Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 22:32



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
 EX CATHEDRA 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So mar 23, 2013 11:16
Posty: 86
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re:
marcin_jarzębski napisał(a):
Papież jest nieomylny mocą Ducha Świętego.


Celna uwaga, Papiestwo i kościół odkąd istnieje kościół posługiwało się autorytetem większym od nieomylności.

Autorytetem budowanym w oparciu o te wersety:

Biblia, MT napisał(a):
16:18 Otóż i ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr [czyli skała], i na tej skale zbuduje kościół mój,
a bramy piekielne go nie przemogą.
16:19 I tobie dam klucze królestwa niebieskiego: cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane na ziem, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie.


Biblia, MT napisał(a):
10:1 Wtedy przywołał do siebie dwunastu swoich uczniów i udzielił im władzy nad duchami nieczystymi, aby je wypędzali i leczyli wszystkie choroby i wszystkie słabości (?)
10:8 Uzdrawiajcie chorych, wskrzeszajcie umarłych, oczyszczajcie trędowatych, wypędzajcie złe duchy!
Darmo otrzymaliście darmo dawajcie!
17:20 (..) On zaś im rzekł: z powodu małej wiary waszej. Bo zaprawdę powiadam wam: Jeśli będziecie mieć wiarę jak ziarnko gorczycy, powiecie tej górze: Przesuń się stąd tam!, a przesunie się. I nic niemożliwego nie będzie dla was.
21:21 Jezus im odpowiedział: Zaprawdę powiadam wam: Jeśli będziecie mieć wiarę, a nie zwątpicie, to nie tylko z figowym drzewem to uczynicie, ale nawet jeśli powiecie tej górze: Podnieś się i rzuć się w morze!, stanie się.
22:22 I otrzymacie wszystko o co na modlitwie z wiarą prosić będziecie


Biblia, JAN napisał(a):
14:12 Kto we mnie wierzy, będzie także dokonywał tych dzieł, których ja dokonuje, owszem, i większe od tych uczyni, bo ja idę do Ojca.
14:13 A o cokolwiek prosić będziecie w imię moje, to uczynię, aby ojciec był otoczony chwała w Synu.
14:14 O cokolwiek prosić mnie będziecie w imię moje, ja to spełnię.



Biblia, MT napisał(a):
Ty jesteś Piotr [czyli skała], i na tej skale zbuduje kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą.


Pierwsza część obietnicy wg mnie się nie spełniła. Bramy piekielne jednak kościół przemogły.

Biblia, MT napisał(a):
I tobie dam klucze królestwa niebieskiego: cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane na ziem, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie.



No więc:
Władza zawiązywania tak na ziemi jak i w niebie. Cokolwiek zwiążesz - będzie związane.

Przed ogłoszeniem dogmatu o nieomylności kościół posługiwał się "kluczami do nieba"
Tyle, że kościół popełnianymi przez siebie błędami i omyłkami zaprzeczył ewangelicznym prawdą o posiadaniu kluczy do nieba ( i władzy zawiązywania i rozwiązywania na ziemi i w niebie ).

Powstaje paradoks polegający na tym, że kościół i papież nie posiada "kluczy do nieba" dzięki którym mógłby zawiązać swoją nieomylność.
Po drugie ktoś kto wielokrotnie się myli ogłasza się nieomylnym - może znów się myli?


Kilka przykładów co papiestwo zawiązało "kluczami do nieba" - znalazłem przed chwilą w sąsiednim temacie:
http://sj-media.eu.org/dogmaty.php

Jeszcze kilka innych "zawiązanych kluczami do nieba" decyzji papieskich:
-skazanie prawosławia na wieczne potępienie
-podobnie protestantów
-prawdy wiary sprzeczne z odkryciami naukowymi walka z ludźmi postępowemi
-do tego nauczanie kościoła dotyczące kobiet i pogardliwy stosunek do nich
-aprobowanie podziału feudalnego niewolnictwa
-potępianie innych wyznań Żydzi

i wiele innych
Wszystko to były błędne decyzje papiestwa "zawiązane za pomocą kluczy do nieba".

Czyli skoro papiestwo nie ma kluczy do nieba - nie może ogłosić się nieomylnym w sensie nadania temu jakiejś mocy i siły sprawczej...


Pt cze 07, 2013 0:37
Zobacz profil

Dołączył(a): So mar 23, 2013 11:16
Posty: 86
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re:
rafal3006 napisał(a):
Dlaczego papież uznał się w 1850 roku nieomylnym ?
Czyżby uznał, że poprzednicy mylili się, a od tej pory każdy następny papież będzie nieomylny ?
Co za pycha i głupota !


Ciekawe pytanie.

Może papiestwo myliło się tyle razy, że w końcu papież "podstawiony pod ścianą" ogłosił się nieomylnym, by ratować upadającą pozycje swojego urzędu...


Pt cze 07, 2013 0:45
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: EX CATHEDRA
warto poczytać co nieco z historii Kościoła przed stawianiem takich pytań



Obrazek

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pt cze 07, 2013 9:44
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So mar 23, 2013 11:16
Posty: 86
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: EX CATHEDRA
wycięłam


So cze 08, 2013 23:06
Zobacz profil
Post Re: EX CATHEDRA
Cytuj:
Ta Ewangelia będzie głoszona po całej Ziemi

Nie znaczy wszystkim ludziom, choć zapewne nie istnieje na świecie człowiek, który nie zetknąłby sie z chrześcijaństwem.
Ewangelia jest głoszona po całej Ziemi, została przetłumaczona na 2527 języków.
Trudno zatem twierdzić, ze zapowiedź Jezusa nie została wypełniona.


N cze 09, 2013 8:04
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL