Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 23:55



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Dyskusja ze Świadkami Jehowy na forum wiara.pl 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So sty 17, 2009 18:27
Posty: 3
Post Re: Dyskusja ze Świadkami Jehowy na forum wiara.pl
baranek napisał(a):
Czyli kiedy zaczyna brakować argumentów, albo rozmówca nie słucha, uciekasz się do szyderstwa. Gratulacje - w ten sposób wystawiasz jedynie świadectwo- sobie i niestety katolikom (bo uogólnienia zawsze są). - Świadectwo swojej kultury i wiedzy (a raczej ich braku)

Nie wiem, skąd ty czerpiesz swoje metody- ja się uczyłam rozmawiać z członkami sekt w specjalnej szkole - rozmawiać i rozpoznawać, kiedy taka dyskusja przestaje być możliwa. A zanim zaczniesz coś atakować, doczytaj ... chociażby o zniesieniu przez ŚJ bezwzględnego zakazu transfuzji.

Ironii używam, gdy argumentów zaczyna brakować rozmówcy, a ich miejsce zajmuje personalny atak.
Kpina w odpowiedzi na chamstwo, agresję, zniewagę i arogancję, to świadectwo kultury i zawartości głowy (aczkolwiek niekoniecznie wiedzy, już prędzej intelektu).

Żeby rozmawiać nie jest mi potrzebna szkoła (tym bardziej specjalna - gdybym chciał być złośliwy ;)), metody czerpię z głowy i każdą dyskusję uważam za możliwą (co zresztą sprawdza się w praktyce). Atakować niczego nie zamierzam, a dopuszczenie transfuzji skomentuję chętnie, ale gdy rozmówca o nim wspomni. Skoro ten jednak jest całkowicie przeciw, to chyba naturalne, że komentuję jego wypowiedzi, a nie wypowiedzi tych, którzy mają zdanie inne.

Wyznania nie deklaruję, odpowiadam za siebie, a laurki są sprawą tylko moją.. dodam, że jeszcze nie musiałem się wstydzić..

I na koniec, wiedz o tym, że prześmiewcza argumentacja nie oznacza odrzucenia meritum.. co więcej wartość merytoryczna takiej wypowiedzi może być czasem wyższa niż wielu pompatycznych i dystyngowanych do torsji oracji.


N sty 18, 2009 16:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 10, 2005 1:37
Posty: 589
Post 
urbandarek - kolejny misjonarz ŚJ wkleja te broszurki, np. viewtopic.php?t=19638

_________________
Nie dał nam Bóg ducha bojaźni, ale MOCY, MIŁOŚCI i trzeźwego MYŚLENIA (2Tm 1,7)

Moje blogi: Świat Czytników, VrooBlog, Blog Biblijny (zawieszony). Moje strony: porównywarka polskich e-booków


N sty 25, 2009 23:03
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL