Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt cze 04, 2024 14:55



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7412 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 425, 426, 427, 428, 429, 430, 431 ... 495  Następna strona
 Wzajemne uwagi - między użytkownikami 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
feelek napisał(a):
No_Pasaran napisał(a):
Niestety nie doczekałem się tego bodaj jednego nazwiska aż do tej pory.

Eutímio Guerra.


Nie jestem pewien, czy mogę odpowiadać innym użytkownikom w tym dziale. Jeśli nie, to przepraszam i proszę o przeklejenie dwóch powyższych postów do nowego tematu.

Eutímio Guerra był zdrajcą, który sprzedał pozycje i nazwiska partyzantów za 10K pesos wojskom reżimu Batisty i przez którego domostwo chłopskiej rodziny pomagającej partyzantom dosłownie poszło z dymem. Guerra przyznał się do winy i został przez Fidela skazany na śmierć. Che wykonał osobiście wyrok.

Cytat z wiki:

Cytuj:
In his diaries, Guevara described the first such execution of Eutímio Guerra, a peasant army guide who admitted treason when it was discovered he accepted the promise of ten thousand pesos for repeatedly giving away the rebel's position for attack by the Cuban air force.[88] Such information also allowed Batista's army to burn the homes of peasants sympathetic to the revolution.[88]
[88] - Luther, Eric (2001). Che Guevara (Critical Lives). Penguin Group (USA).

https://en.wikipedia.org/wiki/Che_Guevara


Tłumaczenie z google tłumacz:


Cytuj:
W swoich pamiętnikach Guevara opisał pierwszą taką egzekucję Eutímio Guerra, chłopskiego przewodnika wojskowego, który przyznał się do zdrady, gdy odkryto, że przyjął obietnicę dziesięciu tysięcy pesos za wielokrotne oddanie pozycji buntownika do ataku kubańskich sił powietrznych. [88] Takie informacje pozwoliły również armii Batisty spalić domy chłopów sympatyzujących z rewolucją.[88]
[88] - Luther, Eric (2001). Che Guevara (Critical Lives). Penguin Group (USA).



i jeszcze cytat z biografii Che Guevary autorstwa Jon Lee Andersona


Cytuj:
“After the ambush on Los Altos de Espinosa, they learned from knowledgeable peasants that their suspicions were correct. On one of his outings, Guerra had been captured by the army and promised a reward if he betrayed Fidel. Both the aerial bombardment on Pico Caracas and the latest ambush had been carried out with his collusion. But by the time they learned this, Guerra had vanished, followed by El Gallego Morán.”


tłumaczenie:

Cytuj:
„Po zasadzce na Los Altos de Espinosa dowiedzieli się od znających się na rzeczy chłopów, że ich podejrzenia były słuszne. Podczas jednego ze swoich wypadów Guerra został schwytany przez armię i obiecał nagrodę, jeśli zdradzi Fidela. Zarówno bombardowanie z powietrza na Pico Caracas, jak i ostatnia zasadzka zostały przeprowadzone w ramach jego zmowy. Ale zanim się tego dowiedzieli, Guerra zniknął, a za nim El Gallego Morán.


Dla kontekstu przypominam że w tamtym czasie kara śmierci za zdradę była standardem w literalnie każdej armii świata. Ba - chociażby w siłach zbrojnych USA wciąż obowiązuje.

_________________
Hasta la Victoria Siempre


So gru 05, 2020 16:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
No_Pasaran napisał(a):
Guerra przyznał się do winy i został przez Fidela skazany na śmierć. Che wykonał osobiście wyrok.

A jakim to prawem Fidel mógł kogoś skazywać na karę śmierci?


So gru 05, 2020 19:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
feelek napisał(a):
No_Pasaran napisał(a):
Guerra przyznał się do winy i został przez Fidela skazany na śmierć. Che wykonał osobiście wyrok.

A jakim to prawem Fidel mógł kogoś skazywać na karę śmierci?


Na podstawie jawnego dokumentu Ruchu 26 Lipca, sporządzonego jeszcze przed przybyciem na Kubę, który jasno precyzował, że karą za zdradę, podobnie jak w literalnie każdej innej armii świata, jest śmierć.

Cytat z biografii Che autorstwa Lee Andersona:

Cytuj:
Fidel was vigilant about the danger of betrayal and had already taken precautionary measures, creating a cell structure for his men in Mexico. They had been separated into groups, met up only during training sessions, and were forbidden to inquire about one another. Only Fidel and Bayo knew the location of all of the safe houses. Finally, Fidel had drawn up a list of punishments for infractions. The Movement now lived according to the rules of war, and the punishment for the crime of betrayal was death.


tłumaczenie z google tłumacz:

Cytuj:
Fidel zwracał uwagę na niebezpieczeństwo zdrady i już podjął środki ostrożności, tworząc strukturę komórkową dla swoich ludzi w Meksyku. Zostali podzieleni na grupy, spotykali się tylko na treningach i nie wolno im było o siebie pytać. Tylko Fidel i Bayo znali lokalizację wszystkich bezpiecznych domów. Wreszcie Fidel sporządził listę kar za przewinienia. Ruch żył teraz zgodnie z zasadami wojny, a karą za zdradę była śmierć


Innymi słowy, Eutímio Guerra dobrze widział co go może czekać, gdy sprzedawał reżimowi swoich towarzyszy za 10K pesos. Momo wszystko dopuścił się zdrady - zagrał więc i przegrał.

_________________
Hasta la Victoria Siempre


So gru 05, 2020 19:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
No_Pasaran napisał(a):
Innymi słowy, Eutímio Guerra dobrze widział co go może czekać, gdy sprzedawał reżimowi swoich towarzyszy za 10K pesos. Momo wszystko dopuścił się zdrady - zagrał więc i przegrał.

"Dowody były jednak tak wątłe, a niewinność Guerry tak oczywista, że nawet wśród czerwonych bandziorów trudno było znaleźć ochotnika, który wykona wyrok.

Wówczas do akcji wkroczył jeden z hersztów bandy i – jak napisał później w swoich pamiętnikach – w zdecydowany sposób „rozwiązał niezręczną sytuację”. Podszedł do nieszczęsnego chłopa, przystawił mu do głowy bowninga i bez zmrużenia oka pociągnął za spust. „Strzeliłem mu w prawą skroń – wspominał. – Kula przeszyła mózg i wyszła lewą stroną czaszki”. Zalany krwią nieszczęśnik osunął się na ziemię, a oprawca spokojnie schował pistolet do kabury.

Miało to miejsce 17 lutego 1958 r. w górach Sierra Maestra. Mordercą był Ernesto Che Guevara. Wieśniak z przestrzelonym płatem skroniowym był zaś najprawdopodobniej pierwszym człowiekiem, którego Che zamordował własnoręcznie. "

https://superhistoria.pl/historia-wspol ... -idol.html


So gru 05, 2020 21:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Ach tak, ten znany paszkwil Zychowicza z "Do Rzeczy", zawierający jawne kłamstwa, jak chociażby w tym wypadku.

Zychowicz twierdzi:

Dowody były jednak tak wątłe, a niewinność Guerry tak oczywista,

Podczas gdy dowody historyczne stanowią:

Cytuj:
“The gringo left early,” Che wrote in his diary. “And I was on guard when they came to tell me to redouble the vigilance because Eutimio was at Epifanio’s house.” Juan Almeida led a patrol to seize Eutimio, who, unaware that his treason had been discovered, was taken prisoner, disarmed, and brought before Fidel. By now, an army safe-conduct pass bearing Eutimio’s name and proving his collaboration with the enemy had fallen into the rebels’ hands. Fidel showed it to him.”

Excerpt From: Jon Lee Anderson. “Che Guevara”.


Tłumaczenie z google tłumacz:

Cytuj:
„Gringo wyszedł wcześnie” - napisał Che w swoim dzienniku. - I byłem na straży, kiedy przyszli, żeby mi powiedzieć, żebym podwoił czujność, ponieważ Eutimio był w domu Epifanio. Juan Almeida poprowadził patrol, aby schwytać Eutimio, który nieświadomy odkrycia jego zdrady został wzięty do niewoli, rozbrojony i postawiony przed Fidelem. Do tej pory w ręce rebeliantów wpadła przepustka wojskowa nosząca imię Eutimio i potwierdzająca jego współpracę z wrogiem. Fidel mu to pokazał.

Fragment od: Jon Lee Anderson. "Che Guevara".


Łgarstw w paszkwilu Zychowicza jest oczywiście dużo więcej. Chociażby to:

Zychowicz napisał(a):
W styczniu 1959 r. Guevara został mianowany dowódcą fortecy La Cabaña. Było to jedno z miejsc, w których zgromadzono „wrogów ludu”. Trzymani w straszliwych warunkach, w przepełnionych celach nieszczęśni ludzie byli wyprowadzani na błyskawiczne rozprawy przed trybunałami rewolucyjnymi. A następnie rozstrzeliwani. W trybunałach tych Che Guevara sprawował funkcję Najwyższego Sędziego. To on decydował o zatwierdzeniu bądź uchyleniu wyroku.

W teorii. Spośród wszystkich spraw, które trafiły wówczas na jego biurko, nie zdecydował się bowiem na ani jeden akt łaski. Trudno się zresztą dziwić. Che jeszcze przed rozpoczęciem rozprawy spotykał się z innymi sędziami i nakazywał im, jaki mają wydać wyrok. Na ogół była to śmierć. Procesy te to więc parodia cywilizowanego wymiaru sprawiedliwości i przypominały działania słynnych sowieckich trojek NKWD.


podczas gdy w rzeczywistości:

Cytuj:
During January 1959 the Rebel Army organized a series of revolutionary tribunals in La Cabaña that were held to publicly prosecute and punish the torturers, thugs, and murderers of the Batista dictatorship. A commission headed by a captain of the Rebel Army who had been a lawyer took responsibility for investigating and prosecuting government officials, members of the armed forces, and police accused by the public of the worst crimes and abuses under the Batista dictatorship.

Although Guevara, as the garrison commander of La Cabaña, received some of the appeals and interviewed some of the family members who pleaded for clemency in the case of some of the prisoners, he did not participate in any of the trials or the executions (March:101). Nevertheless, the U.S. government and news media, and later the Cuban exile community in Miami (many of whom were sympathizers or former officials of the Batista dictatorship), accused Guevara of being in charge of the trials and executions since many of them took place in La Cabaña (Taibo:344). As time went by, the leaders of the Cuban exile community in Miami conducted a slanderous campaign to smear the popular image of Che by calling him “the Butcher of La Cabaña.”


źródło: "CHE GUEVARA" Biografia autorstwa prof. Richard L. Harrisa

Tłumaczenie:

Cytuj:
W styczniu 1959 roku Armia Rebelii zorganizowała w La Cabana serię rewolucyjnych trybunałów, które miały publicznie osądzać i ukarać oprawców, bandytów i morderców dyktatury Batisty. Komisja kierowana przez kapitana Armii Rebeliantów, który był prawnikiem, wzięła odpowiedzialność za śledztwo i ściganie urzędników państwowych, członków sił zbrojnych i policji oskarżonych przez społeczeństwo o najgorsze zbrodnie i nadużycia pod dyktaturą Batisty.

Chociaż Guevara, jako dowódca garnizonu La Cabana, otrzymał niektóre apele i przesłuchał niektórych członków rodziny, którzy błagali o ułaskawienie niektórych więźniów, nie brał udziału w żadnym z procesów ani egzekucji (March : 101). Niemniej jednak rząd USA i media informacyjne, a później społeczność kubańskich uchodźców w Miami (z których wielu było sympatykami lub byłymi urzędnikami dyktatury Batisty), oskarżyły Guevarę o bycie odpowiedzialnym za procesy i egzekucje, ponieważ wiele z nich miało miejsce w La Cabaña (Taibo: 344). W miarę upływu czasu przywódcy kubańskiej społeczności uchodźców w Miami przeprowadzili oszczerczą kampanię, aby oczernić popularny wizerunek Che, nazywając go „rzeźnikiem z La Cabana”.

_________________
Hasta la Victoria Siempre


So gru 05, 2020 21:30
Zobacz profil
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
stuck napisał(a):
feelek napisał(a):
Pytanie brzmi: jak zmierzysz coś, czego nie jesteś w stanie zaobserwować?
A jesteś w stanie zaobserwować przestrzeń? Nie? To jak mierzysz odległość?
No więc czas się mierzy według takiej samej co do zasady metody - już ją opisałem, powyżej, i wytłumaczyłem, dlaczego jest zupełnie analogiczna jak metoda pomiaru odległości, trollu włochaty. Nie zgrywaj durnia.


Tłumaczysz zasady, metody mierzenia czasu, ale ich sam ich nie potrafisz zastosować. Ban był na dwa tygodnie, to jest 14 dni. Czy Ty naprawdę myślisz, że wszyscy są tak głupi jak Ty mądry? Nie zgrywaj durnia trollu włochaty a właściwie łyso-brodaty. :PPPP


N gru 06, 2020 22:15

Dołączył(a): So gru 05, 2020 23:51
Posty: 85
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
nolda napisał(a):
stuck napisał(a):
A jesteś w stanie zaobserwować przestrzeń? Nie? To jak mierzysz odległość?
No więc czas się mierzy według takiej samej co do zasady metody - już ją opisałem, powyżej, i wytłumaczyłem, dlaczego jest zupełnie analogiczna jak metoda pomiaru odległości, trollu włochaty. Nie zgrywaj durnia.
Tłumaczysz zasady, metody mierzenia czasu, ale ich sam ich nie potrafisz zastosować. Ban był na dwa tygodnie, to jest 14 dni. Czy Ty naprawdę myślisz, że wszyscy są tak głupi jak Ty mądry? Nie zgrywaj durnia trollu włochaty a właściwie łyso-brodaty. :PPPP
Drogi NIEKUMATY trollu, zarejestrowałem się WCZORAJ i nie otrzymałem do dziś żadnego bana.


N gru 06, 2020 22:19
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
@nolda i @stuck
Wzajemne uwagi, to nie uwagi ad personam i wyzwiska. Proszę zaprzestać takiej praktyki, albo zastosuję kary regulaminowe.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N gru 06, 2020 22:37
Zobacz profil
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Przede wszystkim Kael – dziękuję za zabranie głosu w mojej obronie.

Kael napisał(a):
Na niektore ich pytania nie ma dobrej odpowiedzi.
Oczywiście – czasem nie ma. Jednak na pytanie „za co dostałem ostrzeżenie” powinna być.
Cytuj:
I nie ma idealnych modow, jak nie ma idealnych uzytkownikow.
Oczywiście. I właśnie dlatego modzi powinni bardziej niż normalni użytkownicy podlegać krytyce i ocenie.
Cytuj:
Szczegolnie, ze w ramach jego osobistego poczucia sprawiedliwosci, on zadnego przestepstwa nie popelnil.
Zwłaszcza, jeśli ta osoba wyraźnie wyjaśniła, że nie przypisuje krytykowanemu intencji obrażenia kogoś, a jedynie, że krytykowany mógł zostać tak zrozumiany.
Cytuj:
I byloby milo, gdyby adminka jednak czasem reagowala na (uporczywe) prosby uzytkownikow i udzielala jasnej odpowiedzi.
Adminka dyskutuje ze mną na privie i zanosi się na tyle dobrze, że zaryzykuję powrót na forum.


Pt gru 18, 2020 11:27
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
LidkaMax napisał(a):
Odpowiedz tylko na proste pytanie poprzez TAK lub NIE. Czy można rozpoznać DNA pod mikroskopem ?
Można rozpoznać, nie używa się jednak mikroskopów do szukania DNA.

Cytuj:
ważne jest to, mówiąc najprostszym językiem, że w najdrobniejszych szczegółach widać przepiękne drobne zwierzę na zewnątrz bursztynu, a po otworzeniu bursztynu z inkluzją widać jedynie pustą i przezroczystą przestrzeń po owadzie, którego nie ma.
W skrócie tak. Jednak nie usprawiedliwia to ubarwiania opowieści historiami o ludziach, którzy szukali DNA mikroskopem, albo twierdzeń, że bursztyn nie zawiera substancji organicznych.


N gru 20, 2020 12:47
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
https://forum.wiara.pl/viewtopic.php?p=1070069#p1070069

Quinque napisał(a):
Tak w ogóle to szkoda że pilaster się nie udziela bo by pięknie wyjaśnił te brednie o homoseksualizmie które wypisujesz


No popatrz - a tak mamy tylko Ciebie i jak to "wyjaśnianie" Ci idzie, każdy widzi. :D

Quinque napisał(a):
To, co nazywamy ‘grzechem pierworodnym’, poznajemy z dwóch
źródeł: po pierwsze, wychodząc od uniwersalnego charakteru określenia sytuacji
wolności każdego człowieka przez winę i od wynikającego stąd uznania pierwotnego charakteru owego określenia przez winę w historii rodzaju ludzkiego; po drugie, wychodząc od coraz bardziej pogłębiającej się wraz z rozwojem historii
objawienia i zbawienia refleksji nad istotą relacji między Bogiem a człowiekiem
i od związanego z tym charakteru zarówno warunków umożliwiających tę relację,
jak i głębi winy, od czasu i miejsca jej występowania i od tego, jaką winę (...) pociąga za sobą ‘nie’ powiedziane na uświęcającą samoofertę udzieloną człowiekowi przez Boga


Gdy cytujesz nieswoje słowa, to Twoim obowiązkiem jest podać źródło. Nie ukrywam, że trochę żenujące jest musieć tłumaczyć Ci takie podstawy. :(

Quinque napisał(a):
Jeżeli byś nie miał w pogardzie użytkowników tego forum to wiedzialbys że to polskie forum, i jest tu obowiązek tłumaczenia anglieskich tekstów; jeżeli ktoś się na nie powołuje
.

Po pierwsze, gdzie w tej dyskusji wklejałem linki do angielskich tekstów?
Po drugie, w przeciwieństwie do Ciebie, nie mam użytkowników tego forum w pogardzie i (również najwyraźniej w przeciwieństwie do Ciebie) przeczytałem regulamin. Widnieje tam punkt stanowiący, iż "dopuszcza się zamieszczanie krótkich wypowiedzi w języku obcym pod warunkiem, że autor przetłumaczy je na język polski" toteż, gdy przytaczałem jakiś obcojęzyczny tekst, to dołączałem do niego tłumaczenie. Obawiam się jednak, że na temat zamieszczania samych linków do obcojęzycznych stron internetowych, nie ma tam ani słowa.

Quinque napisał(a):
Poza tym, Ty naprawdę myślisz że nie mam co robić tylko odpowiadać na jakieś wypociny jakiegoś nołnejma


Skoro regularnie odpowiadasz jednak na "wypociny jakiś (bo bynajmniej nie tylko jednego) nołnejmów", to sądzę, że taki wniosek jest całkiem zasadny. :biggrin:

Quinque napisał(a):
XD. Mam to gdzieś czy mi wierzysz czy nie. Poprostu nie mam maniery szukania na szybko potwierdzenia moich tez. tylko piszę z pamięci bo tematem interesuje się pewnie dłużej od Ciebie, i przeczytałem na ten temat więcej niż Ty


To, że faktycznie nie masz maniery podpierania swoich tez stosownymi argumentami, zdążyłem już zauważyć. :biggrin:
Robię to z ciężkim sercem, ale zmuszony jestem w tym miejscu wspomnieć o § II: 3 regulaminu, który niestety stanowi:

Głównym celem rozmowy jest poszukiwanie prawdy, a nie udowadnianie własnych racji. Argumenty stosowane w dyskusji powinny opierać się na faktach i sprawdzonych źródłach, a dowodzenie tezy powinno być logicznie spójne.

Tak, wiem że to nieludzkie żądanie źródeł i faktów przemawiających za stawianymi tezami, wprost godzi w wybitne umysły Twojego pokroju, które przecież tyle w życiu przeczytały (pamiętajmy, że "tyle" w tym zdaniu oznacza, co najmniej, rzeczy przeczytane przeze mnie +1) i tak długo interesują się tematem (pamiętajmy, że "tak długo" w tym zdaniu oznacza, co najmniej, czas mojego zainteresowania tematem +1). Wszak skąd geniusz ma wiedzieć skąd wie daną rzecz? Przecież istotne jest tylko to, że wie, a to że wiedza ta odzwierciedla rzeczywistość jest pewne, no bo przecież mówimy tu o geniuszu! Sądzę, że w akcie słusznego protestu, powinienieś co najmniej usunąć konto. No Pasaran!

Quinque napisał(a):
Robił twój ziomal co się z nim klepiecie po plecach powołując się na S. Trydencki. Ale chyba nie tutaj


Więc czemu zaśmiecasz wątek "Grzech w spadku" dopowiedzią na tezy, które tu nie padły?

Quinque napisał(a):
Proszę bardzo, udajesz eksperta a nie wiesz że monoteizm to podstawowy dogmat KK?


Owszem, popełniłem lapsus pisząc "monoteizm" zamiast "monogenizmu". Przepraszam wszystkich wprowadzonych w błąd moją pomyłką i potwierdzam, że monoteizm to faktycznie teza o charakterze dogmatycznym w Kościele. :)

_________________
Hasta la Victoria Siempre


Pt sty 01, 2021 23:41
Zobacz profil
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Małgosiaa, czytając to co wyznałaś 1 stycznia 2021 roku:
Małgosiaa napisał(a):
@zefciu
Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.
a po czasie oświadczasz wszem i wobec, że to coś głębszego
Małgosiaa napisał(a):
To nie były tylko życzenia. Widzę, że też nie zrozumiałeś. Trudno.
nie pozostaje nic innego jak cieszyć się Twym uczuciem.
PS
Weź poprawkę na faceta, doń dociera znacznie później, ale dociera i zapewne zrozumie. I jeszcze jedno, piszcz jednak o tym uczuciu na PW, widzisz o postach, jak ludzie potrafią być zawistni.


Ostatnio edytowano So sty 02, 2021 11:26 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



So sty 02, 2021 11:23
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Masz poczucie humoru :D :D :D :D :D Padłam.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So sty 02, 2021 11:25
Zobacz profil
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
No Parssan napisał(a):
No popatrz - a tak mamy tylko Ciebie i jak to "wyjaśnianie" Ci idzie, każdy widzi

Zobaczmy zatem jak widzi powyższy użytkownik
Cytuj:
podać źródło

viewtopic.php?f=46&t=42151&start=180.

Jak byk w ramce stoi "podstawowy wykład wiary"

Cytuj:
Nie ukrywam, że trochę żenujące jest musieć tłumaczyć Ci takie podstawy

Idź do okulisty
Cytuj:
Po pierwsze, gdzie w tej dyskusji wklejałem linki do angielskich tekstów?


W dyskusji o homo. Mogę komentować całą twoją twórczość
Cytuj:

Głównym celem rozmowy jest poszukiwanie prawdy, a nie udowadnianie własnych racji. Argumenty stosowane w dyskusji powinny opierać się na faktach i sprawdzonych źródłach, a dowodzenie tezy powinno być logicznie spójne

No I nigdzie nie widać tu zapisu żeby wklejać linkaski do tych źródeł. Zresztą na tym forum od lat wielu użytkowników nie podaje źródeł do tego co pisze. Bo to już leży w dobrym geście autora
Cytuj:
Tak, wiem że to nieludzkie żądanie źródeł i faktów przemawiających za stawianymi tezami, wprost godzi w wybitne umysły Twojego pokroju

Skoro wiesz to po co to praktykujesz? Nie mam pojęcia. Sam sobie przeczysz
Cytuj:
Więc czemu zaśmiecasz wątek "Grzech w spadku" dopowiedzią na tezy, które tu nie padły?

Bo rzecz jasna ma to związek z grzechem i jego dziedziczeniem, który jest odpowiedzią na pelagianizm. No ale wiedzialbyś to gdybyś przeczytał tyle co ja
Cytuj:
potwierdzam, że monoteizm to faktycznie teza o charakterze dogmatycznym w Kościele

No ale nie musisz tego potwierdzać bo jest to rzecz oczywista. przynajmniej dla tak wybitnych osób jak ja


So sty 02, 2021 13:28
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
nolda napisał(a):
nie pozostaje nic innego jak cieszyć się Twym uczuciem.

Wiesz co Nolda, wydaje mi się, że to uczucie chyba nie jest jednostronne:

zefciu napisał(a):
Też chciałbym wywołać śmiech Małgosii


So sty 02, 2021 14:03
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7412 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 425, 426, 427, 428, 429, 430, 431 ... 495  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL