Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 21:22



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Kanonizacja Jana Pawła II 
Autor Wiadomość
Post Re: Kanonizacja Jana Pawła II
I czego to ma dowodzić, skoro "po drodze" było jeszcze wiele innych katastrof, które nie zbiegły się z tym świętem*?






*Pomijam fakt, że akurat RMS Titanic zderzył się z górą lodową w II niedzielę Wielkanocną, a zatonął w poniedziałek.


Pn wrz 12, 2016 6:21
Post Kanonizacja Jana Pawła II
Nie pamiętam czy to była Kanonizacja czy beatyfikacja. Ale chyba Kanonizacja. Gdy rozpoczynała się transmisja(TVP) z placu św.Piotra pierwszym gościem ,który pojawił się przed kamerą był Pan...Janusz Tracz z Tulczyna czyli Dariusz Kowalski. To było dosyć zabawne bo aktor ten w swojej roli w każdym odcinku walczył z Kościołem i to ostro. To było naprawdę zabawne posunięcie TVP. Że ktoś nawet wpadł na taki pomysł. Może po zakończeniu serialu "Plebania" nawrócił się??


So paź 01, 2016 16:53
Post Re: Kanonizacja Jana Pawła II
Pimpek napisał(a):
Nie pamiętam czy to była Kanonizacja czy beatyfikacja. Ale chyba Kanonizacja. Gdy rozpoczynała się transmisja(TVP) z placu św.Piotra pierwszym gościem ,który pojawił się przed kamerą był Pan...Janusz Tracz z Tulczyna czyli Dariusz Kowalski. To było dosyć zabawne bo aktor ten w swojej roli w każdym odcinku walczył z Kościołem i to ostro. To było naprawdę zabawne posunięcie TVP. Że ktoś nawet wpadł na taki pomysł. Może po zakończeniu serialu "Plebania" nawrócił się??

W roli.....w życiu osobistym to zdeklarowany katolik.


So paź 01, 2016 17:28

Dołączył(a): N lut 14, 2016 14:55
Posty: 70
Post Re: Kanonizacja Jana Pawła II
lokis napisał(a):
Cytuj:
Lokis, czy jesteś dumny z faktu bycia Polakiem?
Absolutnie nie. Czy tzw. afroamerykanin moze byc dumny z glupiego dziadka, zlapanego we wlasnej wsi do niewoli ? Jaka mozna miec dume z przynaleznosci do narodu, ktory panowal nad wielkimi polaciami znanego swiata, a przez glupote obywateli zostal na stulecia zmazany z map? Zylbym w wieku XVII, duma by mnie rozpierala.
Czemu ma służyć zbiorowa odpowiedzialność?

Z okazji kanonizacji JP2 podjęta została uchwała Sejmu.

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/spor-o-uchwale-ws-kanonizacji-papieza-tusk-to-dosc-paskudne,421208.html :
Można być wierzącym i niewierzącym, można mieć różny stosunek do Kościoła w Polsce - to przecież nie ma żadnego znaczenia, bo mówimy o wielkim święcie, jakim jest kanonizacja naszego męża opatrznościowego i autentycznego bohatera narodowego rzekł Donald Tusk, jakby naśladując Gierka. Najchętniej, to bym wyszedł na mównicę sejmową i powiedział: dajcie sobie wszyscy spokój dodał. Właśnie, po co zatem nalegał na uchwałę? O czym tu w ogóle dyskutować. Ja tego nie rozumiem Ani ja. To jest tylko coś fajnego i sensownego. Sensownego? Polacy mieli wielkiego farta Słownictwo na medal.

Uchwała: W przeddzień kanonizacji Ojca Świętego Jana Pawła II, głowy Kościoła powszechnego i wielkiego Polaka, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej wyraża Mu wdzięczność i szacunek. Dziewięć lat temu, kilka dni po śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II, posłowie i senatorowie zebrani na uroczystym zgromadzeniu oddali Mu hołd, nazywając Go głosicielem Ewangelii Jezusa Chrystusa, wielkim moralnym autorytetem, Ojcem i Nauczycielem, a także „człowiekiem pokoju i nadziei” oraz „najważniejszym z Ojców niepodległości Polski”. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej uważa, że określenia te nie straciły niczego ze swojej aktualności. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej wyraża nadzieję, że kanonizacja Ojca Świętego Jana Pawła II będzie dla wszystkich Polaków okazją do radosnego i solidarnego świętowania, a także zachętą do głębszego poznania Jego intelektualnej i duchowej spuścizny oraz do podejmowania i kontynuowania Jego dzieła. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej apeluje do wszystkich członków narodowej wspólnoty o godne uczczenie tego wydarzenia. za: http://monitorpolski.gov.pl/mp/2014/297

Potrafi kto wyjaśnić na jakiej podstawie prawnej ta uchwała została podjęta?
Konstytucja w art. 25 nakazuje zachować władzy państwowej bezstronność w sprawach religijnych. Kanonizacja jest wewnętrzną sprawą KRK. Konsekwentnie, skoro możliwa jest taka uchwała, to możliwa byłaby także taka w której Sejm nie akceptuje jakiejś kanonizacji etc czyli ingeruje w wewnętrzne sprawy jakiegoś wyznania.

_________________
Gdzie krzywdy nie będą pomszczone
Lecz wynagrodzone do cna
Gdzie dziecko bezpiecznie zrodzone
Siądzie obok jagnięcia i lwa.


N paź 02, 2016 12:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2010 20:18
Posty: 1593
Post Re: Kanonizacja Jana Pawła II
Czy Waszym zdaniem dojdzie do DEKANONIZACJI Jana Pawła II?
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... BoxOpCzol7

W poście wyżej zacytowano uchwałę Sejmu, z której m. in. wynika jakoby Jan Paweł II był "wielkim moralnym autorytetem". Tymczasem wygląda na to, że poza Polską obecnie na całym świecie już nikt tak nie uważa. Nawet papież Franciszek....


So mar 16, 2019 12:02
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Kanonizacja Jana Pawła II
Właśnie nagonka pokazuje kogo ta świętość Jana Pawła uwiera,

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So mar 16, 2019 17:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2010 20:18
Posty: 1593
Post Re: Kanonizacja Jana Pawła II
Jeśli dla Ciebie ochranianie pedofili i innych homozwyrodnień jest "świętością" - to jesteś nieszczęśliwym człowiekiem.


So mar 16, 2019 18:33
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Kanonizacja Jana Pawła II
Autorytet moralny "Tomek44" się odezwał...Celowo rozdmuchuje się aferę pedofilną, tak jakby poza Kościołem pedofilów nie było. "Księża są jak samoloty, nikt nie słyszy o tysiącach które latają a o kilku które upadły".

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So mar 16, 2019 19:07
Zobacz profil
Post Re: Kanonizacja Jana Pawła II
Andy72 napisał(a):
Autorytet moralny "Tomek44" się odezwał...Celowo rozdmuchuje się aferę pedofilną, tak jakby poza Kościołem pedofilów nie było. "Księża są jak samoloty, nikt nie słyszy o tysiącach które latają a o kilku które upadły".

Istnienie pedofilów poza Kościołem nie stanowi żadnego usprawiedliwienia dla duchownych pedofilów.
A zło ma to do siebie, że jest głośne.


N mar 17, 2019 8:33
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL