówić o braterstwie wszystkich ludzi i każdego człowieka - i nie tylko mówić, ale starać się to realizować na wszelkie dostępne sposoby - nie znam większego człowieczeństwa.

Potrafisz wskazać drugiego takiego człowieka?

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Pn sty 10, 2005 21:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 26, 2004 23:12
Posty: 1036
Post 
Cytuj:
"Kościół katolicki [...] nie czuje się obcy w stosunku do żadnego narodu, ponieważ wszędzie są chrześcijanie, jego członkowie, obejmuje on całe ciało Kościoła; więcej jeszcze, gdziekolwiek jest człowiek, tam łączy nas więź braterstwa"

A zwłaszcza w Czeczeni i na Bliskim Wschodzie...

_________________
Jestem człowiekiem i jedyne czego mogę być pewny, to świadomość mojego istnienia. Jakakolwiek teza wygłoszona ponadto staje się dogmatem. Nie bądźmy niczego pewni, bo stworzymy kolejną religię.


Pn sty 10, 2005 22:05
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So gru 25, 2004 15:34
Posty: 145
Post 
___W czym jest wielki, może w tym, że nie szuka wielkości.

___Kocha:
"Prawdziwa Miłość nigdy nie wygasa"
"Jeśli czujesz się osamotniony, postaraj się odwiedzić kogoś, kto jest jeszcze bardziej osamotniony"
Jednoczy:
"Nie lękajcie się! Otwórzcie drzwi Chrystusowi"
"Poznanie prawdy ma sens samo w sobie. Prawda jest celem wszechświata"
___Słucha:
"Człowieka trzeba mierzyć miarą serca. Sercem! Serce w języku biblijnym oznacza ludzkie wnętrze, oznacza w szczególności sumienie"
___Modli się:
"Modlitwa pomaga nam wierzyć, ufać i miłować nawet wówczas, gdy nasza ludzka słabość nam w tym przeszkadza"
"Duch Święty leczy najgłębsze nawet rany ludzkiej egzystencji. On zamienia wewnętrzny nieurodzaj dusz w urodzajne pola łaski i świętości"
"Szczęście, ufność i optymizm są darami, o jakie powinniśmy prosić Boga w czasach, kiedy tak łatwoulegamy rezygnacji lub rozpaczy"
"Łaska ma moc prostowania dróg ludzkiej miłości"
___Wybacza:
"Wzajemność musi zakładać u obu osób altruizm"
"Sprawiedliwość to nie posąg ze stali"
___Wierzy w ludzi:
"Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali"
"Idźcie ku przyszłości świadomi sił, jakie macie w sobie"
"Człowiek jest sobą, gdy jest gotów siebie przewyższać"
___Tłumaczy:
"Człowiek, który chce zrozumieć się do końca musi ze swoim niepokojem, niepewnością, słabościa i grzesznością, życiem i śmiercią, zbliżyć się do Chrystusa"
"Nie ulegajcie słabościom! Nie dajcie się zwyciężyć złu"
"Uczcie się cieszyć tym, co słuszne i prawdziwe, nawet wówczas gdy takie postępowanie wymaga wyrzeczeń i każe wam iść pod prąd"
___Pięknie mówi i wie co mówi:
"W Twojej, o Chryste, śmierci, Śmierć okazała się bezbronna wobec Miłości. I zwyciężyło życie"
"W Ewangelii tak wiele mówi się o pokorze, ponieważ ta ideologia, którą Ewangelia głosi w wielu miejscach przerasta człowieka"
"Rozum jest główną energią natury ludzkiej i główną jej władzą"
"Potrzebne jest ciągłe, nieustanne nawracanie, wymagające wewnętrznego oderwania się od wszelkiego zła i przylgnięcie do dobra w jego pełni"
"Prawdziwa miłość zmusza mnie do tego, abym werzył we własne siły duchowe"

___A przede wszystkim najpierw wymaga od siebie, a potem dopiero od innych.

____PAPATKI :)

ps. Patrzymy na życie świętego.


N sty 16, 2005 15:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 14, 2004 19:35
Posty: 796
Post 
Siur?? Mam nadzieję, że nie jesteś tym siurem uprawiającym działalność np. na forum gazety?

A wracając do Papieża, niezwykły jest pod każdym wzgledem. Jest chyba jedym "publicznym" człowiekiem, o którym nigdy nic złego nie usłyszałam :), a wciąż czymś zaskakuje. np dziś:

http://fakty.interia.pl/news?inf=582925

Cytuj:
Na łamach dziennika "Corriere della Sera" opublikowano dziś wspomnienia Stanleya Bergera, amerykańskiego Żyda polskiego pochodzenia, którego nie chciał ochrzcić młody ks. Karol Wojtyła, mimo że zabiegała o to opiekująca się chłopcem katolicka rodzina. Inna była jednak ostatnia wola zamordowanych w Oświęcimiu rodziców dziecka.

_________________
Oszukać diabła nie grzech...


Wt sty 18, 2005 21:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 30, 2004 13:22
Posty: 1845
Post Nasz kochany Ojciec Święty
to największyautorytet, jaki kiedykolwiek nam się przydarzył. Bóg obdarzył go wieloma zaletami. Człowiek, który reprezentuje tu na ziemi JEGO wolę, JEGO siłę, JEGO samozaparcie.
Szkoda, że nie mogłam widzieć Karola Wojtyły osobiście, chociaż tak blisko Niego mieszkałam.. Ale czytam co jakiś czas Jego wiersze, mam tomik Jego poezji. To mnie wzmacnia duchowo.
Teresa
:3majsie: :3majsie: nasz kochany Ojcze Święty.

_________________
Miłować Go całym sercem, całym umysłem i całą mocą i miłować bliźniego, jak siebie samego daleko więcej znaczy niż wszystkie całopalenia i ofiary. Mk12,33


So sty 22, 2005 16:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 18, 2004 15:45
Posty: 1883
Post 
Ojciec Święty Jan Paweł 2 jest Wielki w tym szystkim w czym my wszyscy jesteśmy maluczcy, niedorośli, nie obeznani... ot wszystko

_________________
Obrazek
"Przejmij mnie dreszczem Twojego Istnienia, dreszczem wiatru w dojrzałych kłosach..."
JP II


So sty 22, 2005 16:46
Zobacz profil WWW
Post 
... a skoro Muzułmanie, Żydzi i wyznawcy innych religii modlą się za zdrowie Ojca Świętego czy to nie świadczy o jego wielkości??


So lut 26, 2005 23:12
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2005 2:06
Posty: 899
Post Re: W czym on jest taki wielki??
siur napisał(a):
Chcę się od was dowiedzieć w czym on jest lepszy od innych duchownych?? Chyba powinien pójść już na emeryturę!! Przekonajcie mnie jeśli się mylę.


W czym jest wielki ???? W tym, ze jest prosty i miluje.W tym, ze akceptuje swoj krzyz codzienny, w intencji biednych grzesznikow , ktory bedzie dzwigal az do czasu kiedy go Pan do Siebie wezwie.Jan Pawel II jest dobrym papiezem.Dziekujmy Bogu za ten dar.

Pozdrawiam :-D

_________________
Duchu Swiety daj zasluge mestwa, daj wieniec zwyciestwa, daj szczescie bez miary.

Pozdrawiam :)


Pn mar 14, 2005 23:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Siur napisał(a):
Chcę się od was dowiedzieć w czym on jest lepszy od innych duchownych?? Chyba powinien pójść już na emeryturę :!:Przekonajcie mnie jeśli się mylę.

To Ty przekonaj mnie, czemu uważasz, że śp. papież powinien był odejść na emeryturę.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Pn maja 02, 2005 16:34
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL