Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So lip 27, 2024 9:31



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7438 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 492, 493, 494, 495, 496  Następna strona
 Wzajemne uwagi - między użytkownikami 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2712
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
viona

Największym sukcesem diabła jest przekonanie człowieka, że go nie ma


Pt maja 24, 2024 19:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lut 20, 2024 12:16
Posty: 315
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
viona napisał(a):
"Diabel", o ktorym mowi Syn Bozy faryzeuszom i uczonym w Pismie to ego ludzi wielkiej wiary, powstale na skutek dzialania klamstwa w ciemnosciach duchowych.

Tylko ludzkie ego zdolne jest do czynow opisanych w ST , w NT, w Koranie , w 2000-letniej historii chrzescijanstwa...i w ogole w historii swiata stworzonego przez egoistow (zbiorowe ego-system oparty na prawie, przez ktore poznaje sie "grzech").

Dlatego "wyszlam ze swiata" , podazajac droga, ktora pokazal mi Chrystus.


Niektórzy jogini, którzy na trwałe utracili poczucie swojej osobowej odrębności musieli być karmieni i opiekowani, bo stracili poczucie swojego ciała, czy aby na pewno o taką formę utraty ego chodzi? Bo ten temat trzeba jasno sprecyzować


Cz maja 30, 2024 4:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 09, 2015 13:51
Posty: 957
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Od pewnego czasu nasila się zjawisko polegające na pomijaniu tematu dyskusji, zapewne z powodu braku argumentów, i obrażanie rozmówcy. Wydaje mi się, że jest to signum temporis.
Czytanie takich postów sprawia przykrość adresatowi, ale czy jest sens odpowiadać? Czy odpowiadanie nie jest karmieniem trolla?
Osobna kwestią jest to, czy warto odpowiadać na permanentne ataki na Boga, Kościół, chrześcijan. Z jednej strony wydaje się, że prowadzenie takich dyskusji może prowadzić do rozładowania frustracji atakujących. Może zmniejszyć poziom agresji. I dzięki temu zapobiec atakom w realu. Ale nie da si ę wykluczyć, że odpowiadanie, tłumaczenie tylko nakręcać będzie atakującego.

_________________
Wierzący chrześcijanin, w szczególności katolik to ktoś,
kto codziennie i permanentnie stara się być coraz lepszym.


N lip 14, 2024 17:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2712
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
george45

Chyba 'zatkałeś' wątek o problemie masturbacji- nareszcie jest szansa na zakończenie.
viewtopic.php?f=13&t=41076&start=150


Wt lip 16, 2024 22:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lut 20, 2024 12:16
Posty: 315
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
mareta napisał(a):
george45

Chyba 'zatkałeś' wątek o problemie masturbacji- nareszcie jest szansa na zakończenie.
viewtopic.php?f=13&t=41076&start=150


George powinien otworzyć gabinet psychologiczny, gdzie udzielałby porad chrześcijanom, jak sobie radzić w walce z grzesznymi myślami :-D


Śr lip 17, 2024 6:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1852
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
mareta napisał(a):
george45

Chyba 'zatkałeś' wątek o problemie masturbacji- nareszcie jest szansa na zakończenie.
Szansa na zakończenie masturbacji? To a wykonalne. Przykładem jest nawet to, że pomimo strachu przed grzechem, nadal kontynuujesz temat w wątku „Wzajemne uwagi - między użytkownikami”
Angelka napisał(a):
George powinien otworzyć gabinet psychologiczny, gdzie udzielałby porad chrześcijanom, jak sobie radzić w walce z grzesznymi myślami :-D
To również jest a wykonalne. Staram się to robić na odległość (zawsze to bezpieczniej, niż gdy odległość jest większa od długości) - na forum, a skutki? A no są takie jakie widzisz. Niby temat zamknięty w wątku ogólnym „Problem masturbacji”, ale … porozmawiajmy dalej w tym temacie, jak użytkownik z użytkownikiem we „Wzajemnych uwagach”. :-D
Masz wyobraźnię i zapewne wiesz, czym w wielu przypadkach takie rozmowy o grzesznych myślach, sam na sam w gabinecie mogą za skutkować. ;-)


Śr lip 17, 2024 7:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 09, 2015 13:51
Posty: 957
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
george45 napisał(a):
Szansa na zakończenie masturbacji? To a wykonalne. Przykładem jest nawet to, że pomimo strachu przed grzechem, nadal kontynuujesz temat w wątku „Wzajemne uwagi - między użytkownikami”

Mt 18.6-9 Lecz kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza. Biada światu z powodu zgorszeń! Muszą wprawdzie przyjść zgorszenia, lecz biada człowiekowi, przez którego dokonuje się zgorszenie. Otóż jeśli twoja ręka lub noga jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją i odrzuć od siebie! Lepiej jest dla ciebie wejść do życia ułomnym lub chromym, niż z dwiema rękami lub dwiema nogami być wrzuconym w ogień wieczny. I jeśli twoje oko jest dla ciebie powodem grzechu, wyłup je i odrzuć od siebie! Lepiej jest dla ciebie jednookim wejść do życia, niż z dwojgiem oczu być wrzuconym do piekła ognistego.

george45 napisał(a):
Staram się to robić na odległość (zawsze to bezpieczniej, niż gdy odległość jest większa od długości) - na forum, a skutki?
Znacznie lepiej zmniejszyć długość. Do minimum, albo zera. Wtedy każda odległość będzie bezpieczna.

george45 napisał(a):
To również jest a wykonalne.

Może zabawmy się w wyjaśnienie znaczenia wyrażanie "a wykonalny" oraz znaczenia słowa "awykonalny". Może jeszcze dorzucę uwagę, że gdzieś, wydaje mi się, choć mam kłopoty z interpunkcją, brakuje przecinka.
Zrozumienie różnego znaczenia obydwóch przykładów nie jest awykonalne, a wykonalne.

_________________
Wierzący chrześcijanin, w szczególności katolik to ktoś,
kto codziennie i permanentnie stara się być coraz lepszym.


Śr lip 17, 2024 7:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1852
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Idący napisał(a):
Otóż jeśli twoja ręka lub noga jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją i odrzuć od siebie!.
Hmm, a co, jako znawca tematu, raziłbyś masturbującym by sobie obcięli i odrzucili?


Śr lip 17, 2024 12:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lut 20, 2024 12:16
Posty: 315
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
george45 napisał(a):
Masz wyobraźnię i zapewne wiesz, czym w wielu przypadkach takie rozmowy o grzesznych myślach, sam na sam w gabinecie mogą za skutkować. ;-)


A to już zależy na ile psycholog pracujący z myślami, radzi sobie z panowaniem nad czynami :razz:

:mrgreen:

Świat według Kiepskich - Jabłuszko pelne snów
https://www.youtube.com/watch?v=tnI6-VZ ... nel=Polsat


Śr lip 17, 2024 14:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2712
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
george45 napisał(a):
mareta napisał(a):
george45

Chyba 'zatkałeś' wątek o problemie masturbacji- nareszcie jest szansa na zakończenie.
Szansa na zakończenie masturbacji? To a wykonalne. Przykładem jest nawet to, że pomimo strachu przed grzechem, nadal kontynuujesz temat w wątku „Wzajemne uwagi - między użytkownikami”

Masz wyobraźnię i zapewne wiesz, czym w wielu przypadkach takie rozmowy o grzesznych myślach, sam na sam w gabinecie mogą za skutkować. ;-)

Po prostu chciałam wyrazić Ci uznanie. Pomimo strachu przed grzechem? Dlaczego?
Mam aż nadto innych.


Śr lip 17, 2024 20:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1852
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Angelka napisał(a):
george45 napisał(a):
Masz wyobraźnię i zapewne wiesz, czym w wielu przypadkach takie rozmowy o grzesznych myślach, sam na sam w gabinecie mogą za skutkować. ;-)
A to już zależy na ile psycholog pracujący z myślami, radzi sobie z panowaniem nad czynami :razz:

:mrgreen:

mareta napisał(a):
Po prostu chciałam wyrazić Ci uznanie. Pomimo strachu przed grzechem? Dlaczego? Mam aż nadto innych.
Dziewczyny, u mnie charakterek słabowity, jeszcze bardziej niż u Ewy. Jeśli zatem taki ohydny wąż, potrafił skusić Ewę, za pomocą jednego, być może nawet kształtnego jędrnego jabłuszka, to jak mnie może nie skusić Ewa, która oprósz jabłuszek ma jeszcze wiele innych walorów, uniemożliwiających panowanie nad czynami. Na przykład, leżąc na kozetce wyraża uznanie za wykład o masturbacji, a zarazem zachęca do zajęcia się jej innymi grzechami, przed którymi jak mówi nie ma strachu. Po takim wyznaniu, nie ma możliwości, by odmówić i nie przejść do czynienia rozgrzeszania. ;)


Cz lip 18, 2024 5:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 09, 2015 13:51
Posty: 957
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Czy karmienie trolla sprawia przyjemność? Czy może jest to przejawem matczynej troski o każde stworzenie?

_________________
Wierzący chrześcijanin, w szczególności katolik to ktoś,
kto codziennie i permanentnie stara się być coraz lepszym.


Cz lip 18, 2024 9:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt wrz 19, 2023 13:09
Posty: 75
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Myślałem,że na tym forum są osoby bardziej empatyczne ale jak widać niestety brakuje na forach religijynch empati. Zresztą na pozostałych forach też jest podobnie


To tylko moje jedno zastrzeżenie


Cz lip 18, 2024 13:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2712
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Idący napisał(a):
Czy karmienie trolla sprawia przyjemność? Czy może jest to przejawem matczynej troski o każde stworzenie?

Raczej babcinej troski o każde stworzenie. Mam już wnuki.


Cz lip 18, 2024 21:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2712
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
george45 napisał(a):
Jeśli zatem taki ohydny wąż, potrafił skusić Ewę, za pomocą jednego, być może nawet kształtnego jędrnego jabłuszka, to jak mnie może nie skusić E,........

nie ma możliwości, by odmówić i nie przejść do czynienia rozgrzeszania. ;)


Wąż kusił przy pomocy owocu, nigdzie nie jest napisane, że to było jabłko.

"A wąż1 był bardziej przebiegły niż wszystkie zwierzęta lądowe, które Pan Bóg stworzył. On to rzekł do niewiasty: «Czy rzeczywiście Bóg powiedział: Nie jedzcie owoców ze wszystkich drzew tego ogrodu?» 2 Niewiasta odpowiedziała wężowi: «Owoce z drzew tego ogrodu jeść możemy, 3 tylko o owocach z drzewa, które jest w środku ogrodu, Bóg powiedział: Nie wolno wam jeść z niego, a nawet go dotykać, abyście nie pomarli»
Księga Rodzaju Rdz 3
Obniżasz loty ? Wyraziłam uznanie za ripostę, po której wątek na szczęście "zatkało", bo już stawał się hmm...

Babcie nie leżą na kozetce, ciężko potem z niej wstać, poza tym wygodnej się pisze siedząc.

W innym wątku " duszpasterstwo seniorów" pisałam o strachu, nawet Ty to komentowałeś.


Cz lip 18, 2024 21:42
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7438 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 492, 493, 494, 495, 496  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL