Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 18:54



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Kto rozwiązuje nasze dylematy sumienia na forum? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz sie 12, 2004 15:17
Posty: 1998
Post Kto rozwiązuje nasze dylematy sumienia na forum?
Na forum powierzamy ważne dla nas kwestie życia duchowego i sumienia szukając kompetentnej odpowiedzi na nurtujące pytania.

Zawsze moderacja podkreślała, że nie należy przeceniać roli internetu, lecz w kwestiach sumienia pytać o radę spowiednika w konfesjonale.
A teraz co się na forum porobiło?

Przez parę miesięcy dział Sakramenty pozostawał bez moderatora, po odejściu Baranka, rzetelnie i dobrze wypełniającej swe zadanie, jakby złośliwie nikt nie moderował tego działu. A niedawno dobijając jej szpilkę złośliwie po konflikcie między nimi modem działu Sakramenty zostaje Szumi. Szumi który twierdzi, że opinia spowiednika jest warta tyle samo co odpowiedź jego brata.

Wiwat, największy autorytet moralny na tym forum !! Wiwat młodszy brat Szumiego !!

PS. Szumi, możesz zdradzić kim jest ten Twój doradca, młodszy brat ?? Czy może ten Twój młodszy brat jest spowiednikiem ??


Wt lis 04, 2008 0:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 16, 2006 4:23
Posty: 1814
Post 
Napisałaś to tak, jakby szumi miał na czole wypisaną deklarację:

"W przypadkach rozstrzygania ważnych dla was kwestii życia duchowego i sumienia, w razie poszukiwań kompetentnej odpowiedzi na nurtujące was pytania - odeślę was do mojego młodszego brata."

Jesteś pewna, że nie przesadzasz?

_________________
"Kochaj bliźniego jak siebie" - a jak kochasz siebie?


Wt lis 04, 2008 8:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
A ja pozwolę sobie wkleić link do swojej odpowiedzi z innego tematu:
http://www.forum.wiara.pl/viewtopic.php?p=386354#386354

Byłabym wdzięczna za dużą ostrożność w sprawie porad dotyczących sumienia dawanych na forum. Tak ogólnie.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Wt lis 04, 2008 8:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 10:00
Posty: 5103
Post 
akacjo

1. Fakt, że pod działem nie jest podany nick moderatora nie oznacza, że nikt go nie moderuje

2. Fakt, że ktoś moderuje dany dział nie oznacza, że automatycznie jest nieomylnym ekspertem w danej dziedzinie. Rola moderatora nie polega na obowiązkowym udzielaniu odpowiedzi na pytania. To nie Forum Pomocy na katolik.pl ani dział Zapytaj na portalu wiara.pl

3. Wypominanie moderatorowi jednego niefortunnego zdania do niczego nie prowadzi poza wykazywaniem, że ma się do niego awersję i chce się go zdyskredytować - jeśli źle moderuje, głosi poglądy sprzeczne z nauczaniem Kościoła itp - proszę podawać konkretne przykłady w "Uwagach do moderacji"

4. Jaki jest cel twojego powyższego postu? Dobro forum i jego użytkowników? I dla osiągnięcia tego celu posługujesz się kpiną i szyderstwem? Wybacz, ale cel nie uświęca środków.

5. Odnośnie kwestii baranka, znasz tylko jedną wersję, z jednej strony - drugiej znać nie będziesz, bo nie będziemy o sprawach wewnętrznych pisać publicznie. Kwestia kultury po prostu. I tak jak penitent może oskarżać publicznie spowiednika, bo ten nie może nic mówić o spowiedzi, tak można również oskarżać w tej kwestii moderatorów - też nie będziemy publicznie wyjaśniać swojego stanowiska.


Wt lis 04, 2008 9:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 05, 2005 12:10
Posty: 1239
Post 
Kiedy ,,publiczność' czasem zauważa,że spod pokrywki kipi mleko.Dość długo siedzę na tym portalu .Oczywiście nie znam kulis ani wewnętrznych spraw portalu.Tyle jednak ile wiem, skłania mnie do myślenia ,ze obie strony zachowują się ,,be" :(


Wt lis 04, 2008 17:31
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
Fakt, że ktoś moderuje dany dział nie oznacza, że automatycznie jest nieomylnym ekspertem w danej dziedzinie.

A tak sie zachowuje. poza tym wycofal sie ze swojego stanowiska tylko z powodu Twojej interwencji saxonie.

Cytuj:
Wypominanie moderatorowi jednego niefortunnego zdania do niczego nie prowadzi

Gdyby to bylo jedno...
Odbijajac sie od szumiego, Kamykowi kilka razy sie zdarzaly wpadki roznego rodzaju...
Cytuj:
oza wykazywaniem, że ma się do niego awersję i chce się go zdyskredytować - jeśli źle moderuje, głosi poglądy sprzeczne z nauczaniem Kościoła itp - proszę podawać konkretne przykłady w "Uwagach do moderacji"

Chyba przesadne wnioski, po prostu z niektorymi opiniami trudno sie zgodzic. A to zdanie bylo przegieciem i wyrazem braku szacunku do osoby drugiej. Nie wspomne o dyskredytacji spowiednikow/ksiezy.
Przypominam, z ejak baranek zaczal podawac konkretne przyklady to polecial, ale wrocil za co chyle czolo przed saxonem za to, ze chyba jako jeden z niewielu osob moderacji potrafi sie przyznac do bledu.
A tak na marginesie szkoda saxonie, ze nie zauwazasz postow mrowki, szumiego, kamyka wzgledem baranka w ktorych widac awersje.
Cytuj:
I dla osiągnięcia tego celu posługujesz się kpiną i szyderstwem?

Kazda forma dobra;p
Cytuj:
tak jak penitent może oskarżać publicznie spowiednika, bo ten nie może nic mówić o spowiedzi, tak można również oskarżać w tej kwestii moderatorów - też nie będziemy publicznie wyjaśniać swojego stanowiska.

Niektore sprawy widac.


Wt lis 04, 2008 20:55

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 10:00
Posty: 5103
Post 
zuco napisał(a):
Cytuj:
Fakt, że ktoś moderuje dany dział nie oznacza, że automatycznie jest nieomylnym ekspertem w danej dziedzinie.

A tak sie zachowuje. poza tym wycofal sie ze swojego stanowiska tylko z powodu Twojej interwencji saxonie.


Ja też jeśli coś piszę to w przekonaniu, że mam rację. Jeśli ktoś mi wykaże, że się pomyliłem - to się wycofuję. Moim zdaniem to normalne i nie widzę w tym nic złego.

zuco napisał(a):
Cytuj:
Wypominanie moderatorowi jednego niefortunnego zdania do niczego nie prowadzi

Gdyby to bylo jedno...
Odbijajac sie od szumiego, Kamykowi kilka razy sie zdarzaly wpadki roznego rodzaju...


Jak wyżej. I wskaż mi człowieka nieomylnego

zuco napisał(a):
Cytuj:
oza wykazywaniem, że ma się do niego awersję i chce się go zdyskredytować - jeśli źle moderuje, głosi poglądy sprzeczne z nauczaniem Kościoła itp - proszę podawać konkretne przykłady w "Uwagach do moderacji"

Chyba przesadne wnioski, po prostu z niektorymi opiniami trudno sie zgodzic. A to zdanie bylo przegieciem i wyrazem braku szacunku do osoby drugiej. Nie wspomne o dyskredytacji spowiednikow/ksiezy.


Jak wyżej. I wypominanie wcześniejszego błędu w sytuacji zupełnie nie związanej z tamtą sprawą sugeruje jednak to co napisałem i nie jest jak mi się wydaje "przesadnym wnioskiem"

zuco napisał(a):
Przypominam, z ejak baranek zaczal podawac konkretne przyklady to polecial


Przypominam, że nie za to "poleciał"

zuco napisał(a):
A tak na marginesie szkoda saxonie, ze nie zauwazasz postow mrowki, szumiego, kamyka wzgledem baranka w ktorych widac awersje.


Jeśli nie piszę o czymś na ogólnodostępnym forum nie oznacza to, że czegoś nie zauważam

zuco napisał(a):
Cytuj:
I dla osiągnięcia tego celu posługujesz się kpiną i szyderstwem?

Kazda forma dobra;p


Przepraszam, ale to stwierdzenie jest tak głupie, że go nie skomentuję :?

zuco napisał(a):
Cytuj:
tak jak penitent może oskarżać publicznie spowiednika, bo ten nie może nic mówić o spowiedzi, tak można również oskarżać w tej kwestii moderatorów - też nie będziemy publicznie wyjaśniać swojego stanowiska.

Niektore sprawy widac.


To co widać nie zawsze jest całą prawdą - zwykle jedynie jej częścią



I reasumując - zapewne jest wiele for z o wiele doskonalszymi adminami i moderatorami. Takimi, którzy nie popełniają błędów, nie poddają się emocjom itp itd. Nikt nie ma obowiązku pisać tutaj - zawsze na te inne, doskonalsze i lepsze fora można się przenieść....


Wt lis 04, 2008 22:07
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
uco napisał:
Przypominam, z ejak baranek zaczal podawac konkretne przyklady to polecial


Przypominam, że nie za to "poleciał"

Polecial za dyskredytowanie, a jak sie okazalo nie bylo tego.
Dyskredytowanie modow jest beee, dyskredytowanie ksiezy jest cacy, dyskredytwanie userow jest cacy, dyskredytowanie prezydenta jest cacy... w-o-w.
Cytuj:
A tak na marginesie szkoda saxonie, ze nie zauwazasz postow mrowki, szumiego, kamyka wzgledem baranka w ktorych widac awersje.


Jeśli nie piszę o czymś na ogólnodostępnym forum nie oznacza to, że czegoś nie zauważam

Rowni i rowniejsi, podpowiem Ci Twoje zauwazanie nic nie daje.
Cytuj:
I reasumując - zapewne jest wiele for z o wiele doskonalszymi adminami i moderatorami.Takimi, którzy nie popełniają błędów, nie poddają się emocjom itp itd.

Dobrze wiesz o co chodzi, wiec po co ten tekst?
Nie wiem czy zauwazyles saxonie, ale sa modowie do ktorych pracy nikt sie nie czepia np.: rozalka, angua, mateola, elka, Asiennka... a sa tacy ktorzy budza kontrowersje.


Wt lis 04, 2008 22:37

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 10:00
Posty: 5103
Post 
W pierwszej chwili chciałem się ustosunkować do tego co napisałaś - ale po namyśle dochodzę do wniosku, że to chyba nie ma sensu, więc mimo wszystko odpowiem tak jak wcześniej:

Cytuj:
I reasumując - zapewne jest wiele for z o wiele doskonalszymi adminami i moderatorami. Takimi, którzy nie popełniają błędów, nie poddają się emocjom itp itd. Nikt nie ma obowiązku pisać tutaj - zawsze na te inne, doskonalsze i lepsze fora można się przenieść....


To ja kiedyś odpowiem przed Panem Bogiem, także za to jak kierowałem tym forum. I tylko On widzi wszystko - to co jest na ogólnym, na wewnętrznym i w prywatnych rozmowach.

Tyle z mojej strony w tym temacie.


Wt lis 04, 2008 23:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post 
zuco napisał(a):
Nie wiem czy zauwazyles saxonie, ale sa modowie do ktorych pracy nikt sie nie czepia np.: rozalka, angua, mateola, elka, Asiennka... a sa tacy ktorzy budza kontrowersje.


Nie tylko nikt się nie czepia, ale nawet wyraża uznanie dla ich pracy

zuco (w podanym wyżej linku) napisał(a):
Ja pragne wyrazic podziw dla calej moderacji! Np. dla takiego Spidiego, ktory pomimo tego, iz nie moderuje to wciaz moderuje rekoma zony. Chwala rozalce za taki podwojny trud. Zielonej mrowce za ciagle odsylanie. Mateoli za wsparcie w uzalaniu sie dla niektorych osob w "rodzinie chrzescijanskiej". Szumiemu, ktory mimo iz popelnia czasami bledy teologiczne to i tak wie lepiej!:)
Wszyscy jestescie wspaniali. Nawet nieomylna Asienkka, ktora tak wspaniale potrafi nie przyznawac racji!
zuco


Dodałbym komentarz od siebie, ale chyba dość już złośliwości w tym wątku, więc ograniczyłem się do wytłuszczeń ;)


Śr lis 05, 2008 10:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 10:00
Posty: 5103
Post 
Przypominam, że ten dział dotyczy Moderacji forum wiara.pl a nie innych for


Śr lis 05, 2008 22:37
Zobacz profil
Post 
Sam zaczales saxonie.

SweetChild, ale ja sie wszystkich czepiam;] dlatego ten wykaz nic nie wprowadza, poza tym rozalki sie nie czepilam i mateoli tak naprawde tez nie;d;p


Śr lis 05, 2008 22:52
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 22, 2008 10:34
Posty: 3243
Post 
Saxon moj pierwszy post dotyczyl Was i Waszej oceny przytoczonego
przykladu. Uwazasz, ze nie mozna czynic takich zabiegow? Czy to
forum jest odizolowane od swiata, czy tylko niezrecznie oceniac "kolegow"?


Śr lis 05, 2008 23:10
Zobacz profil
Post 
Ej, a ja myślałem, że forum ma służyć do dyskusji, zmiany stanowisk, prezentowania opinii itp... Od rozwiązywania problemów chyba jesteśmy my sami (przynajmniej mi się tak wydaje)...

A rola moderatorów jak pamiętam była głównie rolą stróżów porządku, a nie stróżów sumienia (w końcu to nie duchowni)...

Ale to nie pierwszy raz, kiedy akacja chciałaby zobaczyć forum jako wyrocznię moralną, a co za tym idzie wywalić 90% użytkowników, 99% moderatorów i zmienić to w kółko wzajemnej adoracji.

Szukanie jasnej odpowiedzi: to do Biblii albo do księdza. Ewentualnie w paru kwestiach do książek. Lub "zapytaj.wiara.pl" albo jakoś tam...

na forum dyskusyjnym się... o zgrozo! dyskutuje ;)


Crosis


Cz lis 06, 2008 17:28
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 28, 2008 19:25
Posty: 731
Post 
Tak swoją drogą... skąd tyle wiedzy na tematy religijne u baranka?
Tzn. pomijam tu fakt czy się myliła, czy nie, ale jej odpowiedzi są zazwyczaj bardzo precyzyjne, szybkie i dotyczą naprawdę różnych tematów (z mianownikiem wspólnym w religii). Jak to tak? Moze sama zaspokoi moją ciekawość?

_________________
Prof. dr hab. Joanna Senyszyn:
"Gdyby głupota miała skrzydła, minister Kopacz fruwałaby niczym gołębica."
http://powiedz-nie.c0.pl/


Cz lis 06, 2008 19:51
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL