Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 17:50



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 110 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona
 Papież 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Papież
Jeśli już to Franciszek jest następcą św. Piotra a nie Jezusa! Jezus żyje i nie potrzeba żadnych Jego następców!

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N mar 31, 2019 11:38
Zobacz profil
Post Re: Papież
Widocznie Święci też się mylą.


N mar 31, 2019 11:43
Post Re: Papież
Św. Piotr też żyje...a przynajmniej tak mówi teoria...


N mar 31, 2019 12:00

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Papież
Ale już odpoczywa i nie jest papieżem, tak jakby był na ławce rezerwowych i patrzył jak nadal odbywa się mecz siatkówki, w którym nie bierze już udziału ;-)

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N mar 31, 2019 12:09
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Papież
Andy: "nie leży" Ci Franciszek i masz do tego prawo. Mam wrażenie, że często mylimy porządki. Mogę nie pałać sympatią do kogoś. Nie muszę wszystkich lubić. Papież nie musi wzbudzać we mnie jakiś pozytywnych emocji, nie musi mi się podobać, nie muszę go lubić. Mam go jednak szanować, mam się za niego modlić. Nie lubię Wojciecha Cejrowskiego, ale kiedy pan Wojciech napisze jakiś felieton, to czytam i staram się zrozumieć. Czasem się nie zgadzam i mam do tego prawo, ale szanuję i nie wywalam od razu gazety, w której znajduje się artykuł Cejrowskiego.

_________________
MODERATOR


N mar 31, 2019 20:11
Zobacz profil

Dołączył(a): So mar 30, 2019 21:49
Posty: 141
Post Re: Papież
[ciach... Reg. § II/5. M.]


N mar 31, 2019 23:17
Zobacz profil

Dołączył(a): So mar 30, 2019 21:49
Posty: 141
Post Re: Papież
[ciach... Reg. § II/5. M.]


Pt kwi 12, 2019 22:18
Zobacz profil
Post Re: Papież
Z jakim miłosierdziem o bliźnich wypowiada się Franciszek
Cytuj:
„Maryja nigdy nie chciała dla siebie niczego, co jest jej Syna. Nigdy nie przedstawiała siebie jako współodkupicielki. Nie. [Była] uczennicą” – powiedział papież Franciszek. W ten radykalny sposób jednoznacznie odrzucił możliwość przyznania Matce Bożej tego tytułu. Stwierdził również, że proponujący takie rozwiązanie „popełniają głupotę”.

https://misyjne.pl/franciszek-maryja-ws ... w-glupote/


N gru 29, 2019 11:14
Post Re: Papież
Quinque napisał(a):
Z jakim miłosierdziem o bliźnich wypowiada się Franciszek
Cytuj:
„Maryja nigdy nie chciała dla siebie niczego, co jest jej Syna. Nigdy nie przedstawiała siebie jako współodkupicielki. Nie. [Była] uczennicą” – powiedział papież Franciszek. W ten radykalny sposób jednoznacznie odrzucił możliwość przyznania Matce Bożej tego tytułu. Stwierdził również, że proponujący takie rozwiązanie „popełniają głupotę”.

https://misyjne.pl/franciszek-maryja-ws ... w-glupote/

Sądzisz, że gdy przydacie Maryi, czy Jezusowi, kolejny tytuł, czy przydomek, to tym samym staniecie się lepszymi, bardziej kochającymi i miłosiernymi wobec bliźnich?


N gru 29, 2019 11:31

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Papież
Quinque napisał(a):
Z jakim miłosierdziem o bliźnich wypowiada się Franciszek
Cytuj:
„Maryja nigdy nie chciała dla siebie niczego, co jest jej Syna. Nigdy nie przedstawiała siebie jako współodkupicielki. Nie. [Była] uczennicą” – powiedział papież Franciszek. W ten radykalny sposób jednoznacznie odrzucił możliwość przyznania Matce Bożej tego tytułu. Stwierdził również, że proponujący takie rozwiązanie „popełniają głupotę”.

https://misyjne.pl/franciszek-maryja-ws ... w-glupote/


Popieram Franciszka i jego mówienie o miłosierdziu. A kolejny przydomek dla Marii nie ma nic wspólnego z miłosierdziem, a takie ironiczne argumenty są manipulacją i grubym nadużyciem.

_________________
MODERATOR


N gru 29, 2019 11:50
Zobacz profil
Post Re: Papież
Upor pewnych kregow przyznania Maryi tytulu wspolodkupicielki i to jako koljny "dogmat maryjny" na bazie prywatnych objawien jest glupota.


N gru 29, 2019 12:31
Post Re: Papież
Cytuj:
Wspomniał także: – „Przychodzą do nas i mówią, żeby ogłosić ją [współodkupicielką] albo uczynić to dogmatem…. Nie popadajmy w głupotę”.
https://misyjne.pl/franciszek-maryja-ws ... -w-glupote


Czyli jakaś grupa z sobie wiadomych przyczyn chce wymusić na papieżu kolejny dogmat dotyczący Maryi. Nie liczy się dla nich prawda o jedynym Odkupicielu.

Cytuj:
Jak dodał, Matka Boża jest „matką, daje życie, służy”.

Tylko tyle i aż tyle. Czy to za mało dać życie?


N gru 29, 2019 21:35

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Papież
W ostatnich dniach czyta się fragmenty Ewangelii, w których jest bardzo dużo o Józefie. Polecam także medytację nad tą postacią - być może to będzie dobrym kontekstem do słów Papieża i pomoże zrozumieć te słowa lepiej.

_________________
MODERATOR


N gru 29, 2019 21:59
Zobacz profil
Post Re: Papież
Wczoraj było święto Świętej Rodziny.


Pn gru 30, 2019 21:58

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Papież
Believing napisał(a):
Wczoraj było święto Świętej Rodziny.


No i co z tego?

_________________
MODERATOR


Wt gru 31, 2019 11:55
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 110 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL