Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt maja 21, 2024 7:34



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Dramatycznie mało Polaków na beatyfikacji JP2 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Dramatycznie mało Polaków na beatyfikacji JP2
agvis napisał(a):
Dokładnie, Jajko. Zestawiasz dwa fakty - Katolicka Polska i mało kto na beatyfikacji. To się gryzie, bo nie ma czegoś takiego, jak Katolicka Polska. Prawdziwych Katolików jak na lekarstwo, niestety, i dlatego tyle biedy i zła w naszym kraju. Gdyby w Polsce było tylu autentycznych Katolików, Protestantów i innych Chrześcijan, ile w kartotekach chrztu, kraj byłby piękny - nie byłoby kłamstwa, kombinowania, niechcianych dzieci i tragedii z tym związanych, zazdrości, materializmu.


I właśnie o to mi chodzi. O uświadomienie tego faktu, że prawdziwych katolików u nas jest może z 10%.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


So kwi 30, 2011 11:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Dramatycznie mało Polaków na beatyfikacji JP2
renata155 napisał(a):
..i nie o wzgląd ludzki przecież chodzi,nie o frekwencje..ale o znajomość myśli,przesłań (choć nie powiedział nic nowego ;) )..ludzie potrzebują "mistrza" i przewodnika--on może nim być dla wielu,i to niekoniecznie dla tych którzy się tam znajdą.


Hmm, no to zerknijmy jak bardzo ludzie potrzebują "miszcza":

Obrazek

Tak jakby z każdym rokiem coraz mniej.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


So kwi 30, 2011 11:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Dramatycznie mało Polaków na beatyfikacji JP2
Jajko napisał(a):
Hmm, no to zerknijmy jak bardzo ludzie potrzebują "miszcza":

Obrazek

Tak jakby z każdym rokiem coraz mniej.
Ja znalazłem to:

"W sondażu padło pytanie "Czy Jan Paweł II zmienił pana(i) życie?".
57 proc. ankietowanych odpowiedziało twierdząco, przeciwnego zdania było 39 proc.,
a 4 proc. nie potrafiło wskazać jednoznacznej odpowiedzi - czytamy w portalu TVP.info."
http://www.gadu-gadu.pl/sondaz-jan-pawel-ii-zmienil-nasze-zycie
//czyli różnica jednego procenta

renata155 napisał(a):
..ale o znajomość myśli,przesłań (choć nie powiedział nic nowego ;) )
Nic nowego?? Zdrada!

"Natomiast jeśli chodzi o ekumenizm, wolność religijną i to, że Bóg jest jeden, a drogi do niego różne, to papież był pionierem."
http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/354695,Muniek-Staszczyk-Polacy-nie-kumali-tego-co-mowil-papiez-Jan-Pawel-II

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


So kwi 30, 2011 11:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 17, 2011 2:57
Posty: 57
Post Re: Dramatycznie mało Polaków na beatyfikacji JP2
"Dramatycznie" nonsensowne jest moim zdaniem korelowanie poziomu religijności z udziałem w beatyfikacji. Jakiejkolwiek i czyjejkolwiek, gdziekolwiek. Lubisz, Jajeczko, cyferki. Mnie to bawi, ale co tam. Ciekawe, w jaki sposób udowodnić, że istnieje związek między jeżdżeniem na beatyfikacje (policz, ile ich bywa w skali choćby pięciolecia) a poziomem czyjejkolwiek zdrowej, prawdziwej, głębokiej religijności. Im częściej jeżdżę, tym bardziej niby jestem religijna? No, śmiech.
Na razie nie znalazłam, Jajko, w Twoich postach ani śladu uzasadnienia tego związku. Zresztą tak jest w większości zakładanych przez Ciebie wątków. Stawiasz tezę, ale brak logicznego i merytorycznego uzasadnienia założeń. Sa tylko Twoje idee z cyklu: tylko udział w takiej imprezie jest dowodem na bycie prawdziwym katolikiem.... Wiesz, nawet niektóre pomysły mogłyby być ciekawe, ale "dramatycznie" brak im sensowych podstaw i dlatego nie ma jak dyskutować.
Dlaczego parę tysięcy kilometrów, możliwości czasowe, finansowe, zdrowotne mają być miernikiem czyjejkolwiek religijności? Nie mam pojęcia. Poczekam, aż wyjaśnisz ten związek.


N maja 01, 2011 0:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 07, 2010 13:35
Posty: 128
Post Re: Dramatycznie mało Polaków na beatyfikacji JP2
Ehh, dramatycznie to chyba ich było DUŻO!!
Przynajmniej 1,5 mln w sumie ludzi było (chociaż mnie się wydaje, że więcej - mam porównanie z pogrzebem).
Właściwie wszędzie łaziłam próbując się wbić na plac i widziałam MNÓSTWO wszędzie polskich flag, radia powłączane po polsku, wszędzie tylko polski. Przynajmniej 1/3 całości stanowili Polacy. Włochów pewnie też 1/3 albo mniej i jeszcze było i bardzo dużo Hiszpanów. Pozostali byli w mniejszych grupkach (Ukraina, Czechy, Meksyk i inne).
O ilości nie świadczyła tylko ilość flag (chociaż było ich mnóstwo) ale też fakt, że grupy polskie były jednokolorowe (takie same czapeczki, chusty itd) więc wystarczyła jedna polska flaga otoczona kolorową 'plamą'. Większość tłumu składała się właśnie z takich kolorowych i łatwo rozpoznawalnych grup.


N maja 01, 2011 18:45
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL