Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 20:16



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 ks. Staniek modli się o śmierć papieża 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: ks. Staniek modli się o śmierć papieża
subadam napisał(a):
Nie jestem pewien czy jest sens dyskutowac z Quinque, ktory oprocz pisowskiej propagandy nic nie przyjmuje do wiadomosci, jako ze nigdzie nie byl i niczego nie widzial i w glowie mu sie nie miesci ze ludzie roznych kultur i narodowosci moga zyc razem bez konfliktow, jak chocby w moim kraju.

Ale to nie jest takie proste. Jest pewnie na Zachodzie wiele przykładów, że ludzie różnych kultur i narodowości mogą żyć razem bez konfliktów, ale niestety nie brakuje też przykładów przeciwnych. Problem w tym, że te przykłady przeciwne mają większą siłę przebicia, coś na zasadzie kiboli na meczach piłkarskich, którzy mimo stosunkowo niewielkiej liczebności są w stanie zdominować wrażenia z całego widowiska i co gorsza, narobić poważnych szkód. I z powodu tej w sumie nielicznej (w zestawieniu z całą rzeszą kibiców) grupy strach przed fanami piłki kopanej, delikatnie pisząc, nie jest nieuzasadniony.

Obawiam się, że wyjazd chociażby do jakiegoś większego niemieckiego miasta może mieć skutek odwrotny do zamierzonego. A jak jeszcze delikwent zbłądzi do jakiejś nieturystycznej, kolorowej dzielnicy, to potem może się żalić na napastowanie albo i pobicie. I wycieczka zamiast wodą do gaszenia ksenofobii okaże się wodą na jej młyn :(


Wt mar 20, 2018 9:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: ks. Staniek modli się o śmierć papieża
Zupelnie to samo moze sie przytrafic turyscie ( specjalnie o innym kolorze skory ) w miescie polskim.
My zeszlego lata robiac duzy spacer po Berlinie ( piechotka od Aleksanderplatz do pomnika zwyciestwa w wojnie 1870r ) zawedrowalismy do czysto muzulmanskiej czesci Charlottenburg i probowalismy cos zjesc w kolejnych arabskich knajpkach, gdzie jednak nie przyjmowali kart kredytowych. Porozumienie w jez angielskim tez bylo mocno utrudnione jednak jeden z wlascicieli zaprowadzil nas do jakiegos bankomatu a inny wskazal miejsce gdzie mozna bylo zjesc w miare europejski posilek.
Wzbudzalismy raczej zyczliwe zaciekawienie niz chec mordu na niewiernych :).


Wt mar 20, 2018 16:59
Zobacz profil
Post Re: ks. Staniek modli się o śmierć papieża
subadam napisał(a):
Zupelnie to samo moze sie przytrafic turyscie ( specjalnie o innym kolorze skory ) w miescie polskim.
My zeszlego lata robiac duzy spacer po Berlinie ( piechotka od Aleksanderplatz do pomnika zwyciestwa w wojnie 1870r ) zawedrowalismy do czysto muzulmanskiej czesci Charlottenburg i probowalismy cos zjesc w kolejnych arabskich knajpkach, gdzie jednak nie przyjmowali kart kredytowych. Porozumienie w jez angielskim tez bylo mocno utrudnione jednak jeden z wlascicieli zaprowadzil nas do jakiegos bankomatu a inny wskazal miejsce gdzie mozna bylo zjesc w miare europejski posilek.
Wzbudzalismy raczej zyczliwe zaciekawienie niz chec mordu na niewiernych :).

Bo zapewne nie odczytali, że jesteś prawdziwy patriota, a takich atakują :D....o czym donoszą patriotyczne gazety i portale.


Śr mar 21, 2018 8:35

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: ks. Staniek modli się o śmierć papieża
subadam napisał(a):
(...) zawedrowalismy do czysto muzulmanskiej czesci Charlottenburg (...)

Celowo pisałem o nieturystycznej, kolorowej dzielnicy. Gdybyś chciał zbłądzić do takiej dzielnicy, gdy następnym razem będziesz w Berlinie, to polecam wieczorną wycieczkę do dzielnicy Neukölln, najlepiej przez Görlitzer Park. Tak mocnych wrażeń jak doświadczenie chęci mordu na niewiernych nie obiecuję, ale jestem przekonany, że po takiej wizycie entuzjazm dla multi-kulti może się "nieco" osłabić. A jak ktoś wcześniej wobec multi-kulti był sceptyczny, to stawiam dolary przeciwko orzechom, że się w tym sceptycyzmie utwierdzi :evil:


Śr mar 21, 2018 10:52
Zobacz profil
Post Re: ks. Staniek modli się o śmierć papieża
SweetChild napisał(a):
subadam napisał(a):
(...) zawedrowalismy do czysto muzulmanskiej czesci Charlottenburg (...)

Celowo pisałem o nieturystycznej, kolorowej dzielnicy. Gdybyś chciał zbłądzić do takiej dzielnicy, gdy następnym razem będziesz w Berlinie, to polecam wieczorną wycieczkę do dzielnicy Neukölln, najlepiej przez Görlitzer Park. Tak mocnych wrażeń jak doświadczenie chęci mordu na niewiernych nie obiecuję, ale jestem przekonany, że po takiej wizycie entuzjazm dla multi-kulti może się "nieco" osłabić. A jak ktoś wcześniej wobec multi-kulti był sceptyczny, to stawiam dolary przeciwko orzechom, że się w tym sceptycyzmie utwierdzi :evil:

Nie miałam osobiście kontaktu z dzielnicami muzułmańskimi, (choć osobiście poznałam kilku muzułmanów), ale gdy oglądałam dokument o katolickich krajach Ameryki Południowej w której przemysł pedofilski jest rozwinięty na światową skalę, gdzie pedofile zjeżdżają się z obu Ameryk i Europy, to trudno oszacować, co jest gorsze - odmienni kulturowo i religijnie muzułmanie, czy katoliccy oferenci i nabywcy pedofilii.


Śr mar 21, 2018 11:03
Post Re: ks. Staniek modli się o śmierć papieża
Skrajnym przykładem niechęci muzułmanów do katolików jest Wzgórze Świątynne w Jerozolimie.- Wejście dla katolików tylko o określonych godzinach, bramki bezpieczeństwa i młodzi chłopcy krzyczący wynocha, kiedy czas dla katolików się kończy. - Sama doświadczyłam.

Ale byłam też w Turcji- meczet na każdym kroku. tam nic podobnego nie było.


Śr mar 21, 2018 12:38
Post Re: ks. Staniek modli się o śmierć papieża
Alus napisał(a):
trudno oszacować, co jest gorsze - odmienni kulturowo i religijnie muzułmanie, czy katoliccy oferenci i nabywcy pedofilii.

Katolicki oferent, czy też nabywca pedofilii nie istnieje, to oksymoron.


Śr mar 21, 2018 12:39
Post Re: ks. Staniek modli się o śmierć papieża
To kto jest katolikiem? Ochrzczony, czy bezgrzeszny?


Śr mar 21, 2018 13:10
Post Re: ks. Staniek modli się o śmierć papieża
Ten kto przynajmniej stara się żyć zgodnie z zasadami wiary katolickiej.


Śr mar 21, 2018 13:24

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: ks. Staniek modli się o śmierć papieża
Alus napisał(a):
Nie miałam osobiście kontaktu z dzielnicami muzułmańskimi, (choć osobiście poznałam kilku muzułmanów), ale gdy oglądałam dokument o katolickich krajach Ameryki Południowej w której przemysł pedofilski jest rozwinięty na światową skalę, gdzie pedofile zjeżdżają się z obu Ameryk i Europy, to trudno oszacować, co jest gorsze - odmienni kulturowo i religijnie muzułmanie, czy katoliccy oferenci i nabywcy pedofilii.

Dlatego osobie niechętnej katolicyzmowi nie proponowałbym wycieczki do Ameryki Południowej ;)

Dodam też, że chodzi mi bardziej o "kolorowe", imigranckie niż muzułmańskie dzielnice.


Śr mar 21, 2018 13:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: ks. Staniek modli się o śmierć papieża
Wiesz, my mieszkamy w GTA ( wielka aglomeracja Toronto ), gdzie mieszka ponad milion muzulmanow nie mowiac o nastepnych 2 milionach najrozniejszych kolorowych nacji, od Chinczykow z Chin kontynentalnych do czarnych jak noc Afrykanow przez wszystkie odcienie bieli i brazu - w dodatku moj business zaprowadzil mnie do kilku tys mieszkan tych ludzi przez 25 lat dzialalnosci i moje glebokie przekonanie jest takie ze wiekszosc ludzi niezaleznie od rasy i koloru skory chce po prostu zyc spokojnie, pracowac, wychowac dzieci i dojsc do jakiejs stabilizacji.
Oszolomy, dewianci, kryminalisci i psychopaci sa w kazdej grupie ludnosci, ale jest to b.niewielki margines.
W mojej skromnej opinii, problemy multi kulti w Europie polegaja na wiekszych trudnosciach kolorowych w aklimatyzacji i akceptacji w bialym spoleczenstwie niz ma to miejsce w krajach typowo emigranckich, dlatego u nas jest spokojnie ( w miare ) a w krajach europejskich nie.


Śr mar 21, 2018 15:08
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: ks. Staniek modli się o śmierć papieża
Nieraz słyszałem, że w USA jest inaczej, bo jest to kraj, w którym wszystko zależy od własnej pracy. Przejawy postawy roszczeniowej, po prostu, nie działają i nic z nich nie ma.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Śr mar 21, 2018 16:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: ks. Staniek modli się o śmierć papieża
Wracając do tematu bohater tego wątku tłumaczy się tak:
"Niewielu mnie rozumie, bo dla bardzo niewielu Kościół jest domem. Nie mam o to do nikogo żalu, bo wiem, że Jezusa też niewielu rozumiało."

Ego tego człowieka jest niespotykane.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Śr mar 21, 2018 19:23
Zobacz profil
Post Re: ks. Staniek modli się o śmierć papieża
A tutaj komentarz arcybiskupa Rysia

https://lodz.onet.pl/ksiadz-modlil-sie- ... ia/7p4jj7x


Śr mar 21, 2018 19:56
Post Re: ks. Staniek modli się o śmierć papieża
A tutaj Ks. Staniek kazanie:
https://spam/site/xestaniek/homilie
Chyba mu sie od tego czasu cos odmieniło.
Niby dobrze mówi. Papiez to nie bozek ale na klucze Kościoła - cytuje tez w nim Św. Augustyna że jak nie ma w Kościele miłości to nie jest to Kościól Chrystusowy.

Co mu sie nagle stało? Wstąpił do partii?
Obrazek


Cz mar 22, 2018 1:25
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL