Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 15:20



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Wyższa forma cenzury na portalu Wiara.pl 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 11, 2006 14:23
Posty: 3613
Post Wyższa forma cenzury na portalu Wiara.pl
Może to już było, ale ja zuważyłem to dziś przy komentarzu dnia red. Kociszewskiej: Uwaga, pokusa!
Otóż pod artykułem pojawił się "załącznik" będący naprawdę odsyłaczem do poczty portalu Wiara:
    ObrazekJeśli chcesz wyrazić swoją opinię...
czyli " mailto:portal@wiara.pl?subject=Uwaga pokusa "

Po kliknięciu otwiera się program pocztowy i można wysłać swoj komentarz do tego artykułu.

Dlaczego napisałem, że "wyższa forma"? Otóż dlatego, że dotychczas było tak, że pod njusem lub komentarzem redakcji można było ("+ DODAJ swój komentarz")albo nie można było dodać swój komentarz. Nie można było w przypadku tych njusów, które były "gorące". Ale nawet wtedy, gdy było można, wcale nie znaczyło to że komentarz czytelnika będzie publikowany - działała cenzura.

Dzisiejszy komentarz red. Kociszewskiej Redakcja uznała też za "gorący" - odnosi się bowiem do pewnej wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego. Ale jest postęp - mimo, że przedmiot refleksji autorki jest jak kartofel z ogniska to czytelnik może dodać komentarz, ale musi on przejść przez redakcyjne sito poprawności.

Idzie nowe w portalu Wiara, czy co?
Ciekawe tylko jakie będą kryteria selekcji?

_________________
Obrazek
Gdy rozum śpi, budzą się po.twory.


Wt lip 01, 2008 11:52
Zobacz profil WWW
Post 
Stasiu - masz kilka innych portali a rynek jest wolny ;) Każdy robi, co uważa za słuszne.

Crosis


Pt lip 04, 2008 8:38
Post 
Stasiu

Przynajmniej nie będziesz zaśmiecał portalu swoimi katopolitycznymi pogladami.
Zważ również na inna rzecz. Większej cenzury jak w mediach związanych z pewną toruńska rozgłośnią to dawno w Polsce nie było. Ostatnio za Bieruta :D


Pt lip 04, 2008 9:02
Post 
heh w naszym dzienniku pisze że Tusk chciał zerwac rozmowy o Tarczy a Fotyga leciała do USA uratowac sytuacje. Hehe przeciez sama fotyga powiedziała że jej wuiyta nie miała zwiazku z tarczą. To sie nazywa manipulacja.


Pt lip 04, 2008 9:30
Post 
nie ma to jak byc ignorantem i jeszcze zadowolonym z siebie...

Kazdy kto słucha Radia wie, ze często dzwonią tam osoby krytycznie nastawione i jesli tylko nie przeklinaja- to mogą się wypowiedzieć...

ale grunt to "gra w Radio Maryja" i do przodu+ jeszcze krytyka Pisu i już mozna błysnąć w knajpie wsrod znajomych- jako osoba wyrazista, ze swoim zdaniem- panienki na to lecą


So lip 05, 2008 20:14
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 21:55
Posty: 409
Post 
Słucham.

Takich wypowiedzi jest skrajnie mało i często są dośc szybko ucinane.

_________________
I recognise...
Myself in every stranger's eyes


N lip 06, 2008 11:02
Zobacz profil
Post 
Tak jak ucinane sa wypowiedzi nie na temat/ malo wnoszące- ktos ciągle w emocjach powtarza to samo itp...

Jesli jest np temat pielgrzymka a ktoś dzwoni i zaczyna o tym, co bylo 2 dni temu w rozmowach niedokończonych- to go utną...

albo dzwoni na telefon dla zagranicy....z kraju...

poza tym osoby krytycznie nastawione do radia moga dzwonic do tok fm, szkla kontaktowego, superstacji-wszystkie media są po ich stronie- zaś "katoprawica" ma tylko Radio Maryja...zrozumiale chyba, ze jeszcze tego jedynego radia prowadzący nie chcą zapełnić jadem anty....


N lip 06, 2008 20:47
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 11, 2006 14:23
Posty: 3613
Post 
Crosis napisał(a):
Stasiu - masz kilka innych portali a rynek jest wolny ;) Każdy robi, co uważa za słuszne.
Crosis

Jeśli mi się coś nie podoba w RM to przede wszystkim poruszam to na forum RM, jeśli Radia Józef (dziś +Józef) to na forum RJ, jeśli Tygodnika Powszechnego to na jego forum, tak więc za właściwe miejsce do powiedzenia co mi się nie podoba na Wiara.pl jest to forum. Prawdziwa cnota, jak wiadomo, krytyki się nie boi, dlatego i redakcji Wiary korona z głowy nie spadnie.
Crosis, jesteś poza Kościołem, więc pewne niuanse są ci jak widać obce.
:)

Dwa dni mnie nie było na forum, a tu kolejny wątek o RM. Pokazuje to jak bardzo wielu to medium uwiera, a tym samym, jak bardzo jest potrzebne - dla zachowania równowagi, dla prawdziwego pluralizmu w mediach.
:D

A odnośnie meritum poruszonej przeze mnie sprawy nikt nie ma nic sensownego do powiedzenia? Dziwne.
:o

_________________
Obrazek
Gdy rozum śpi, budzą się po.twory.


Pn lip 07, 2008 1:49
Zobacz profil WWW
Post 
Pewnie dlatego, że wg mnie na przykład całe Twoje "meritum" nie jest warte komentarza.

Crosis


Śr lip 09, 2008 8:21
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL