Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 22:30



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
 ks. Staniek modli się o śmierć papieża 
Autor Wiadomość
Post Re: ks. Staniek modli się o śmierć papieża
Alus napisał(a):
Czyli Jan Paweł II nazywający muzułmanów braćmi, spotykający się z muzułmanami, wchodzący do meczetów, nie zasłużył na kanonizację
A ja nie mam pojęcia zielonego, kto zasłużył, a kto nie zasłużył na kanonizację w KRK. Jedynie wyjaśniam, co ks. Węgrzyniak rzeczywiście powiedział, a co Kozioł sobie dośpiewał.
Cytuj:
:(
No tak. Gdzie mój Rozum i Godność Człowieka. Jak mogłem w ogóle zasugerować coś takiego?


Cz mar 22, 2018 15:04
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: ks. Staniek modli się o śmierć papieża
zefciu napisał(a):
Alus napisał(a):
Czyli Jan Paweł II nazywający muzułmanów braćmi, spotykający się z muzułmanami, wchodzący do meczetów, nie zasłużył na kanonizację
A ja nie mam pojęcia zielonego, kto zasłużył, a kto nie zasłużył na kanonizację w KRK. Jedynie wyjaśniam, co ks. Węgrzyniak rzeczywiście powiedział, a co Kozioł sobie dośpiewał.

Nic sobie nie dospiewałem, odniosłem sie do artykułu usprawiedliwiającego Stańka. Takie takie tezy postawiono.
Staniek tłumaczył sie inaczej: rozumie ten, dla kogo Kościół jest ważny, a jak ktos go nie rozumie, to się na niego nie gniewa, bo Jezusa też większość nie rozumiała. Tu dospiewam sobie: jak ktos się ze Stankiem nie zgadza, to żyje poza Kościołem, a sam Staniek jest niezrozumiałym mesjaszem :twisted:

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Cz mar 22, 2018 19:28
Zobacz profil
Post Re: ks. Staniek modli się o śmierć papieża
Kozioł napisał(a):
Nic sobie nie dospiewałem, odniosłem sie do artykułu usprawiedliwiającego Stańka. Takie takie tezy postawiono.
No właśnie niektórych nie.
Cytuj:
Staniek tłumaczył sie inaczej: rozumie ten, dla kogo Kościół jest ważny, a jak ktos go nie rozumie, to się na niego nie gniewa, bo Jezusa też większość nie rozumiała. Tu dospiewam sobie: jak ktos się ze Stankiem nie zgadza, to żyje poza Kościołem, a sam Staniek jest niezrozumiałym mesjaszem :twisted:
Czym innym jest zgadzanie się ze Stańkiem, a czym innym rozumienie go. Można go rozumieć i się z nim nie zgadzać. Można też nie rozumieć, zatkać uszy i wyrecytować „wez dziecko naprawdę jestes jakis psycholek bo w przeciwieństwie do ciebie to papież jest autorytetem dla mnie a ty to nie wiem czyim możesz być autorytetem chyba takich samych jakiś głupków jak ty którzy nie wiedza co to kosciół i religia”,


Pt mar 23, 2018 7:49
Post Re: ks. Staniek modli się o śmierć papieża
Cytuj:
Można go rozumieć i się z nim nie zgadzać. Można też nie rozumieć, zatkać uszy i wyrecytować „wez dziecko naprawdę jestes jakis psycholek bo w przeciwieństwie do ciebie to papież jest autorytetem dla mnie a ty to nie wiem czyim możesz być autorytetem chyba takich samych jakiś głupków jak ty którzy nie wiedza co to kosciół i religia”,

Ten, który rozumie co to Kościół, nigdy podczas Mszy św nie wygłosi życzenia śmierci dla kogokolwiek.
Ksiądz broniący tej wypowiedzi pisze Będąc jeszcze starszym księdzem widzi na własne oczy jak spada szacunek do Eucharystii, nie zauważa, że taka wypowiedź pogłębia ten brak szacunku dla Eucharystii.


Pt mar 23, 2018 8:28
Post Re: ks. Staniek modli się o śmierć papieża
Kael, masz kolejny przykład we Francji, czym skutkuje źle pojęta tolerancja. Ale dalej będziesz powatarzć te swoje emocjonalne argumenty


Pt mar 23, 2018 19:05
Post Re: ks. Staniek modli się o śmierć papieża
A mnie się wydaje, że mylicie trzy rzeczy:
- posiadanie odmiennego zdania niż papież
- publiczna krytyka nauczania papieża przez księdza
- życzenie komukolwiek śmierci

Uważam, że każdy może mieć swoje zdanie i swoje argumenty. Ale żadnemu księdzu nie wolno publicznie krytykować nauczania papieża. A życzyć drugiemu śmierci nie wolno nikomu.

Skupiliście się na problemie imigrantów- a zasadniczą kwestią jest publiczna krytyka nauczania papieża - niezależnie od tego, co jest przedmiotem tego nauczania.
To tak, jakby matka mówiła dziecku, jaka ta nauczycielka jest głupia. A potem się dziwiła, że dziecko nauczycielki nie szanuje.


Pt mar 23, 2018 19:30
Post Re: ks. Staniek modli się o śmierć papieża
baranek napisał(a):
A mnie się wydaje, że mylicie trzy rzeczy:
- posiadanie odmiennego zdania niż papież
- publiczna krytyka nauczania papieża przez księdza
- życzenie komukolwiek śmierci

Uważam, że każdy może mieć swoje zdanie i swoje argumenty. Ale żadnemu księdzu nie wolno publicznie krytykować nauczania papieża. A życzyć drugiemu śmierci nie wolno nikomu.

Skupiliście się na problemie imigrantów- a zasadniczą kwestią jest publiczna krytyka nauczania papieża - niezależnie od tego, co jest przedmiotem tego nauczania.
To tak, jakby matka mówiła dziecku, jaka ta nauczycielka jest głupia. A potem się dziwiła, że dziecko nauczycielki nie szanuje.

Publicznie w mediach wolno księdzu krytykować papieża,
Nidy nie wolno nikomu życzyć śmierci.
A już bluźnierstwem jest życzenie śmierci wyrażone w homilii podczas Eucharystii.
Ks Węgrzyniak pisze o ogromnym szacunku ks Stanka dla świętości Eucharystii a świętość dla niego była ważniejsza niż człowiek....i w tej homilii wystąpił zarówno p-ko świętości, jak i człowiekowi.


So mar 24, 2018 8:49
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL