Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 22:18



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Gdzie jest opcja "edytuj"? 
Autor Wiadomość
Post 
A ja widziałam. Widziałam jak pewien Pan, na pewnym katolickim forum postanowił się z nim rozstać i "zabrać" ze sobą swoje posty. Kasować nie mógł (nie ma tam takiej opcji), więc wchodził i w każdym poście zmienił poprzednią treść na jedną literkę, kropkę, albo jakis inny znaczek. Posypały się wszystkie wątki.

Na innym forum podobny myk wykonała pewna pani. Tyle, że istniała tam opcja "kasuj", więc po prostu skasowała wszystko co napisała.


Pt lip 24, 2009 8:33
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 04, 2009 15:55
Posty: 728
Post 
Monika75 napisał(a):
A ja widziałam. Widziałam jak pewien Pan, na pewnym katolickim forum postanowił się z nim rozstać i "zabrać" ze sobą swoje posty. Kasować nie mógł (nie ma tam takiej opcji), więc wchodził i w każdym poście zmienił poprzednią treść na jedną literkę, kropkę, albo jakis inny znaczek. Posypały się wszystkie wątki.
Na Forum RJ. Też widziałem. Jak ktoś ma atak ostrej paranoi, to się na to nie poradzi.

Ale...

Ale podawanie takiego argumentu też źle świadczy o argumentującym. Bo likwidacja znaczącego udogodnienia z powodu czyjegoś wyskoku też jest czymś dziwacznym. Na Forum RJ nie zlikwidowano opcji edytowania postów z tego powodu.

_________________
Obrazek
Ten post jest opublikowany na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne 3.0 Polska.


Pt lip 24, 2009 9:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post 
Kancermeister napisał(a):
Ale podawanie takiego argumentu też źle świadczy o argumentującym. Bo likwidacja znaczącego udogodnienia z powodu czyjegoś wyskoku też jest czymś dziwacznym.


Ale to nie jest argument w dyskusji głównej, a jedynie kontrargument na obalający błędny argument Witolda

Witold napisał(a):
Urojenie o możliwości zaistnienia takiej sytuacji, zaistniało tylko tutaj.


Jak widać sytuacja zaistniała, więc nie można mówić o urojeniu.


Pt lip 24, 2009 9:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 04, 2009 15:55
Posty: 728
Post 
SweetChild napisał(a):
Ale to nie jest argument w dyskusji głównej, a jedynie kontrargument na obalający błędny argument Witolda
Napij się kawy i zastanów się.

_________________
Obrazek
Ten post jest opublikowany na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne 3.0 Polska.


Pt lip 24, 2009 10:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post 
Kancermeister napisał(a):
SweetChild napisał(a):
Ale to nie jest argument w dyskusji głównej, a jedynie kontrargument na obalający błędny argument Witolda
Napij się kawy i zastanów się.


Za dużo nakombinowałem i nie przeczytałem przed wysłaniem ;) Miało być:

Ale to nie jest argument w dyskusji głównej, a jedynie kontrargument obalający błędny argument Witolda.

W pierwotnej wersji było:

Ale to nie jest argument w dyskusji głównej, a jedynie kontrargument na błędny argument Witolda.


Pt lip 24, 2009 10:16
Zobacz profil
Post 
Kancermeister napisał(a):
Na Forum RJ. Też widziałem.


Forum z mojego postu, to nie forum RJ, tylko jedno z for diecezjalnych.
Skoro Ty widziałeś takie coś na forum RJ, ja na dwóch innych forach, to jednak nie są to takie odosobnione przypadki.


Pt lip 24, 2009 10:19

Dołączył(a): Cz cze 21, 2007 10:58
Posty: 468
Post 
Monika75 napisał(a):
Kancermeister napisał(a):
Na Forum RJ. Też widziałem.


Forum z mojego postu, to nie forum RJ, tylko jedno z for diecezjalnych.
Skoro Ty widziałeś takie coś na forum RJ, ja na dwóch innych forach, to jednak nie są to takie odosobnione przypadki.


Ja coś takiego tez widziałem. Ale zgadzam się, że może taka sytuacja wyglądać na nieprawdopodobną.

_________________
Smok Eustachy
http://smocze.opary.salon24.pl/
http://blog.wiara.pl/SmoczeOpary


Pt lip 24, 2009 11:45
Zobacz profil
Post 
Wystarczy wejść sobie na ten temat:

viewtopic.php?t=12869&start=0

I przekonać się ilu ludzi zostało usuniętych z forum za Trolling.

To że tutaj zacznie się zamęt po wprowadzieniu opcji "edytuj" lub jak by chcieli inni "ignore" jest bardzo prawdopodobne.

A powyżej koledzy i kolażanki podali już przykłady takich przypadków, wbrew temu co sugerował Witold, że moje domysły są "Urojeniem" co tylko tu się pojawiły w mojej głowie.

Na tym forum istnieje opcja: "Podgląd" mozna zobaczyć i gdy wszystko pasuje, to po namyśle wysłać, nie potrzeba dodatkowych opcji.


Pt lip 24, 2009 21:55
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 21:55
Posty: 409
Post 
Monika75 napisał(a):
A ja widziałam. Widziałam jak pewien Pan, na pewnym katolickim forum postanowił się z nim rozstać i "zabrać" ze sobą swoje posty. Kasować nie mógł (nie ma tam takiej opcji), więc wchodził i w każdym poście zmienił poprzednią treść na jedną literkę, kropkę, albo jakis inny znaczek. Posypały się wszystkie wątki.

Na innym forum podobny myk wykonała pewna pani. Tyle, że istniała tam opcja "kasuj", więc po prostu skasowała wszystko co napisała.

W przypadku ograniczenia czasu edycji - nie ma takiego niebezpieczeństwa.

_________________
I recognise...
Myself in every stranger's eyes


So lip 25, 2009 12:13
Zobacz profil
Post 
Dowolny problem można skutecznie oprogramować. Zrozumcie ludzie, że tutejsze moderatorki po prostu nie kapują tego, a informatykowi to na rękę. Skoro może nastąpić atak związany z kasowaniem wszystkim postów, wystarczy dać ograniczenie, że post może być kaoswany przez 30 minut od wysłania, bądź do momentu aż inna osoba odpisze, bądź jedno i drugie. Bądź zgodnie z innym, wymyślonym i odpowiednim rozwiązaniem.
Ale to trzeba myśleć konstruktywnie a tutejsza ekipa myśli wyłącznie jak bronić status quo. Taką postawę mogła stworzyć wyłącznie grupa polskich katolików, która generalnie jest zorientowana na bronienie status quo a ich spontaniczne bronienie tegoż jest po prostu symptomatyczne.


So lip 25, 2009 16:11
Post 
A wiesz witold, ostatni post mnie przekonał... Ograniczenie czasowe co do edycji.

Ok. Nastawmy np: 5 - 7 minut tak że po wysłaniu jak coś nie pasuje, to jest czas na zmianę.

Ale nie dłużej.
Jeśli by7ło by ograniczenie czasowe to ten problem się nie pojawi... więc nie ma problemu.


So lip 25, 2009 20:01
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 04, 2009 15:55
Posty: 728
Post 
Sebastian88 napisał(a):
A wiesz witold, ostatni post mnie przekonał... Ograniczenie czasowe co do edycji.

Ok. Nastawmy np: 5 - 7 minut tak że po wysłaniu jak coś nie pasuje, to jest czas na zmianę.

Ale nie dłużej.
Jeśli by7ło by ograniczenie czasowe to ten problem się nie pojawi... więc nie ma problemu.
Raczej proponowałbym ograniczenie do pierwszej odpowiedzi. Żeby potem nie można było fałszować swoich intencji. Podobna zasada funkcjonuje na forach o zupełnie innym skrypcie, np. na Gronie i całkiem dobrze zdaje egzamin.

_________________
Obrazek
Ten post jest opublikowany na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne 3.0 Polska.


So lip 25, 2009 23:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 31, 2009 4:54
Posty: 1993
Post 
Ja tam nie wymiękam i walę ze trzy posty jak leci. A co ? Nie ma edycji to robię dopiski. Dzięki temu już uzbierałem ponad trzysta postów. Nie ma to jak ilość a nie jakaś tam marna jakość nie ? A tak na poważnie. Dziwię się tej manii prześladowczej że niby tu przyjdą jacyś co to będą ślady zacierać posty edytować po kryjomu w nocy. Mania prześladowcza jak nic i syndrom oblężonej twierdzy. Kiedyś się mówiło że prawdziwa cnota krytyk się nie boi ale widać że to już przeszłość.


N lip 26, 2009 12:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post 
PTRqwerty napisał(a):
Dowolny problem można skutecznie oprogramować. Zrozumcie ludzie, że tutejsze moderatorki po prostu nie kapują tego, a informatykowi to na rękę.


Pewnie, kiedyś to tu byli światli moderatorzy, a przynajmniej jeden taki. Aż dziw, że bez niego to forum jeszcze nie padło ;-)

PTRqwerty napisał(a):
Ale to trzeba myśleć konstruktywnie a tutejsza ekipa myśli wyłącznie jak bronić status quo.


Tak jak konstruktywnego myślenia i umiejętności przewidywania konsekwencji własnych poczynań wymaga wysyłanie postów bez możliwości ich edycji. Czy tak trudno opanować korzystanie z opcji "Podgląd"?

CzłowiekBezOczu napisał(a):
Kiedyś się mówiło że prawdziwa cnota krytyk się nie boi ale widać że to już przeszłość.


Kiedyś jak się przytaczało jakieś przysłowie, to wypadało mniej więcej znać jego sens. Ale widać że to już przeszłość ;)


Pn lip 27, 2009 9:31
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL