Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 16, 2024 6:28



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 144 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
 Konserwatyści przeciw beatyfikacji Jana Pawła II 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn sty 23, 2006 21:44
Posty: 85
Post 
ToMu napisał(a):
Rzymski Katolik napisał(a):
Bruno z prawa łaski nie skorzystał i 17 lutego został publicznie spalony na stosie.

I o to mi chodzi - co to ma być :?: Uważam za całkowicie niedopuszczalne karanie cieleśnie za... poglądy.

Jak dla mnie - mógł być i pokemonem... Poglądy nie są powodem usprawiedliwiającym przemoc wobec drugiej osoby :!: Bez względu na to, czy tortury stosuje Kościół czy jakakolwiek inna instytucja.


Jesli poglądy nie są powodem usprawiedliwiającym przemoc wobec drugiej osoby to dlaczego ukarano hitlerowskich przywódców w Norymberdze ?

Cytuj:
PS. Nie odniosłeś się do błędu, który wypunktowałem Ci kilka postów temu :)


Nie wiem o co ci chodzi

_________________
Tylko ktoś całkowicie oddany sprawie może ją krytykować.

G.K. Chesterton


Śr lut 01, 2006 19:36
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn sty 23, 2006 21:44
Posty: 85
Post 
Belizariusz napisał(a):
Cytuj:
Drogi Panie. Przecież w krucjatach brali udział zwykli ludzie, a nie aniołowie z nieba.


Serio?
Bo z Twoich i twojego kolegi poprzednich wypowiedzi, wynikało, ze to same anioły w białych szatach szły na krucjate....takie co to nikomu krzywdy nie robiły, a jeno błogosławiły krwawe hordy niewiernych.

...skoro jednak przyznajesz, ze byli tam ludzie zwykli i czasem prymitywni ...to przyznaj, ze dokonywano gwałtów, rabunków i krwawych mordów.
Zam tych własnie zwykłych ludzi przepraszał papiez, a z nim cały Kosciół....bo zhańbili go zabijając pod sztandarem Boga, który jest Miłościa.

Ja naprawde nie rozumiem...jak mozna byc tak zaslepionym i twierdzic, ze wszystko było anielskie....i zaprzeczac faktom oczywistym!!!

Wiadomo...wojna rzadzi sie swoimi prawami. Nie ma idealnej wojny na której walcza przeciwko siebie żołnierze, a cywile zyja spokojnie i beztrosko. Nie mozna jednak udowadniac, ze krucjaty takimi wojnami były...bo NIE BYŁY.
Z jednej strony widac przesade w nadmiernym demonizowaniu krucjat.....z drugiej jednak jak słysze o teksty o swietobliwosci tychże...to nóz mi sie w kieszeni otwiera. Dla mnie tak jedni jak i drudzy sa obrazami bezmyślności i zacietrzewienia.

Uważasz dalej, ze nie ma za co przepraszać?
To dedykuje ci słowa samego Jezusa:

"Słyszeliście, że powiedziano przodkom: Nie zabijaj!; a kto by się dopuścił zabójstwa, podlega sądowi. A Ja wam powiadam: Każdy, kto się gniewa na swego brata, podlega sądowi. A kto by rzekł swemu bratu: Raka, podlega Wysokiej Radzie. A kto by mu rzekł: "Bezbożniku", podlega karze piekła ognistego." Mt 5, 21-22

A kto by mu powiedział "Bezbożniku"......muzulmanie to według tych co szli na krucjaty i tych co ich tak bardzo bronia "bezbożnicy".....wniosek, o ile jesteś w stanie, wysnuj sobie sam.


W Kościele rzymskokatolickim za wykładnie tekstów biblijnych odpowiada Stolica Apostolska. Doktryna "Tylko Biblia" została potępiona na Soborze trydenckim. Dziwne bo twój tok rozumowania przypomina mi protestancki sposób odczytywania tekstów biblijnych. Czy ty aby na pewno jesteś katolikiem ?

_________________
Tylko ktoś całkowicie oddany sprawie może ją krytykować.

G.K. Chesterton


Śr lut 01, 2006 19:45
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Rzymski KAtolik napisał(a):
Jesli poglądy nie są powodem usprawiedliwiającym przemoc wobec drugiej osoby to dlaczego ukarano hitlerowskich przywódców w Norymberdze ?

Bo ci ludzie mordowali innych ludzi w imię swoich chorych przekonań, które m.in. sprowadzały się do planu całkowitego unicestwienia jednego narodu :!: To nie wystarczy :?:

Rzymski Katolik napisał(a):
Nie wiem o co ci chodzi

Świadczy to o tym, że chyba niezbyt dokładnie czytasz posty... Już przytaczam:

Rzymski Katolik, wypowiedź z Sro Lut 01, 2006 13:01 napisał(a):
Belizariusz napisał(a):
W 1571 r. papież Pius V (św.) wybrał św. Franciszka, by towarzyszył mu w misji do kilku stolic europejskich dla pozyskania wsparcia dla krucjaty przeciw Turkom.....o tego ci chodzi? św. Franciszek Borgia.

Nie chodzi o św. Franciszka Borgie ale o św. Franciszka z Asyżu.

Wytłumacz mi, jak możesz mówić, w kontekście roku 1571, o św. Franciszku z Asyżu - zmarłym w 1226 :?:

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Śr lut 01, 2006 19:47
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N sie 01, 2004 6:57
Posty: 2427
Post 
I za takie zbrodnie, jak popełnione w Konstantynopolu, Jan Paweł II przepraszał. Przecież to normalne, zupełnie chrześcijańskie.
Książki nie znam. Może znasz jakieś jej fragmenty, które są umieszczone w internecie. Wydaje mi się jednak, że tutaj nie rozmawiany o niesłusznych oskarżeniach rzucanych na Kosciół katolicki, ale o tym, że także katolicy popełniali złe czyny, które pozostały w pamięci innych Kościołów czy narodów.


Śr lut 01, 2006 19:56
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
W Kościele rzymskokatolickim za wykładnie tekstów biblijnych odpowiada Stolica Apostolska. Doktryna "Tylko Biblia" została potępiona na Soborze trydenckim. Dziwne bo twój tok rozumowania przypomina mi protestancki sposób odczytywania tekstów biblijnych. Czy ty aby na pewno jesteś katolikiem ?


Hmmm...no tak...w tak załosny sposób zachowywał sie kler przedsoborowy ( poza kilkoma chwalebnymi przypadkami). Biblia była dla kleru i wara chamom od tej Kasiegi.....na szcvzescie Kosciołem kieruje Duch Świety i wszystko sie zmieniło po SWII....tzn. nie wszystko. Pozostało kilku zacofańców co im sie nie podobało...ale oni w końcu odeszli od Koscioła [...]


..a tak na serio. Rzymski cos tam....czy ty nie potrafisz odpowiedziec na zarzuty wprost? Wiem...nie potrafisz. Czytam te Wasze wypociny na fidelitas i zauważyłem, ze z Wami nie da sie rozmawiac... [...]


Dla "Jehowych" jest Strażnica...dla "fidelitasków" sa wyjęte z kontekstu teksty z dokumentów Koscielnych. Dla jednych i dla drugich...Biblia juz nie istnieje.....No cóż, wypada tylko współczuc i modlic sie o rychły powrót rozumu

[...] - jo_tka


Śr lut 01, 2006 21:41

Dołączył(a): Pn sty 23, 2006 21:44
Posty: 85
Post 
ToMu napisał(a):
Rzymski KAtolik napisał(a):
Jesli poglądy nie są powodem usprawiedliwiającym przemoc wobec drugiej osoby to dlaczego ukarano hitlerowskich przywódców w Norymberdze ?

Bo ci ludzie mordowali innych ludzi w imię swoich chorych przekonań, które m.in. sprowadzały się do planu całkowitego unicestwienia jednego narodu :!: To nie wystarczy :?:


Nie masz racji przyjacielu. Hitlerowscy przywódcy zostali ukarani za poglądy, które doprowadziły do powstania narodowego socjalizmu, który przyczynił się do eksterminacji wielu milionów istot ludzkich. Dlaczego nie okazano im wyrozumiałości i chrześcijańskiego przebaczenia ?

Rzymski Katolik napisał(a):
Nie wiem o co ci chodzi

Świadczy to o tym, że chyba niezbyt dokładnie czytasz posty... Już przytaczam:

Rzymski Katolik, wypowiedź z Sro Lut 01, 2006 13:01 napisał(a):
Belizariusz napisał(a):
W 1571 r. papież Pius V (św.) wybrał św. Franciszka, by towarzyszył mu w misji do kilku stolic europejskich dla pozyskania wsparcia dla krucjaty przeciw Turkom.....o tego ci chodzi? św. Franciszek Borgia.

Nie chodzi o św. Franciszka Borgie ale o św. Franciszka z Asyżu.

Wytłumacz mi, jak możesz mówić, w kontekście roku 1571, o św. Franciszku z Asyżu - zmarłym w 1226 :?:[/quote]

To ty masz kłopoty ze zrozumieniem postów. Ja pytałem Belizariusza jak wytlumaczy mi poparcie św. Franciszka z Asyżu dla ideii krucjat. A on zamiast o św. Franciszku z Asyżu napisał o św. Franciszku Borgii. I stąd całe nieporozumienie.

_________________
Tylko ktoś całkowicie oddany sprawie może ją krytykować.

G.K. Chesterton


Śr lut 01, 2006 22:30
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn sty 23, 2006 21:44
Posty: 85
Post 
Belizariusz napisał(a):
Cytuj:
W Kościele rzymskokatolickim za wykładnie tekstów biblijnych odpowiada Stolica Apostolska. Doktryna "Tylko Biblia" została potępiona na Soborze trydenckim. Dziwne bo twój tok rozumowania przypomina mi protestancki sposób odczytywania tekstów biblijnych. Czy ty aby na pewno jesteś katolikiem ?


Hmmm...no tak...w tak załosny sposób zachowywał sie kler przedsoborowy ( poza kilkoma chwalebnymi przypadkami). Biblia była dla kleru i wara chamom od tej Kasiegi.....na szcvzescie Kosciołem kieruje Duch Świety i wszystko sie zmieniło po SWII....tzn. nie wszystko. Pozostało kilku zacofańców co im sie nie podobało...ale oni w końcu odeszli od Koscioła i sa sekciarzami...

..a tak na serio. Rzymski cos tam....czy ty nie potrafisz odpowiedziec na zarzuty wprost? Wiem...nie potrafisz. Czytam te Wasze wypociny na fidelitas i zauważyłem, ze z Wami nie da sie rozmawiac...jak ze Swiadkami Jehowy. Ten sam prymitywny i głupi styl.

Dla "Jehowych" jest Strażnica...dla "fidelitasków" sa wyjęte z kontekstu teksty z dokumentów Koscielnych. Dla jednych i dla drugich...Biblia juz nie istnieje.....No cóż, wypada tylko współczuc i modlic sie o rychły powrót rozumu


Cóż drogi modernisto. Jako wybitny intelektualista katolicki powinieneś wiedzieć, że Kościół od zawsze uczył, że Biblia do zbawienia nie jest konieczna. To po pierwsze. [...]

[...]

Amen

[...] - jo_tka

_________________
Tylko ktoś całkowicie oddany sprawie może ją krytykować.

G.K. Chesterton


Śr lut 01, 2006 22:47
Zobacz profil WWW
Post 
Cytuj:
Cóż drogi modernisto. Jako wybitny intelektualista katolicki powinieneś wiedzieć, że Kościół od zawsze uczył, że Biblia do zbawienia nie jest konieczna.


Czyj Kosciół? Bo na pewno nie katolicki. Piszesz chyba o swojej lefebvrystowskiej sekcie...ale nie nazywaj tego Kosciołem, bo obciach robisz.

"Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa". - św. Hieronim

Rozumiem jednak, ze ten świety nie należał do Kościoła.....

[...]

[...] - jo_tka


Śr lut 01, 2006 22:59
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Rzymski - jak może Franciszek z Asyżu poprzeć cokolwiek (krucjaty czy nie) co miało miejsce 300 lat po jego śmierci :?: :|

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Cz lut 02, 2006 8:39
Zobacz profil WWW
Post 
Cytuj:
Cóż drogi modernisto. Jako wybitny intelektualista katolicki powinieneś wiedzieć, że Kościół od zawsze uczył, że Biblia do zbawienia nie jest konieczna.


cd...

Biblia stworzyła Kościół

Biblia stworzyła Kościół. Albo, bardziej dokładnie, Słowo Boże, które jest teraz zapisane w Biblii, stworzyło Kościół. Jak bowiem powstał Kościół chrześcijański? Odpowiedź: przez zwiastowanie apostołów, którzy nie przemawiali w imieniu Kościoła, lecz w imieniu Chrystusa.
W dniu Pięćdziesiątnicy Piotr dodał swoje apostolskie świadectwo do proroczego świadectwa Starego Testamentu - ogłosił Jezusa jako Mesjasza i Pana, Duch Święty potwierdził jego słowa mocą, a wierzący lud Boży stał się Ciałem Chrystusa wypełnionym Duchem Świętym. Sam Bóg dokonał tego dzieła stworzenia przez Ducha za pośrednictwem swojego Słowa. Ponadto nadal honorował zwiastowanie apostołów w ten sam sposób. W czasie swoich słynnych podróży misyjnych Paweł także składał świadectwo o Chrystusie dowodząc, że świadectwo apostołów, naocznych świadków pozostawało w pełnej zgodności z Pismami Starego Testamentu. Wielu słuchało, pokutowało, uwierzyło, zostało ochrzczonych i tak w całym imperium rzymskim powstały zbory. Jak? Przez Słowo Boże. Słowo Boże, połączone ze świadectwem proroków i apostołów, głoszone w mocy Ducha, stworzyło Kościół. I nadal to czyni. Kościół zbudowany jest na tym fundamencie. A gdy określony został kanon Nowego Testamentu, Kościół nie nadał tym dokumentom autorytetu, lecz po prostu uznał autorytet, który już posiadały. Dlaczego? Ponieważ były one "apostolskie" i zawierały nauczanie apostołów Pana.

Biblia podtrzymuje Kościół

Stwórca zawsze podtrzymuje to, co stworzył, a ponieważ to on powołał Kościół do istnienia, utrzymuje jego istnienie. Ponadto stworzywszy go przez swoje Słowo, podtrzymuje go i żywi swoim Słowem. Jeśli prawdą jest, jak powiedział Jezus cytując 5 Mojżeszową (Mt 4,4; por. 5Moj 8,3), że istota ludzka żyje "nie samym chlebem, (...) ale każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych", jest to prawda odnosząca się także do zborów. Nie mogą bez niego rozwijać się. Kościół musi ustawicznie słuchać Słowa Bożego.

Biblia kieruje Kościołem

połeczność chrześcijańska to lud pielgrzymujący w drodze do wiecznego domu. Podróżuje on przez jałowe, bezdrożne, wrogie i ciemne terytorium. Potrzebuje wskazania drogi i Bóg o to zadbał. "Słowo twoje jest pochodnią nogom moim i światłością ścieżkom moim" (Ps 119,105)

Biblia ożywia Kościół

Kościół jest uzależniony od Biblii. Kościół budowany jest na fundamencie apostołów i proroków. Biblia jest niezbędna dla życia, wzrostu, karmienia, kierowania, reformowania, jedności i odnowy Kościoła. Kościół bez Biblii nie może istnieć.
Jeśli Kościół jest uzależniony od Biblii, to także Biblia jest uzależniona od Kościoła. Kościół bowiem został powołany do służenia Biblii przez strzeżenie i propagowanie jej przesłania.


Kościół nie mógłby przeżyć bez Biblii, która go podtrzymuje, a Biblia nie mogłaby przetrwać bez Kościoła, który jej strzeże i rozpowszechnia. Kościół i Biblia potrzebują siebie nawzajem.

Trzeba czytać Pismo Święte łącząc jego zrozumienie z nauką Kościoła. Biblia jest bowiem zasadniczą treścią i podstawą jego nauczania.

Tuz po Biblii ważna jest Tradycja, sa to dwa nierozerwalne elementy Koscioła.

Jeżeli ktos zatem twierdzi, ze Biblia nie jest potrzebna do zbawienia, to niestety, ale popełnia wielki błąd.
Błąd który jest bardzo widoczny w dzisiejszym społeczeństwie. Katolicy bardzo słabo znaja Biblie....najsłabiej chyba spośród wszystkich chrześcijan. To zaszłośc przedsoborowego nauczania.
"Po co ci chamie Biblia, różaniec wystarczy... Za głupiś na Biblie idź koronke odmów" - byc moze przejaskrawiam, ale robie to celowo.
Dlaczego "Jehowici" i inne sekty zbieraja takie żniwo wśród katolików?
Dlatego, ze katolicy nie znaja Biblii, a wiec nie znaja samego Chrystusa.

Sama "ludowa pobożność" była moze dobra 100, 200 lat temu. Dzisiaj gdy świat stał sie globalna wioska, gdy jest coraz wiecej wykształconych.....nie da sie jak wtedy. Katolik musi poznac Biblie, po to by znac podstawy swej wiary. Ksiądz (teolog, biblista) jest od tego by pomóc w objasnieniu trudnych kwestii, ale Biblie nalezy czytac osobiście......i to najlepiej codziennie.]
Nie czekac az u drzwi stana sekciarze i podpierajac sie pokretnymi i zafałszowanymi cytatami biblijnymi, udowodnia nam, ze Kosciół jest w błedzie.
Nie rozmawianie z nimi, nie dyskutowanie jest po prostu niepoważne i swiadczyc może nie o ostrozności, ale o zwykłej NIEWIEDZY. Kazdy z nas jest zobowiazany do tego by być apostołem we własnym środowisku. Zeby jednak byc apostołem, nalezy znac Słowo Boże i wiedziec o czym sie mówi.
Mimo wielkiego szacunku do różanca.....stwierdzam (moje zdanie), ze on sam nie zastapi nam Biblii. Moze byc co najwyżej uzupełnieniem, ale nie podstawą.

Przykłąd nieznajomości Biblii i teologii widac w ludowych piesniach Maryjnych:

3. Zasłużyliśmy, to prawda przez złości,
By nas Bóg karał rózgą surowości:
Lecz kiedy Ojciec rozgniewany siecze,
Szczęśliwy, kto się do Matki uciecze.


Cz lut 02, 2006 11:04

Dołączył(a): Wt gru 27, 2005 23:32
Posty: 988
Post 
Cytuj:
Biblia stworzyła Kościół.

a mi się zawsze wydawało że Kosciół powstał w dniu Zesłania Ducha Swiętego, i co ciekawsze tak samo mnie uczył ksiadz na Historii Kościoła starożytnego!

Cytuj:
a wierzący lud Boży stał się Ciałem Chrystusa

a jest niewierzący lud Boży, co znaczy lud Boży?
Cytuj:
świadectwo apostołów, naocznych świadków pozostawało w pełnej zgodności z Pismami Starego Testamentu.

Wiek póxniej okreslano to jako IUDAISTANTES i byli ostro potepianii.
Sw Paweł mówił tak bo głosił Ewangelię Żydom w diasporze!
Sobór w Jerozolimie podtrzymywał zakaz jedzenia wieprzowiny, obowiązek obrzezania etc. Tylko to była ewangelizacja wśród Zydów i chodziło aby niegorszyc Żydów.
Cytuj:
A gdy określony został kanon Nowego Testamentu, Kościół nie nadał tym dokumentom autorytetu, lecz po prostu uznał autorytet, który już posiadały.


kanon powstał tylko dlatego że szerzyli się gnotycy i ich pseudo ewangelię. Ludzie byli zagubienii wiec sw Ireneusz z Lyonu stworzył pierwszy kanon oraz sukcesię apostolską.

Co do resztu, myli pan Biblie z Duchem Świętym. Pisze pan jak protestant czyli uznaje pan zasade "sola scriptua"
Cytuj:
tuz po Biblii ważna jest Tradycja,

nic bardzie mylnego, TRADYCJA I BIBLIA są równorzednymi fundamentami Kościoła. Nie wiem po co pan wprowadza gradację.
Cytuj:
Jeżeli ktos zatem twierdzi, ze Biblia nie jest potrzebna do zbawienia, to niestety, ale popełnia wielki błąd.

Zbawienie to działanie czlowieka i łaska boża. To przede wszystkim wiara.
Nie ma uczynków bez wiary,a łaska boża jest do zbawienia konieznie potrzebna. Biblia? Przeciez na każdej Mszy Swiętej są czytania z Biblii zatem ona funkcjonuje w życiu katolika.


Cytuj:
Katolicy bardzo słabo znaja Biblie....najsłabiej chyba spośród wszystkich chrześcijan.

po prostu nieucza się jej wybiórczo. Biblie trzeba poznawac z prawidłowym komentarzem. Co z tego ze protestanci znają Biblie wtym sensie że ja czesto czytają jak jej nie potrafia zinterpretować!
Cytuj:
To zaszłośc przedsoborowego nauczania.

przed trydenckiego..zgoda. Przed soborem Trydenckim Biblia była na marginsie ale niech pan nie wciska kitu że chodzi o sobór watykanski II bo się pan pogrąża.
Co wiecej we MSzy tradycyjnej jest jedno czytanie z Ewangelii więcej a NOM zastąpiło czytanie z Ewangelii na końcu czytaniem ze ST.

_________________
zapraszam na blog Χριστιανος


Pt lut 03, 2006 12:07
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2005 17:06
Posty: 968
Post 
[...]
Proszę o dyskusję na temat i bez wzajemnego obrażania. Spidy

_________________
Nie smuć się zaraz z nieszczęść na świecie, bo nie znasz dobra zamierzonego w wyrokach Bożych, które one niosą z sobą dla wiecznej radości wybranych. (św. Jan od Krzyża)


Ostatnio edytowano Pt lut 03, 2006 23:06 przez Spidy, łącznie edytowano 1 raz



Pt lut 03, 2006 22:49
Zobacz profil
Post 
http://info.wiara.pl/index.php?grupa=4&art=1139647844

Hehehehehehhe
Bp Pieronek, często kontrowersyjna postać.......prima aprillis robi ? :P


So lut 11, 2006 11:47

Dołączył(a): Pn sty 23, 2006 21:44
Posty: 85
Post Re: Konserwatyści przeciw beatyfikacji Jana Pawła II
Dlaczego usunięto mój wpis?

_________________
Tylko ktoś całkowicie oddany sprawie może ją krytykować.

G.K. Chesterton


N sty 03, 2010 18:17
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: Konserwatyści przeciw beatyfikacji Jana Pawła II
Ponieważ: a) był reklamą jednej gazety b) składał się wyłącznie z obrazków i linków do tekstów obcojęzycznych.

I o ile mi wiadomo otrzymałeś PW na ten temat, więc nie rozumiem pytania na all.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Pn sty 04, 2010 9:59
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 144 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL