Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 9:36



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Nowotwory watykanu 
Autor Wiadomość
Post Re: Nowotwory watykanu
A ty wybrana bronisz Jezusa, szkalujac papiezy? To twoje “milosierdzie“? Szalowanie i pomawianie?

Zebys sie nie zdziwila. Rozlicza ciebie z kazdego slowa..


So lip 30, 2016 14:28
Post Re: Nowotwory watykanu
wybrana napisał(a):
Alus napisał(a):
Andy72 napisał(a):
jaka egoistyczna miłość własna? gdy nie zgadzam się gdy wraz z Sorosem rozwala się cywilizację?

Skaczesz jak pchła po temacie, a chodzi Ci jedynie o zachowanie Twojego cieplutkiego domku, pełnej lodówki i samolubnego samozadowolenia.


A jaki jest twój cel Alus? masz dzieci ? masz wnuki ? jesteś chrześcijanką ? kochasz i wyznajesz Jezusa? - myślę, że nie. Myślę, że nie kochasz Jezusa, nie kochasz ludzi, uprawiasz swoją własną egoistyczną polityką na tym forum, politykę nic nie związaną z obroną nauk Jezusowych, nic nie związaną z dobrem, miłosierdziem i miłością do Boga i drugiego człowieka.

Kochać Jezusa zawsze znaczy COKOLWIEK UCZYNILIŚCIE TYM MOIM BRACIOM NAJMNIEJSZYM, MNIEŚCIE UCZYNILI.
Święty Jan Paweł II też zapewne wedle Ciebie nie kochał Jezusa.....ucałował Koran, nazwał muzułmanów braćmi....a przecież muzułmanie wedle Ciebie to nie ludzie.
Ba, jeszcze ten święty papież ośmielał się mówić zasadniczym wyrazem miłości nie może byc krytyka, lecz afirmacja.....jednym słowem - uprawiał politykę.....


So lip 30, 2016 14:31

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Nowotwory watykanu
Mamy obowiązek w pierwszym rzędzie bronić najbliższych. Była kiedyś taka piękna lektura "W pustyni i w puszczy" gdzie Staś wystrzelał porywaczy w obronie kobiety, którą miał się opiekować.
Jest różnica między Janem Pawłem II, który BYĆ MOŻE popełnił jakiś błąd w życiu od prowadzenia zupełnie niezrozumiałej polityki.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So lip 30, 2016 14:32
Zobacz profil
Post Re: Nowotwory watykanu
Andy72 napisał(a):
Mamy obowiązek w pierwszym rzędzie bronić najbliższych. Była kiedyś taka piękna lektura "W pustyni i w puszczy" gdzie Staś wystrzelał porywaczy w obronie kobiety, którą miał się opiekować.
Jest różnica między Janem Pawłem II, który BYĆ MOŻE popełnił jakiś błąd w życiu od prowadzenia zupełnie niezrozumiałej polityki.

Niezrozumiała dla tych, którzy mają problem ze zrozumieniem Ewangelii.....nakazem miłości nieprzyjaciół, zbytnimi troskami - Mt 5,43-48; 6,25-34....Nie troszczcie się zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dość ma dzień swojej biedy.....taka jest "polityka" Jezusa.


So lip 30, 2016 14:37

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Nowotwory watykanu
To może odpowiesz:
A jaki jest twój cel Alus? masz dzieci ? masz wnuki ? jesteś chrześcijanką ? kochasz i wyznajesz Jezusa? - myślę, że nie. Myślę, że nie kochasz Jezusa, nie kochasz ludzi, uprawiasz swoją własną egoistyczną polityką na tym forum, politykę nic nie związaną z obroną nauk Jezusowych, nic nie związaną z dobrem, miłosierdziem i miłością do Boga i drugiego człowieka.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So lip 30, 2016 14:40
Zobacz profil
Post Re: Nowotwory watykanu
Andy72 napisał(a):
To może odpowiesz:
A jaki jest twój cel Alus? masz dzieci ? masz wnuki ? jesteś chrześcijanką ? kochasz i wyznajesz Jezusa? - myślę, że nie. Myślę, że nie kochasz Jezusa, nie kochasz ludzi, uprawiasz swoją własną egoistyczną polityką na tym forum, politykę nic nie związaną z obroną nauk Jezusowych, nic nie związaną z dobrem, miłosierdziem i miłością do Boga i drugiego człowieka.

Odpowiedziałam chyba jasno, jeśli nie pojąłeś, to Twój problem.
Ale Ci powiem - ma dzieci, mam wnuki - i całą swoją rodzinę zawierzam Bogu, który mówi - Nie troszczcie się zbytnio o swoje życie......Kto z was przy całej swojej trosce, może choćby jedną chwilę dołożyć do wieku swojego życia?
"Zabezpieczenie"....Stalin podpisał pakt z Hitlerem nie tylko z racji zagarnięcia Polski, ale głownie dla zabezpieczenia ZSRR przed agresją Niemiec.
Tak był pewny tego zabezpieczenia, że gdy Niemcy w czerwcu 1941r roku napadły na ZSRR, przez kilka dni trwał w totalnym szoku, nic nie mówiąc, bez ruchu, bez jedzenia i picia.....tyle znaczą ludzkie "zabezpieczenia".


So lip 30, 2016 14:54
Post Re: Nowotwory watykanu
Alus napisał(a):
Andy72 napisał(a):
To może odpowiesz:
A jaki jest twój cel Alus? masz dzieci ? masz wnuki ? jesteś chrześcijanką ? kochasz i wyznajesz Jezusa? - myślę, że nie. Myślę, że nie kochasz Jezusa, nie kochasz ludzi, uprawiasz swoją własną egoistyczną polityką na tym forum, politykę nic nie związaną z obroną nauk Jezusowych, nic nie związaną z dobrem, miłosierdziem i miłością do Boga i drugiego człowieka.

Odpowiedziałam chyba jasno, jeśli nie pojąłeś, to Twój problem.
Ale Ci powiem - ma dzieci, mam wnuki - i całą swoją rodzinę zawierzam Bogu, który mówi - Nie troszczcie się zbytnio o swoje życie......Kto z was przy całej swojej trosce, może choćby jedną chwilę dołożyć do wieku swojego życia?
"Zabezpieczenie"....Stalin podpisał pakt z Hitlerem nie tylko z racji zagarnięcia Polski, ale głownie dla zabezpieczenia ZSRR przed agresją Niemiec.
Tak był pewny tego zabezpieczenia, że gdy Niemcy w czerwcu 1941r roku napadły na ZSRR, przez kilka dni trwał w totalnym szoku, nic nie mówiąc, bez ruchu, bez jedzenia i picia.....tyle znaczą ludzkie "zabezpieczenia".


@Alus, a nie zastanawiałaś się nad tym, po co Bóg obdarzył nas rozumem i wolną wolą ?
Chcesz, by tylko Bóg brał odpowiedzialność za twoje decyzje, czy za brak decyzji - a co z wolną wolą człowieka ?. Czy Bóg ma przeżyć życie za ludzi ? Ma być trzeźwym kierowcą, ma wykonywać wszystkie niebezpieczne prace na wysokościach itd. Jakież życie nasze było by beztroskie i wolne od wszelkiej odpowiedzialności. Bardzo wygodne pojmowanie życia i odpowiedzialności.


So lip 30, 2016 15:15

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Nowotwory watykanu
W czasach gdy trwała zimna wojna i komunizm zagrażał światu, Bertrand Russell zaproponował jednostronne rozbrojenie. Na szczęście nie posłuchano go.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So lip 30, 2016 16:13
Zobacz profil
Post Re: Nowotwory watykanu
Andy72 napisał(a):
W czasach gdy trwała zimna wojna i komunizm zagrażał światu, Bertrand Russell zaproponował jednostronne rozbrojenie. Na szczęście nie posłuchano go.

Bo szczęście dla ludzkości to śmiercionośna broń, nie dziwne nakazy Jezusa głodnych nakarmić, spragnionych napoić, przybyszów w dom przyjąć.....


N lip 31, 2016 8:00
Post Re: Nowotwory watykanu
wybrana napisał(a):
Petrussd napisał(a):
Soul 33: " kochaj blizniego swego jak siebie samego, ale nie wiecej " Jeżeli ta " miłość " może zagrozic nam samym I naszym dzieciom, wnukom, oraz wierze - jesteśmy zwolnieni z takiej toksycznej " miłości " Istnieje kolejnosc miłości: dzieci, rodzina najblizsi, sasiedzi itd ( tomizm, augustianizm) " Etyczny punkt widzenia jest tylko furtkom do przemycenia zła którym jest Islam. Można przeniesc do domu karton jadowitych wezy I skorpionow, wypuscic je w pokoju naszych dzieci -" niech sie nimi pobawia",no I oczywiscie ufac Bogu że to stwozenia Boże I nie zrobia krzywdy naszym dzieciom - powodzenia.. W wypadku islamu musimy pozbyc sie zludzen.Malo tego: jesteśmy zobowiazani do aktywej zbrojnej obrony chrzescijanstwa, jeżeli nie chcemy ulec samozagladzie I jeżeli nie chcemy żeby zagladzie ulegla cała zachodnia cywilizacja I demokracja. PROBLEM TKWI GDZIE INDZIEJ: TKWI W NIEZNAJOMOSCI ISLAMU I LEKCEWARZENIA TEJ IDEOLOGI POLITYCZNEJ I KULTU. TO DLA TEGO IGNORUJEMY ZAGROŻENIE. MAHOMET SYN SCHIZOFRENICZKI MIAL ZEKOME" OBJAWIENIA",SPISANE W KORANIE. NA CO 3 STRONIE KORANU JEST STWIERDZENIE: " JEZUS NIE JEST SYNEM BOZYM, NIE JEST MESJASZEM, NIE UMARL NA KRZYZU. TRUJCA SWIETA TO FALSZ. NIE MA BOGA POZA ALLAHEM. ORAZ: ZOSTALEM POSLANY NA ZIEMIE BY MIECZEM ZAPROWADZIC ISLAM I NIE SPOCZAC DOPUKI CAŁY ŚWIAT NIE STANIE SIE ISLAMEM. ZABIJAJCIE NIEWIERNYCH GDZIEKOLWIEK ICH NAPOTKACIE " TO SEDNO I CREDO ISLAMU. ISLAM JEST JEDEN. NIE JEST RELIGIA POKOJU - JEST RELIGIA WOJNY . TGZW ALLACH BYL POGANSKIM BOZKIEM ZEMSTY I KSIEZYCA WSROD PANTEONU BUSTW POGANSKICH, KOCZOWNICZYCH DZIKICH ARABOW. TO MAHOMET STWIERDZIL ZE TO BUSTWO NACZELNE. FAKT ZE MIESZKAJA POSROD CYWILIZOWANYCH BIALYCH LUDZI EUROPY MUZULMANIE, KTORZY SA NIEAGRESYWNI, NIE WYNIKA Z FAKTU ZE " ISLAM JEST RELIGJA POKOJU " ODWROTNIE: TO RACZEJ ONI NIE SA WYSTARCZAJACO " DOBRYMI " MUZULMANAMI, LUB TEZ NIE CZUJA SIE WYSTARCZAJACO SILNI LICZEBNI ZEBY WZNIECIC WOJNE - POWSTANIE ISLAMSKIE. ALE TO MOŻE SIE WKROTCE ZMIENIĆ, JEZELI BEDZIE ICH TYLKO WIECEJ. PAMIETAJMY: SWIETA WOJNA, DZICHAD, ZABIJANIE NIEWIERNYCH TO GLOWNY NAKAZ I PRZESŁANIE ISLAMU!!! POKUJ JEST PRZEWIDZIANY TYLKO KIEDY CALY SWIAT STANIE SIE ISLAMEM I OSWIADCZY ZE " NIE MA BOGA POZA ALLAHEM " ZERO TOLERANCJI DLA ISLAMU W EUROPIE. NALEZY GO ZAKAZAĆ PRAWNIE, A MUZULMANOW DEPORTOWAC DO 3 POKOLENIA. TYLKO TO NAS MOŻE URATOWAC. INACZEJ CZEKA NAS ZAGLADA, ( NIEWOLA DLA TYCH KTURZY PRZEZYJA), ORAZ UPADEK WOLNOŚCI I DEMOKRACJI ORAZ CALEJ ZACHODNIEJ CYWILIZACJI. W PRZECIWNYM RAZIE CZEKAJĄ NAS WOJNY DOMOWE W EUROPIE, ANARCHIA. DRUGA SYRJA I IRAK. KRZYZOWANIE PODRZYNANIE GARDEL I TEGO TYPU PRZYJEMNOSCI...



Bardzo dobrze i rzeczowo to opisałeś.
Ja dodam tylko, że katolik jest zobowiązany i powinien w swoim życiu kierować się miłością, ale pojęcie słowa miłość nie może być źle zrozumiane.
Miłość musi być przede wszystkim zdrowa, tzn, nie może przynosić złych skutków. My katolicy powinniśmy pomagać potrzebującym, ale czy koniecznie musimy ich sprowadzać do swojego kraju?
Dlaczego nie pozostają w swoim kraju i nie walczą o swój kraj. W śród uchodźców widzimy tylu młodych mężczyzn. Czy my katolicy nie mamy obowiązku bronić swojej wiary, której zagrożeniem jest rozlewający się Islam na Europę. Czy to służy naszemu dobru? czy to służy dobru i bezpieczeństwu dla naszych dzieci. Czy miłość którą mamy obdarzyć Islamistów ma służyć zagładzie naszej własnej, a gdzie jest zachowana miłość - jak siebie samego. Czy miłość nie ma granic i nie powinno jej owocem być dobro. Mamy pozwalać w imię fałszywie przyjętej miłości, wykorzystującej wiarę, nauki Chrystusa, dążyć do zniszczenia naszej wiary i samozagłady. Kto ma w tym cel, by głosić taką herezję?
Czy Papież nie powinien przede wszystkim stać na straży wiary katolickiej, wiary w Jezusa Chrystusa ? Czy sprowadzanie innowierców, przeciwników naszej wiary - wiary w Jezusa Chrystusa, jest podstawą do wykorzystania znaczenia słowa miłosierdzie. Słowa i ich znaczenie można w różny sposób tłumaczyć, tylko czemu to ma służyć, czy ma służyć do pomnażania i wzrostu wiary chrześcijańskiej ? czy do zniszczenia wiary chrześcijańskiej ? Czy Papież chce, by zamiast ewangelii, w nowo zbudowanych meczetach głosić naukę koranu. Z historii wiemy, jak potrafiono wiarę wykorzystać do złych celów. My chrześcijanie mamy obowiązek bronić naszej wiary, a nawet umrzeć za nią, a nie w sposób celowy ją niszczyć. Narzucanie przez Papierza przyjmowanie i osiedlanie innowierców szkodzącym i przeciwstawnym naszej wiary, jest działaniem szkodliwym. Papież powinien namawiać nas do miłosierdzia poprzez szeroko rozwiniętą akcję humanitarną, bo powinniśmy pomagać wszystkim ludziom - bez względu na wiarę. Niech miłosierdzie gości w naszych sercach. Miłujmy naszych bliźnich, pomagajmy im.

Piszesz same sprzecznosci.
Kochac bez milosci , pomagac bez poswiecenia i wymyslac zagrozenia by to usprawiedliwic.
Wedlug twojego myslenia to powinnas tez przestac chodzic na msze bo jakis niewierny wybierze akurat twoj kosciol jako cel.
Wyraznie widac w twoich wypowiedziach ze bronic sie chcesz przed wlasnym strachem ignorujac podstawowe nauki Jezusa.
Rob co naucza Jezus aa o obrone sie nie martw. On nie zostawi swoich dzieci na pastwe losu.
Gdybys wiedziala jaka bron przygotowal by nas bronic?
My mamy jedynie zyc wedlug Jego nauki i trwac w wierze.


N lip 31, 2016 10:40

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Nowotwory watykanu
Alus napisał(a):
Nie troszczcie się zbytnio o swoje życie......Kto z was przy całej swojej trosce, może choćby jedną chwilę dołożyć do wieku swojego życia?

Piszesz to samo co kłamliwa Gazeta Wyborcza posługując się cytatami z Biblii.
Zauważmy że gdy szatan kusił Jezusa do skoku, to też posłużył się cytatem.
Antychryst będzie znał Pismo na wyrywki i wszystko nim uargumentuje.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N lip 31, 2016 13:14
Zobacz profil
Post Re: Nowotwory watykanu
Andy72 napisał(a):
Alus napisał(a):
Nie troszczcie się zbytnio o swoje życie......Kto z was przy całej swojej trosce, może choćby jedną chwilę dołożyć do wieku swojego życia?

Cytuj:
Piszesz to samo co kłamliwa Gazeta Wyborcza posługując się cytatami z Biblii.
Zauważmy że gdy szatan kusił Jezusa do skoku, to też posłużył się cytatem.
Antychryst będzie znał Pismo na wyrywki i wszystko nim uargumentuje.

Jeszcze nie załapałeś, że to kłamliwa GW jest autorem Nowego Testamentu?....zapewne wypowiedzi św Jana Pawła także, bo stale cytuje papieża wypowiedzi.


N lip 31, 2016 13:31
Post Re: Nowotwory watykanu
@sapper napisał:

Piszesz same sprzecznosci.
Kochac bez milosci , pomagac bez poswiecenia i wymyslac zagrozenia by to usprawiedliwic.
Wedlug twojego myslenia to powinnas tez przestac chodzic na msze bo jakis niewierny wybierze akurat twoj kosciol jako cel.
Wyraznie widac w twoich wypowiedziach ze bronic sie chcesz przed wlasnym strachem ignorujac podstawowe nauki Jezusa.
Rob co naucza Jezus aa o obrone sie nie martw. On nie zostawi swoich dzieci na pastwe losu.
Gdybys wiedziala jaka bron przygotowal by nas bronic?
My mamy jedynie zyc wedlug Jego nauki i trwac w wierze.

Jak pięknie można powołać się na nauki Jezusa, by uzyskać swój cel.
Jezus nauczał: Miłuj bliźniego swego jak siebie samego, miłuj nieprzyjaciół swoich.
Jak te nauki stosowano w przypadku krucjat świętych, czyli nawracania niewiernych?
Jak te nauki stosowano w przypadku inkwizycji ?
Gdzie było zachowane przykazanie - nie zabijaj.

Jezus nauczał: kto się mnie zaprze, Ja również zaprę się go przed Ojcem Świętym.
Koran głosi, że Jezus Chrystus nie był synem Bożym, nie umarł za nas i dla naszego zbawienia na krzyżu.

Czy człowiek nie otrzymał wyboru? iść za Jezusem, głosić jego chwałę, albo zaprzeć się go. Kto jest dla nas ważniejszy, człowiek i jego poglądy, czy Bóg ?
Kogo mamy bronić, naszej wiary, czy mamy świadomie godzić się na niszczenie chrześcijaństwa, wiarę, za którą poniosło męczeńską śmierć tylu chrześcijan prześladowanych, wiarę, za którą oddali życie nasi pierwsi apostołowie.
Mamy teraz zamiast Kościołów Jezusa budować meczety i obawiać się o życie i bezpieczeństwo chrześcijan. Mamy stać się ponownie świadomymi męczennikami w swoim kraju, we swoim domach.
Dlaczego miłość o której nauczał Jezus ma służyć celowi, by niszczyć wiarę w Niego.
Mamy być miłosierni wobec innowierców. Pomagać tak i to bardzo, ale oddawać swoją wiarę, oddawać bezpieczeństwo życia swoje i swoich dzieci - nie!
Jezus nie pragnął dla człowieka złej miłości, która będzie go niszczyła. Jezus pragnął dla człowieka miłości pięknej, która będzie go umacniała i umacniała człowieka wiarę, bo wiara w Boga i Jezusa Chrystusa jest naszą drogą, jest naszym celem, jest naszym pragnieniem, jest naszą prawdziwą miłością.


Pn sie 01, 2016 9:43
Post Re: Nowotwory watykanu
Iść za Jezusem, to nigdy nie zapominać, Jego zasadniczej nauki - NIE LĘKAJCIE SIE, JAM ZWYCIĘŻYŁ ŚWIAT......BEZE MNIE NIC UCZYNIĆ NIE MOŻECIE
Zapominasz w całej tej tyradzie, że orężem wyznawców Chrystusa jest:[b]ZŁO DOBREM ZWYCIĘŻAJ.[/]
Bo lęk to oręż demona.


Pn sie 01, 2016 10:00
Post Re: Nowotwory watykanu
Alus napisał(a):
Iść za Jezusem, to nigdy nie zapominać, Jego zasadniczej nauki - NIE LĘKAJCIE SIE, JAM ZWYCIĘŻYŁ ŚWIAT......BEZE MNIE NIC UCZYNIĆ NIE MOŻECIE
Zapominasz w całej tej tyradzie, że orężem wyznawców Chrystusa jest:[b]ZŁO DOBREM ZWYCIĘŻAJ.[/]
Bo lęk to oręż demona.


Zło dobrem zwyciężaj. Co to znaczy? Co jest naszym dobrem?
Dobrem są nasze dobre decyzje, decyzje za które my odpowiadamy. Decyzje, które są nie na chwałę człowieka, ale przede wszystkim są na chwałę Bożą. Każda nasza decyzja ma nosić chwałę Bożą, chwałę naszej wiary, chwałę i obronę prawdy, a tą prawdą jest wiara w męczeńską śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.


Pn sie 01, 2016 10:47
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL