Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 15:25



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
 ks. Staniek modli się o śmierć papieża 
Autor Wiadomość
Post ks. Staniek modli się o śmierć papieża
https://www.pch24.pl/ksiadz-staniek--je ... 937,i.html

Cytuj:
Modlę się o mądrość dla papieża, o jego serce otwarte na działanie Ducha Świętego, a jeśli tego nie uczyni – modlę się o szybkie jego odejście do Domu Ojca. O szczęśliwą śmierć dla niego mogę zawsze prosić Boga, bo szczęśliwa śmierć to wielka łaska – powiedział w homilii wygłoszonej 25 lutego ks. prof. Edward Staniek wymieniając przy tym błędne, jego zdaniem, poglądy Franciszka, do których teolog zaliczył otwarcie na muzułmanów oraz żyjących w stanie grzechu śmiertelnego.


Przyznaję, że książki ks. Stańka były dla mnie bardzo ważne w kształtowaniu mojej wiary. Ale uważam, ze głosząc z ambony tezy o błądzeniu papieża i życząc mu śmierci przegiął.
To brzmi tak, jakby sam uważał się za nieomylnego i otwartego na działanie Ducha Świętego.


Pt mar 16, 2018 21:09
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: ks. Staniek modli się o śmierć papieża
No cóż. Albo choroba psychiczna (wariant dla niego pozytywny), albo jednak nigdy mądry nie był... Smutne, jakie bzdury potrafią ci ludzie wygadywać.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pt mar 16, 2018 21:54
Zobacz profil
Post Re: ks. Staniek modli się o śmierć papieża
Cytuj:
Jego serce otwarte na działanie Ducha Świętego, a jeśli tego nie uczyni – modlę się o szybkie jego odejście do Domu Ojca.



Niezbyt mądra wypowiedź - jeśli autentyczna to jest conajmniej nieprzemyślana.
Widzę że ks. Stanek ma problem z nawracaniem muzułmanów i nowościa w KRK - prowadzeniem rodzin i indywidualnym podejściem do każdej sytuacji w rodzinie - również w konfesjonale. Przykre.


So mar 17, 2018 2:19
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: ks. Staniek modli się o śmierć papieża
Hades napisał(a):
Cytuj:
Jego serce otwarte na działanie Ducha Świętego, a jeśli tego nie uczyni – modlę się o szybkie jego odejście do Domu Ojca.



Niezbyt mądra wypowiedź - jeśli autentyczna to jest conajmniej nieprzemyślana.
Widzę że ks. Stanek ma problem z nawracaniem muzułmanów i nowościa w KRK - prowadzeniem rodzin i indywidualnym podejściem do każdej sytuacji w rodzinie - również w konfesjonale. Przykre.


Widocznie ten ksiądz, ma bardzo pozytywnego hopla, na temat religii, oraz samego Boga.
Bo w tej sytuacji tego morderstwa, ma dokonać Bóg, więc tutaj jest ok, trochę gorzej jakby papież miał go wysłać do Domu Ojca :mrgreen: wtedy to trochę nie bardzo, a najgorsza wersja to jakby został zamordowany przez ateistę.
Chociaż używanie tutaj słowa "morderstwo" też może być nadużyciem, bo przecież od strony religijnej, to Bóg dał temu człowiekowi życie, więc może je(trochę wcześniej, niż było oryginalnie zamierzone) zabrać.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So mar 17, 2018 7:31
Zobacz profil
Post Re: ks. Staniek modli się o śmierć papieża
Niestety tak wygląda modlitwa wieloletniego rektora seminarium duchownego w Krakowie, daje odpowiedź na pytanie i zdziwienie ludzi skąd biorą sie tacy księża Międlary, Pawłowscy...etc.


So mar 17, 2018 8:31
Post Re: ks. Staniek modli się o śmierć papieża
Mysle, ze pobozni faryzeusze tez sie modlili o smierc dla Pana Jezusa. Przyszedl taki samozwanczy rabbi, ze zdtajcami ojczyzny i sprzedawczykami - celnikami sie zadaje, z cudzoloznicami rozmawia, Samarytan - obcych nie omija i za przyklad daje kaplanom, no i faryzeuszom nie kadzi a jeszcze interesy w Swiatyni psuje, stoly wywraca i pieniadze w bloto wrzuca!
Ks. Staniek zapomnial jakiemu "przestepcy" chcial sluzyc.


So mar 17, 2018 10:50
Post Re: ks. Staniek modli się o śmierć papieża
Też mi się nie podoba ten papież. Wolałbym Benedykta XVI. Ale nie życzę mu się źle. Chociaż gdyby abdykował to bym się ucieszył


So mar 17, 2018 11:34
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: ks. Staniek modli się o śmierć papieża
Alus napisał(a):
Niestety tak wygląda modlitwa wieloletniego rektora seminarium duchownego w Krakowie, daje odpowiedź na pytanie i zdziwienie ludzi skąd biorą sie tacy księża Międlary, Pawłowscy...etc.
Nie ma tu "lajków" ale i tak ciebie lubię ;-)

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


So mar 17, 2018 11:36
Zobacz profil
Post Re: ks. Staniek modli się o śmierć papieża
Quinque napisał(a):
Też mi się nie podoba ten papież. Wolałbym Benedykta XVI. Ale nie życzę mu się źle. Chociaż gdyby abdykował to bym się ucieszył

Istotne, że Benedyktowi XVI Franciszek się podoba, wyraża to w liści, a konkretnie w tym ocenzurowanym przez kurialistów watykańskich - Pochwalam tą inicjatywę, będącą reakcją sprzeciwu wobec głupich uprzedzeń, zgodnie z którymi papież Franciszek jest tylko człowiekiem praktycznym, pozbawionym szczególnej formacji teologicznej i filozoficznej, podczas gdy ja miałbym być wyłącznie teoretykiem mało rozumiejącym konkretne życie dzisiejszego chrześcijanina.
O zbiorze 11 książek "Teologia papieża Franciszka", Benedykt XVI pisze - Pomagają też dostrzec wewnętrzną kontynuację między dwoma pontyfikatami mimo wszystkich różnic stylu i temperamentu.


So mar 17, 2018 12:28
Post Re: ks. Staniek modli się o śmierć papieża
Quinque, papiez nie jest do "podobania sie".
Prywatne uprzedzenia czy sympatie nie maja nic wspolnego z prawda czy wiara.

Nie ma papiezy idealnych, kzorych kazdy by chwalil. Masz sluchac co mowi i patrzec co robi, a wszystko konfrontowac z Ewangelia i nauka i zyciem Pana Jezusa. A ten wydaje sie byc blizej papieza Franciszka niz "swietych oburzonych" straznikow przepisow i spokoju sumien uspionych wypelnianiem nakazow i unikaniem lamania zakazow.


So mar 17, 2018 17:23
Post Re: ks. Staniek modli się o śmierć papieża
Przynajmniej tyle

http://kosciol.wiara.pl/doc/4568006.Met ... rda-Stanka


So mar 17, 2018 19:05
Post Re: ks. Staniek modli się o śmierć papieża
Kael, uważasz że papież działający na szkodę kościoła i kontynentu Europejskiego jest w porządku? Bo mi się wydaje że nie

Fachowo to się nazywa "zdrada stanu"

"Papież nie jest do podobania się" to samo można powiedzieć o premier. Ale to nie znaczy że muszę takiej osobie przytakiwać tylko dlatego bo piastuje ważną funkcję


So mar 17, 2018 20:41
Post Re: ks. Staniek modli się o śmierć papieża
A ty uwazasz, ze papiez Kosciola zalozonego przez Boga-Zyda jest od pilnowania politycznych losow Europy? Chyba czegos w chrzescijanstwie nie zrozumiales.


So mar 17, 2018 20:51
Post Re: ks. Staniek modli się o śmierć papieża
I przy okazji jest też głową małego państwa. Oraz ma wpływ na poglądy całej rzeszy ludzi

Ten papież powinien zostać zastąpiony. Niby brzmi to trochę jak teoria spisku, ale po abdykacji B16 nastąpił kryzys. Myślę że to zaplanowane działanie ludzi którym na rękę jest obecna sytuacja


So mar 17, 2018 22:01
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: ks. Staniek modli się o śmierć papieża
Quinque napisał(a):
Myślę że to zaplanowane działanie ludzi którym na rękę jest obecna sytuacja

Oczywiście, że to spisek. Kardynałowie za zamkniętymi drzwiami tak spiskowali, ze wybrali Franciszka. :twisted:

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


So mar 17, 2018 23:23
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL