Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 15:36



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Gest papieża sprzed kilku dni 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Gest papieża sprzed kilku dni
https://www.gosc.pl/doc/5463718.Papiez-ucalowal-stopy-przywodcow-Sudanu-Poludniowego
Co myślicie?
Porażające...

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So kwi 13, 2019 16:52
Zobacz profil
Post Re: Get papieża sprzed kilku dni

Ja wasz Pan i Nauczyciel umyłem wam nogi, to i wy powinniście czynić podobnie. Dałem wam przykład, abyście postępowali wobec siebie, tak jak Ja.


So kwi 13, 2019 17:17
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 06, 2019 14:28
Posty: 111
Post Re: Get papieża sprzed kilku dni
Co jest porażające?
Jeśli całowanie stóp pomoże w utrzymaniu pokoju w tym dzikim kraju, to niech całują sobie stopy i niech im to wyjdzie na zdrowie.


So sty 11, 2020 16:05
Zobacz profil
Post Re: Get papieża sprzed kilku dni
To jest dramat. I tyle mam do powiedzenia


Pn sty 13, 2020 23:43
Post Re: Get papieża sprzed kilku dni
Quinque napisał(a):
To jest dramat. I tyle mam do powiedzenia


Dramat w jakim sensie? Dramat że tam jest taka sytuacja czy dramat że papież ucałował im stopy aby zaprzestali niszczenia siebie wzajemnie? Bo jeśli odczuwasz jako dramat taki gest papieża, to jak patrzysz na gest obmycia stóp apostołom przez Jezusa Chrystusa? On, Bóg - Absolut, Stwórca i Pan Wszechświata uklęknął i uniżył się przez swoim stworzeniem które nawet nie przeszło próby.


Wt sty 14, 2020 14:58
Post Re: Get papieża sprzed kilku dni
Dramat w takim sensie, że w Afryce panują, faktycznie i niestety, dzikie obyczaje i nie dotyczy to tylko Murzynów. Kiedy w RPA działała Komisja Prawdy i Pojednania, to eks-prezydent de Klerk (biały) nazwał zasiadającego w niej biskupa Tutu (czarnego) "płaczącym klaunem", publicznie i wcale się tego nie wstydząc.

Franciszek może mieć na uwadze, że z Południowego Sudanu do Ruandy wcale niedaleko, więc musi dawać solidny przykład, na czym to cholerne chrześcijaństwo polega. Polakom na przykład nikt nie dał takiego przykładu, choć w dobie chrystianizacji panowały w Polsce obyczaje afrykańskie, tzn. plemiona się rżnęły i łowiły niewolnika na potęgę. Z tego niewolnictwa to Polska wyszła na dobre gdzieś tak w XII wieku dopiero, a z pańszczyzny, która zastąpiła stosunki niewolnicze, to mentalnie wyprowadzili Polaków dopiero komuniści, a i to o tyle, o ile. Teraz można się albo cieszyć, że Murzyni są chrystianizowani profesjonalnie i tak im już zostanie, albo się zżymać, że Polaków schrystianizowano na półdziko i tak im już zostało.


Śr sty 15, 2020 1:05
Post Re: Get papieża sprzed kilku dni
Quinque ma wlasna wizje Kosciola. Ma byc obowiazkowy, powszechny, z jednowladca na tronie - papiezem, ktory zna swoje miejsce i ma byc niedotykalny i ponad swiatem (doslownie i w przenosni). A wokol niego sa bezzenni biskupi, ktorzy na te sciezke kariery sie zalapali.

I swiat przed papiezem drzy i pada na kolana. A nie na odwrot!
Bo kiedys tak (prawie) bylo, ze ekskomunika lamala krolow, nie mowiac o maluczkich.
I tak powinno byc zawsze.


Śr sty 15, 2020 6:33
Post Re: Get papieża sprzed kilku dni
Jeżeli Kościół jest królestwem (monarchę niby ma), to Quinque wierzy w królestwo z tego świata. I tyle.


Śr sty 15, 2020 13:02
Post Re: Get papieża sprzed kilku dni
No ale ten Król zdrajcom nogi mył, żeby pojęli, że oni też powinni.
Może Quinque ma innego krola?


Śr sty 15, 2020 14:44
Post Re: Get papieża sprzed kilku dni
Tzn. mnie chodziło o papieża, biskupa Rzymu. On jest - no dobra: formalnie tylko namiestnikiem Bożym. I teraz niektórzy zaświadczają, słowem i czynem, że namiestnik jednak podlega Królowi, a inni zaświadczają, słowem i czynem, że ten Król jest tylko malowany, czyli że namiestnik ma pełnię władzy monarszej de facto i przed nikim nie odpowiada.

Kurczę, Tolkien obrobił ten temat wyczerpująco w trzecim tomie, księdze piątej, a niektórzy dalej chcą służyć Denethorowi i tylko Denethorowi, chociaż niby wiadomo, że przyszłość należy do Aragorna Elessara, a Denethor przykro skończy.


Śr sty 15, 2020 16:13
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 10 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL