Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 1:24



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
 Akacji postulatów ciąg dalszy - dla zainteresowanych ;) 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz sie 12, 2004 15:17
Posty: 1998
Post 
Zencognito napisał(a):
No to wchodź na ring i walcz, Akacjo. Chrześcijańska Akacja a ateistyczny świat i nauka.


Na portal wiara nie przyszłam po to, by prowadzić walki na ringu z argumentami ateistów i wogóle jakieś walki chrześcijaństwa z ateizmem.
Ale na wiara.pl przyszłam dzięki informacji archidiecezji katowickiej, że portal wiara prowadzi działalność nowej ewangelizacji i gdy potrzeba formacji chrześcijańskiej może być jej uzupełnieniem podobnie jak uczestnictwo w ruchach religijnych a to sugerowała informacja umieszczona na stronie archidiecezji katowickiej (i stąd też informacja skąd wiem to o charakterze działalności portalu)

Jeśli jednak okaże, że ta informacja o portalu wiara jest nieprawdziwa (co widać po tym co dzieje sie na forum), to nie ma sensu zawracać sobie głowy tym forum, jednak podanie takiej informacji w tym wypadku jest nieuczciwe.


So lis 03, 2007 16:14
Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 10, 2007 18:20
Posty: 5517
Post 
akacja napisał(a):
Dyskusje na tym forum odbiegają od chrześcijaństwa, ponieważ wiara chrześcijańska to prawda o Objawieniu Bożym, jakie najpełniej dokonało się w Jezusie Chrystusie zawarta w Piśmie Świętym i nauczaniu Kościoła (więc KKK i Pismo Święto powinno być podstawą dyskusji), a wiele dyskusji na forum opiera się na uzasadnianiu ateizmu i nieistnienia Boga oraz parodiowaniu tej wiary przez różne skrzaty, krasnoludki, latające potwory, wróżki, tylko po to by wykazać jej nielogiczność i bezsensowność (pierwszy z brzegu przykład.)
Dyskusje mam wrażenie toczą się z perspektywy ateizm a świat i nauka, a nie wiara i chrześcijaństwo a świat i nauka.

Dyskusje na tym forum polegają na wrzuceniu do jednego kotła, chrześcijaństwa, ateizmu, agnostycyzmu, buddyzmu, innych jeszcze filozofiji, wymyślonych własnych teoryjek, a następnie dokładnym i starannym wymieszaniu tego że powstaje taki dziwny mish-mash, i nie wiadomo co to jest, ale na pewno to forum nie może być nazwane chrześcijańskim.


Droga Akacjo jesteś Chrześcijanką ,więc nie powinnaś przejmować się argumentami niewierzących typu wróżka (prócz tego że obrażają Boga) .Piszą o wróżkach , a na końcu mówią ,że wierzą w naukę i rozum ,otóż nie swoimi postami udowadniają że mówią bajki , to pokazuje tylko jak słabe są ich argumenty.Na takich argumentach właśnie budują swoja niewiarę .Nie przejmuj się . Niewierzący nie rozumie Boga tak samo jak Kowal nie rozumie chirurgii plastycznej .
Pozdrawiam.

_________________
Jestem po ślubie. Fotograf i kamerzysta z Koszalina których polecam http://www.akcjafilm.pl Videofilmowanie również super. Opinia moja i żony.


So lis 03, 2007 16:20
Zobacz profil
Post 
Zencognito napisał(a):
No to wchodź na ring i walcz

"Wchodzą" i "walczą" osoby bez elementarnego przygotowania do tematu, dla których wyszukiwanie nowych argumentów i zbijanie przeciwstawnych argumentów jest toczeniem batalistycznych działań. Kogo po kierunkowych studiach zainteresowałyby takie "boje"... Bierzesz podręcznik do teologii i masz analizowane tematy teologiczne poruszane na tym forum. Bierzesz podręcznik do teorii poznania i masz analizowane tematy filozoficzne poruszane na tym forum. Nie przesadzasz Incognito?


N lis 04, 2007 11:21
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL