Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 18:18



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Czy Benedykt XVI także spowiada? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz sie 18, 2011 22:18
Posty: 112
Post Czy Benedykt XVI także spowiada?
Witam,
czy on również uczestniczy w Kościele jako spowiednik?

Pozdrawiam


Cz sie 18, 2011 23:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 19, 2011 19:08
Posty: 271
Post Re: Czy Benedykt XVI także spowiada?
W jeden dzień w roku papież zasiada do konfesjonału i spowiada wiernych. Zwyczaj ten zapoczątkował nie kto inny jak Jan Paweł II. Jest to w Wielki Piątek, co prawda nie wiem czy ten papież podtrzymał ten zwyczaj. Ale wydaje mi się że pewnie tak.

_________________
"Jeżeli państwo macie odrobinę zdrowego rozsądku, to przede wszystkim głosujcie na wszystkich, (…) tylko nie na tych łajdaków.(…) Jeżeli zagłosujecie na te trzy partie [PiS, PO, SLD], to jest tak samo jak za komuny – głosowaliście na PZPR."


Cz sie 18, 2011 23:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Na ŚDM w Madrycie też - http://www.ichtis.info/index.php/compon ... ticle/2961

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Wt sie 23, 2011 11:49
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Śr sie 03, 2011 23:59
Posty: 30
Post Re: Czy Benedykt XVI także spowiada?
Słyszałem, że Racinger spowiadał przy okazji Światowego Dnia Młodzieży, jak się potem okazało wyspowiadał dwie lub trzy osoby...

_________________
Pozdrawiam Krzysztof Skrzypiec zapraszam również na mój blog na stronie skrzypiec.pl gdzie można poczytać ciekawe artykuły. Biorę udział w projektach Boinc, które pomagają nam lepiej zrozumieć Świat. Biorę m.in. udział w polskim projekcie Boinc o nazwie Universe@home


N wrz 25, 2011 0:16
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Wt paź 09, 2012 12:36
Posty: 56
Post Re: Czy Benedykt XVI także spowiada?
To chyba zbyt niebezpieczne dla niego. wiec wydaję mi się, że nie a jeśli już to bardzo rzadko zwykłych ludzi.


Cz paź 18, 2012 11:02
Zobacz profil
Post Re: Czy Benedykt XVI także spowiada?
boni napisał(a):
To chyba zbyt niebezpieczne dla niego. wiec wydaję mi się, że nie a jeśli już to bardzo rzadko zwykłych ludzi.


Poza tym, że jest papieżem jest po prostu księdzem jak każdy wikary w parafii. O ile sie nie myle to do księzy należy obowiązek udzielania sakramentu spowiedzi.
Z pewnościa nie robi tego publicznie i na co dzień w konfesjonale (poza wymienionymi przypadkami), ale pewnie gdy ktoś z bliższego otoczenia poprosi go o spowiedź to nie ociaga się.

No i jeszcze jest druga strona medalu...jakoś nie chciałbym sie za bardzo u papieża spowiadać, a to z tego wzgledu, ze najpierw poddano by mnie szczegółowym badaniom za pomoca wykrywaczy metali, obmacywanek i sprawdzenia czy nie jestem jakims wariatem o morderczych skłonnosciach.

Tak to niestety jest, ze papiez ma wielu wrogów, a i szaleńców na świecie nie brakuje. Dlatego środki bezpieczeństwa sa konieczne.


Cz paź 18, 2012 11:19

Dołączył(a): Pt paź 26, 2012 10:22
Posty: 3
Post Re: Czy Benedykt XVI także spowiada?
spowiada ale swoich kapłanów a nie ludzi zwykłych

_________________
[url]http://f4b.pl[/url] szybki leasing


Pt paź 26, 2012 11:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Czy Benedykt XVI także spowiada?
Nie każdy ksiądz ma prawo spowiadać.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn sty 13, 2014 13:45
Zobacz profil
Post Re: Czy Benedykt XVI także spowiada?
Dziwna dyskusja. KPK stwierdza co następuje:

Kan. 967 -

§ 1. Oprócz Biskupa Rzymskiego, upoważnienie do spowiadania wiernych na całym świecie posiadają na mocy samego prawa kardynałowie. Posiadają je również biskupi, którzy też godziwie z niego korzystają, chyba że sprzeciwiłby się temu w poszczególnym przypadku biskup diecezjalny.


Benedykt XIV, chociaż papieżem już nie jest, to jako kardynał i biskup ma pełne prawo spowiadania w dowolnym miejscu na całym świecie.


Pn sty 13, 2014 13:51
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL