Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So cze 15, 2024 23:16



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Dyskusja 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 25, 2006 20:18
Posty: 88
Post Dyskusja
Nie bardzo rozumiem zasady sztywnego trzymania się tematu. Normalnym jest że po wyczerpaniu argumentów, poglądów, zdań etc dyskusja zjeżdża na inny tor i obejmuje tematy pośrednio związane (lub wcale) z głównym wątkiem. Ale może tylko mi się wydaje.


Pn mar 13, 2006 0:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 03, 2005 21:25
Posty: 7301
Post 
Widzisz, jednym z problemów jakie to za sobą niesie, jest utrudnienie lub wręcz uniemożliwienie dyskusji na temat wyjściowy. To, że jakiś temat wisi na Forum powiedzmy dwa dni, nie oznacza, że wszyscy zainteresowani się w nim wypowiedzieli. Jeśli wisi miesiąc - również. Wątki poboczne nie dość, że utrudniają powrót do zadanego tematu [tak w czasie, kiedy temat jest żywy, jak i po jakimś czasie], to - przy takiej strukturze forum - utrudniają również późniejszym czytelnikom zrozumienie dyskusji.

_________________
Czuwaj i módl się bezustannie,
a czyń to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.

P. M. Delfieux


Pn mar 13, 2006 1:08
Zobacz profil

Dołączył(a): N gru 11, 2005 7:46
Posty: 662
Post 
No w sumie jest zawsze wyjście - utworzenie nowych tematów i spięciem linkami z tym, w którym chcieliśmy coś zaofftopować! :)

_________________
Chrześcijaństwo to nie przynależność do takiego czy innego Kościoła - to życie z Bogiem, wiara przypieczętowana przyjeciem chrztu.


Pn mar 13, 2006 1:30
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn sty 03, 2005 21:25
Posty: 7301
Post 
I tak się robi. Tylko musi być coś konkretnego do wydzielenia; czasem [a mam wrażenie, że o takiej sytuacji właśnie mówimy] są to po prostu pogaduszki o niczym.

_________________
Czuwaj i módl się bezustannie,
a czyń to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.

P. M. Delfieux


Wt mar 14, 2006 1:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Jak dyskusja zjeżdża na inny temat - powinna być wydzielana w nowy (ew. doklejana do istniejącego już wątku, na dany temat) temat. Ale od razu - a nie jak się jakiś moderator obudzi, kiedy połowa tematu jest już o czymś innym niż temat w nagłówku :)

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Wt mar 14, 2006 8:52
Zobacz profil WWW
Post 
ToMu - moderator robi to za darmo. Nie jest to praca na pelny etat, bo moderator najczesciej jeszcze studiuje i/lub pracuje. Musi miec tez czas na zycie osobiste, zycie prywatne, rodzine, znajomych, imprezy, wakacje, wyjazdy, imieniny cioci, babciu, wujka Zdziska, nakarmienie kota i wypalenie papierosa na balkonie bo w domu nie moze (niepotrzebne skreslic). Tak wiec jak to sie ma do tego, ze temat ma byc wydzielony od razu? Oczekujesz pogotowania 24h na dobe? Bo ja swoje posty pisze czasem o 4 rano, jak moderacja spi. Dlatego czasem dwie strony tematu moga byc juz offtop, jesli posty sa pisane czesto. A moderator na przyklad pojechal do pracy.

Zamiast wiec pisac cos takiego, docenimy moderatorow za to, ile i tak wlasnego wolnego czasu poswiecaja naszej skrobaninie.


Crosis


Wt mar 14, 2006 10:43
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Crosis

Ja trzymam się prostej zasady - JAK SIĘ ZA COŚ BIORĘ, TO STARAM SIĘ TO ROBIĆ DOBRZE. I widzę, że wielu by się to przydało również, w tym moderatorom. Nie na zasadzie - jestem modem, robię co chcę i normalny user może mi na**oczyć; ale jak się już zostaje moderatorem, to powinno się troszczyć o porządek na forum, a nie swoimi interwencjami robić jeszcze większy bajzel.

Prosta zasada - robić dobrze, albo nie brać się za robienie :)

Moderatorów jest dużo - dobrze o tym wiesz. Jak się jakiś uweźmie, to potrafi odpisywać na każdy post w danym temacie. Jak chce. Ale zazwyczaj - nie chce się.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Wt mar 14, 2006 10:58
Zobacz profil WWW
Post 
TomU - zdaje sie, ze czehgos nie rozumiesz - na dany dzial jest max 2 modow - to mozesz sam zobaczyc. To jest dwojka ludzi, ktorzy, faktycznie, kiedy maja czas, to maja czas nawet odpisywac. Ale kiedy go nie maja, staraja sie przynajmniej kontrolowac. Popatrz, ze wiekszosc modow ma kilka dzialow - oni musza przeczytac kazdy post w tym dziale. Czego my, userzy, nie musimy. Wzieli sie za to i robia to wg mnie dobrze, w ramach swojego czasu. Co innego gdyby brali za to pieniadze. Wtedy mozna wymagac. Uwierz mi, ze pod wzgledem offtopu jest jedno z najlepszych forum. Zobacz na katoliku jka wyglada dyskusja (nie obrazajac tamtejszych modow). tam po 3 stronach temat nie ma nic wspolnego z tym, co bylo w pierwszym poscie. Tutaj mimo wszystko ma. Nie rozliczaaj wiec modow z tego, czy dany watek wydzielili po trzech postach, czy po trzech stronach - widac na tyle pozwolil im czas. To nie jest kwestia uwziecia sie, albo lenistwa. To prosta, prozaiczna kwestia czasu.


Crosis


Wt mar 14, 2006 11:11
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Mało to użytkowników :?: Przeciez modów mogłoby być więcej.

Ja uważam, że na tym forum ze strony niektórych moderatorów jest za dużo czepialstwa, a za mało konkretnego dbania o CZYTELNOŚĆ dyskusji. Pociąć łatwo - a jak się potem w tym wszystkim połapać :?:

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Wt mar 14, 2006 11:16
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 19, 2004 19:24
Posty: 3644
Post 
A ja bym chciała byście podali chociaż jeden temat, w którym po wycięciu postów czy ich wydzieleniu nie wiadomo było o co chodzi. ToMu, czekam :)

Rozmawiajmy o konkretach, a nie o widzimisię z księżyca.

_________________
Co dalej za zakrętem jest?
Kamieni mnóstwo
Pod kamieniami leży szkło
Szło by się długo
Gdyby nie to szkło, to by się szło... ♪


Wt mar 14, 2006 11:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Słuszna uwaga. Tyle, że nie bawię się w prokuratora i nie zapisuję sobie dokładnie każdego przypadku, kiedy uważam że moderator zrobił coś bez sensu, czyniąc dyskusję mniej czytelną.

Ale jak coś takiego zauważę - napiszę. Choć i tak pewnie uznasz, że wymyślam i przesadzam.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Wt mar 14, 2006 11:56
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post 
ToMu napisał(a):
Mało to użytkowników :?: Przeciez modów mogłoby być więcej.


A, to trzeba było tak od razu ;-) Zgłaszam kandydaturę ToMu na moderatora :-)


Wt mar 14, 2006 12:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
O, matko... Nie o to mi chodziło :PPPP aczkolwiek miło się to czyta :)

Jest sporo sensownych dyskutantów, posiadających jakiś tam dorobek (dyskusje) na forum, nadających się na moderatorów.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Wt mar 14, 2006 12:53
Zobacz profil WWW
Post 
ToMu - zdaje sie ze nigdy nie moderowales forum. I zdaje mi sie, ze masz bardzo male doswiadczenie w pracy w organizacjach. Taka organizacja jest wlasnie klub moderatorow (nazwa robocza). Jest ich tyle, ile trzeba - tzn offtop jest w koncu wydzielna ( nie spotkalem sie z wiekszym niz 48-godzinnym opoznieniem). To mamy. A wiec czego chcesz? 24h dyzur? Chocbys dal 10-ciu modow na dzial, to tego nie uzyskasz. Bo zawsze moze byc opcja, ze wszyscy pojda do pracy/na zajecia.

I druga sprawa - takie cos stworzy chaos - totalny chas, bo jak to sie mowi "gdzie kucharek szesc tam... nie ma co jesc". I tak smao jest z moderowaniem. 10-ciu modow. 3 przeglada ten sam temat i nagle niezaleznie od siebie zaczynaja go ciac. Masz w efekcie: zdublowanie wydzielonych tematow. Chaos w bazie danych (mozliwe jest trwale uszkodzenie forum). Ot i cala filozofia.

Ciagle nie wiem o co Ci chodzi, bo teraz to sie naprawde czepiasz. Wg Ciebie jest za malo modow - dlaczego? Bo posty offtopowe sa wydzielane nie od razu? RZadko, ale rzadko bywalo, ze staly w temacie wiecej niz jeden dzien. Najczesciej do wieczora. W czym wiec problem?

Chcialbys zastosowac taktyke rzadu, ktory krytykujesz - w ramach poprawy w sytuacji w Panstwie rozbudowuja oni wlasna administracje rzadowa. Sam wiesz, czym to grozi.


Crosis


Wt mar 14, 2006 15:27
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Tak się składa, że na pewnym forum jestem modem :)

Chaos z powodu za dużej ilości modów :?: Jak się ich źle dobierze i źle podzieli obowiązki - nawet na pewno. Ale jak by się nad tym pomyślało, podzieliło zajęcia (działy) tak żeby nie wchodzili sobie w drogę - usprawniłoby to na bieżąco porządkowanie forum. Więcej optymizmu.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Wt mar 14, 2006 22:09
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL