Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 1:28



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
 Hasło papieskiej pielgrzymki do polski 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn sie 22, 2005 17:18
Posty: 90
Post Hasło papieskiej pielgrzymki do polski
Hasło papieskiej pielgrzymki do polski brzmi: "Bądźcie mocni wiarą".poinformowano podczas Zebrania Konferencji Episkopatu.

jak oceniacie ten wybór, po częsci możn było przewidzieć to hasło, ponieważ Benedykt przyjedzie do Ojczyzny swego Wielkiego Poprzednik oprzeć Polaków w wierze, umocnić ich.


Wt sty 31, 2006 18:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
No i jest termin :D:D:D

Benedykt XVI przybędzie z pielgrzymką do Polski 25 maja - rozpocznie ją w Warszawie, a zakończy 28 maja w Krakowie :)

Przyjedzie w moje urodzinki :lol:

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Wt sty 31, 2006 19:33
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn sie 22, 2005 17:18
Posty: 90
Post 
Ciekwy bardzo jestem z jakim przesłaniem dla polskiej młodzieży przybędzie BXVI??


So lut 04, 2006 16:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 10, 2006 15:36
Posty: 57
Post 
a ja bardzo zaluje ,że nie będe mogła zobaczyc mojego ukochanego Papieza bo bede miec wtedy Bierzmowanie :)tez wazna chwila chyba nawet wazniejsza

_________________
Bo góry mogą ustapić i pagórki się zachwiać ale milośc moja nigdy nie odstąpi od Ciebie -mówi Pan
Deus caritas est !


Śr kwi 12, 2006 15:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz kwi 20, 2006 16:15
Posty: 2
Post 
Kto mi powie jak moge zdobyć wejściówke na spotkanie młodzieży z papieżem? Moja diecezja (świdnicka) nie organizuje wyjazdu na to spotkanie, tylko na Mszę św. następnego dnia. Studiuję we Wrocławiu, ale mieszkam w Wałbrzychu i codziennie dojeżdżam z tego powodu nie należę do żadnego duszpasterstwa akademickiego we Wrocku :(, a w moim mieście jedyne działające juz nie istnieje. Wysłalam już meila do katolickiego stowarzyszenia młodzieży, do jednego z duszpasterstw akademickich Krakowa i do diecezji na razie bez odpowiedzi.
Proszę o pomoc. Barszo mi na tym zależy.


Cz kwi 20, 2006 18:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Organizują to konkretne parafie - a jeśli w Twojej nie ma wyjazdu, to pytaj w kurii diecezjalnej.

Ostatnio czytałem, że będą także miejsca (na Błoniach) dla osób, które nie będą miały wejściówek.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Cz kwi 20, 2006 18:38
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz kwi 20, 2006 16:15
Posty: 2
Post 
Dzieki za odpowiedź. Moja parafia nie organizuje wyjazdu na to spotkanie, tylko na Mszę następnego dnia. Wyslalam zapytanie do kurii na razie czekam na jakąś odpowiedź. Pozdrawiam


Cz kwi 20, 2006 19:18
Zobacz profil
Post Re: Hasło papieskiej pielgrzymki do polski
kubag napisał(a):
Hasło papieskiej pielgrzymki do polski brzmi: "Bądźcie mocni wiarą".poinformowano podczas Zebrania Konferencji Episkopatu.

jak oceniacie ten wybór, po częsci możn było przewidzieć to hasło, ponieważ Benedykt przyjedzie do Ojczyzny swego Wielkiego Poprzednik oprzeć Polaków w wierze, umocnić ich.

To hasełko odzwierciedla obawy KK, dotyczące zmniejszającej się religijności ludzi w dzisiejszym świecie.


Cz kwi 20, 2006 19:54
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 11, 2006 14:23
Posty: 3613
Post Re: Hasło papieskiej pielgrzymki do polski
queer napisał(a):
kubag napisał(a):
Hasło papieskiej pielgrzymki do polski brzmi: "Bądźcie mocni wiarą".poinformowano podczas Zebrania Konferencji Episkopatu.
jak oceniacie ten wybór, po częsci możn było przewidzieć to hasło, ponieważ Benedykt przyjedzie do Ojczyzny swego Wielkiego Poprzednik oprzeć Polaków w wierze, umocnić ich.
To hasełko odzwierciedla obawy KK, dotyczące zmniejszającej się religijności ludzi w dzisiejszym świecie.

To 'hasełko' faktycznie brzmi: Trwajcie mocni w wierze

Z tego hasełka wynika:
- Już jesteśmy mocni w wierze.
- I mamy w tej wierze TRWAĆ.

A z tymi obawami Kościoła Katolickiego, szczególnie w Polsce, dotyczącymi zmniejszającej się religijności - to bardzo, ale to bardzo GRUBA PRZESADA.

Na pewno żadni Jonathani Sarkosi, queerzy, Asi nie spowodują 'zmniejszenia się religijności'. Chociaż zapewne tak im się wydaje z tą ich - w ich mniemaniu - racjonalną krytyką zasad wiary czy wprost szydzeniem z wierzących.
Jak świat światem, znany - zwykły przerost ambicji nad możliwościami.

Ale trzeba uczciwie przyznać - są dla wierzących mocno upierdliwi.
Ale też jak w przysłowiu "Psy szczekają, karawana idzie dalej ..."

NB.
Jakże przewidujący okazali się założyciele telewizji TRWAM, nadając jej taką nazwę.


Specjalny serwis pielgrzymkowy portalu Wiara.pl
http://papiez.wiara.pl/index.php?grupa=6&art=1143625225&dzi=1143624072&katg=

_________________
Obrazek
Gdy rozum śpi, budzą się po.twory.


Pt kwi 21, 2006 16:19
Zobacz profil WWW
Post Re: Hasło papieskiej pielgrzymki do polski
Stanisław Adam napisał(a):
To 'hasełko' faktycznie brzmi: Trwajcie mocni w wierze

Z tego hasełka wynika:
- Już jesteśmy mocni w wierze.
Stanisław Adam napisał(a):
- I mamy w tej wierze TRWAĆ.

Nie, właśnie chodzi o to, że to hasło jest przewrotne, bo z wiarą i jakością tej wiary wśród katolików nie jest różowo, czemu sam KK przyznaje obawy.

Stanisław Adam napisał(a):
A z tymi obawami Kościoła Katolickiego, szczególnie w Polsce, dotyczącymi zmniejszającej się religijności - to bardzo, ale to bardzo GRUBA PRZESADA.

Poczekaj aż pokolenia się wymienią, zobacz jaka jest wiara wśród dzisiejszych nastolatków, dwudziestolatków i ogólnie ludzi młodych. Tylko ślepy nie widzi "zagrożenia" zmniejszającej sie wiary. Oczywiście wśród młodych osób wiara istnieje, ale jest to zupełniei nna wiara niż wśród osób dojrzalych i starszych, nie jest totalna i niej est bezkrytyczna, a wręcz przeciwnie mają całą masę zastrzeżeń do KK, co mnie niezwykle cieszy. bo ja nie mam nic stricte do wiary w boga, mam duzo do KK.

Stanisław Adam napisał(a):
Na pewno żadni Jonathani Sarkosi, queerzy, Asi nie spowodują 'zmniejszenia się religijności'. Chociaż zapewne tak im się wydaje z tą ich - w ich mniemaniu - racjonalną krytyką zasad wiary czy wprost szydzeniem z wierzących.
Jak świat światem, znany - zwykły przerost ambicji nad możliwościami.

Płonne są Twoje nadzieje.
Zobaczymy za 10-20 lat, czy ktokowliek się odwazy powiedzieć, że mamy w Polsce 90% katolików.

Stanisław Adam napisał(a):
NB.
Jakże przewidujący okazali się założyciele telewizji TRWAM, nadając jej taką nazwę.


Specjalny serwis pielgrzymkowy portalu Wiara.pl
http://papiez.wiara.pl/index.php?grupa=6&art=1143625225&dzi=1143624072&katg=


Telewizja trwam będzie trwać dopuki nie wymrze pokolenie moherowych beretóew. Wraz z ich śmiercią nastąpi koniec telewizji trwam, bo zwyczajnie nie będzie odbiorców.





pozdrawiam,
michał


Pt kwi 21, 2006 20:21
Post 
queer, pomimo tego, ze sobie nie zyczysz abym sie do Ciebie zwracala, musze napisac Ci jedno.
W jednej ze swoich wypowiedzi napisales, ze jestes dobrym czlowikiem, nigdy w to nie watpilam, ale prosze daj mi dowody w swojej zyczliwosci dla tych, ktorych nie lubisz, albo sie z nimi nie zgadasz, ze tak jest.
Dlaczego tyle ironii w Twoich slowach?

Zrozum, ze takim spojrzeniem na swiat wyrzadzasz najwieksza krzywde sobie samemu. Twoje wnetrze staje sie twarde. Gorzkniejesz a przeciez jestes szczesliwy, nieprawdaz?


Pt kwi 21, 2006 20:31
Post 
Lucyna napisał(a):
W jednej ze swoich wypowiedzi napisales, ze jestes dobrym czlowikiem, nigdy w to nie watpilam,

Nie, dla Ciebie jestem zły, bo jestem pedałem, który w dodatku nie widzi nic złego w seksie między mężczyznami.

Lucyna napisał(a):
ale prosze daj mi dowody w swojej zyczliwosci dla tych, ktorych nie lubisz, albo sie z nimi nie zgadasz, ze tak jest.

Nigdy nie napisałem, że jestem życzliwy dla moich wrogów, czy też ludzi nieprzychylnych mi.

Lucyna napisał(a):
Dlaczego tyle ironii w Twoich slowach?

Sama sobie odpowiedz na to pytanie.

Lucyna napisał(a):
Zrozum, ze takim spojrzeniem na swiat wyrzadzasz najwieksza krzywde sobie samemu.

Nie sądzę.

Lucyna napisał(a):
Twoje wnetrze staje sie twarde. Gorzkniejesz a przeciez jestes szczesliwy, nieprawdaz?

Chciałabyś abym zgorzkniał i miał twarde wnetrze ;)
Jestem miły i dobry dla ludzi, którzy są tacy względem mnie.

Tak, jestem szczęśliwy, nawet nie wiesz jak bardzo :)
Jest między innymi zasługą tego, iż nie obracam się wśród ludzi Twojego pokroju.





pozdrawiam,
michał


Pt kwi 21, 2006 21:31
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2005 17:06
Posty: 968
Post 
queer napisał(a):
Telewizja trwam będzie trwać dopuki nie wymrze pokolenie moherowych beretóew. Wraz z ich śmiercią nastąpi koniec telewizji trwam, bo zwyczajnie nie będzie odbiorców.

Parady gejów będą trwać dopóki nie wymrą. Wraz z ich śmiercią nastąpi koniec parady gejów, bo zwyczajnie nie będzie komu paradować.

To się właśnie nazywa tolerancja w Twoim wydaniu, queer. Jeśli nie przestaniesz wypowiadać się pogardliwie o innych, będziesz doświadczał wrogości nawet na tym niezmiernie pokojowym forum.

Proszę o powrót do tematu.

_________________
Nie smuć się zaraz z nieszczęść na świecie, bo nie znasz dobra zamierzonego w wyrokach Bożych, które one niosą z sobą dla wiecznej radości wybranych. (św. Jan od Krzyża)


Pt kwi 21, 2006 21:50
Zobacz profil
Post 
Spidy napisał(a):
queer napisał(a):
Telewizja trwam będzie trwać dopuki nie wymrze pokolenie moherowych beretóew. Wraz z ich śmiercią nastąpi koniec telewizji trwam, bo zwyczajnie nie będzie odbiorców.

Parady gejów będą trwać dopóki nie wymrą. Wraz z ich śmiercią nastąpi koniec parady gejów, bo zwyczajnie nie będzie komu paradować.

Cóż, powinieneś wiedzieć, zę geje byli, są i będą i nic na to nie poradszisz, obojetnie czy Ci się to podoba czy nie. Choćby pozabijać wszystkich gejów, to będę sie rodizć nowi. A moherowe berety przeminą, bo nie sądzę aby dzisiejsza młodzierz kiedy będzie już stara, miała mentalność dzisijejszych ludzi w podeszłym wieku, a już zwłąszcza nie osób identyfikujących się z ideologią pana rydzyka.

Spidy napisał(a):
To się właśnie nazywa tolerancja w Twoim wydaniu, queer. Jeśli nie przestaniesz wypowiadać się pogardliwie o innych, będziesz doświadczał wrogości nawet na tym niezmiernie pokojowym forum.

To forum wcale nie jest pkojowe, wielokrotnie są tutaj szydzeni i potępiani wszyscy ci, którzy nie pasują do ideologii KK. Dodatkowo forsuje się tu jedynie słuszną katolicką ideologię, każda inne jest tłąmszona, co doskonale widać w podejściu moderatorów do traktowania poszczególnych tematów i "rozprawiania się" z nimi i do nadużywania swoich funkcji. Tutaj nie ma obiektywizmu, może nie jest jeszcze najgorzej, ale daleko do równości pogladów na tym forum.

Spidy napisał(a):
Proszę o powrót do tematu.

ok




pozdrawiam,
michał


Pt kwi 21, 2006 22:43
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 18, 2006 10:47
Posty: 228
Post 
queer napisał(a):
Cóż, powinieneś wiedzieć, zę geje byli, są i będą i nic na to nie poradszisz, obojetnie czy Ci się to podoba czy nie. Choćby pozabijać wszystkich gejów, to będę sie rodizć nowi.


A my będziemy im głosić Ewangelię i nawoływać aby odwrócili się od grzechu i przyjęli Jezusa

:lol:


Śr kwi 26, 2006 8:55
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 15 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL