Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 14:05



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 W czym Jan Paweł II jest taki wielki?? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 17, 2005 22:28
Posty: 1652
Post 
W jakimś sensie to odszedł na emeryturę. Bóg przyjął jego rezygnacje o 21:37


Pn maja 02, 2005 17:12
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Mnie po prostu rzucało jak czytałem wypowiedzi - między innymi niejakiego Sodano, kardynała (którego papież [...] raczył zrobić znowu sekretarzem stanu... :? ) na temat tego, że "papież powinien w sercu rozważyć, co zrobić" - co w kontekście choroby i spekulacji nt. tego, że powinien odejść na emeryturę, w jasny sposób świadczyło o poglądzie niektóych na papiestwo :/

[...] - ToMu, odrobina szacunku w wypowiedziach nt obecnego papieża by nie zaszkodziła. Za następnym razem usunę cały post, bez względu na pozostałą treść. jo_tka

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Wt maja 03, 2005 11:16
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N maja 15, 2005 17:06
Posty: 2
Post 
Czy wiecie jednak,że ten „święty” człowiek Jan Paweł II w swojej książeczce
„Przekroczyć próg nadziei” na stronie 27 pisze, że nie musimy bać się Boga.
Tylko szatan mógł mu to podpowiedzieć!!!
Przed wejściem do meczetu w Damaszku w 2000 roku musiał zdjąć buty – czyli oddał cześć i chwałę allahowi. Szatan znów się ucieszył ze swego wysłannika.
A teraz wszyscy chcą go jak najszybciej kanonizować. Czy potrzeba komukolwiek TAKICH wzorów??
Z Bogiem
Greg1


N maja 15, 2005 19:16
Zobacz profil
Post 
Greg

Bo Boga nalezy kochać, a nie bac sie Go.
W leku nie ma milości.........a bez miłości nie ma synostwa.

Zdjął buty, bo taki jest obyczaj wsród muzulmanów. Uszanował ich zwyczaj, bo był człowiekiem o wysokiej kulturze i wielkiej madrości.

Obawiam sie że wysłannikiem sztana to stałes sie ty....i zastanów sie co piszesz człecze.......
Dziwi mnie jednak jedno....sztan jest istota obdarzona ogromna inteligencja......dlaczego wybrał sobie tak kiepskie narzedzie jak TY?....chyba miał zły dzień.......hehehehehe


N maja 15, 2005 19:22
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 15, 2004 15:31
Posty: 2652
Post 
Greg1 napisał(a):
Czy wiecie jednak,że ten „święty” człowiek Jan Paweł II w swojej książeczce
„Przekroczyć próg nadziei” na stronie 27 pisze, że nie musimy bać się Boga.
Tylko szatan mógł mu to podpowiedzieć!!!

:puknij:

Nie szatan a Bóg raczej ;)

Greg1 napisał(a):
Przed wejściem do meczetu w Damaszku w 2000 roku musiał zdjąć buty – czyli oddał cześć i chwałę allahowi. Szatan znów się ucieszył ze swego wysłannika.
A teraz wszyscy chcą go jak najszybciej kanonizować. Czy potrzeba komukolwiek TAKICH wzorów??


No wzorów szanowania drugiego człowieka i jego zwyczajów TRZEBA !!
nam wszystkim :P

Greg1 napisał(a):
Z Bogiem
Greg1


Niech Ci Bóg pomoże :):):)

_________________
Obrazek Obrazek


N maja 15, 2005 20:14
Zobacz profil YIM

Dołączył(a): N maja 15, 2005 17:06
Posty: 2
Post 
Nie czytacie niestety Pisma Świętego: ja mam Biblię Tysiąclecia 1980 r (kupioną na Jasnej Górze) z której to chcę Wam zacytować kilka fragmentów: Jezus w Ewangelii św. Łukasza 12:4-5 tak mówi
:”Lecz mówię wam, przyjaciołom moim: Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, a potem nic więcej uczynić nie mogą. Pokażę wam, kogo się macie obawiać: bójcie się Tego, który po zabiciu ma moc wtrącić do piekła. Tak, mówię wam: Tego się bójcie!” CZy uważacie zatem, że ktokolwiek może podważać słowa Jezusa??
Ukochany przez większość Polaków Jan Paweł II trzymał się filozofii Dantego, Kartezjusza, swoich poprzedników i tym chciał przybliżyć ludzi do Boga. Tymczasem w 1 List do Tymoteusza 6:3-5 tak uczy św. Paweł: „Jeśli ktoś naucza inaczej i nie trzyma się zdrowych słów Pana naszego Jezusa Chrystusa oraz nauki zgodnej z pobożnością, jest nadęty, niczego nie pojmuje, lecz choruje na dociekania i słowne utarczki. Z nich rodzą się: zawiść, sprzeczka, blużnierstwa, złośliwe podejrzenia, ciągłe spory ludzi o wypaczonym umyśle i którym brak prawdy – ludzi, którzy uważają, że pobożność jest żródłem zysku”
Papież uważał się i był uważany za mądrego i jak piszecie bo był człowiekiem o wysokiej kulturze i wielkiej madrości. W 1 Liście do Koryntian 3:18 -19 św. Paweł pisze:” Jeśli ktoś spośród was mniema, że jest mądry na tym świecie, niech stanie się głupim, by posiadł mądrość. Mądrość tego świata jest głupstwem u Boga” .
Dla mnie Pismo Święte jest naprawdę Święte.
Z Bogiem
Greg1


Pn maja 16, 2005 1:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2005 2:06
Posty: 899
Post Re: W czym Jan Paweł II jest taki wielki??
siur napisał(a):
Chcę się od was dowiedzieć w czym on jest lepszy od innych duchownych?? Chyba powinien pójść już na emeryturę!! Przekonajcie mnie jeśli się mylę.


Jan Pawel byl dobrym papiezem.Jego swietosc polegala na pelnieniu woli bozej w swojej papieskiej posludze.Z pewnoscia nie jest gorszy od niego kaplan zachowujacy wole Boga w swojej kaplanskiej posludze.

_________________
Duchu Swiety daj zasluge mestwa, daj wieniec zwyciestwa, daj szczescie bez miary.

Pozdrawiam :)


Pn maja 16, 2005 2:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2005 2:06
Posty: 899
Post 
Greg1 z Kanady

Dochodze do wniosku, ze Pisma tlumaczysz na swoja zgube.

_________________
Duchu Swiety daj zasluge mestwa, daj wieniec zwyciestwa, daj szczescie bez miary.

Pozdrawiam :)


Pn maja 16, 2005 2:11
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
CZy uważacie zatem, że ktokolwiek może podważać słowa Jezusa??


W którym miejscu i kiedy JPII podwazył chociażby jedno słowo Jezusa?
Cytuj:
Ukochany przez większość Polaków Jan Paweł II trzymał się filozofii Dantego, Kartezjusza, swoich poprzedników i tym chciał przybliżyć ludzi do Boga.


Kompletne bzdury i brak jakichkolwiek wiadomosci. Wystarczyłoby poczytac co nieco z nauk JPII..... [...]
Cytuj:
Papież uważał się i był uważany za mądrego i jak piszecie bo był człowiekiem o wysokiej kulturze i wielkiej madrości.


Bład.....to my go za takiego (słusznie) uważamy. On sam uważał siebie za "sługe, sług Bożych".....i nigdy sie nad nikogo nie wywyzszał. Wrecz przeciwnie, zawsze był z tymi najmniejszymi i najbiedniejszymi.

Sprawa ostatnia.........głupstwem jest to co ty wypisujesz, gdyz [...] wywyższasz sie ponad Kościół....kreujac sie na jakiegos proroka. Bo Kosciół juz uznaje JPII za świetego.....czego swiadectwem jest przyszpieszenie procesu beatyfikacji i słowa Benedykta XVI (wtedy jeszcze kard Ratzingera):
"On stoi teraz w oknie Domu Ojca. Widzi nas i nam błogosławi"


Pn maja 16, 2005 10:11

Dołączył(a): N lip 31, 2005 7:14
Posty: 1
Post 
JAN PAWEŁ 2 BYL I JEST WYJATKOWYM CZLOWIEKIEM ZROBIL WIELE DLA NAS I CALEGO ŚWIATA NIKT GO NIE ZASTAPI MIMO IZ WIELU LUDZI STARA SIE GO NASLADOWAC NIKT NIE BEDZIE TAK WIELE DLA NAS ZNACZYŁ :biggrin:


Pn sie 15, 2005 9:46
Zobacz profil YIM

Dołączył(a): Śr mar 22, 2006 20:31
Posty: 4
Post 
Mój sąsiad ma 80 lat. Choruje od kilku lat. Emeryturę pochłaniają leki. Nie ma potężnej opieki lekarskiej. Zmaga się z codziennością. Chodzi o kulach. Też potrafi cieszyć się życiem. Też mówi o miłości i pokoju między bliźnim. Też jest głeboko więrzący. Dlaczegoż go nie nazwać wielkim? Czyż nie zbudza podziwu? Przecież nie różni się niczym o Jana Pawła II.


Śr mar 22, 2006 21:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Wielu jest ludzi, których można nazwać "wielkimi". To, że sformułowania tego używa się w kontekście Jana Pawła II, nie oznacza że nie można go używać także w stosunku do osób z naszego otoczenia :)

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Śr mar 22, 2006 22:53
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt kwi 07, 2006 11:47
Posty: 2
Post Re: Nasz kochany Ojciec Święty
bobo napisał(a):
to największyautorytet, jaki kiedykolwiek nam się przydarzył. Bóg obdarzył go wieloma zaletami. Człowiek, który reprezentuje tu na ziemi JEGO wolę, JEGO siłę, JEGO samozaparcie.
Szkoda, że nie mogłam widzieć Karola Wojtyły osobiście, chociaż tak blisko Niego mieszkałam.. Ale czytam co jakiś czas Jego wiersze, mam tomik Jego poezji. To mnie wzmacnia duchowo.
Teresa
:3majsie: :3majsie: nasz kochany Ojcze Święty.


Odbija wam.Ojcze swiety ...bla bla bla...jaki swiety;|A co do nieomylnosci to po pierwsze oglosil sie on nieomylnym tylko ddlatego ze zauwazyl swoj blad z Matka Swieta wtedy gdy oglosil jej niepokalane poczecie ,z ktorego wynikalo ze to na jej matke zostal zeslany duch swiety ktora urodzila Marie,a skoro tak to znaczy ze to Matka swieta mogla zbawic juz swiat i nie trzeba byla czekac na Jezusa.Dlatego gdy papiez zobaczyl swoj blad oglosil sie nieomylnym.A tak wogole jaki swiety wy juz dla niego piosenki spiewacie ktore wczesniej dla Boga byly:|Jaki swiety skoro powybijal tyle prawoslawnych w Serbii ale o tym sie nie mowi jak zwykle zastanowcie sie nad tym.....


Pt kwi 07, 2006 14:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lut 03, 2006 18:03
Posty: 680
Post Re: Nasz kochany Ojciec Święty
niewaznekto napisał(a):
A co do nieomylnosci to po pierwsze oglosil sie on nieomylnym tylko ddlatego ze zauwazyl swoj blad z Matka Swieta wtedy gdy oglosil jej niepokalane poczecie ,z ktorego wynikalo ze to na jej matke zostal zeslany duch swiety ktora urodzila Marie,a skoro tak to znaczy ze to Matka swieta mogla zbawic juz swiat i nie trzeba byla czekac na Jezusa.


Mógłbyś to rozwinąć w kilku zdaniach?
Ciekawa teoria.

niewaznekto napisał(a):
Dlatego gdy papiez zobaczyl swoj blad oglosil sie nieomylnym.A tak wogole jaki swiety wy juz dla niego piosenki spiewacie ktore wczesniej dla Boga byly


prośba jak wyżej.

niewaznekto napisał(a):
Jaki swiety skoro powybijal tyle prawoslawnych w Serbii ale o tym sie nie mowi jak zwykle zastanowcie sie nad tym.....


I po raz trzeci z prośbą o jakieś dowody nt. zabojstw dokonanych przez Jana Pawła II w Serbii.
Żeby nie było, że się czepiam, mogą być także takie, które były przez niego inspirowane.

Na marginesie
Rozumiem, że może kuć w oczy, że ktoś może żyć zgodnie z tym co głosi, ale ty już przesadziłeś.


Pt kwi 07, 2006 14:54
Zobacz profil ICQ WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
niewaznekto napisał(a):
jaki swiety wy juz dla niego piosenki spiewacie ktore wczesniej dla Boga byly:|Jaki swiety skoro powybijal tyle prawoslawnych w Serbii ale o tym sie nie mowi jak zwykle zastanowcie sie nad tym.....

A ciekawe. Ten fragment jego biografii musiałem ominąć - papież z karabinem... :o :czarodziej:

:help: no nie mogę...

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Pt kwi 07, 2006 15:49
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL