Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 6:52



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 156 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
 Pytania do moderatora 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt lis 07, 2017 15:14
Posty: 415
Post Re: Pytania do moderatora
Małgosiaa napisał(a):
Paulito napisał(a):
Jaka jest Twoja definicja dowodu?

słownikowa
Paulito napisał(a):
Jaką jest definicja trollingu i konkretnie, które słowo wchodzi w jej zakres.

§ II/4. Na forum zabrania się:
- łamania prawa;
- wypowiedzi wulgarnych, obraźliwych, ośmieszających lub poniżających;
- werbowania do sekt;
- agitacji na rzecz poglądów i działań sprzecznych z zasadami wyznawanymi przez gospodarzy forum;
- trollingu (działań mających na celu wzniecenie kłótni internetowej); definicja tutaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/Trolling
Paulito napisał(a):
Czy chwat zgodnie z zasadą proprcjonalności otrzyma również ostrzeżenie za obrażanie mnie?

Nie, gdyż chwat przeprosił, a Ty nadal się awanturujesz.

Kpiny jakieś.

Proszę wskazać konkretnie, za co chwat przeprasza.Bo inaczej będę musiał ciągnąć
wątek, dopoki nie zrozumiesz definicji słowa "cymbał" I dlaczego nie ustosunkowałaś się do moich poprzednich argumentów?


So gru 09, 2017 8:30
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Pytania do moderatora
Awanturnictwa ciąg dalszy. W dodatku mściwość, co z pewnością nie jest nauczaniem Jezusa.
Jeszcze jeden post tego typu i będzie następne ostrzeżenie. Szybko dorobisz się bana. Zastanów się, czy chcesz tego.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So gru 09, 2017 8:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Pytania do moderatora
Paulito, proporcjonalności nie ma.

Po pierwsze, chwat w odróżnieniu od Ciebie, udowodnił zasadność użycia (na pewnym etapie) przez niego słowa cymbał: viewtopic.php?p=978207#p978207
Po drugie, przeprosił za nie.

Tak sobie myślę, że w całym tym sztucznym dymie, który Paulito robi, dziwnym trafem nie domaga się Paulito od jego rozmówcy, właśnie udowodnienia zasadności użycia "cymbał".
Jeżeli np. zauważyłem, że ktoś coś ukradł, to mogę go nazywać "złodziejem". Jeżeli ten ktoś czuje się pokrzywdzony, to w pierwszej kolejności żąda właśnie dowodów na bycie złodziejem, bo spodziewa się, że ich brak oczyści go z zarzutów. Natomiast w sytuacji, kiedy ja dowody na jego bycie złodziejem mam, to dalej mogę go tam nazywać.
Dlatego dziwię się, że Paulito nie domagał się ani raz dowodów na bycie cymbałem, a powinno to być pierwszą reakcją. Dlaczego? Czyżby wiedział Paulito, że dowód na jego bycie cymbałem istnieje i w tym momencie domaganie się przeprosin przez Paulito, będzie bezzasadne?

Niech więc Paulito doceni, że przeprosiny mimo wszystko otrzymał. Chwat uznał, że określenie Paulito "cymbałem" było niewłaściwe. Niewłaściwe w tym określeniu było to, że dotyczyło ono całej osoby Paulito, a de facto (w zamiarze chwata) komentowało jedną wypowiedź Paulito. W związku z tym, chwat uznał, że było nadużyciem i za nie przeprosił. Mimo wszystko, jako dowód odnoszący się do jednej nonsensownej wypowiedzi Paulito, można go uważać za zasadne.

Całkiem inaczej wygląda postępowanie Paulito.
Nie dość, że nie przedstawił Paulito dowodów na zasadność użycia pod adresem chwata "cwaniak, troll, łgarz", to mimo braku dowodów, utrzymuje Paulito, że "jego reakcja była uzasadniona", czyli zachowuje się Paulito tak, jakby przedstawił dowody - bo to one stanowią o zasadności reakcji, a przeprosił Paulito jedynie za reakcję emocjonalną - a to nie emocje Paulito były problemem. Emocje może sobie Paulito mieć jakie chce i za nie przepraszać nie trzeba.
Przepraszać trzeba za bezzasadne oskarżenia, kiedy nie potrafi się podać dowodów oskarżeń. No ale jak widać, teraz Paulito nie do końca wie, cóż to takiego są dowody i jaka jest definicja dowodu..? :) Jakie głupie pytanie będzie następne? Czy Paulito będzie pytał: "a któż to właściwie jest ten Paulito, który miałby przedstawiać dowody, czy ja go znam?" :)

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


So gru 09, 2017 9:03
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Pytania do moderatora
chwat napisał(a):
Mimo wszystko, jako dowód odnoszący się do jednej nonsensownej wypowiedzi Paulito, można go uważać za zasadne.

Ad personam nigdy nie jest zasadne. Można oceniać postawę, nie osobę.
@chwat, ten temat nie jest do dyskusji między userami, więc swoje uwagi do Paulito kieruj w wątku "Wzajemnie uwagi między użytkownikami".

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So gru 09, 2017 9:13
Zobacz profil
Post Re: Pytania do moderatora
Czemu osoba gdy dostanie bana na stałe nie może zrobić sobie nowego konta?


So gru 09, 2017 9:18
Post Re: Pytania do moderatora
Quinque napisał(a):
Czemu osoba gdy dostanie bana na stałe nie może zrobić sobie nowego konta?

Po co?...żeby dalej się wykłócać i pleść androny?


So gru 09, 2017 9:27
Post Re: Pytania do moderatora
Quinque napisał(a):
Czemu osoba gdy dostanie bana na stałe nie może zrobić sobie nowego konta?
Ponieważ idea stałego bana polega na wyeliminowaniu osoby, która szkodzi forum, a nie zablokowaniu nicka.


So gru 09, 2017 9:46
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Pytania do moderatora
Mam pewne 'pytanie do moderatora'.

Załóżmy, iż w wątku tematycznym ktoś napisałby post o następującej treści:

Cytuj:
Księża katoliccy to cudzołożnicy. Zdecydowana większość z kapłanów ma albo kochankę albo korzysta regularnie z usług prostytutek. Wiem to gdyż, bardzo często obracam się w środowisku kleru i poznałem wielu takowych osobników.



Pytanie: Czy powyższy post łamałby którykolwiek z punktów regulaminu? Jeżeli tak, to na jakie sankcje regulaminowe mógłby liczyć użytkownik, który opublikowałby taki post?

W gwoli ścisłości – treść owej powyższej, hipotetycznej wypowiedzi nie jest zgodna z moimi poglądami oraz doświadczeniami i sam takowej nigdy bym nie wystosował. Mowa tutaj o jedynie o regulaminowym podejściu do tego typu potencjalnej wypowiedzi.


Cz kwi 05, 2018 4:49
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Pytania do moderatora
Wygląda jak pułapka. Niemniej są tu chybione zarzuty o czyny niemoralne.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Cz kwi 05, 2018 9:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Pytania do moderatora
Nie wiem na czym ta "pułapka" miałaby polegać... Chcę jedynie poznać stosunek wykładni regulaminu do tego typu wypowiedzi – ciekawiło mnie to od dłuższego czasu i teraz mam okazję się dowiedzieć.

Soul33 napisał(a):
Niemniej są tu chybione zarzuty o czyny niemoralne.


Mimo wszystko uprzejmie proszę o nieco bardziej dokładne wytłumaczenie.
Dlaczego owe zarzuty określiłeś mianem "chybionych"? Który dokładnie punkt regulaminu jest tutaj według moderacji łamany?


Cz kwi 05, 2018 16:52
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Pytania do moderatora
Punkt na temat oszczerstwa.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Cz kwi 05, 2018 17:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Pytania do moderatora
Ale na czym to oszczerstwo ma konkretnie polegać w odniesieniu do podanego przeze mnie przykładu wypowiedzi?


Cz kwi 05, 2018 17:16
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Pytania do moderatora
Uogólnienie w pierwszym zdaniu, w rodzaju "X to złodzieje", a w drugim zarzut dotyczący większości, który jest poważnym zarzutem z moralnego punktu widzenia i nie jest prawdziwy (nie ma tam sensownego argumentu).

Do czego zmierzamy?

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Cz kwi 05, 2018 17:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Pytania do moderatora
Dziękuję za bardziej szczegółową odpowiedź. Zmierzamy wyłącznie do ustalenia jakie standardy obowiązują na forum.


Cz kwi 05, 2018 17:46
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Pytania do moderatora
@Iago pewnie pije do tezy @equuleuus o homoseksualistach.
No cóż...nie lubię takich przepychanek

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pt kwi 06, 2018 14:00
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 156 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL