Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So cze 15, 2024 21:12



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 wyszukiwarka wiary 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Żałosne jest, jak moderacja reaguje na postulaty uzytkowników wyolbrzymieniem tychże i kpieniem z nich.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Śr maja 10, 2006 11:20
Zobacz profil WWW
Post 
Nic podobnego. Moje postulaty są interesujące i każdy jest możliwy do realizacji.
A swoją drogą czemu zwracasz się do moderacji w sprawach, które dotyczą administracji?
Jak, podobnie jak Ty, wysunąłem swoje pomysły w kierunku tamtego działu Wiary.pl


Śr maja 10, 2006 11:25

Dołączył(a): Wt maja 09, 2006 6:36
Posty: 93
Post 
jo_tka napisał(a):
Żadna wyszukiwarka nie stwierdzi, czy dyskusja na 15 stronach była sensowna czy nie...

Można to ocenić np. po liczbie postów określonych uczestników. Dla bieżącego wątku prosty skrypt daje taki wynik procentowy liczby postów:
baranek 9,09%
Crosis 3,03%
jo_tka 12,12%
Mieszek 27,27%
PTRqwerty 15,15%
Stanisław Adam 9,09%
ToMu 21,21%
pustelnik 3,03%

Wystarczy przypisać "wagi sensowności" do ksywek i uzyskamy średnią sensowność wątku...

_________________
Memento mori...


Śr maja 10, 2006 13:26
Zobacz profil
Post 
Nie do konca. Liczba znakow w poscie moze stanowic o jego sensownosci i wadze, ale nie musi. Bylo tutaj pare osob walacych np tasiemce z artykulami - od razu masz ich genialna sensownosc wg skryptu, mimo, ze nie prowadzili zadnej dyskusji, a zamiast calych artykulow mozna bylo dac linki.


Crosis


Śr maja 10, 2006 15:24

Dołączył(a): Pt cze 18, 2004 13:21
Posty: 2617
Post 
Postulat Mieszka służy do wyszukiwania starych, długich tematów aby móc je następnie odświeżyć. Pisanie w tematach tylko po to aby w nich coś napisać uważam za zwykłe nabijanie licznika i zaśmiecanie forum. Każdy powinien wypowiadać się w tematach które go interesują i w których ma coś do powiedzenia, a nie wyciągać jakieś antyki tylko po to by napisać w nich byle co.

_________________
Opuściłem forum wiara.pl i mój profil czeka na usunięcie.
Pożegnanie jest tutaj


Śr maja 10, 2006 19:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 02, 2003 20:44
Posty: 3436
Post 
Nie znam sie na tym, jak to pracuje i czy mozna cos takiego zrobic, ale jesli mialoby byc dokonane jakiekolwiek udoskonalenie wyszukiwarki, to proponowalbym ja podlinkowac do nowo zakladanych tematow. W momencie, gdy zakladam temat, ktory juz istnieje lub podobny, wyszukiwarka wyrzuca go natychmiast i wtedy mam do wyboru, zalozyc mimo wszystko nowy lub kontynuowac stary. Ale to tylko takie glosne myslenie :)

_________________
Oto wyryłem cię na obu dłoniach.
***
W swej wszechmocnej miłości BÓG ma zawsze przygotowane dla Ciebie wsparcie i pomoc na tyle, na ile tego potrzebujesz.


Śr maja 10, 2006 19:34
Zobacz profil
Post 
Hmmm.... jesli za kazdym zaczeciem nowego tematu baza musialaby byc czesana pod wzgledem nazwy tematu.... sorki, ale mi przypomina to zakladanie konta pocztowego na darmowym serwerze:

przykro nam, ten login nie jest juz dostepny. wpisz inny


Crosis


Śr maja 10, 2006 20:01
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 11, 2006 14:23
Posty: 3613
Post 
Incognito napisał(a):
Postulat Mieszka służy do wyszukiwania starych, długich tematów aby móc je następnie odświeżyć. Pisanie w tematach tylko po to aby w nich coś napisać uważam za zwykłe nabijanie licznika i zaśmiecanie forum. Każdy powinien wypowiadać się w tematach które go interesują i w których ma coś do powiedzenia, a nie wyciągać jakieś antyki tylko po to by napisać w nich byle co.

W zasadzie zgadzam się z tym.

Ale są wyjątki. Są tematy do których warto wracać, bo pojawiają się nowe informacje. Np. o Kodzie Da Vinci.

Właśnie przed chwilą, ktoś otworzył nowy topic z naprawdę ciekawymi informacjami. A topic już istnieje.
Tematów w tej chwili już jest tyle, że naprawdę łatwo się pogubić. Tak, że trochę racji Mieszek ma.

Ale słusznie podejrzewają Crosis i Pędziwiatr, że techniczne zrealizowanie takiej 'inteligentnej' wyszukiwarki to chyba jeszcze nie na dzisiejsze serwery i oprogramowanie.

Pozdrawiam.

_________________
Obrazek
Gdy rozum śpi, budzą się po.twory.


Śr maja 10, 2006 20:17
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 02, 2003 20:44
Posty: 3436
Post 
Stanislawie Adamie, przeceniasz mnie :D W kwestii komputerowej jestem ignorantem jakich malo, od 15 lat jest to dla mnie taka troche unowoczesniona maszyna do pisania :oops: tak wiec ja nic nie podejrzewam, tylko zadalam pytanie, bo podobno, kto pyta nie bladzi :D:P

_________________
Oto wyryłem cię na obu dłoniach.
***
W swej wszechmocnej miłości BÓG ma zawsze przygotowane dla Ciebie wsparcie i pomoc na tyle, na ile tego potrzebujesz.


Śr maja 10, 2006 20:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 09, 2006 6:36
Posty: 93
Post 
Crosis napisał(a):
Nie do konca. Liczba znakow w poscie moze stanowic o jego sensownosci i wadze, ale nie musi. Bylo tutaj pare osob walacych np tasiemce z artykulami - od razu masz ich genialna sensownosc wg skryptu, mimo, ze nie prowadzili zadnej dyskusji, a zamiast calych artykulow mozna bylo dac linki.

Zgadzam się, ale tutaj chodziło mi raczej o to, że można np. uczestnikowi Mieszek przypisać <wagę sensowności>=10 a pustelnikowi <wagę sensowności>=0, wówczas 50% moich postów w wątku nie wpływa na jego sensowność, tymczasem jeden post Mieszka znacznie "poprawi smak potrawy".

"Mieszek" jest znakiem zastrzeżonym Mieszka i został wykorzystany tu wyłącznie jako ilustracja.

_________________
Memento mori...


Cz maja 11, 2006 7:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 09, 2006 6:36
Posty: 93
Post Re: wyszukiwarka wiary
Mieszek napisał(a):
może dodalibyscie opcję szukania pod wzgledem największej i najmniejszej liczby odpowiedzi w tematach
bo nie wiem jak się do tego zabrac by znaleźć takie wątki w których trwa dyskusja i takie które są... kaput :lol:

Tak naprawdę wystarczy jedna kwerenda grupująca SQL w bazie phpBB po tabelach posts i topics z odpowiednimi warunkami w polach post_id (ile postów) i post_time (czy wątek nie jest kaput) i mamy wynik. Do tego naturalnie potrzebny będzie także prosty interfejs użytkownika...

_________________
Memento mori...


Cz maja 11, 2006 7:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 22, 2005 23:45
Posty: 3638
Post 
no cóż chodziło mi o wypowiadanie się w tematach ciekawych
w których wiele osób sie wypowiedziło a ja nie miałem być może okazji
jesli to ma byc nabijanie sobie postów na forum albo pisanie bzdetów to po co to forum?
chęć wypowiedzenia się nie oznacza wcale ,że ma ktoś zamiar pisac głupoty
oczywiście wiem o tym ,że niektórzy sadza iż ja i tak pisze głupoty za każdym razem...


założyłem ten watek po to by dac do zrozumienia o pewnych potrzebach osób korzystających z forum
jesli ktoś prowadzi forum to myślałem ,że dla niego będzie to pomocne gdy będzie znał potrzeby użytkowników
nie usmiecha mi się taki portal w którym ktoś rzuca coś a priori i nie ma zamiaru nic z tego poprawiać bo uważa to za wzór przenajświetlejszy dla wszystkich ludzi na kuli ziemskiej
rzeczywistość niestety jest inna
ja założyłem dobrą wolę załozycieli forum i współtwórców między innymi moderatorów
byc może się pomyliłem...
trudno
zdarza się

_________________
Niech żyje cywilizacja łacińska !!!

więc śpiewaj duszo ma... BÓG JEST MIŁOŚCIĄ...


Pt maja 12, 2006 17:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 11, 2006 14:23
Posty: 3613
Post 
Mieszek napisał(a):
ja założyłem dobrą wolę załozycieli forum i współtwórców między innymi moderatorów
byc może się pomyliłem...
trudno
zdarza się[/color]

Mieszku, niepotrzebnie się użalasz. Taki już ten Świat jest. Nieprzychylny innowatorom.

Odnośnie zarzutu cyt. "oczywiście wiem o tym ,że niektórzy sadza iż ja i tak pisze głupoty za każdym razem..." to ja się już zaróżowiłem ze wstydu. Mimo, że tak nie 'sądzę'.

Natomiast, co do możliwości usprawnienia to portal nie ma wielkiego pola do manewru. Jakieś drobne zmiany w wyglądzie (typu nagłówek) lub parametrach (np. ilość jednorazowo wyświetlanych postów na stronie).
Dlatego że korzysta z gotowca - pakietu skryptów pn. phpBB.

Oczywiście programista może go zmodyfikować, ale (jak nie uczestniczy w tym OS projekcie) musiłby poświęcić kupę czasu na jego analizę i modyfikację. To tworzy ryzyko że aktualizując pakiet do nowszej wersji musiałby całą procedurę powtórzyć od zera. Chyba że zespół tworzący phpBB uznałby te modyfikacje za swoje i włączył do nowszej wersji.

Pozdrawiam.

_________________
Obrazek
Gdy rozum śpi, budzą się po.twory.


Pt maja 12, 2006 17:53
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 22, 2005 23:45
Posty: 3638
Post 
no to fakt co piszesz
jednak może przeanalizować kod nowego programu poprzez porównanie wersji starego i nowego po ściągnięciu
przecyztać conieco o różnicach o których zapewne poinformują wydawcy nowej wersji i się nią pochwalą w ten sposób ;)

i te różnice wprowadzić samemu

oczywiście jest też kwestia tutaj zdolności oraz czasu i pieniędzy
jak wiadomo niewiele osób ma czas na to by poza swoją praca mieć takież hobby
a takze niewielu ma pieniądze by bez pracy będąc poświęcić się temu hobby...
niewiele osób w końcu zna się na tych zawiłościach programowania
nawet gdy wymagania znajomości kilku jezyków programowania są na wstępie do przyjęcia do pracy wymagane bo sa po prostu nierealne


ja to dobrze wiem
lecz zawsze znajdzie się jakis człek lub człeki znajace się na sprawie którzy doinformują...
i pomogą
w końcu korzystaja na GPL wszyscy

_________________
Niech żyje cywilizacja łacińska !!!

więc śpiewaj duszo ma... BÓG JEST MIŁOŚCIĄ...


Pt maja 12, 2006 19:01
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL