Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 5:52



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 175 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
 Nie płakałem po papieżu 
Autor Wiadomość
Post 
Jose napisał(a):
Śmiać mi się chce z elementarnego prostactwa niektórych. Dziękujcie Papieżowi. W dużej mierze dzięki niemu możecie dziś pluć mu w twarz i nie bać się przy tym pały ZOMO.

Buhahahaha tak jasne gdyby nie papież to dalej Polska była by komunistyczna.... ;)

Jose napisał(a):
I niech nikt mi nie mówi, że nie miał żadnego znaczenia w obaleniu komunizmu. Miał. Olbrzymie.

Miał, ale na pewno nie olbrzymie. Przyspieszył nieco ten proces, ale to nie znaczy, że był niezbędny, że bez niego dalej byłby w Polsce komunizm bo to bzdura nad bzdurami.

Jose napisał(a):
Płakać po Papieżu nie musicie. Osobiście - płakałem. I jestem z tego dumny. Modlitwa do Niego o wstawiennictwo jest skuteczna.

Nic mi do twego płaczu, możesz sobie płakać po kim ci się żywnie podoba. Ja się smieję z politowaniem zarówno na zmarłego papieża jak i tego nowego. Poprawka - jest to zarazem współczucie i uśmiech politowania, ale również podziw dla geniuszu umiejętności prania mózgu masom naiwnych katolików.


Wt kwi 03, 2007 10:13
Post 
Enigma napisał(a):
Śmieszna jestta Wasza ślepa wiara we wszystko, co Wam się wciśnie.

właśnie na tym polega geniusz włodarzy KK - mają perfekcyjną zdolność manipulowania.


Wt kwi 03, 2007 10:14
Post 
Proszę o szacunek dla osób wierzących i ich wiary. Wszystkie następne posty wysmiewające ludzi i ich wiarę zostaną usunięte


Wt kwi 03, 2007 10:31
Post 
a dlaczego nie prosisz monisiu o szacunek dla wszystkich ludzi? :-D
Typowa katoliczka zapętlona w swojej religii :-o


Wt kwi 03, 2007 10:45
Post 
Odnoszę się do wpisów pojawiających się w tym wątku, a nie do całego świata


Wt kwi 03, 2007 11:07

Dołączył(a): N lut 19, 2006 17:18
Posty: 7422
Post 
przemo napisał(a):
Enigma napisał(a):
Śmieszna jestta Wasza ślepa wiara we wszystko, co Wam się wciśnie.

właśnie na tym polega geniusz włodarzy KK - mają perfekcyjną zdolność manipulowania.

Obrzydliwe oszczerstwo. Podaj choć jeden dowód na to, że włodarze KK (sic!) manipulują, albo odwołaj swoje fałszywe oskarżenia


Wt kwi 03, 2007 14:48
Zobacz profil
Post 
moje oskarżenie są jak najbardziej prawdziwe i ich nie odwołam.
Przykład z brzegu? Proszę bardzo - KK manipuluje w sprawach seksu.


Wt kwi 03, 2007 14:53
Post 
przemo - czytając Twoje posty o Kościele, chrześcijaństwie, jasno i precyzyjne ukazujesz swoją niewiedzę.


Wt kwi 03, 2007 14:58
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 26, 2007 18:46
Posty: 786
Post 
marmur napisał(a):
ateizm kontra wiara:

-pustka kontra wyzsze wartosci,
-konsumcjonizm kontra zaduma i refleksja,
-egoizm kontra duchowosc,
-krotkowzrocznosc kontra glebsze rozumienie,
-pycha kontra pokora.


Człowieku, pisząc takie głupoty po prostu się ośmieszasz. Przedstawiasz ateistów, jako jakieś bezduszne potwory, które tylko czekają by zeżreć biedną owieczkę.
My jesteśmy puści, egoistyczni, krótkowzroczni, pyszni i nastawieni tylko i wyłącznie na konsumpcję? Ha ha ha! Dobre sobie. Cóż, no TRWAj w tej niewiedzy, trwaj... Wolę być uważana za pyszną egoistkę niż naiwną fanatyczkę.


marmur''] zycie pokazuje ze to Ty sie mylisz,bo swiat niefizyczny istnieje,a modlitwa jest srodkiem do komunikacji z druga strona.Taka osoba jak jp2 jest naprawde blisko Boga wiec za jego wstawiennictwem mozliwe jest wyjednywanie prosb. [/quote]

Tak, ŻYCIE Ci POKAZAŁO, że istnieje świat nie-fizyczny. A co mnie to, za przeproszeniem, obchodzi? Nie widzę tego świata, nie czuję go, to się nim nie przejmuję, bo go nie ma. Nie można go nawet zdefiniować, czy wytłumaczyć naukowo, w jakiś sensowny sposób. A więc skoro tego nie ma, to dlaczego mam się tym przejmować? Muszę zrobić wszystko, by na Ziemi żyło się nam lepiej. Nie wierzę w życie po śmierci, co skutkuje chęcią spędzenia czasu ziemskiego jak najlepiej się tylko da. To chyba oczywiste?
Modlitwa to nie jest żaden środek komunikacji z "drugą stroną". To wymysł człowieka, to jego wyobrażenie, że dzięki modlitwie jest bliżej, że rozmawia z Bogiem, co stawia go jeszcze wyżej w hierarchii zwierząt. Tak naprawdę nie rozmawiasz z Bogiem. Klepiecie od 2000 lat te same formułki często nawet nie zastanawiając się nad ich sensem. Mama nauczyła, babcia kazała, ksiądz wymagał- i tak już zostało do dziś. Klepiecie, bo trzeba. A dlaczego trzeba i co z tego jest? Jakieś wyraźne efekty? Podobno niektórzy modlą się o pokój na świecie, skoro tak, to dlaczego tego pokoju nie ma? Gdyby przez te 2000 lat, co miesiąc jedna osoba odmawiała jedną modlitwę się o pokój na świecie, to uzbierałoby się już ok. 24000 modlitw. Czy i to za mało by coś wreszcie zmienić?
Poza tym, NIKT z nas nie wie, co się dzieje z człowiekiem po śmierci. Nie wiesz, czy faktycznie JPII jest już tak blisko Twojego Boga, żeby móc się aż do niego modlić. Poza tym, dlaczego to grzeszni i śmiertelni ludzie stanowią o świętości innych- grzesznych i śmiertelnych ludzi? Chyba tylko po to, by o nich zbyt szybko nie zapomnieć lub rozwinąć nowy rynek: „Pamiątki po świętych”- kalosze, różańce, kajaki, wiosła, śpiewniki, koszule, ewentualnie długopis.


[quote="marmur napisał(a):
przyjdzie taki dzien ze skierujesz swe mysli ku Bogu


Przestań. Puste teksty, sam nie wiesz, co już napisać i mi prawisz morały. Sugerujesz, że jestem tak słaba, by nie wytrzymać w swoim postanowieniu- "BOGA NIE MA"? gdzie wiara w czlowieka?


ToMu napisał(a):
Skoro dla Ciebie wszystko jest takie proste i oczywiste - to po co tracisz czas, żeby takim oszołomom chrześcijańskim jak nam tłumaczyć, jak jest "naprawdę"[quote/]

Ktoś musi Wam to uświadomić, skoro sami macie z tym wyraźny problem.


Monika75 napisał(a):
Proszę o szacunek dla osób wierzących i ich wiary. Wszystkie następne posty wysmiewające ludzi i ich wiarę zostaną usunięte


Brawo, brawo, brawo...
Tylko dlaczego nie interweniujesz, jeśli ktoś nazywa mnie pustą osobą? Epitet "pusta&" użyty w stosunku do mnie, jest nacechowany wybitnie negatywnie, a mimo to- milczysz i zwracasz uwagę mi. Jakie to katolickie.
Brawo, brawo, brawo...

_________________
"Doch gestohlen ist er wertlos,
Und dann brauch' ich ihn nicht"


Wt kwi 03, 2007 18:34
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 15, 2007 19:10
Posty: 463
Post 
Kamyk napisał(a):
przemo napisał(a):
Enigma napisał(a):
Śmieszna jestta Wasza ślepa wiara we wszystko, co Wam się wciśnie.

właśnie na tym polega geniusz włodarzy KK - mają perfekcyjną zdolność manipulowania.

Obrzydliwe oszczerstwo. Podaj choć jeden dowód na to, że włodarze KK (sic!) manipulują, albo odwołaj swoje fałszywe oskarżenia
Zapytam Cię Kamyk z ciekawości.Dlaczego zmieniono, a właściwie wyrzucono oryginalne 2 przykazanie ????? Tak czuję,że świetnie wytłumaczysz,że nie była to manipulacja w celu dostosowania przykazań do stosowanych praktyk religijnych.

_________________
"Extraordinary claims require extraordinary evidence" - Carl Sagan,astronom


Wt kwi 03, 2007 18:47
Zobacz profil

Dołączył(a): So lut 10, 2007 15:20
Posty: 37
Post 
Cytuj:
Tak, ŻYCIE Ci POKAZAŁO, że istnieje świat nie-fizyczny. A co mnie to, za przeproszeniem, obchodzi? Nie widzę tego świata, nie czuję go, to się nim nie przejmuję, bo go nie ma. Nie można go nawet zdefiniować, czy wytłumaczyć naukowo, w jakiś sensowny sposób. A więc skoro tego nie ma, to dlaczego mam się tym przejmować? Muszę zrobić wszystko, by na Ziemi żyło się nam lepiej. Nie wierzę w życie po śmierci, co skutkuje chęcią spędzenia czasu ziemskiego jak najlepiej się tylko da. To chyba oczywiste?


Droga Enigmo,swiat nie fizyczny i zycie po smierci fizycznej to FAKT.
Mylisz sie strasznie.
Odsylam do ksiazek mistykow wszelkich religii,lub jak wolisz panow takich jak Robert Monroe lub Bruce Moen.

Oczywiscie ze trudno ci to zaakceptowac bo jakbys zaakceptowala, twoje spojrzenie na swiat by sie zmienilo.Ze stanu posiadania mozgu,2 rak i 2 nog bys musiala przejsc w stan wiekszej refleksji nad istnieniem,w ktorym pojawil by sie Bog.

Pozdrawiam serdecznie.


Wt kwi 03, 2007 19:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 26, 2007 18:46
Posty: 786
Post 
@marmur: do refleksji nad życiem wcale Bóg mi potrzebny nie jest.

_________________
"Doch gestohlen ist er wertlos,
Und dann brauch' ich ihn nicht"


Wt kwi 03, 2007 19:07
Zobacz profil

Dołączył(a): So lut 10, 2007 15:20
Posty: 37
Post 
Cytuj:
@marmur: do refleksji nad życiem wcale Bóg mi potrzebny nie jest.


tak,ale jak zrozumiesz ze tamten swiat istnieje,to co dalej?kto go stworzyl?co bylo pierwsze,nasz swiat fizyczny,czy tamten?na sens zycia nikt nie dal jeszcze 100% odpowiedzi.
za duzo tu pytan wiec niektorzy wola powiedziec nie wierze.
dla mnie ludzie wierzacy to ci ktorzy szukaja tego sensu.wybacz ale ateizm jest dla mnie takim pojsciem na latwizne,zamkniecia sie na to co nieznane.


Wt kwi 03, 2007 19:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 26, 2007 18:46
Posty: 786
Post 
@marmur: to zabawne, ale uważam podobnie, z tą małą różnicą, iż dla mnie to wierzący idą na łatwiznę. Wolą powiedzieć "wierzę" i "Bóg tak chciał" niż żyć bez świadomości tego, że jest sobie taki Bóg, co ingeruje lub nie w nasze życie, stworzył śwait, wszechświat i nas. Ja wolę żyć bez tego ciężaru wiary.

_________________
"Doch gestohlen ist er wertlos,
Und dann brauch' ich ihn nicht"


Wt kwi 03, 2007 19:21
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 19, 2006 17:18
Posty: 7422
Post 
Cytuj:
moje oskarżenie są jak najbardziej prawdziwe i ich nie odwołam.
Przykład z brzegu? Proszę bardzo - KK manipuluje w sprawach seksu.

Prosiłem o przykład. To przykład nie jest. W zasadize to nawet nie wiem o co Ci może chodizć, tak ogólne to jest

Cytuj:
Zapytam Cię Kamyk z ciekawości.Dlaczego zmieniono, a właściwie wyrzucono oryginalne 2 przykazanie PytajnikPytajnik? Tak czuję,że świetnie wytłumaczysz,że nie była to manipulacja w celu dostosowania przykazań do stosowanych praktyk religijnych.

Nie zmieniono ani nie wyrzucono żadnego przykazania


Wt kwi 03, 2007 19:47
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 175 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL