Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 16:07



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Encykilka Benedykta XVI 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn sie 22, 2005 17:18
Posty: 90
Post Encykilka Benedykta XVI
Na początku roku 2006 Ojciec Św. Benedykt XVI przedstawi światu swą pierwszą encyklikę ,,Deus est Caritas". Zapraszam do wyrażania opini na jej temat, na temat podjętych zagadnień. Czy uważacie, że będzie ona jakimś wstępem do dalszego ciągu Encyklik?

Jakie zagadnienie z obencego nauczania BXVI jest dla Was najistotniejsze?


Cz gru 29, 2005 19:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 29, 2005 17:05
Posty: 9
Post gdzie?
Gdzie można znaleźć zagadnienia poruszone w nowej encyklice?


Cz gru 29, 2005 22:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Jak można dyskutować o czymś, co jeszcze się nie ukazało do szerszej grupy odbiorców :?: :)


Czytałem gdzieś w internecie ( a dokładnie na http://wiadomosci.wp.pl/kat,35318,wid,8 ... omosc.html ) - ale to chyba plotka - że papieżowi miano radzić, aby zmienił nieco sposób pisania. Padły określenia: zbyt wysublimowana, niejasna, niezrozumiała.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Cz gru 29, 2005 22:56
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So wrz 24, 2005 13:25
Posty: 142
Post 
Wątpię czy to była plotka. Na pewno zawodowy teolog jakim jest Ojciec święty nie napisałby niezrozumiałej encykliki. "Zbyt wysublimowana, niejasna, niezrozumiała." - czyli po prostu niezgodna z "duchem", co się nie podobało...


Pt gru 30, 2005 10:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2005 17:18
Posty: 90
Post 
Encklika ta z pewnością wyznaczy jakiś szlak do dalszego nauczania Benedykta, podejmie z pewnością zagadnienie zbliżenia się ludzi do Boga, sam tytuł już na to wskazuje ,,Bóg jest miłością", a także wcześniejsze nauczanie papieża, przecież wielokrotnie powtarzała słowa naszego Jana Pawła Wielkiego, w Boże Narodzenie wzywał, abyśmy dali się ogarnąć Bożemu Dziecięciu, że tylko z Nim, możemy w sposób właściwy wykorzystywać nasz rozum.


Pt gru 30, 2005 16:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Telchar napisał(a):
Wątpię czy to była plotka. Na pewno zawodowy teolog jakim jest Ojciec święty nie napisałby niezrozumiałej encykliki. "Zbyt wysublimowana, niejasna, niezrozumiała." - czyli po prostu niezgodna z "duchem", co się nie podobało...

Telchar - kto tu jest uprzedzony :?: Ja nie mam zdania o tym, czy ta plotka to prawda, czy nie. Być może - może papież, przyzwyczajony do pisania urzędowych dokumentów Kościoła, posługiwania się sformułowaniami teologicznym (niezrozumiałymi dla laika), po prostu nie wziął pod uwagę, że jego - na pewno głęboi i ciekawy - tekst może być dla niektórych niezrozumiały.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Pt gru 30, 2005 16:44
Zobacz profil WWW
Post 
ToMu napisał(a):
Telchar napisał(a):
może papież, przyzwyczajony do pisania urzędowych dokumentów Kościoła, posługiwania się sformułowaniami teologicznym (niezrozumiałymi dla laika), po prostu nie wziął pod uwagę, że jego - na pewno głęboi i ciekawy - tekst może być dla niektórych niezrozumiały.


Przeczytałam kilka pozycji kar. Ratzingera i według mnie są pisane dośc zrozumiałym językiem (w mojej opinii o wiele prostszym niż to co pisał Jan PAweł II).


Pt gru 30, 2005 17:23
Post 
podejrzewam, że są opory co do treści Encykliki.

pewnie wielu grozi Ojcu Świetemu, że pójdzie obirkową drogą ;)


N sty 01, 2006 23:39
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Monika75 napisał(a):
Przeczytałam kilka pozycji kar. Ratzingera i według mnie są pisane dośc zrozumiałym językiem (w mojej opinii o wiele prostszym niż to co pisał Jan PAweł II).

Wiesz, Moniko, każdy inaczej odbiera danego autora. Ja przeczytałem 3 książki Ratzingera... i chyb ałatwiej mi się czytało Jana Pawła II :D

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Pn sty 02, 2006 8:07
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL