Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 17:05



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Papież za przemocą w rodzinie? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt cze 17, 2011 18:45
Posty: 24
Post Papież za przemocą w rodzinie?
" Podczas spotkania z pewnym małżeństwem usłyszałem od ojca, że czasem musi uderzyć swoje dziecko, ale nigdy nie bije w twarz żeby ich nie poniżać. Jak pięknie"-mówi papież. " On rozumie poczucie godności. Musi ukarać dzieci ale robi to w sposób sprawiedliwy i idzie do przodu"

Co wy na to? Ostatnio było o królikach teraz o biciu. Nie bardzo rozumiem o co Papieżowi chodzi. O ile w kwestii królików jakoś to można wytłumaczyć o tyle środek wychowawczy w postaci bicia wydaje mi się dziwny w ustach człowieka który za chwile mówi o miłosierdziu i przebaczeniu. Czy Józef bił Jezusa (byle nie po twarzy)? A moze ktoś bił Papieża Franciszka?


Pt lut 06, 2015 13:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Papież za przemocą w rodzinie?
Pytanie co oznacza owo uderzyć, o co chodziło papieżowi. Bez tej odpowiedzi nie ma sensu dyskutować o widmowych wypowiedziach.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pt lut 06, 2015 14:17
Zobacz profil
Post Re: Papież za przemocą w rodzinie?
Jan 76
wyrwałeś z kontekstu wypowiedź Papieża Franciszka ze spotkania z rodzinami, chodziło o rolę ojca w rodzinie.
To spotkanie transmitowała niedawno TV Trwam.
Widziałeś całe spotkanie i z uwagą słuchałes słów Ojca Świętego?


Pt lut 06, 2015 14:24
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 03, 2014 16:14
Posty: 240
Lokalizacja: nieciekawa
Post Re: Papież za przemocą w rodzinie?
Pewnie znowu został źle zrozumiany albo wypowiedź zmanipulowana.
Używa takiego, a nie innego języka, więc łatwo przerobić na swoją modłę zatracając jednocześnie sedno sprawy. Wyrywając z kontekstu jakieś zdania można w zasadzie wszystko zmanipulować.

Wracając do owych królików, to przecież papież mówił o odpowiedzialności katolików za siebie i rodziny, o niewystawianiu Pana Boga na próbę, a nie potępianiu rodzin wielodzietnych.

_________________
Na forach dyscyplina intelektualna jest sztuką raczej nieznaną.


Pt lut 06, 2015 14:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 17, 2011 18:45
Posty: 24
Post Re: Papież za przemocą w rodzinie?
Całosć jest dostępna w internecie. W/g mnie bicie jako środek wychowawczy jest zły poza przypadkiem kiedy dziecku zagraża bezpośrednie niebezpieczeństwo - np. wyrywa się ciągle gdy idzie ulicą z ojcem i może wpaść pod samochód. Ale to powinien być wyjątek a nie norma.


Pt lut 06, 2015 14:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Papież za przemocą w rodzinie?
Czyli zgadzasz się z papieżem, bo nawet wyrwane z kontekstu, tak te słowa: "Musi ukarać dzieci ale robi to w sposób sprawiedliwy i idzie do przodu...". Sprawiedliwy zakłada właśnie coś takiego jak napisałeś. Natomiast zabrzmię kontrowersyjnie, ale dziwi mnie ta filozofia, gdzie klaps jest już zbrodnią. Od tego się naprawdę nie umiera. Pokolenia zostały wychowane na gorszych doświadczeniach, ale żyją. To zupełnie subiektywne, podczas gdy jeszcze dla naszych dziadków szkołą życia były nawet nie klapsy, ale porządne lanie, ale to i tak nic, bo samo życie w biedzie i ciężkiej pracy najwięcej ich nauczyło. A dziś wielką karą jest zabranie telefonu, albo szlaban na wychodzenie. Myślę że wiele dzieci wybrałoby szybki klaps, zamiast zabrania telefonu czy wyjścia na imprezę. Nie ma to na celu usprawiedliwianie bicia, tylko pokazanie że to zupełnie subiektywna ocena co jest dobrą karą wychowawczą, a co nie. Klaps jest zły, ale tylko dlatego że są bardziej wychowawcze, dotkliwe metody, choć nie fizycznie działające. Kto oceni co boli bardziej dziecko i dorastającego nastolatka?

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pt lut 06, 2015 15:02
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Papież za przemocą w rodzinie?
Wszyscy wiedzą, papież też, że pewnego typu przemoc w rodzinie, musi być wyjątkiem a nie normą. Rodzice mają prawo do pewnego typu przemocy, na przykład klapsa wychowawczego, choćby w przykładzie, jaki powyżej podałeś. Środek wychowawczy w postaci bicia (klapsa), który ma na celu dobro dziecka, a nie znęcanie się nad nim czy poniżanie go, jest dopuszczalny.
Orzeczenia sądowe i interpretacje prawne są z tym ujęciem zgodne.
Inną sprawą jest, że obecny papież lubi czasem strzelić coś, co zostanie odebrane jako kontrowersyjne. Albo przez niewierzących, albo przez wierzących.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pt lut 06, 2015 15:10
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Papież za przemocą w rodzinie?
Wychowanie bezstresowe powoduje to że uczniowie zakładają kosz na śmieci na głowę nauczycielowi

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt lut 06, 2015 15:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Papież za przemocą w rodzinie?
Zgadza się, ale wątpię aby ktoś tu mówił o wychowaniu bezstresowym. Taki system to nie tylko brak klapsów, to totalny brak stresu i dowolność dla dziecka. Wierzę że nikt tutaj tego nie popiera.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pt lut 06, 2015 16:47
Zobacz profil
Post Re: Papież za przemocą w rodzinie?
Jan 76,
Chciałabym Ci zadać pytanie. Jest ono dość osobiste, i wiem że możeśz nie zechcieć na nie odpowiedzieć.
Czy masz dzieci?


Pt lut 06, 2015 17:28
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 13, 2013 4:33
Posty: 1633
Post Re: Papież za przemocą w rodzinie?
Ludzie, no juz bez przesady! Czym jest bicie, czym klaps? Moze za ucho, reke tez nie mozna pociagnac?
Jak moze Szpilka wygrac z Kliczko skoro polski narod wredny? :D


Pt lut 06, 2015 19:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 17, 2011 18:45
Posty: 24
Post Re: Papież za przemocą w rodzinie?
Czy mam dzieci - mam. Wypowiedż Papieża sugeruje (choć może to kwestia tłumaczenia) że pochwala karanie dzieci poprzez bicie byle nie po twarzy bo od tego traci się godność. Czyli po rękach, po nogach, po tułowiu, po brzuchu - można? Wychowanie dzieci to cięzka praca z jednej strony mamy kretyńską uchwaloną dziś konwencje która przypuszcalnie będzie odbierała rodzicom wolność jeśli chodzi o wychowanie dzieci (w szkole zostaną wprowadzone odgórnie wzorce) z drugiej strony mamy Papieża który zakłada że każdy będzie miał wyczucie kiedy w czasie bicia chodzi o przemoc i upokorzenie a kiedy o zdrowy klaps w chwili kiedy inne środki zawiodły.
Mi to się wydaje że klaps działa szybko skutecznie i zamyka dziecko na obronę. Po prostu jak wie że dostanie to nie wchodzi z rodzicem w dialog. Ale do czasu - zwykle do czasu okresu dojrzewania.
Co do tego że kiedyś było gorzej i nasi dziadkowie żyli. Tak żyli i teraz po 50 latach opowiadają mi że te bicie przeżywali jako trume i winili całe życie siebie choć czasem to nie była ich "wina" tylko raczej rodziców.


Pt lut 06, 2015 20:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Papież za przemocą w rodzinie?
Traume tak, jeśli mowa o katowaniu ich jako dzieci. Nikt tutaj włącznie ze mną nie podał przykładu katowania jako "było i żyją".

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pt lut 06, 2015 23:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 17, 2011 18:45
Posty: 24
Post Re: Papież za przemocą w rodzinie?
http://www.parafiaregulice.pl/katechezy,36.html całość


Pt lut 06, 2015 23:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 17, 2011 18:45
Posty: 24
Post Re: Papież za przemocą w rodzinie?
O taki cytat mi się przypomniał Filippo Neri: "Aby zaprowadzić posłuszeństwo należy wydawać mało zasad. Ja wybrałem tylko jedną - miłosierdzie."
I słowa samego Papieża, że surowość jest oznaką słabości.


So lut 07, 2015 0:42
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL