Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 18:14



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 165 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona
 Franciszek na święcie Reformacji 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Franciszek na święcie Reformacji
Alus napisał(a):
A nie śniło Ci się czasem oburzenie jakie wywoła w Szwecji na obchodach 500 lecia Reformacji, uścisk na znak pokoju papieża z panią biskup, na dodatek żyjącą w lesbijskim związku.
Biedny papież zbierze od prawowitych......
I słusznie.
Świętować z byłą żoną rocznicę rozwodu...
Kael napisał(a):
No coz. Pan Jezus tez oberwal za spoufalanie sie z Zacheuszem.
Tylko, żeZacheusz się nawrócił..

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Wt lis 01, 2016 16:10
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So kwi 11, 2015 20:55
Posty: 187
Post Re: Historia określenia "Ojciec Święty"
Marek_Piotrowski napisał(a):
Alus napisał(a):
A nie śniło Ci się czasem oburzenie jakie wywoła w Szwecji na obchodach 500 lecia Reformacji, uścisk na znak pokoju papieża z panią biskup, na dodatek żyjącą w lesbijskim związku.
Biedny papież zbierze od prawowitych......
I słusznie.
Świętować z byłą żoną rocznicę rozwodu...


To rzeczywiście straszne, stanąć po tylu latach, pojednani, nawet jeśli nie we wszystkim, po tylu wiekach oddzielnej drogi, zgodni. Prawdziwie polski i tylko prawdziwie prawdziwy katolik i jedynie prawdziwie protestancki protestancko obrońca swej protestanckości to się pięściami do końca dzielnie okładać powinni, choćby świat cały miał od tego sczeznąć.

Chociaż przeszłości nie można zmienić, to można przemienić to, co jest pamiętane i jak jest pamiętane. Modlimy się o uzdrowienie naszych ran i naszej pamięci, zaciemniających nasze wzajemne postrzeganie siebie. Bezwzględnie odrzucamy wszelką nienawiść i przemoc, minioną i obecną, zwłaszcza stosowaną w imię religii”. - to wspólne wyznanie obu Kościołów, rzeczywiście straszne. Do tego jeszcze wspólnie odnaleziona uwalniająca łaska Boga pozwala przejść do praktycznej jedności:

„Bóg wzywa nas, byśmy byli blisko wszystkich, którzy pragną godności, sprawiedliwości, pokoju i pojednania. Zwłaszcza dzisiaj głośno wołamy o położenie kresu przemocy i ekstremizmowi, które atakują wiele krajów i wspólnot oraz niezliczone siostry i braci w Chrystusie. Wzywamy luteranów i katolików do współpracy, by ugościć cudzoziemców, przyjść z pomocą tym, których zmuszono do ucieczki z powodu wojny i prześladowań oraz bronić praw uchodźców i osób starających się o azyl”. - wzywają wspólnie Kościoły

Rzeczywiście "straszne".


Śr lis 02, 2016 15:56
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Historia określenia "Ojciec Święty"
I po co te złośliwostki?
Nie mam nic przeciw ekumenizmowi (byle uczciwemu). Ale rocznica rozłamu (do tego POZYTYWNIE świętowana) to zła okazja. Świadczy o jakimś pomieszaniu.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Śr lis 02, 2016 20:44
Zobacz profil WWW
Post Re: Historia określenia "Ojciec Święty"
Marek_Piotrowski napisał(a):
I po co te złośliwostki?
Nie mam nic przeciw ekumenizmowi (byle uczciwemu). Ale rocznica rozłamu (do tego POZYTYWNIE świętowana) to zła okazja. Świadczy o jakimś pomieszaniu.

A na czym ten uczciwy ekumenizm ma polegać, Twoim zdaniem? "Sorry, ale mam w czterech literach wasze zaproszenie, dopóki nie przyjmiecie naszych dogmatów i nie uznacie mnie jako głowę całego Koscioła?"


Śr lis 02, 2016 23:07

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Historia określenia "Ojciec Święty"
Nie, nie na tym. Jeszcze jakieś pytania? ;)

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Cz lis 03, 2016 9:18
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So kwi 11, 2015 20:55
Posty: 187
Post Re: Historia określenia "Ojciec Święty"
Marek_Piotrowski napisał(a):
I po co te złośliwostki?


Złośliwością, a przede wszystkim kłamstwem i fałszywym świadectwem przeciw bliźniemu (bo wątpię, byś nagle stawał się nic nie wiedzącym i mającym dostępu do informacji ignorantem) jest pisanie że biskup Rzymu czy arcybiskupka Uppsali świętowali "rocznicę rozwodu". O tym dlaczego tam byli, czemu tam byli, dlaczego Kościoły rzymskokatolickie i luterańskie wspólnie obchodzą i świętują przed Bogiem upamiętnienie Reformacji możesz z łatwością przeczytać.

Cytuj:
Nie mam nic przeciw ekumenizmowi (byle uczciwemu).

W kontekście Twoich wypowiedzi na tym forum, to dla mnie brzmi tak jak jak Trybuna Ludu nie miała nic przeciwko demokracji (byle ludowej) ani przeciwko opozycji (byle konstruktywnej). Nie jesteś z gimnazjum wiec wiesz o czym piszę.

Cytuj:
Ale rocznica rozłamu (do tego POZYTYWNIE świętowana) to zła okazja. Świadczy o jakimś pomieszaniu.

Własnie. Doskonale wiesz dlaczego Kościoły obu tradycji, po 50 latach wspólnej drogi pojednania, wspólnie świętują upamiętnienie Reformacji. Nie jestem ani rzymskimkatolikiem ani luteraninem, ale po co kłamiesz i fałszywie dajesz świadectwo, o i swoim biskupie Rzymu i swoim Kościele, i o Waszych partnerach ekumenicznych? O czym to świadczy?


Cz lis 03, 2016 14:49
Zobacz profil
Post Re: Historia określenia "Ojciec Święty"
Marek_Piotrowski napisał(a):
Nie, nie na tym. Jeszcze jakieś pytania? ;)

To nie jest odpowiedź, jakiej oczekiwałam.


Cz lis 03, 2016 15:08
Post Re: Historia określenia "Ojciec Święty"
Marek musi teraz cos wymyslec swiatlego, zeby madrze i teologicznie zabrzmialo.
Prosta odpowiedz co on sam mysli i uwaza jest niemozliwa.

Gdyby nasi i niemieccy biskupi tak kombinowali to by zadnego pojednania miedzy narodami nie bylo.
Widac bracia chrzescijanie musza pokonac wieksze bariery miedzy soba niz narody podzielone wiekami sporow i milionami ofiar.

Prosty krok ku obustronnemu przebaczeniu win jest juz podejrzany teologicznie dla dzisiejszych katolickich uczonych w Pismie.


Cz lis 03, 2016 16:41

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Historia określenia "Ojciec Święty"
Jak zwykle - personalny atak zamiast merytoryki.
A problem irenizmu jest realny.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Cz lis 03, 2016 19:03
Zobacz profil WWW
Post Re: Historia określenia "Ojciec Święty"
Nie wykręcaj sie sianem, a odpowiedz na moje pytanie. Było całkiem poważne mimo dodanego sarkazmu.


Cz lis 03, 2016 19:11
Post Re: Historia określenia "Ojciec Święty"
Helenka sugeruje ze nie było ataku personalnego.


Cz lis 03, 2016 19:18
Post Re: Historia określenia "Ojciec Święty"
Coroner napisał(a):
Helenka sugeruje ze nie było ataku personalnego.

Czytaj ze zrozumieniem. Nie odniosłam sie do ataku, a do braku odpowiedzi na moje pytanie.


Cz lis 03, 2016 19:28
Post Re: Historia określenia "Ojciec Święty"
A nie rozumiesz że ktoś się poczuł urażony. Zresztą jest na tym forum pewna grupa która nie reaguje inaczej niż atakiem personalnym.


Cz lis 03, 2016 20:13
Post Re: Historia określenia "Ojciec Święty"
Mnie chodziło o uzyskanie odpowiedzi na moje pytanie, gdyz Marek odniósł sie do owego ataku pomijając mój post.


Cz lis 03, 2016 20:16
Post Re: Historia określenia "Ojciec Święty"
A to się nie wtrącam.
Ale twój tekst
Helenka napisał(a):
Nie wykręcaj sie sianem, a odpowiedz na moje pytanie. Było całkiem poważne mimo dodanego sarkazmu.
w odpowiedzi na
Marek_Piotrowski napisał(a):
Jak zwykle - personalny atak zamiast merytoryki.
A problem irenizmu jest realny.
Było co najmniej niestosowne.


Cz lis 03, 2016 20:18
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 165 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL