Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 5:00



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Papież obala 'mity' :) 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 23, 2003 0:41
Posty: 4101
Post Papież obala 'mity' :)
:)

Jan Paweł II - w chwili swojej śmierci obalił mit, który 'mówił' o tym, iż eutanazja to godna śmierć. Udowodnił nam, że do końca swojego życia, mimo chorób i cierpienia - można żyć godnie i tak też umrzeć.
Swoje cierpienie można powierzyć Bogu i ... przyjąć je na siebie z pokorą i delikatnym uśmiechem na twarzy.
I to jest właśnie godna śmierć :) .
Taka - kiedy oddajemy wszystko Bogu, kiedy do końca powierzamy Mu swoje życie, kiedy to On decyduje o naszym odejściu, kiedy znosimy to co dla nas przygotował.... tak jak robił to papież :) .
Dał nam wielkie świadectwo :), do końca....

:)

_________________
Mądremu tłumaczyć nie trzeba, głupi i tak nie zrozumie.


Pn kwi 04, 2005 13:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 22, 2005 23:45
Posty: 3638
Post 
Cytuj:
Jan Paweł II - w chwili swojej śmierci obalił mit, który 'mówił' o tym, iż eutanazja to godna śmierć. Udowodnił nam, że do końca swojego życia, mimo chorób i cierpienia - można żyć godnie i tak też umrzeć.


też tak myśle

_________________
Niech żyje cywilizacja łacińska !!!

więc śpiewaj duszo ma... BÓG JEST MIŁOŚCIĄ...


Pt kwi 08, 2005 0:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 30, 2004 16:24
Posty: 3075
Post 
najiekniejsza encyklika jaka napisal jest "encyklika zyciem psana" - tylko nie wiem jak by to bylo po lacinie, ale chyba nam nie trzeba tlumaczyc.. on zyl po ldzku i umieral po ludzku... a nie po lacinie ;)

_________________
Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie...
Obrazek
Obrazek


Pt kwi 08, 2005 0:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 25, 2005 16:45
Posty: 74
Post 
Każdy powinien brać z niego przykład, gdyż dał najpiękniejsze świadectwo wiary... Całym swoim życiem i też śmiercią...
Życie - wspaniała sprawa, ale nie za wszelką cenę...


Pt kwi 08, 2005 11:09
Zobacz profil
Post 
Mógł jeszcze pożyć, ale nie zgodził się na to by Go powstrzymywać przy życiu za pomocą respiratora- ergo poddał się. Eutanazja to to nie była , ale nie chroniono Jego życia tak jak doktryna sobie tego życzy- do końca.


So lip 02, 2005 20:22
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Echhh

85-letni człowiek, wycieńczony z powodu zaburzeń połykania, z powodu trudności z odkrztuszaniem wymagający tracheostomii, z chorobą Parkinsona umiera w przebiegu uogólnionego zakażenia wikłanego niewydolnością układu krążenia i nerek. Tak najogólniej.

O ile wiem, respirator może co najwyżej za człowieka oddychać, nie jest w stanie wzmocnić pracy serca ani uruchomić funkcji nerek.

Komunikat medyczny w piątek 1 kwietnia wieczorem był taki, że przeżycie kolejnego dnia już było zdumiewające.

A poza tym:
Cytuj:
Prawo do życia ukonkretnia się u śmiertelnie chorego jako "prawo do umierania w spokoju, z zachowaniem godności ludzkiej i chrześcijańskiej".

Nie może ono oznaczać prawa do zadania sobie śmierci lub zadawania śmierci, ale do przeżywania śmierci po ludzku i po chrześcijańsku oraz nie uciekania przed nią za wszelką ceną. Człowiek współczesny uświadomił sobie stopniowo to prawo, by bronić go w chwili śmierci przed "technicyzacją", która niesie z sobą niebezpieczeństwo nadużyć.

Medycyna dzisiejsza dysponuje rzeczywiście środkami będącymi w stanie sztucznie opóźniać śmierć, przy czym pacjent nie otrzymuje żadnej realnej korzyści. Jest po prostu utrzymywany przy życiu lub jest się w stanie dać mu jakiś czas życia za ceną kolejnych i ciężkich cierpień. Określa się taki przypadek tak zwaną uporczywością terapeutyczną, polegającą na stosowaniu środków szczególnie wyniszczających i uciążliwych dla chorego, skazując go na sztucznie przedłużaną agonią.

Jest to sprzeczne z godnością umierającego i zadaniem moralnym przyjęcia śmierci oraz pozwolenia na jej naturalny przebieg. Śmierć jest nieuniknionym faktem życia ludzkiego; nie można opóźniać jej bezużytecznie, chroniąc się przed nią za wszelką ceną.


Źródło: KARTA PRACOWNIKÓW SŁUŻBY ZDROWIA; PAPIESKA RADA DS. DUSZPASTERSTWA SŁUŻBY ZDROWIA; WATYKAN 1995
http://www.duszp.sl.zdrowia.katowice.op ... is-tr.html

Ale to dygresja...

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


So lip 02, 2005 20:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 08, 2005 7:39
Posty: 2702
Lokalizacja: Paragwaj
Post 
Cytuj:
Jan Paweł II - w chwili swojej śmierci obalił mit, który 'mówił' o tym, iż eutanazja to godna śmierć. Udowodnił nam, że do końca swojego życia, mimo chorób i cierpienia - można żyć godnie i tak też umrzeć.


Gdy ma się najlepszych możliwych na daną chwile lekarzy, najlepszą opieke, etc. etc. to się ktoś dziwi? Umieranie w samotności, z bólu, z braku lekarstw, w brudzie i smrodzie, gdzieś w krzakach zimą to rozumiem też godna śmierć?
To ja poprosze o tą "godniejszą" jaką miał papież.

_________________
Shame on the night
for places I've been and what I've seen
for giving me the strangest dreams
But you never let me know just what they mean
so oh oh so shame on the night alright
And shame on you


So lip 02, 2005 22:19
Zobacz profil
Post 
Umarł Karol Wojtyła- człowiek.


So lip 02, 2005 22:23
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 30, 2004 13:22
Posty: 1845
Post 
Wielki Człowiek. Wczoraj minęły 3 miesiące.

_________________
Miłować Go całym sercem, całym umysłem i całą mocą i miłować bliźniego, jak siebie samego daleko więcej znaczy niż wszystkie całopalenia i ofiary. Mk12,33


N lip 03, 2005 8:08
Zobacz profil
Post 
Po prostu człowiek- nie musisz mnie poprawiać koleś.


N lip 03, 2005 10:40
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 08, 2005 7:39
Posty: 2702
Lokalizacja: Paragwaj
Post 
No właśnie... Czy w oczach Boga wszyscy nie są równi?

_________________
Shame on the night
for places I've been and what I've seen
for giving me the strangest dreams
But you never let me know just what they mean
so oh oh so shame on the night alright
And shame on you


N lip 03, 2005 10:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
W oczach Boga na pewno wszyscy są równie kochani i równie ważni.
Ale przecież mówiąc "wielki" mówimy o ocenie naszej :)

Zresztą masz rację - po prostu Człowiek. Chiałabym dorosnąć do takiej pełni człowieczeństwa.

Ale to już zupełnie inny temat, niż zakłada ten wątek.
Proponuję raczej tutaj: http://www.forum.wiara.pl/viewtopic.php?t=2337

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


N lip 03, 2005 11:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 30, 2004 13:22
Posty: 1845
Post 
Wiesz co, semper_malus, ja oceniam GO wg siebie, subiektywnie, i ON jest dla mnie wielki, podkreślam WIELKI.
I nie poprawiam cię koleś, tylko mówię za siebie, koleś.
(k woli ścisłości jestem kolesia).
Jesteś egoistą, skoro twierdzisz, że ktokolwiek cię poprawia, a co za tym idzie, że to ty właśnie masz rację. Nie i jeszcze raz nie! Każdy tu może i ma swoje zdanie więc słuchaj i zamilcz, jeśli z jego zdaniem się nie zgadzasz. Lub masz jeszcze jedno wyjscie wysluchac i powiedziec swoje zdanie.

_________________
Miłować Go całym sercem, całym umysłem i całą mocą i miłować bliźniego, jak siebie samego daleko więcej znaczy niż wszystkie całopalenia i ofiary. Mk12,33


N lip 03, 2005 17:35
Zobacz profil
Post 
Ja go (czy też Go) nie oceniałem - tylko stwierdziłem fakt- suchy, goły fakt.
Jeżeli upominanie się o człowieczeństwo papieża jest przejawem egoizmu to przepraszam.

To czy był wielki czy wręcz przeciwnie nie powinno przesądzać o tym, że był człowiekiem- a człoweik ma to do siebie, że jest słaby, grzeszny i czasami się myli.

Zdaniem tym chciałem tylko przypomnieć iż z niektórych względów przez wielu ludzi był uznawany za autorytet, ale przecież nie można dopuścić do tego by stał sie on kolejnym złotym cielcem.


N lip 03, 2005 19:14
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 08, 2005 7:39
Posty: 2702
Lokalizacja: Paragwaj
Post 
Cytuj:
nie można dopuścić do tego by stał sie on kolejnym złotym cielcem.

Na to już chyba za późno

_________________
Shame on the night
for places I've been and what I've seen
for giving me the strangest dreams
But you never let me know just what they mean
so oh oh so shame on the night alright
And shame on you


N lip 03, 2005 19:16
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL