Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So cze 15, 2024 18:59



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Problem z działaniem forum 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post 
ToMu napisał(a):
A ja mam od jakiegoś czasu - z tydzień taki oto problem:

Bardzo często, jak używam wyszukiwarki (szukaj) - wywala mi takie oto coś
Cytuj:
Nie możesz tak szybko ponownie użyć wyszukiawrki. Poczekaj chwilę i spróbuj ponownie

Zaznaczam - nie klikam pięć razy pod rząd, i nie przez to wyskakuje taki napis. Szukam tematu - wpisuję słowo, klikam "szukaj" i wywala mi takie coś.

Przeszkadza to.


Popieram, też tak mam. Poza tym sam komunikat jest nieco denerwujący, bo co ma znaczyć "nie mogę tak szybko ponownie użyć wyszukiawrki", skoro właśnie tak zrobiłem. Do tego w komunikacie jest jest literówka.


Śr kwi 19, 2006 12:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 11, 2006 14:23
Posty: 3613
Post 
Mnie się to jeszcze nie zdarzyło. Ale tylko dlatego że nieczęsto korzystam z wyszukiwarki.
Myślę, że nie ma na to sposobu.

Forum działa pakiecie skryptów phpBB. W nich może tkwić ograniczenie np. liczby równocześnie wykonywanych wyszukiwań. W takim razie problem należałoby zgłosić autorom pakietu.

Może aktualizacja do nowszej wersji phpBB by coś pomogła (jeśli to możliwe, bo nie wymaga np. aktualizacji do nowszego PHP i/lub MySql-a).
Wyszukiwanie to najbardziej obciążająca serwer funkcja. Tu też może tkwić przyczyna.
W tym największy jest ambaras, kiedy wielu zechce naraz . . .

Moja rada ToMu i SweetChild. Więcej trzymajcie w główkach. Mniej korzystajcie z pomocnika czyli wyszukiwarki. Mniej skaczcie po obcych forach, to więcej będziecie pamiętać z tego Forum . . . :D

PS
Przepraszam modów za to wsparcie, ale nie mogłem sobie odmówić ...

_________________
Obrazek
Gdy rozum śpi, budzą się po.twory.


Śr kwi 19, 2006 16:21
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post 
Stanisław Adam napisał(a):
Mnie się to jeszcze nie zdarzyło. Ale tylko dlatego że nieczęsto korzystam z wyszukiwarki.
Myślę, że nie ma na to sposobu.

Forum działa pakiecie skryptów phpBB. W nich może tkwić ograniczenie np. liczby równocześnie wykonywanych wyszukiwań. W takim razie problem należałoby zgłosić autorom pakietu.


Nie, młody jesteś (stażem na forum oczywiście ;-) ), ale ja pamiętam lepsze czasy (chociaż aż taki stary też nie jestem). Ograniczenie zostało najprawdopodobniej wprowadzone celowo przez osoby odpowiedzialne za forum.

Stanisław Adam napisał(a):
Wyszukiwanie to najbardziej obciążająca serwer funkcja. Tu też może tkwić przyczyna.
W tym największy jest ambaras, kiedy wielu zechce naraz . . .


Tu pewnie masz rację, ale obecnie zastosowano zbyt restrykcyjne podejście. Blokowanie już drugiego zapytania na okres kilku sekund jest dosyć uciążliwe (chociaż oczywiście da się z tym żyć).

Stanisław Adam napisał(a):
Moja rada ToMu i SweetChild. Więcej trzymajcie w główkach. Mniej korzystajcie z pomocnika czyli wyszukiwarki.


Zbyt staroświeckie ;-)

Stanisław Adam napisał(a):
Mniej skaczcie po obcych forach, to więcej będziecie pamiętać z tego Forum . . . :D


W moim przypadku jest małe pole do manewru ;-)


Śr kwi 19, 2006 20:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Po to jest wyszukiwarka, żeby z niej korzystać.

Szkoda głowy, żeby pamiętać wszystko co na tym albo jakimkolwiek innym forum jest.

Po prostu oczekuję tego, żeby chodziła ta wyszukiwarka po prostu tak, jak chodzić powinna - bez problemów :)

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Cz kwi 20, 2006 7:00
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 22, 2005 23:45
Posty: 3638
Post 
no mnie też wyskakuja te komunikaty hehe
ciesze się ,że mi nie tylko :P
no dobra żartowałem hehe

widać tak musi już byc :razz: ;/
może w przyszłości nam to zmienia :lol:

_________________
Niech żyje cywilizacja łacińska !!!

więc śpiewaj duszo ma... BÓG JEST MIŁOŚCIĄ...


N kwi 23, 2006 13:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Dzisiaj całe rano - praktycznie do 9:50 - nie mogłem wejść zarówno do sewrisu Wiara, jak i na forum...

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Wt maja 02, 2006 9:07
Zobacz profil WWW
Post 
Ja też ;) Niestety, to tylko maszyna. :)


Wt maja 02, 2006 9:30

Dołączył(a): Pn sty 03, 2005 21:25
Posty: 7301
Post 
A mnie nie ładował się też onet i przez jakis czas byłam pewna, że cały net siadł ;)
Widocznie należy spać do 10 :D

Ale i tak nie wiem, czemu mają służyć informacje/żale że nie działało... Zdarza się - dobrze po prostu, że już działa.

_________________
Czuwaj i módl się bezustannie,
a czyń to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.

P. M. Delfieux


Wt maja 02, 2006 12:07
Zobacz profil
Post 
Hyhy, popieram. Czy jak wp padnie na 5 minut, tez piszecie maile z zazaleniami? :P Serwer to serwer, moze byc update softu (wlasnie, z ciekawosci, na jakim sprzecie siedzi wiara.pl ? ;) ) ,moze byc pad lacza akurat, moze skrypt od dumpu sqla sie wykrzaczyc...


"oooo, moze byc wszystko :P"

Nie mozecie zyc bez forum? :P


Crosis


Wt maja 02, 2006 15:25
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL