Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So cze 15, 2024 19:42



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Pisanie po polsku 
Autor Wiadomość
Post 
Jeśli Ratzinger się zarejestruje, to też go zbanujcie z tych powodów co lukiego. Strasznie kaleczy piękny język polski :-D


So maja 27, 2006 12:56

Dołączył(a): N lut 19, 2006 17:18
Posty: 7422
Post 
Ale Ratzinger sie stara ;) :)


So maja 27, 2006 13:12
Zobacz profil
Post 
Skąd wiesz, że luki się nie stara?


So maja 27, 2006 13:16
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 08, 2005 7:39
Posty: 2702
Lokalizacja: Paragwaj
Post 
1- Ratzinger nie pisze po polsku. Zacznijmy od tego, że przemówienia dostaje. Jestem też na 90% pewien, że z polskiego nie umie praktycznie nic i nic by tutaj w naszym języku nie napisał. Na takiej zasadzie każdego mogę nauczyć mówić po angielsku:
Aj em weri biutiful boj.
2- Bo widać, że się nie stara. Gdyby się naprawdę starał, to jego posty zawierały by 2-3 połknięcia literek, dobrą interpunkcję choć z kropkami itd.
3- jo_tka, wyczuwam lekką nutkę ironii, ale może jestem przewrażliwiony 8)

_________________
Shame on the night
for places I've been and what I've seen
for giving me the strangest dreams
But you never let me know just what they mean
so oh oh so shame on the night alright
And shame on you


So maja 27, 2006 13:25
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 19, 2006 17:18
Posty: 7422
Post 
Cytuj:
Bo widać, że się nie stara. Gdyby się naprawdę starał, to jego posty zawierały by 2-3 połknięcia literek, dobrą interpunkcję choć z kropkami itd.

i nic więcej mówić nie trzeba...


So maja 27, 2006 13:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Jesteś :) To akurat było szczere. Naprawdę podziwiam - bo do głowy by mi nie przyszło, że masz jakiekolwiek kłopoty z ortografią.

Niemniej - bywały tu teksty lukiego, zwłaszcza pisane w emocjach, w których nie zachowywał nie tylko ortografii i interpunkcji, ale i granic słow. To rzeczywiście nie nadaje się do czytania. Obecne jego posty są w zasadzie zrozumiałe. Dlatego proszę, żeby dać mu spokój, bo jedyne co osiągniecie, to że znowu zacznie pisać coś takiego, jak ja w poście wyżej...

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


So maja 27, 2006 13:37
Zobacz profil
Post 
No nie no, brawo jo_tka. Tolerujmy chamstwo, bo jak nie, to będą się chamy chamić jeszcze bardziej. Cudowna logika dzisiejszego świata.

A luki się nie stara i widać to po tym, że każdy spellczeker wykryje w jego poście błędy - ergo - nie wstawia swoich postów do spellczekera - ergo - nie robi najprostszej rzeczy jaka może służyć poprawności w pisaniu.


So maja 27, 2006 13:45
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Nie uważam tego zachowania lukiego za chamstwo. Natomiast będę się upierać przy usuwaniu komentarzy ortograficznych z tematów.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


So maja 27, 2006 14:03
Zobacz profil
Post 
Z moich obserwacji wynika, że luki tak pisze ze 2 lata, nie tylko na Wierze.pl. To nie jest zachowanie, które można skwitować krótkim: chamstwo. Taki komentarz, jak dla mnie, za bardzo odbija od słonecznych wybrzeży zdrowego rozsądku. Nie znam lukiego. Potrafię sobie jednak wyobrazić, że może istnieć człowiek, który może rzeczywiście nie być w stanie pisać zgodnie z przyjętymi zasadami. W tej sytuacji należy zrobić w przypadku takiej osoby wyjątek od jakichkolwiek reguł. Czyli luki może prawie wszystko, w odróżnieniu od wszystkich innych użytkowników forum.


So maja 27, 2006 14:52
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 08, 2005 7:39
Posty: 2702
Lokalizacja: Paragwaj
Post 
Dobry żart PTRqwerty.
2 lata pisze- w tym czasie powinien się nauczyć kożystania z programów pomagających w poprawnym pisaniu w stopniu conajmniej umożliwiającym bezproblemowe rozumienie tekstu. Oczywiście rozumiem, że Miodkiem nigdy nie zostanie pewnie, ale przy odrobinie chęci wszystko da się zrobić.
A jak już, to mogę Ci przesłać ksera opinii wystawionych mi przez poradnie psychiczno-pedagogiczną ze stwierdzoną dysleksją, dysgrafią i dysortografią. I rozumiem, że dzięki temu będę też mógł pisać byle jak waląc paluchami w klawiature i jeszcze cała moderacja będzie mnie głaskała po główce, mówiąc, że dobrze robie.
I nie ma człowieka, który nie jest w stanie pisać zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami, chyba że jest tak ograniczony umysłowo, że wogóle nie umie pisać.
Ja spędziłem jakieś 5-6 lat na zajęciach z laryngologiem(poprawa wady wymowy), w poradni psychiczno-pedagogicznej(walka z 3xd) i z pedagogiem szkolnym(też walka z 3xd). Poza tym do dziś pisząc nawet tu gdy nie mam pewności sięgam po słownik. Da się? Da. Więc nie chrzańcie mi takich głupot jak "potrafię sobie jednak wyobrazić,(...) może rzeczywiście nie być w stanie".
Jeśli ktoś łamie w tak przegięty sposób wszelkie zasady pisowni to nie jest wina jakiejkolwiek choroby. To zwykłe lenistwo i olewajstwo pielęgnowane przez tych co mówią, że w takim razie on może pisać jak chce.

jo_tka- usuwanie off-topu ok. Pod warunkiem, że nie tylko odemnie(czytaj od komentujących ortografię) będzie się wymagało trzymania konkretnych zasad.
Dzięki za podziw, mało kto to podziwia ;)

_________________
Shame on the night
for places I've been and what I've seen
for giving me the strangest dreams
But you never let me know just what they mean
so oh oh so shame on the night alright
And shame on you


So maja 27, 2006 15:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 12, 2004 7:42
Posty: 320
Post 
Oj A. :? masz małą wyobraźnię! Nie sądź bliźniego swego po sobie, dysleksja to dysleksja i dobrze, że Ci mama nie pofolgowała w ćwiczeniach. Na marginesie - ćwiczyłeś z logopedą raczej, laryngolog ćwiczeń nie przeprowadza.
Jest szerego chorób i niesprawności, o których się nie śniło piszącym tu na tym forum i radzę WIELKĄ ostrożność w szafowaniu wyroków o czyimś niechlujstwie! Ciesze się, że luki WOGÓLE pisze i o to bym radziła zadbać, żeby czuł się komfortowo, wsród tych, co mienią się w końcu katolikami. Pozdrawiam zdrowych i piszących 10 palcami, ze zdrowym mózgiem.

_________________
słowa są dla mnie ważne, jestem w połowie drogi:)))Obrazek


So maja 27, 2006 16:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 08, 2005 7:39
Posty: 2702
Lokalizacja: Paragwaj
Post 
Możliwe, byłem mały nie pamiętam 8)
1-nie mienie się katolikiem więc luz.
2-nie wierze, że są takie niepełnosprawności, które nie pozwalają na używanie np. Worda. Dyswordowie? Niesądzę. To co? Niemożność kliknięcia? Pewnie też nie. Tak więc niechlujstwo.
3-nie mam małej wyobraźni i czuję, że mi ubliżasz obrażając moje uczucia 8) Dlaczego mnie wyzywasz? I Ty się nazywasz pewnie katoliczką? Przy Tobie nie czuję się komfortowo! No to na tyle tego komfortu. Życie to życie, dostanie się raz i drugi po tyłku i człowiek się nauczy. Ja mogę traktować życzliwej każdego niepełnosprawnego, nawet jeśli to tylko takie dysmózgowie jakie ja mam. Ale jest warunek- żeby ten ktoś starał się też pomóc samemu sobie, a nie rzucać dookoła mięsem.
4-pisze 3 palcami, mózgu zdrowego nie mam, zdrowy nie jestem, więc Ciebie nie pozdrawiam :D

_________________
Shame on the night
for places I've been and what I've seen
for giving me the strangest dreams
But you never let me know just what they mean
so oh oh so shame on the night alright
And shame on you


So maja 27, 2006 16:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 12, 2004 7:42
Posty: 320
Post 
A. cynizmu Ci nie brakuje, szkoda, ze tylko do "laryngologa" chodziłeś.

_________________
słowa są dla mnie ważne, jestem w połowie drogi:)))Obrazek


So maja 27, 2006 17:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 08, 2005 7:39
Posty: 2702
Lokalizacja: Paragwaj
Post 
Cóż, ta drobna pomyłka świadczy tylko o tym, że nawet tak wspaniali jak ja się mylą.
I to nie cynizm. To po prostu zdecydowanie rozwiązywanie problemów, a nie wesołe i zarazem zdziecinniałem bawienie się błotkiem w czasie ulewy.

_________________
Shame on the night
for places I've been and what I've seen
for giving me the strangest dreams
But you never let me know just what they mean
so oh oh so shame on the night alright
And shame on you


So maja 27, 2006 17:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 05, 2005 12:10
Posty: 1239
Post 
A co to jest ten,, spellczeker ?
Jeśli nie wiem ,to z e mną jest też coś nie tak? :o


So maja 27, 2006 17:53
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL