Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 17:59



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Benedykt = Gloria Olivae? - dalej o przepowiedniach 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 8:02
Posty: 69
Post 
Tak PIĘĆDZIESIĄTNICA wspanaiły czas i oczywiscie spotkanie z Duchem św. w Lednicy moj pierwszy raz, musze być :-)

_________________
Ty Panie wiesz... Ty wiesz że Cię kocham


Pn maja 09, 2005 15:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 19, 2003 22:45
Posty: 274
Post 
Dziękuję, Anula, za Słowo. Gdybyś jeszcze mogła mi wytłumaczyć, co masz na myśli? Czyżbyś sugerowała, że ja tu podaję węże i skorpiony? Albo, że nie mam zaufania do Boga i nie wierzę, że On nam daje dobre dary? I co z tym Duchem Świętym? Czy to na mnie ma zstąpić i mnie rozjaśnić? Nie staram się być dowcipny, naprawdę nie rozumiem, po którym moim poście Ci się zrobiło smutno? Wyjaśnij, proszę.

Poza tym… to nie dary Ducha Świętego nam są konieczne do zbawienia, ale Łaska Uświęcająca. Przynajmniej nie dary języków, czy prorokowania. Biblia wręcz przestrzega przed kładzeniem zbyt dużego nacisku na takie dary:

Cytuj:
Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Wielu powie Mi w owym dniu: Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia? Wtedy oświadczę im: Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości! (Mt 7,21-23)


Na zakończenie i ja coś Anuli zadedykuję:

Cytuj:
Czyż wszyscy są apostołami? Czy wszyscy prorokują? Czy wszyscy są nauczycielami? Czy wszyscy mają dar czynienia cudów? Czy wszyscy posiadają łaskę uzdrawiania? Czy wszyscy przemawiają językami? Czy wszyscy potrafią je tłumaczyć? Lecz wy starajcie się o większe dary: a ja wam wskażę drogę jeszcze doskonalszą. (1 Kor 12,29-31)


Cytuj:
Dziękuję Bogu, że mówię językami lepiej od was wszystkich. Lecz w Kościele wolę powiedzieć pięć słów według mego rozeznania, by pouczyć innych, zamiast dziesięć tysięcy wyrazów według daru języków. Bracia, nie bądźcie dziećmi w swoim myśleniu, lecz bądźcie jak niemowlęta, gdy chodzi o rzeczy złe. W myślach waszych bądźcie dojrzali! (1 Kor 14, 18-20)


:)

_________________
Zapraszam na swoje forum, gdzie można przeczytać wszystkie moje felietony, pooglądać zdjęcia z niekończącej się podróży dookoła USA i nawet zobaczyć na żywo obraz z kamery na moim trucku: www.katolik.us


Pn maja 09, 2005 16:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 24, 2003 10:29
Posty: 328
Post 
Anula napisał(a):

... możemy natomiast, wykorzystując swoją inteligencję snuć domysły, przypuszczenia, układać prognozy... gdybać.

Czy na podstawie tych słów padło przypuszczenie, że mowa jest o czarach, wróżbach, itp.?
Miałam na myśli możliwości jakie posiada człowiek z jego intelektem. Np. myślenie strategiczne - używane jest przez nas na codzień: jeśli jest pogoda pochmurna, to - niechcąc zmoknąć - zabieram ze sobą parasol, bo choć nie musi, to jednak może padać. Dalej.

Anula napisał(a):
Możemy natomiast, wykorzystując swoją inteligencję...
mówiąc inaczej: nasze możliwości to snucie domysłów, przypuszczenia, prognozy, gdybania.

Błąd zauważyłam w ostatnim zdaniu w poście z 22 kwietnia, które powinno brzmieć: Pierwsi chrześcijanie żyli wypełnieni Duchem Św. na codzień... i za to - przepraszam.
-----------------------------------------------------------------------------
Co do magii, mam świadomość zła jakie za soba niesie, doświadczając tego na własnej skórze.

_________________
„Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi i rzeczywiście nimi jesteśmy” (1 J 3, 1).


Wt maja 10, 2005 12:12
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 24, 2003 10:29
Posty: 328
Post 
hiob napisał(a):
... gdybyś jeszcze mogła mi wytłumaczyć, co masz na myśli? ... Wyjaśnij, proszę.

Bardzo proszę. :)
Czytając prace na Twojej stronie, wierzę, że wyrażają one nie tylko Twoje własne myśli. Te, które interpretują Pismo, zawierają głebię, są nie tylko interesujące, ale mają w sobie coś jeszcze, coś nienazwanego, żywego. Wierzę, że powstają przy współpracy Twojej i Boga.

hiob napisał(a):
Poza tym… to nie dary Ducha Świętego nam są konieczne do zbawienia, ale Łaska Uświęcająca. Przynajmniej nie dary języków, czy prorokowania. Biblia wręcz przestrzega przed kładzeniem zbyt dużego nacisku na takie dary

To w jaki sposób Bóg zbawia jest dla mnie Tajemnicą, przed którą pochylam głowę i mówię: amen.
Natomiast o dary Boże powinniśmy się starać, bo możemy na tym tylko skorzystać. Każdy z osobna jak i cały Kościół. Wiele też od nas samych zależy.

z Bogiem :)

_________________
„Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi i rzeczywiście nimi jesteśmy” (1 J 3, 1).


Pn maja 16, 2005 12:02
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL