Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 14:20



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Oszajca nie wierzy w cuda 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 05, 2005 12:10
Posty: 1239
Post Oszajca nie wierzy w cuda
Nie tak ,że we wszystkie ale w te ,,maryjne"oraz w cuda Jana Pawła Drugiego:)
http://www.fakt.pl/Jezuita-Nie-wierze-w-cuda-Jana-Pawla-II,artykuly,101579,1.html

Cytuj:
Kto chce niech wierzy. Ja nie muszę - mówi w wywiadzie udzielonym "Gazecie Wyborczej" ojciec Wacław Oszajca, jezuita

oraz
Cytuj:
Nie muszę wierzyć, że francuska zakonnica została uzdrowiona za przyczyną Jana Pawła II, tak samo jak nie muszę wierzyć w objawienia w Lourdes - wyjawił nieoczekiwanie duchowny.



W zasadzie to podzielam wątpliwości Oszajcy ale to trochę tak jakby strzelał Kościołowi w kolano.


Pn kwi 18, 2011 15:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 26, 2007 17:46
Posty: 2030
Post Re: Oszajca nie wierzy w cuda
Dlaczego? Ja myślę że to właśnie może zbliżyć do religii osoby o racjonalnym światopoglądzie, dla których "cuda" to zabobony.

_________________
Jestem panteistką.
"Nasze ciała są zbudowane z pyłu pochodzącego z gwiazd (...) Jesteśmy dziećmi gwiazd, a gwiazdy są naszym domem. Może właśnie dlatego zachwycamy się gwiazdami i Drogą Mleczną."
(Carl Sagan)


Pn kwi 18, 2011 16:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt kwi 26, 2011 10:04
Posty: 1
Post Re: Oszajca nie wierzy w cuda
Uważam, że warto wierzyć w cuda, ponieważ one naprawde istnieją. Dlaczego Oszajaca ma wątpliwości? Przecież uzdrowienie zakonnicy przez Jana Pawła II jest potwierdzone.. Ja bym nie miała z tym wątpliwości co do uznania tego czynu za cud ;)


Wt kwi 26, 2011 10:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 13, 2011 17:49
Posty: 56
Post Re: Oszajca nie wierzy w cuda
Nie Oszajca, tylko ojciec Oszajca, to że chodzi po cywilnemu, czego nie popieram ale u jezuitów tak się przyjęła, to nie znaczy że przestał być księdzem. Poza tym ja też nie będę czcił Jana Pawła II i uważam Go za najgorszego papieża w dziejach Kościoła. Pozdrawiam.


Wt kwi 26, 2011 11:03
Zobacz profil

Dołączył(a): N sty 23, 2011 11:09
Posty: 916
Post Re: Oszajca nie wierzy w cuda
Cytuj:
Ja bym nie miała z tym wątpliwości co do uznania tego czynu za cud


Bo przyjmujesz autorytet za prawdę.


Wt kwi 26, 2011 11:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 13, 2011 17:49
Posty: 56
Post Re: Oszajca nie wierzy w cuda
dejricz napisał(a):
Nie Oszajca, tylko ojciec Oszajca, to że chodzi po cywilnemu, czego nie popieram ale u jezuitów tak się przyjęła, to nie znaczy że przestał być księdzem. Poza tym ja też nie będę czcił Jana Pawła II i uważam Go za najgorszego papieża w dziejach Kościoła. Pozdrawiam.

P.S. Ale oczywiście jakikolwiek by nie był to zawsze jest to zastępca Jezusa Chrystusa i należy Mu się posłuszeństwo jak Jezusowi.


Wt kwi 26, 2011 11:05
Zobacz profil
Post Re: Oszajca nie wierzy w cuda
Cytuj:
Poza tym ja też nie będę czcił Jana Pawła II i uważam Go za najgorszego papieża w dziejach Kościoła. Pozdrawiam.


Mnie samego jakoś szczególnie nigdy "nie ciągnęło" do JPII w porównaniu do innych Polaków, ale to stwierdzenie to chyba jakaś prowokacja...


Wt kwi 26, 2011 11:40
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 27, 2005 11:37
Posty: 382
Post Re: Oszajca nie wierzy w cuda
Cytuj:
uważam Go za najgorszego papieża w dziejach Kościoła
Dlaczego tak sądzisz? Rozwiń swoją wypowiedź - podaj argumenty. Dlaczego inni byli lepsi?

Cytuj:
Nie muszę wierzyć, że francuska zakonnica została uzdrowiona za przyczyną Jana Pawła II, tak samo jak nie muszę wierzyć w objawienia w Lourdes - wyjawił nieoczekiwanie duchowny.
Wiara w cuda nie jest konieczna. Ma do tego prawo. GW jak zwykle robi sensację :)

_________________
.:: KTO RANO WSTAJE, TEN PODPIS DOSTAJE ::.


Wt kwi 26, 2011 13:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 13, 2011 17:49
Posty: 56
Post Re: Oszajca nie wierzy w cuda
Przepraszam ludzie, pisałem to w silnym wzburzeniu, Jan Paweł II jest oczywiście święty, mam czasami takie chwile ze mnie wszystko denerwuje i czasami coś palnę, ale oczywiście przegiąłem, przepraszam. Nie dorastam papieżowi do pięt w Jego świętości. Wybaczcie i jeśli to możliwe proszę o skasowanie poprzedniego postu, żeby nie gorszyć. Raz jeszcze przepraszam Was.


Wt kwi 26, 2011 20:19
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL