Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 10:54



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Papieski ubiór. 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 11, 2006 19:25
Posty: 384
Post Papieski ubiór.
Czy papież moze ubierac się modnie?Czy krój ich odzienia zmienia sie z latami?Jak nazywają sie papieskie szaty?A śliczna pelerynka Benedykta,czy to z powodu polskiego zimna ?Czy ktos tu orientuje sie w moim temacie?


So maja 27, 2006 18:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 18, 2004 15:45
Posty: 1883
Post 
podobną pelerynkę nosił już Jan XXIII, więc żadna nowość, po prostu, są to ubiory papieży, uroczyste, jak uroczystą jest pielgrymka do kraju poprzednika Jana Pawła II więc nie dziw się, przecież ty idąc w gości, lub na egzamin, czy wielką uroczystość też (chyba) ubierasz się ładnie i odpowiednio do okazji?? :)

_________________
Obrazek
"Przejmij mnie dreszczem Twojego Istnienia, dreszczem wiatru w dojrzałych kłosach..."
JP II


So maja 27, 2006 18:57
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 11, 2006 19:25
Posty: 384
Post 
Papiez Polak chyba nie nosil takiej pelerynki? :?


So maja 27, 2006 18:58
Zobacz profil
Post warszawa warsaw
papieska kolekcja wiosenna 2006 jest znacznie ciekawsza i bogatsza od tej z wiosny 2005. Dominuje teraz kolorystyka zloto-srebrna, ktora odpowiada temu urzedowi bardziej stosownie niz szaro-buro-czarna z poprzednich lat. Szyk i elegancja papieza powinna wlasciwie korespondowac z jego funkcja glowy pantwa i kosciola oplywajacego w przepuchu i zbycie


So maja 27, 2006 19:05
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 30, 2004 16:24
Posty: 3075
Post 
z tego co sie orirntuje, to JP II zrezygnował jakichs szat, z których korzystali jego poprzednicy i był chyba jednym z pierwszych papieży (poza Janem XXIII) którzy chodzili pieszo a nie byli noszeni na "tronie". Benedykt XVI poprostu wrócił do strojów wcześniej noszonych i to wszystko. miał do tego prawo

_________________
Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie...
Obrazek
Obrazek


So maja 27, 2006 19:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 11, 2006 19:25
Posty: 384
Post 
Mnie w tej pelerynce bardzo sie podobał :-D Do twarzy mu,naprawdę.


So maja 27, 2006 19:13
Zobacz profil
Post 
No i nie można zapominać o bucikach od Prady :P




pozdrawiam,
michał


So maja 27, 2006 22:17
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
queer - zazdrościsz? ;)

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


So maja 27, 2006 23:16
Zobacz profil
Post 
Prady nie, wolę inne marki :P
Po prostu śmieszna jest dla mnie ta cała sytuacja z dobrami luskusowymi. Porównuję sobie nakazy kościelne jacy to księża i w ogóle osoby duchowne powinny być skromne, z rzeczywistością, któa jest całkowicie inna, a przykłąd idzie od góry (papieża) :P


ps: Skąd ten przypływ optymizmu do mnie? :o A może to nie optymizm...
Już nie czujesz się obrzydzona? ;-)

Ze wzgledu na poglądy nas różniące nie powinno być tak miło.
Powinien być dystans :P





pozdrawiam,
michał


So maja 27, 2006 23:51
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 10, 2005 21:05
Posty: 485
Lokalizacja: Katowice
Post 
A mnie bardzo rozbawiło zdjęcie papieża jadącego w papamobile z dość zabawnym nakryciem głowy. Jest to kapelusz papieski- taki czerwony z białym futerkiem- taki jak nosi św. Mikołaj tylko bez pompona na końcu. Okazało się że ostatni raz to nakrycie głowy nosił Jan XXIII.
Moim zdaniem jest to przykład niezbyt udanej "mody" papieskiej :biggrin:
Wygląda śmiesznie i wiele ujmuje z powagi Jego Świątobliwości.(ps mnie to nie przeszkadza ;) )


ooo nawet znalazłam zdjęcie
Obrazek
Obrazek
Obrazek

pozdrawiam


N maja 28, 2006 0:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 11, 2006 14:23
Posty: 3613
Post 
guarana napisał(a):
(...) Moim zdaniem jest to przykład niezbyt udanej "mody" papieskiej :biggrin:
Wygląda śmiesznie i wiele ujmuje z powagi Jego Świątobliwości.(ps mnie to nie przeszkadza ;) ) (...)
Obrazek

Jak będziesz w jego wieku, to w nosie będziesz mieć wszelkie mody. Ważne będzie by zatoków nie przewiało, czy by uszy nie drętwiały od wiatrzyska ;)
Wspaniałe zdjęcie. Takie zdjęcia przechodzą do historii (vide jęzor Einsteina). Na taką 'śmieszność' stać tylko ludzi wielkich ...

_________________
Obrazek
Gdy rozum śpi, budzą się po.twory.


N maja 28, 2006 4:22
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 19, 2004 19:24
Posty: 3644
Post 
queer napisał(a):
Po prostu śmieszna jest dla mnie ta cała sytuacja z dobrami luskusowymi.

queer, a nie pomyślałeś, że te buty od Prady to prezent? Papież dostaje mnóstwo przeróżnych prezentów. Jednym z nich mogły być te właśnie buty :)

_________________
Co dalej za zakrętem jest?
Kamieni mnóstwo
Pod kamieniami leży szkło
Szło by się długo
Gdyby nie to szkło, to by się szło... ♪


N maja 28, 2006 7:37
Zobacz profil
Post 
rozalka napisał(a):
queer napisał(a):
Po prostu śmieszna jest dla mnie ta cała sytuacja z dobrami luskusowymi.

queer, a nie pomyślałeś, że te buty od Prady to prezent? Papież dostaje mnóstwo przeróżnych prezentów. Jednym z nich mogły być te właśnie buty :)

Rozalka, chodzi o sam fakt, chodzi o sprzeczność. Z jednej strony KK nakazuje by duchowni prezentowali skromność, więc pytam gdzie ta skromność się odzwierciedla? W dorgim ubiorze papieża, w drogich samochodach? Proszę bardzo, niech klerycy na czele z papieżem ubierają sie u najdroższych projektantów i niech noszą ubrania z najlepszych gatunków tkanin, tylko niech kościół nie mówi nic o skromności, bo to nie ma nic wspólnego ze skromnością, a prędzej z przepychem i rozpustą. To jest jedno z oczywistych zakłamań KK - z jednej strony nauka o srkomności, a z drugiej przepych.







pozdrawiam,
michał


N maja 28, 2006 12:24

Dołączył(a): N lut 19, 2006 17:18
Posty: 7422
Post 
Skromnie - nie znaczy jak nędzarz. Jeśli papież dostał drogi ubiór który akurat mu się podoba - to czemu nie miałby z niego korzystać? Jest człowiekiem jak każdy inny. Nie pochwalam wydawania przez kler dużych sum pieniędzy na dobra luksusowe. Ale jeśli je dostają w darze od wiernych - to czemu ich nie użyć?


N maja 28, 2006 12:30
Zobacz profil
Post 
Owszem srkomnie nie znaczy jak nędzasz, ale "nie jak nedzasz" nie znaczy, że ma pójść w drugą skrajność, skrajnosć przepychu. A tak właśnie się prezentuje KK, gdzie nie ma umiarkowanej skromności, jest rozpusta, jak już się na cos decudują, na jakiś ubiór, szatę, buty, samochód, to nie ma skromności, wszystko musi być najlepsze, najdroższe, najlepszego gatunku, z najwyższej pólki. Tak więc Kamyk nie mów proszę o skromności, bo w KK nie ma skromności, jest tylko teoria o skromności, która w żaden sposób nie pokrywa się z praktyką, co zresztą widać.





pozdrawiam,
michał


N maja 28, 2006 12:50
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL