Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 14:11



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 ks. Staniek modli się o śmierć papieża 
Autor Wiadomość
Post Re: ks. Staniek modli się o śmierć papieża
Mysle, ze to jest dobre wyjasnienie

http://pressmania.pl/ksiadz-dr-wojciech ... zrozumiec/


Cz mar 22, 2018 6:17
Post Re: ks. Staniek modli się o śmierć papieża
Kael napisał(a):

Jak sie ktoś uprze, to wszystko "wytłumaczy", przeciwstawiając Bonieckiego, który gest Nergala nazywa głupotą, do wypowiedzi profesora, wychowawcy wielu kapłanów, którego to wypowiedź jak taran uderza w KK.
Ocena innego księdza, bardziej trafna
https://www.deon.pl/religia/kosciol-i-s ... erczo.html


Cz mar 22, 2018 8:31
Post Re: ks. Staniek modli się o śmierć papieża
Alus napisał(a):
Jak sie ktoś uprze, to wszystko "wytłumaczy", przeciwstawiając Bonieckiego, który gest Nergala nazywa głupotą, do wypowiedzi profesora, wychowawcy wielu kapłanów, którego to wypowiedź jak taran uderza w KK.
Przeczytałaś tylko pierwszy akapit tamtego tekstu? Autor wspomina sprawę Boniecki-Nergal tylko mimochodem. Natomiast postawę Stańka tłumaczy nie Nergalem, ale Ojcami Kościoła.
Cytuj:
Ocena innego księdza, bardziej trafna
A tutaj nie ma żadnej głębi oceny. Jest tylko święte oburzenie, że Staniek nie ma Rozumu i Godności Człowieka, bo papieża obraża.


Cz mar 22, 2018 8:36
Post Re: ks. Staniek modli się o śmierć papieża
zefciu napisał(a):
A tutaj nie ma żadnej głębi oceny. Jest tylko święte oburzenie, że Staniek nie ma Rozumu i Godności Człowieka, bo papieża obraża.

Nie chodzi o obrażanie papieża - obraża Boga, od ołtarza Chrystusowego Ja jestem droga, prawda i ŻYCIE wypowiada modlitwę-życzenie o śmierć.
Nie raziłoby tak gdyby te słowa wypowiedział dla mediów jako prywatną osobistą ocenę.
Wielu duchownych atakuje w mediach papieża czy innych duchownych, nie ma to jednak podobnego rezonansu jak słowa wypowiedziane podczas zbawczej ofiary Chrystusa.


Cz mar 22, 2018 8:49
Post Re: ks. Staniek modli się o śmierć papieża
Alus napisał(a):
Nie chodzi o obrażanie papieża - obraża Boga, od ołtarza Chrystusowego Ja jestem droga, prawda i ŻYCIE wypowiada modlitwę-życzenie o śmierć.
A to już jest nadużycie. Zresztą nie o tym piszą w „ocenie”, którą linkowałaś.


Cz mar 22, 2018 9:21
Post Re: ks. Staniek modli się o śmierć papieża
zefciu napisał(a):
Alus napisał(a):
Nie chodzi o obrażanie papieża - obraża Boga, od ołtarza Chrystusowego Ja jestem droga, prawda i ŻYCIE wypowiada modlitwę-życzenie o śmierć.
A to już jest nadużycie. Zresztą nie o tym piszą w „ocenie”, którą linkowałaś.

Ale modlitwa o śmierć - i to sformułowana w przestrzeni liturgii, w trakcie homilii!.....Dla mnie -niestety ta modlitwa brzmi bluźnierczo. - z podanego linku.
Dla mnie też brzmi bluźnierczo.


Cz mar 22, 2018 10:06
Post Re: ks. Staniek modli się o śmierć papieża
A najciekawsze jest to, że każdy ksiądz sprawujący Mszę modli się za papieża na każdej Mszy.


Cz mar 22, 2018 10:47
Post Re: ks. Staniek modli się o śmierć papieża
ks. Staniek napisał(a):
Spojrzenie na Piotra, który przejmuje odpowiedzialność za Kościół, pozwala nam zrozumieć odpowiedzialność, jaka spoczywa w rękach papieża. Przecież on, tak jak każdy z nas, jest słabym człowiekiem. Papież przez wybór na stolicę Piotrową nie otrzymał łaski, aby nagle stać się bohaterem, który zawsze wygra. Papież jest człowiekiem, może nawet zdradzić Chrystusa, może popełnić grzech, ale droga, którą ukazuje przez swe pouczenia, jest drogą w stu procentach pewną. Każdy, kto tą drogą wędruje, wcześniej czy później przekona się, że jest to droga niezawodna. Trzeba na nią wejść, ufając Bogu, a nie czekać na wyjaśnienie, bo wtedy nigdy na nią nie wejdziemy. Przekaz prawdy w Kościele dokonuje się drogą zawierzenia autorytetowi, w który Bóg wyposażył Piotra i jego następców. Szczęśliwy, kto to odkrył.


To cytat z książki ks. Stańka - przypomniany przez jednego z komentujących. Poglady całkowicie różne- jakby to nie ta sama osoba.

http://mateusz.pl/ksiazki/es-uwk/es-uwk_i_06.htm


Cz mar 22, 2018 10:52
Post Re: ks. Staniek modli się o śmierć papieża
baranek napisał(a):
A najciekawsze jest to, że każdy ksiądz sprawujący Mszę modli się za papieża na każdej Mszy.
No i?
baranek napisał(a):
To cytat z książki ks. Stańka - przypomniany przez jednego z komentujących. Poglady całkowicie różne- jakby to nie ta sama osoba.
Dlaczego? Nie widzę, żeby ks. Staniek wyrzekł się nauki o nieomylności papieskiej, czy o jego szczególnym autorytecie.


Cz mar 22, 2018 11:41
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: ks. Staniek modli się o śmierć papieża
Kael napisał(a):

To wiele słów ale mozna je sprowadzić do kilku tez:
- pomagac swoim, nie muzułmanom
- współpracować ze swoimi, nie z muzułmanami
- tak twierdzi Ewangelia, więc i Jezus i Jego apostołowie (wg Stańka i jemu podobnych)
- Franciszek powinien się opamiętać i posłuchać Ducha Świętego albo umrzeć
- edit (zapomiałem): jeżeli Franciszek nie słucha Ducha Świętego (w rozumieniu Stańka), to jest szatanem

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Ostatnio edytowano Cz mar 22, 2018 13:00 przez Kozioł, łącznie edytowano 1 raz



Cz mar 22, 2018 12:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: ks. Staniek modli się o śmierć papieża
baranek napisał(a):
A najciekawsze jest to, że każdy ksiądz sprawujący Mszę modli się za papieża na każdej Mszy.
Tak poza tematem: dotychczas myślałem, że jest to modlitwa w intencji papieża, czyli w intencji w jakiej modli się papież, a nie w intencji jego zdrowia, wiary, czy co tam jeszcze. Takie dostałem wyjasnienie.
To jak to w końcu jest?

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Cz mar 22, 2018 12:57
Zobacz profil
Post Re: ks. Staniek modli się o śmierć papieża
Kozioł napisał(a):
To wiele słów ale mozna je sprowadzić do kilku tez:
- pomagac swoim, nie muzułmanom
- współpracować ze swoimi, nie z muzułmanami

Czyż i poganie tego nie czynią?


Cz mar 22, 2018 13:04
Post Re: ks. Staniek modli się o śmierć papieża
Cytuj:
Pamiętaj, Boże, o Twoim Kościele na całej ziemi. Spraw, aby lud Twój wzrastał w miłości razem z naszym Papieżem N., naszym Biskupem N. oraz całym duchowieństwem.


mi chodzi o ten fragment.


Cz mar 22, 2018 13:54
Post Re: ks. Staniek modli się o śmierć papieża
Kozioł napisał(a):
- pomagac swoim, nie muzułmanom
Nie.
Cytuj:
- współpracować ze swoimi, nie z muzułmanami
Tak.
Cytuj:
- Franciszek powinien się opamiętać i posłuchać Ducha Świętego albo umrzeć
Przecież nie wyda mu nikt polecenia aby umarł. Po prostu Staniek uważa, że tak byłoby lepiej dla Kościoła.
Cytuj:
- edit (zapomiałem): jeżeli Franciszek nie słucha Ducha Świętego (w rozumieniu Stańka), to jest szatanem
To święty Piotr jest szatanem?


Cz mar 22, 2018 14:10
Post Re: ks. Staniek modli się o śmierć papieża
Cytuj:
- współpracować ze swoimi, nie z muzułmanami

Cytuj:
Tak.

Czyli Jan Paweł II nazywający muzułmanów braćmi, spotykający się z muzułmanami, wchodzący do meczetów, nie zasłużył na kanonizację :(


Cz mar 22, 2018 14:29
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL