Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 16, 2024 17:51



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Gdzie jest opcja "edytuj"? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Nie przesadzajmy, nie żądajmy zbyt wiele - bo się rozmyślą.

Niech włączą najpierw istniejące w obecnej wersji forum przydatne rzeczy - choćby właśnie edycję.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


N gru 28, 2008 16:53
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 19, 2004 19:24
Posty: 3644
Post 
Ja nie mogę :D Czemu mnie to już nie dziwi, że znowu wyszła dyskusja o edycji postów? :D
Ogólnie mało co mnie już dziwi na tym forum. Oj, niedobrze się dzieje, niedobrze.
Ja każdy swój post czytam przed wysłaniem, a jestem już na tym forum ze 4 lata.
Blablać można sobie na czacie, a forum zobowiązuje chyba do przemyślenia tego, co się pisze. Chyba że się mylę, hę?

_________________
Co dalej za zakrętem jest?
Kamieni mnóstwo
Pod kamieniami leży szkło
Szło by się długo
Gdyby nie to szkło, to by się szło... ♪


N gru 28, 2008 17:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz gru 07, 2006 8:54
Posty: 3956
Post 
Cytuj:
Ja nie mogę Suszę zęby Czemu mnie to już nie dziwi, że znowu wyszła dyskusja o edycji postów?


Hm, może dlatego, że tej edycji nie ma?

Cytuj:
Ja każdy swój post czytam przed wysłaniem, a jestem już na tym forum ze 4 lata.


Z całym szacunkiem, ale nie każdy musi być Tobą.

Cytuj:
Blablać można sobie na czacie, a forum zobowiązuje chyba do przemyślenia tego, co się pisze. Chyba że się mylę, hę?


Rozumiem, że nie miałaś nigdy tak, że po wysłaniu posta przypomniało Ci się coś co chciałabyś jeszcze dodać?

_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln


N gru 28, 2008 17:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr gru 24, 2008 11:14
Posty: 4800
Post 
rozalka napisał(a):
Blablać można sobie na czacie, a forum zobowiązuje chyba do przemyślenia tego, co się pisze. Chyba że się mylę, hę?


Owszem mylisz się... na każdym forum jest opcja "edytuj", tylko to jest jakimś takim dziwnym przypadkiem. To właśnie zaleta słowa pisanego, że popełnione błędy można zawsze poprawić.
Tym bardziej że na czatach nie ma opcjii "edytuj", to też tam możemy sobie blablać, a tutaj na forum, w razie popełnienia błędu w poście, powinniśmy mieć możliwość jego poprawienia.


N gru 28, 2008 17:26
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 19, 2004 19:24
Posty: 3644
Post 
Mroczny Pasażer napisał(a):
Rozumiem, że nie miałaś nigdy tak, że po wysłaniu posta przypomniało Ci się coś co chciałabyś jeszcze dodać?

Oczywiście, że miałam. Wystarczy napisać wtedy nowego posta. Czy jest to jakiś problem?

_________________
Co dalej za zakrętem jest?
Kamieni mnóstwo
Pod kamieniami leży szkło
Szło by się długo
Gdyby nie to szkło, to by się szło... ♪


N gru 28, 2008 17:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz gru 07, 2006 8:54
Posty: 3956
Post 
rozalka napisał(a):
Mroczny Pasażer napisał(a):
Rozumiem, że nie miałaś nigdy tak, że po wysłaniu posta przypomniało Ci się coś co chciałabyś jeszcze dodać?

Oczywiście, że miałam. Wystarczy napisać wtedy nowego posta. Czy jest to jakiś problem?


Dla mnie żaden, ale w ten sposób tworzy się burdel. Zwłaszcza wtedy kiedy po nowym poście przypomni się coś jeszcze co chcialoby się dodać. ;>

Podajcie mi chociaż trzy plusy braku edycji, ale takie przekonujące trzy.

_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln


N gru 28, 2008 17:34
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
Dla mnie żaden, ale w ten sposób tworzy się burdel.

Burdel bedzie z dycja i bez edycji i Ty dobrze o tym wiesz. :P


Pn gru 29, 2008 10:36

Dołączył(a): Śr gru 24, 2008 11:14
Posty: 4800
Post 
Więc lepiej wybrać mniejszy burdel i pisać mniej postów jeden pod drugim.


Pn gru 29, 2008 14:12
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post 
Mroczny Pasażer napisał(a):
Podajcie mi chociaż trzy plusy braku edycji, ale takie przekonujące trzy.


Nie można zmienić raz wysłanego postu. Jeden plus ale na tyle przekonujący, że przebija wszystkie minusy :-D


Pn gru 29, 2008 14:49
Zobacz profil
Post 
Dlatego dawno temu proponowałem rozwiązanie proste i przyjemne. Jest mod do phpBBx, który pozwala na ustawienie interwału czasowego, w jakim post może być zmieniany.

Drugą zaletą tego moda jest możliwość zablokowania edycji posta niezależnie od mijających sekund, jeśli tylko ktoś na dany post odpowiedział.

Proste i przyjemne.

Mimo to dla mnie brak edycji nie jest aż takim problemem i jak najbardziej zgadzam się ze Sweetem - brak możliwości edycji posta jest po prostu plusem.

Jedyne rozwiązanie które wg mnie może pogodzić użytkowników i moderatorów, ale też utrzyma sens i przejrzystość dyskusji to taka modyfikacja.

Ale niech nikt Wam nie wmówi, że rozważanie wprowadzenia edycji to "unowocześnianie" jak to powiedział szumi.

Crosis


Pn gru 29, 2008 14:54

Dołączył(a): Cz gru 07, 2006 8:54
Posty: 3956
Post 
SweetChild napisał(a):
Mroczny Pasażer napisał(a):
Podajcie mi chociaż trzy plusy braku edycji, ale takie przekonujące trzy.


Nie można zmienić raz wysłanego postu. Jeden plus ale na tyle przekonujący, że przebija wszystkie minusy :-D


No nie baudzo właśnie, to raczej minus jest. :S

_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln


Pn gru 29, 2008 14:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post 
Mroczny Pasażer napisał(a):
No nie baudzo właśnie, to raczej minus jest. :S


Jak widać, zależy od punktu widzenia. Mój akurat w tym względzie jest zbieżny z punktem Crosisa. I nie chodzi mi tu nie tylko o posty innych użytkowników, ale i o moje własne.

Nie rozumiem za to, dlaczego pisanie kilku kolejnych postów przez tego samego użytkownika miałoby być jakimś istotnym minusem.

Ale kwestia edycji postów czy jej braku nie jest dla mnie szczególnie istotna, jak zostanie wprowadzona, to nie będę protestował.


Pn gru 29, 2008 15:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 04, 2009 15:55
Posty: 728
Post 
Wersja phpBB obowiązująca na tym forum 2.0 z 2002 roku. Na stronach phpBB można znaleźć stabilną wersję 3.0.5 oraz paczki językowe i do automatycznej aktualizacji. Nic więc prostszego, niż zaktualizować forum i cieszyć się możliwościami. Opieranie się zmianą mogłoby nasuwać przypuszczenie, że dokonano zmian ingerujących w strukturę forum w sposób naruszający licencję phpBB (i oczywiście czyniących aktualizację niemożliwą), co mam nadzieję, nie jest prawdą. Tak się jednak składa, że wszelkie inne argumenty nie mają sensu i przypominają spór, "czyja wiara lepsza".

_________________
Obrazek
Ten post jest opublikowany na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne 3.0 Polska.


Cz lip 23, 2009 20:44
Zobacz profil
Post 
Ja jestem przeciw opcji "EDYTUJ" bo później zacznie się zmienanie treści poprzedniego postu i zrobi się prawdziwy Bałagan, ludzie wtcofią swoje wypowiedzi a potem będą pisali "A gdzie to napisałem".

Ta opcja wprowadzi chaos.


Cz lip 23, 2009 23:39

Dołączył(a): Śr gru 24, 2008 11:14
Posty: 4800
Post 
Opcja "edytuj" jest dostępna na chyba każdym forum phpBB poza tym jednym. I jakoś jeszcze nigdy nie widziałem, żeby gdzieś były problemy z wypieraniem się swoich postów. Urojenie o możliwości zaistnienia takiej sytuacji, zaistniało tylko tutaj.


Pt lip 24, 2009 0:12
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL