Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 9:47



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6513 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 390, 391, 392, 393, 394, 395, 396 ... 435  Następna strona
 Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr sie 18, 2021 7:48
Posty: 566
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
bramin napisał(a):
Również Bert wyjaśnił te sprawę dokładnie
Owszem. Bert wyjaśnił tę sprawę dokładnie. Zatem każdy, kto czyta dyskusję wie, jakie są fakty i każdy może ocenić, czy zgadza się z moją oceną, że Jędraszewski lżył, czy też nie zgadza się z moją oceną. Nie ma możliwości, żeby ktoś przez moją ocenę czuł się wprowadzony w błąd, zatem trudno jest znaleźć podstawy do ostrzeżeń „za kłamstwo”.
Cytuj:
Masz prawo tak uważać i nawet inkwizytorski bramin tego Ci nie zabroni. Trzeba było tak powiedzieć a nie pisać o tym ze biskup lży kogoś, to duża różnica.
No ale przecież uznanie czegoś za obraźliwe jest, co do zasady pewną oceną.
Cytuj:
Nie jestem apologetą PiS i nie życzę sobie takich etykietek.
Zatem nie uprawiaj apologii PiSu.
Cytuj:
Ostatnie wydarzenia związane z urodzinami red. Mazurka pokazują jak niektórzy politycy i wyborcy "tkwią dalej w tej buraczano-cebulowej mentalności" ( cytuje z pamięci słowa przedstawiciela polskiego młodego pokolenia).
Ale to znowu jest Twoja ocena. Ktoś inny może uważać, że podawanie ręki zdrajcy normalizuje zdradę. I też ma do takiej oceny prawo. Nie jest to przecież pogląd, że politycy powinni co do zasady „skakać sobie do gardeł”, a raczej jednoznaczna ocena tego, co robi pewne ugrupowanie polityczne.


Śr paź 06, 2021 8:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Tytuł: Przegląd prasy i Aktualności

bramin napisał(a):
O ile mnie pamięć nie myli i ślepy nie jestem, jest to watek związany z przeglądem prasy i aktualności a nie skarbnica cytatów i miejsce na wzajemne dogryzanie się. Chcecie to piszcie to we "wzajemnych uwagach" pamiętając o zasadach kultury wypowiedzi.


Przy całym szacunku, Wątek zawsze służył nie tylko wklejaniu wiadomości ale i komentowaniu ich. Oczywiście do pewnego stopnia, ale wtedy tematy bywały wydzielane. Jeżeli ktoś wkleja wiadomość o tym, że pewien człowiek dostał zakaz wjazdu do pewnego państwa, to można chyba wyrazić zdanie, czy ta decyzja była słuszna czy nie.

Zresztą pewien moderator (w funkcji usera) sam wdał się w dyskusję wklejając jakieś długaśne listy praw człowieka <1>. Jesteś pewien, że ten mod jeszcze rozróżnia te dwie role i nie próbuje ingerować w tryb dyskusji, kasując te teksty, które podważały jego argumenty? Ja tej pewności nie mam, a wrażenie jest wprost przeciwne.



PS: I generalnie praktyka używania "wzajemnych uwag" jako swego rodzaju śmietnika dla, nazwijmy to, niewygodnych dyskusji nie łamiących regulaminu, IMHO nieco nadużywana, potem te uwagi są przepełnione jakimiś komentarzami wyrwanymi z kontekstu. Nie lepiej wydzielać osobne tematy? Jeżeli potem umrą śmiercią naturalną, to nie szkodzi, ale przynajmniej nie giną w potoku innych komentarzy do innych tematów.



<1> viewtopic.php?p=1081945#p1081945

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Śr paź 06, 2021 9:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Kwestia osobna więc i post osobny:

bramin napisał(a):
Ty natomiast napisałeś, ze biskup lżył (co oznacza to słowo już wyjaśniłem) osoby bezpłodne co jest zwykłym pomówieniem i oszczerstwem.
Również Bert wyjaśnił te sprawę dokładnie wiec nie chciałem się powtarzać.


Wywołany do tablicy owszem, starałem się wyjaśnić tło sprawy. Nie oznacza to, że różnię się od oceny czynu. Arcybiskup czy nie, rzucanie cytatem nie zwalnia z odpowiedzialności za słowa jak i za ich odbiór. To nie bert na jakimś niszowym forum religijnym powinien objaśniać, o co w tym cytacie chodziło. To kuria powinna jasno i wyraźnie to określić. Brak takiego wyjaśnienia jest, w najłagodniejszym przypadku, niefrasobliwością. To trochę tak, jakby bert chlapnął "Nie lubię czarnych", a nie wyjaśnił, że cytował jakiegoś szachistę i że chodziło o figury. Nie o ludzi ciemniej karnacji. Taka ... niefrasobliwość jest co najmniej naganna.

A niewykluczone jest, że abp (Jędraszewski, nie Wyszyński) właśnie specjalnie chciał użyć tego cytatu w tej formie. Bo jak w latach 60-tych największym skandalem była pigułka antypomysłowa, tak dziś takim skandalem jest in-vitro. Używane, jak wiadomo, przez kobiety bezpłodne medycznie w celu uzyskania potomstwa. Nie można wykluczyć, że abp (J., nie W.) powiedział to co powiedział, bo chciał to powiedzieć. Brak wyjaśnienia jest tu bardzo wieloznaczny.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Śr paź 06, 2021 9:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lip 28, 2009 8:29
Posty: 324
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Bycie moderatorem nie polega na nieustannym konfrontowaniu się ze wspólnotą Kościoła.
Dziękuję za cenne uwagi. bramin

_________________
Mały Książę.
[i]ora et labora et laetitia pacis[/i]


Pt paź 08, 2021 19:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Taryjel, kazdy ma prawo do dobrego imienia, nawet ten, którego nie darzymy sympatią z różnych względów.
To jest Twoja ocena ale jest to tez pomówienie, gdyż w polskim języku słowo lżyć ma jednoznaczne konotacje.
bert04 napisał(a):
Jesteś pewien, że ten mod jeszcze rozróżnia te dwie role i nie próbuje ingerować w tryb dyskusji, kasując te teksty, które podważały jego argumenty?

Ktore teksty skasowałem? Ktore podważały moje argumenty? "O zdradzieckich mordach"? Czy pyskóweczki o LGBT? Czy uwagę Alus, ze jej nie lubię? Lubię Cię Alus :)
Gdyby tak było jak mówisz to również tekst Kael zostałby usunięty, ale ona przynajmniej oprócz swoich politycznych frustracji cos tam powiedziała o Ziemkiewiczu.
Proszę więc nie kłamać.

bert04 napisał(a):
Nie lepiej wydzielać osobne tematy?

Przychodzi Ci cos do głowy niezwiązanego z tematem, dygresja, odskocznia od tematu to możesz założyć nowy wątek, w czym problem?
Tak, będę wydzielał tematy o zdradzieckich gębach, szarańczy, "będziesz pan wisiał" itp.
Bert, jesteś inteligentny facet ale w tym kontekście chyba nie przemyślałeś sprawy.

bert04 napisał(a):
To kuria powinna jasno i wyraźnie to określić. Brak takiego wyjaśnienia jest, w najłagodniejszym przypadku, niefrasobliwością.

Zgadzam się w w stu procentach.

_________________
ksiądz


Pt paź 08, 2021 19:51
Zobacz profil
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Proszę o ukaranie tego jegomościa. Za sugerowanie komuś że jego autorytetem jest Gebbels

taryjel napisał(a):
Ile razy jeszcze powtórzysz te same dwa kłamstwa? Aż dobijesz do zalecanego przez Twój autorytet tysiąca?


Wątek o UE, z działu "Samy wymyśl temat"


N paź 17, 2021 14:18
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Tytuł: Unia Europejska

bramin napisał(a):
Yarpen_Zirgin, jeszcze raz proszę abyś łaskawie cytował wypowiedz swojego rozmówcy a nie ograniczał się do podania wielokropka w nawiasie.[/color][/size][/b]


Pomijając konkretny przypadek, trochę nie łapię tego rygoryzmu cytowania, który przejawiasz. Czasem przyłapuję się na tym, że cytuję cały post oponenta (jeżeli nie jest za długi, oczywiście), tak po prostu łatwiej kierować komentarz do konkretnej osoby. Ale to źle. Yarpen wykasował cały tekst, zostawiając kropeczki. Też niedobrze. Dla mnie jednak to bardziej problem estetyczny, którego, jak pisałem, nie łapię. Są chyba gorsze przewinnienia, niż idealna długość cytatu dostosowana do konkretnego komentarza?

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pn paź 18, 2021 15:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
bert04 napisał(a):
Pomijając konkretny przypadek, trochę nie łapię tego rygoryzmu cytowania, który przejawiasz. Czasem przyłapuję się na tym, że cytuję cały post oponenta (jeżeli nie jest za długi, oczywiście), tak po prostu łatwiej kierować komentarz do konkretnej osoby. Ale to źle. Yarpen wykasował cały tekst, zostawiając kropeczki. Też niedobrze. Dla mnie jednak to bardziej problem estetyczny, którego, jak pisałem, nie łapię. Są chyba gorsze przewinienia, niż idealna długość cytatu dostosowana do konkretnego komentarza?

To jest pierwszy przypadek, często spotykany u niektorych użytkowników. Napisałeś post, ja Ci odpowiadam zaraz po twoim poście i cytuję całą Twoją wypowiedz. Powiedz mi gdzie tu sens i logika?
Wyobraźmy sobie ze jest parę takich braminów w jednym wątku i oni będą każdy poprzedni post cytować. To jest zaśmiecanie wątku i nic więcej. O tym mówi regulamin.
Rozumiem, ze dyskusja toczy sie dalej i po paru postach ktoś chce odnieść sie do konkretnego postu wtedy sens cytowania nawet całego postu (jesli jest to konieczne) jest logiczny bo inni mogą nie wiedzieć do jakiego postu odnosi sie użytkownik.
Drugi przypadek:
sanctam napisał(a):
(...)

Wiesz o co chodzi nie zaglądając do posta napisanego przez sanctam? Ja nie jestem jasnowidzem i inni użytkownicy nie musza zgadywać co napisał sanctam.
I na koniec ku przestrodze i pouczeniu :D

https://www.ortograf.pl/zasady-pisowni/ ... ady-uzycia

_________________
ksiądz


Wt paź 19, 2021 10:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 30, 2018 20:13
Posty: 79
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Wiesz, jesteś pierwszym napotkanym przeze mnie moderatorem, który nie rozumie idei pominięcia całego tekstu przez zastąpienie go znakiem "(...)". :(


Wt paź 19, 2021 10:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Cytuj:
Wielokropek wykorzystuje się przy cytowaniu. Oznacza się nim pominięte fragmenty tekstu – wielokropek ujmuje się wówczas w nawias (zwykle kwadratowy), np.

Prawa autorskie […] oznaczają prawa do wykorzystania utworu literackiego lub artystycznego w określonym czasie.

_________________
ksiądz


Wt paź 19, 2021 10:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 30, 2018 20:13
Posty: 79
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Dokładnie tak. I dlatego dziwię się, że nie rozumiesz idei zacytowania posta z pominiętą całością tekstu i zastąpieniem go znakiem "(...)". Oznacza to, że cała treść posta została pominięta. :)


Wt paź 19, 2021 10:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
bramin napisał(a):
To jest pierwszy przypadek, często spotykany u niektorych użytkowników. Napisałeś post, ja Ci odpowiadam zaraz po twoim poście i cytuję całą Twoją wypowiedz. Powiedz mi gdzie tu sens i logika?


Może nie tyle sens, co prostota. To forum ma strasznie a) krótki czas edycji i b) skromną funkcję cytowania. Jeżeli pisałeś przedtem wiele postów, to skąd masz wiedzieć, do którego nawiązuję? Czasem zdarza się też, że piszę odpowiedź pod czyimś postem, a w międzyczasie ktoś skomentuje inny fragment lub inny post lun innego usera. Tak, można za każdym razem dawać @user_XYZ, ale to wydłuża czas edycji a jak pisałem w punkcie a), po wysłaniu sekundnik tyka i trzeba się spieszyć. Cytat całości postu, jeżeli ten jest krótki, upraszcza sprawę. Wiadomo jednoznacznie, do kogo piszę, do którego postu się odnoszę (choć nie zawsze, do którego fragmentu tego postu.

Oczywiście są przypadki skrajne, kiedy user X cytuje parostronicowych post usera Y, żeby tylko dopisać zdanie komentarza. Ale ostatnio zauważyłem, że tępisz też cytowanie czterolinijkowych postów.

PS: Mój poprzedni post napisałem przy pomocy buttona PW, który jest w dolnej części każdego postu. Generuje on linka do oryginalnego postu. Stosuję przy komentarzach do innych wątków. To tak na marginesie. Szkoda, że nie jest to funkcja automatyczna.

bramin napisał(a):
Wiesz o co chodzi nie zaglądając do posta napisanego przez sanctam?


No nie wiem, ale traktując Twoje ostatnie zalecenia dosłownie, to właśnie brak cytowania jest lepszy, niż cytowanie. Stąd dziwię się negatywnej reakcji na wielokropek.

Mi akurat w wielokropku przeszkadza coś innego: kopiowanie taktyki pilastra, w której ignorował on wpisy oponenta powtarzając swoje pytania. Yarpen raczej do jego fanów nie należał, ale manierę zdaje się przejął.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Wt paź 19, 2021 11:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 30, 2018 20:13
Posty: 79
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Jeżeli odpowiedź nie dotyczy poruszonej kwestii tudzież zadanego pytania, to normalnym jest, że się powtarza pytanie zamiast dać wkręcić w offtopa. :)


Wt paź 19, 2021 12:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Dokładnie tak. I dlatego dziwię się, że nie rozumiesz idei zacytowania posta z pominiętą całością tekstu i zastąpieniem go znakiem "(...)"

To Ty tego nie rozumiesz ponieważ w zasadach pisowni języka polskiego wyraźnie jest mowa o cytowaniu przy pomocy wielokropka
Cytuj:
pominięte fragmenty tekstu
a nie cały tekst.

Tak czy inaczej regulamin forum jak i moderowanie ma służyć temu aby wypowiedzi użytkowników były jasne, czytelne i przejrzyste.

_________________
ksiądz


Śr paź 20, 2021 11:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 30, 2018 20:13
Posty: 79
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
I są jasne, czytelne i przejrzyste. Proszę się odczepić.


Śr paź 20, 2021 14:44
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6513 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 390, 391, 392, 393, 394, 395, 396 ... 435  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL