Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 23, 2024 21:04



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6528 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 288, 289, 290, 291, 292, 293, 294 ... 436  Następna strona
 Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji 
Autor Wiadomość
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
ErgoProxy napisał(a):
Czyli waszym zdaniem, dyscyplinowanie strachem jako takie jest prawidłową i poprawną metodą moderowania rozmowy ludzi dorosłych?
Jakim znowu strachem? Czy Małgosia może Ci zrobić jakąś realną krzywdę? Zbirów na Ciebie naśle? W łagrze zamknie? Oczywiście, że idealnie jest wtedy, gdy moderatorzy w ogóle nie korzystają z takich środków jak ostrzeżenia i bany, a wszystkie sprawy rozwiązują odwołując się do poczucia przyzwoitości użytkowników. Jednak kiedy odwoływanie się do poczucia przyzwoitości nie działa, to niestety pozostaje tylko „zmień zachowanie, albo wylecisz”.


Pn gru 17, 2018 8:21
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Ok. Nie będzie, przynajmniej w moim wydaniu, dyscyplinowania strachem, jak to nazywasz, a od razu stosowanie regulaminu, który zaakceptowałeś.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn gru 17, 2018 8:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
zefciu napisał(a):
Jednak kiedy odwoływanie się do poczucia przyzwoitości nie działa, to niestety pozostaje tylko „zmień zachowanie, albo wylecisz”.


Problem w tym, że czy Małgosia nadużywa narzędzi moderacyjnych, tudzież straszenia nimi, do prywatnych celów.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn gru 17, 2018 10:06
Zobacz profil
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
JedenPost napisał(a):
Problem w tym, że czy Małgosia nadużywa narzędzi moderacyjnych, tudzież straszenia nimi, do prywatnych celów.
Nikt na razie nie wykazał, że tak czyni, zatem domniemywać należy, że nie.


Pn gru 17, 2018 10:15

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Wykazałem to czarno na białym. Moja skarga: viewtopic.php?p=1013515#p1013515

Dalej mamy motyw usuwania komentarzy, które wykazały czarno na białym bezczelne kłamstwo Małgosi, jakoby nigdy nie pisała na forum o swoim zawodzie.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn gru 17, 2018 10:18
Zobacz profil
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
JedenPost napisał(a):
Wykazałem to czarno na białym. Moja skarga: viewtopic.php?p=1013515#p1013515
Wydaje mi sie, że masz rację, że Małgosia nie zrozumiała Twojej wypowiedzi. Natomiast nie widzę żadnych podstaw, by uważać, że odwaliła tam jakąkolwiek prywatę. Uznała Twoją wypowiedź (pewnie niesłusznie) za łamiącą regulamin. I tyle.


Pn gru 17, 2018 10:27

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Problem w tym, że nijak nie chciała się potem do tego przyznać. Ale idźmy dalej: co ze sprawą wyrzucania postów czarno na białym wykazujących jej bezczelne kłamstwo? Owszem, można uznać je za offtop... tyle, że własny, zawierający równie offtopową treść post zostawiła, w efekcie czego odwiedzający temat zostają z wrażeniem, że zapewne mówi prawdę i jest osoba pokrzywdzoną: viewtopic.php?p=1016624#p1016624

Mógłbym wspomnieć jeszcze np. o ingerencji w post akruka, gdzie zamiast uwag moderatorskich pozwoliła sobie najzwyczajniej w świecie kontynuować dyskusję i pouczać go w kwestii merytorycznej.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn gru 17, 2018 10:38
Zobacz profil
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Nawet w przededniu radosnych Świąt Bożego Narodzenia zamierzacie się grzebać w zaszłości, nie stać was na wzajemne przebaczenie :(


Pn gru 17, 2018 10:57
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 13:57
Posty: 958
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Abstrahując od konkretnego przypadku, o którym wyżej JedenPost (nie znam go po prostu), ingerowanie w posty użytkowników, polegające na pouczaniu, dyskutowaniu z nimi itp. wydaje mi się nadużyciem. Można to zrobić umieszczając na forum swój własny post, lub pisząc do usera na priv. Forum to nie jest szkoła, moderator nie nauczyciel, a forumowicze nie są dziećmi, żeby im bazgrać komentarze w zeszytach.
Mój wpis to jest moja myśl, cząstka mnie, osoby dorosłej, która ma prawo do wolnej wypowiedzi. Można mnie za ten wpis ukarać, jeśli naruszę regulamin, można go usunąć, w ostateczności można poprawić małe litery na wielkie w słownictwie religijnym, jeśli uporczywie piszę "bóg" zamiast Bóg, ale generalnie bazgranie w mojej osobistej notatce jest jakieś takie... niewłaściwe, jak grzebanie komus w rzeczach osobistych.

_________________
Tylko Bogu chwała


Pn gru 17, 2018 11:04
Zobacz profil
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Alus napisał(a):
Nawet w przededniu radosnych Świąt Bożego Narodzenia zamierzacie się grzebać w zaszłości, nie stać was na wzajemne przebaczenie :(
Nie rozumiem. Czego konkretnie nie jestem w stanie przebaczyć JedenPostowi, lub on mnie? Bardzo mi się nie podoba taka praktyka, powoływania się na chrześcijańskie wybaczenie wtedy, kiedy ktoś czuje się (czy to słusznie, czy niesłusznie) pokrzywdzony i domaga się nie zemsty, a rozważenia swojej sprawy.


Pn gru 17, 2018 11:20

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Muszę się poprawic: pouczanie miało miejsce nie zamiast, a obok uwag moderatorskich, niemniej wciąż w ramach ingerencji w post: viewtopic.php?p=1006076#p1006076

Warto może przy tym odnotować, że M. była w kwestii merytorycznej w oczywisty sposób w błędzie i pouczała osobę, która miała rację.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn gru 17, 2018 11:23
Zobacz profil
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
zefciu napisał(a):
Alus napisał(a):
Nawet w przededniu radosnych Świąt Bożego Narodzenia zamierzacie się grzebać w zaszłości, nie stać was na wzajemne przebaczenie :(
Nie rozumiem. Czego konkretnie nie jestem w stanie przebaczyć JedenPostowi, lub on mnie? Bardzo mi się nie podoba taka praktyka, powoływania się na chrześcijańskie wybaczenie wtedy, kiedy ktoś czuje się (czy to słusznie, czy niesłusznie) pokrzywdzony i domaga się nie zemsty, a rozważenia swojej sprawy.

Rozważenie sprawy to nie walenie w moderatora jak w przysłowiowy bęben - w tym przypadku w Małgosię.


Pn gru 17, 2018 11:48
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 13:57
Posty: 958
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
JedenPost napisał(a):
Muszę się poprawic: pouczanie miało miejsce nie zamiast, a obok uwag moderatorskich, niemniej wciąż w ramach ingerencji w post: viewtopic.php?p=1006076#p1006076



Formalnie nic i nikt takiej ingerencji moderatorowi nie zabrania. W tym problem. Dlatego odwołuję się do poczucia przyzwoitości. Post rażąco łamiący regulamin można przenieść do archiwum, a ten który mod zamierza skomentować może przecież skomentować w swoim poście.

_________________
Tylko Bogu chwała


Pn gru 17, 2018 12:05
Zobacz profil
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
JedenPost napisał(a):
Warto może przy tym odnotować, że M. była w kwestii merytorycznej w oczywisty sposób w błędzie i pouczała osobę, która miała rację.
Zupełnie nie warto, bo niezależnie, czy Małgosia miała, czy nie miała racji, to moderator nie ma regulaminowego obowiązku, by mieć zawsze rację i nie można karać moderatora za to, że nie miał racji. Tam zaś „pouczenia” padły dlatego, że akruk zaczął Małgosię z powodu jej domniemanego braku racji poniżać.


Pn gru 17, 2018 12:15

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
OK, ale jest chyba dość powszechnie przyjętym na forach dobrym obyczajem, że moderator w postach userów umieszcza jedynie uwagi moderacyjne, dyskusję natomiast prowadzi w ramach własnych.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn gru 17, 2018 13:03
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6528 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 288, 289, 290, 291, 292, 293, 294 ... 436  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL