Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 18:33



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 110 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Papież 
Autor Wiadomość
Post Re: Papież
To w kwestii rozważania medytacji którą sugerowałeś. Nie widzisz że siłą rzeczy, zrządzeniem losu, zamysłem Boga, nie dało się rozważać niczego innego?
Co do "towarzyszenia" w drodze Świętej Rodziny, jak poszczególnie Maryi, Józefowi i Jezusowi, mam to przerobione. Co zostało mi dane w czasie tych medytacji zachowuję w swoim sercu.


Wt gru 31, 2019 16:02

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Papież
Believing napisał(a):
To w kwestii rozważania medytacji którą sugerowałeś. Nie widzisz że siłą rzeczy, zrządzeniem losu, zamysłem Boga, nie dało się rozważać niczego innego?
Co do "towarzyszenia" w drodze Świętej Rodziny, jak poszczególnie Maryi, Józefowi i Jezusowi, mam to przerobione. Co zostało mi dane w czasie tych medytacji zachowuję w swoim sercu.


Cieszę się i gratuluję, ale ideą forum jest wyrażanie i argumentowanie. Super, że zostało Ci dane coś podczas medytacji i zachowujesz to w sercu, ale nic to nie wnosi do dyskusji.

_________________
MODERATOR


Wt gru 31, 2019 20:05
Zobacz profil
Post Re: Papież
Nowa książka Benedykta XVI i kard. Saraha wzbudza wiele emocji
Cytuj:
"Swoimi wypowiedziami na temat nierozerwalnego związku kapłaństwa i obowiązku wstrzemięźliwości płciowej (...) Benedykt wbił Franciszkowi otwarcie nóż w plecy. Duch rozpadu został uwolniony z butelki. Po siedmiu latach ziarna samozniszczenia, które Benedykt sam zasiał, nalegając na przyjęcie tytułu »papa emeritus« , wydały plon"

Pisze Niemiecki dziennik. Czytając to prychłem i to mocno
https://www.google.com/amp/s/wiadomosci ... gj054q.amp


Pn sty 13, 2020 23:45
Post Re: Papież
Wyjatkowo gleboka recenzja ksiazki, ktora jeszcze nie wyszla..
Po co takim pseudorozwazaniom reklame robic?

https://kosciol.wiara.pl/doc/6105826.O- ... -Papiezowi


Wt sty 14, 2020 10:09
Post Re: Papież
Quinque napisał(a):
Czytając to prychłem
A kogo obchodzi, że Quinque prychł? Masz jakiś merytoryczny komentarz na temat tej dyskusji? Bo mnie np. zastanawia, co sobie, czytając wypowiedzi B16 myślą unici…


Wt sty 14, 2020 10:55
Post Re: Papież
Można sobie dowolnie prychać, ale jak realnie odpowiedzieć wobec sytuacji dramatycznego spadku powołań, wobec oficjalnego pożycia małżeńskiego większości duchownych w Afryce, krajach Ameryki Środkowej i Południowej...zamykać kościoły i sprzedawać ich budynki, czy dopuścić do posługi żonach księży?


Wt sty 14, 2020 11:32
Post Re: Papież
Alus napisał(a):
wobec oficjalnego pożycia małżeńskiego większości duchownych w Afryce, krajach Ameryki Środkowej i Południowej
Już raz to pisałaś. I pytana o źródła tych rewelacji nie potrafiłaś podać. Proszę zatem przedstawić je teraz. Jeśli tego nie zrobisz, poleci ostrzeżenie


Wt sty 14, 2020 12:51
Post Re: Papież
zefciu napisał(a):
Masz jakiś merytoryczny komentarz na temat tej dyskusji?

Oczywiście. Rozśmieszyło mnie pogrubione zdanie. Gdyby napisał je dziennik z jakiegokolwiek innego kraju niż Niemcy, w ogóle śmieszne by to nie było
Cytuj:
zastanawia, co sobie, czytając wypowiedzi B16 myślą unici

A co mają niby myśleć? Dlaczego Cię to zastanawia i dlaczego powinno?


Wt sty 14, 2020 13:24
Post Re: Papież
Quinque napisał(a):
Oczywiście. Rozśmieszyło mnie pogrubione zdanie. Gdyby napisał je dziennik z jakiegokolwiek innego kraju niż Niemcy, w ogóle śmieszne by to nie było
A uzasadnisz to jakoś?
Cytuj:
A co mają niby myśleć?
No właśnie pytam.
Cytuj:
Dlaczego Cię to zastanawia i dlaczego powinno?
Dlatego, że według KRK inne niż łacińskie ryty mają pełnoprawny status w Kościele. W niektórych z tych rytów nie ma obowiązku celibatu. Jednocześnie jednak poważny teolog pisze, że istnieje jakiś głęboki ontologiczny związek między celibatem, a kapłaństwem. No to wychodzi, że jednak kapłaństwo unitów jest jakieś wybrakowane.


Wt sty 14, 2020 13:53
Post Re: Papież
W wielu częściach świata celibat w rzeczywistości uległ poważnemu załamaniu. Tak dzieje się w wielu krajach Ameryki Łacińskiej, Afryki i w jakimś stopniu w USA.
https://miesiecznik.znak.com.pl/6842012 ... -celibatu/

PS. gdy dawanie ostrzeżeń daje Ci tak ogromną satysfakcję, to sobie ja zafunduj w ramach prezentów noworocznych.

Kontrowersje wokół książki
https://deon.pl/kosciol/kontrowersje-wo ... zki,719319


Wt sty 14, 2020 15:01
Post Re: Papież
Alus napisał(a):
[i]W wielu częściach świata celibat w rzeczywistości uległ poważnemu załamaniu.
Nie prosiłem Cię o źródła dotyczące tego, że „celibat uległ poważnemu załamaniu”, tylko że „większość księży” w określonych regionach praktykuje „oficjalne pożycie małżeńskie”.
Cytuj:
PS. gdy dawanie ostrzeżeń daje Ci tak ogromną satysfakcję, to sobie ja zafunduj w ramach prezentów noworocznych.
Uwagi do moderacji umieszczamy w innym wątku. Choć tego typu żałosnych szantaży emocjonalnych najlepiej w ogóle sobie darować. Dlatego leci ostrzeżenie.


Wt sty 14, 2020 15:08
Post Re: Papież
To może od razu stałego bana.


Wt sty 14, 2020 15:13
Post Re: Papież
zefciu napisał(a):
„większość księży” w określonych regionach praktykuje „oficjalne pożycie małżeńskie”.

A to ci dopiero tajemnica poliszynela.


Wt sty 14, 2020 19:08
Post Re: Papież
Believing napisał(a):
A to ci dopiero tajemnica poliszynela.
Rozumiem, że Ty masz jakieś dowody na tę tezę. Proszę je zatem przedstawić.


Wt sty 14, 2020 19:49
Post Re: Papież
zefciu napisał(a):
A uzasadnisz to jakoś?

Uzasadniałem w innych tematach. Ale zrobię to raz jeszcze. Niemieckie dzienniki nie mają problemu z tym że praktycznie cały Episkopat Niemiec, popadł w schizme. Ponadto Niemiecki episkopat broni jawnych heretyków jak jezuita Ansgar Wucherpfennig. Czy Niemieckie dzienniki się tym faktem bulwersują? A skądże. Bulwersuje ich fakt że znienawidzony biskup Józef Ratzinger, podniósł głos w którym broni tradycyjnej wizji kapłaństwa
Cytuj:
W niektórych z tych rytów nie ma obowiązku celibatu

I który z tych księży może awansować na biskupa?


Wt sty 14, 2020 20:54
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 110 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL