Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 7:25



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 156 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
 Pytania do moderatora 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Pytania do moderatora
Soul33 napisał(a):
Wygląda jak pułapka. Niemniej są tu chybione zarzuty o czyny niemoralne.

Otwartym pozostaje pytanie, czy które opinie stanowią zarzuty i czy wszystkie zarzuty stanowią oskarżenia i wymagają dowodzenia przez stawiającego zarzuty.

Np. mogę napisać, że na podstawie obserwacji mojego podwórka właściciele psów generalnie nie sprzątają po swoich zwierzakach. Albo że na podstawie obserwacji mojego podwórka palacze generalnie rzucają niedopałki na ziemię. Albo że na podstawie obserwacji mojego podwórka coraz więcej ludzi ma samochody. Itp. itd.

Myślę, że trudno zdefiniować granicę między oskarżeniem, zarzutem a obserwacją własną. Oczywiście takie obserwacje mają znikomą wartość jako argumentacja w dyskusji, ale też chyba nie wymagają dowodzenia?


Pt kwi 06, 2018 14:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Pytania do moderatora
Czy zamieszczanie linków to filmików Karola Fijałkowskiego czy Łukasza Wybranczyka jest dozwolone?


Śr sie 10, 2022 22:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 23, 2003 0:41
Posty: 4100
Post Re: Pytania do moderatora
A w jakim celu chcesz umieścić te linki do filmików?

_________________
Mądremu tłumaczyć nie trzeba, głupi i tak nie zrozumie.


Śr sie 10, 2022 23:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Pytania do moderatora
Chciałbym poruszyć temat modernizmu w KK. Dosyć często kiedy piszę o piekle czy dogmacie "nie ma zbawienia poza kościołem" powołuję się na magisterium KK którego ustaleń nie można zmienić. Tymczasem moi adwersarze piszą o innym rozumieniu tych dogmatów współcześnie. Zarówno Fijałkowski jak i Wybrańczyk tłumaczą dlaczego nie można tego rozumieć inaczej niż pierwotnie znacznie lepiej niż ja bym umiał.
Poza tym wyszedłby mi z tego esej, a łatwiej obejrzeć filmik niż czytać długi tekst.


Cz sie 11, 2022 15:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Pytania do moderatora
afilatelista napisał(a):
Chciałbym poruszyć temat modernizmu w KK.

No to poruszaj i podawaj tekst.
afilatelista napisał(a):
Poza tym wyszedłby mi z tego esej, a łatwiej obejrzeć filmik niż czytać długi tekst.

O ile mnie pamięć nie myli jest to forum dyskusyjne, wiec jak chcesz możesz dyskutować z zachowaniem zasad określonych w regulaminie.
afilatelista napisał(a):
Zarówno Fijałkowski jak i Wybrańczyk tłumaczą dlaczego nie można tego rozumieć inaczej niż pierwotnie znacznie lepiej niż ja bym umiał.

Obaj panowie mają sporą elokwencję, trzeba to uczciwie przyznać, z erudycją jest już o wiele gorzej.
To co mi się nie podoba to naciąganie argumentów, gdy ich nie ma następuje jazda na emocjach, wyrywanie pojedynczych cytatów i manipulacja nimi.
Lubię ateistów bo oni uświadamiają mi jeszcze bardziej w co i jak wierzę.
Natomiast wyżej wymienieni to przedstawiciele sekciarskiego, fanatycznego ateizmu.
afilatelista napisał(a):
Czy zamieszczanie linków to filmików Karola Fijałkowskiego czy Łukasza Wybranczyka jest dozwolone?

W myśl tutejszego regulaminu jest to niedozwolone.

_________________
ksiądz


Pn sie 15, 2022 13:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Pytania do moderatora
bramin napisał(a):
Obaj panowie mają sporą elokwencję, trzeba to uczciwie przyznać, z erudycją jest już o wiele gorzej.
To co mi się nie podoba to naciąganie argumentów, gdy ich nie ma następuje jazda na emocjach, wyrywanie pojedynczych cytatów i manipulacja nimi.
Lubię ateistów bo oni uświadamiają mi jeszcze bardziej w co i jak wierzę.
Natomiast wyżej wymienieni to przedstawiciele sekciarskiego, fanatycznego ateizmu.

Śmiem się nie zgodzić. Zwlaszcza Karolowi trudno zarzucić fanatyzm. A argumenty obu są w punkt.
Cytuj:
W myśl tutejszego regulaminu jest to niedozwolone.

Przyjmuję do wiadomości. Jak będę miał więcej czasu to może poruszę ten temat własnymi słowami posiłkując się ich praca. A Ty bedziesz okazję udowodnić że argumenty są wyrwane z kontekstu.


Pn sie 15, 2022 14:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Pytania do moderatora
afilatelista napisał(a):
Zwlaszcza Karolowi trudno zarzucić fanatyzm.

Jemu mogę zarzucić nie tylko fanatyzm ale tez ignorancję i manipulowanie emocjami kiedy np. wymądrza się na temat nieczystości kobiet.
afilatelista napisał(a):
Przyjmuję do wiadomości.

Nie masz pojęcia jak się tym ucieszyłem :D .

_________________
ksiądz


Śr sie 17, 2022 9:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Pytania do moderatora
Bramin jak mam cztery odpowiedzi na moje posty od różnych, osób to jak mam odpowiadać? W jednym?


Wt sie 23, 2022 6:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Pytania do moderatora
Najlepiej w jednym, jeśli się nie da to w dwóch.
Ta zasada chroni wątek przed zalewaniem postami zbyt gadatliwych użytkowników, co zdarzało się dosyć często.

_________________
ksiądz


Śr sie 24, 2022 13:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Pytania do moderatora
Mam propozycję. Moglibyście dodać gdzieś np koło liczby postów miejsce na wpisanie wyznawanej Religi/wyznania/ braku religii? Bo często jest tak że dyskutuje z kimś zakładając że jest katolikiem, a okazuje się że głosi herezje i jestem zbity z tropu.


Pn paź 10, 2022 17:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Pytania do moderatora
Przepraszam, ze długo nie odpowiadałem. Nie było mnie prawie dwa tygodnie a później jakoś umknęło to mojej uwadze.
Pomysł nie jest taki zły. Problem w tym, ze sama deklaracja, iż ktoś jest katolikiem nie oznacza, ze nie będzie głosił herezji. Poza tym nie wszyscy chcą się jasno deklarować.
Jak ktoś chce zawsze może to umieścić w podpisie.

Taka klasyfikacja na pewnym forum katolickim wydaje mi się trochę dziwna.

_________________
ksiądz


Cz paź 27, 2022 11:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Pytania do moderatora
No właśnie tym polega mój problem, bo zakładam że dany użytkownik wypowiada się z punktu widzenia katolicyzmu a wielu głosi bardziej niezależne chrześcijaństwo, nawet jeśli formalnie jest katolikami i nawet chodzą do kościoła.

Jeśli ktoś zadeklaruje " niezależne chrześcijaństwo" to nie będę się czepiał. Ale jeśli ktoś deklaruje "katolicyzm" powinien uzasadnić dogmaty które musi głosić pod kara ekskomuniki.


Wt lis 01, 2022 9:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 09, 2015 13:51
Posty: 539
Post Re: Pytania do moderatora
bramin napisał(a):
Taka klasyfikacja na pewnym forum katolickim wydaje mi się trochę dziwna.

Mam podobne zdanie.
Ale też problem: Co z tymi, którzy jeszcze nie osiągnęli poziomu pozwalającego na deklarację? Co z szukającymi? Co ze ślepcami szukającymi drogi? Czy da się ich jakoś zaszufladkować?

_________________
Wierzący chrześcijanin, w szczególności katolik to ktoś,
kto codziennie i permanentnie stara się być coraz lepszym.


Wt lis 01, 2022 19:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Pytania do moderatora
afilatelista napisał(a):
No właśnie tym polega mój problem, bo zakładam że dany użytkownik wypowiada się z punktu widzenia katolicyzmu a wielu głosi bardziej niezależne chrześcijaństwo, nawet jeśli formalnie jest katolikami i nawet chodzą do kościoła.

Chrześcijaństwo tym bardziej "niezależne" to bardzo szerokie pojęcie od samego początku, nawet rzymski katolicyzm jest bardzo złożony, bogaty w różne odmiany, prądy, trendy, tendencje.
W sprawach zasadniczych, istotnych to jasna sprawa, nie ma tu miejsca na wiele dyskusji ale wiele spraw związanych z pewnymi tradycjami liturgicznymi, zwyczajami itp. wygląda trochę inaczej w różnych krajach, czy prowincjach kościelnych. Nie wszystko musi być na jedno kopyto i nie wszyscy musza nosić takie same mundurki jak w Chinach.
afilatelista napisał(a):
Ale jeśli ktoś deklaruje "katolicyzm" powinien uzasadnić dogmaty

Nie, nie musi uzasadniać żadnych dogmatów, co więcej, nie musi znać wszystkich dogmatów aby być zbawionym czy należeć do wspólnoty Kościoła.
afilatelista napisał(a):
powinien uzasadnić dogmaty które musi głosić pod kara ekskomuniki.
Nie musi głosić dogmatów, ma głosić Ewangelię.
No, pierwsze słyszę, ze ktoś może być ekskomunikowany jeśli nie głosi dogmatów, chyba nie jestem na bieżąco w tych sprawach :D
Idący napisał(a):
Ale też problem: Co z tymi, którzy jeszcze nie osiągnęli poziomu pozwalającego na deklarację?

Otóż to, rzeczywistości duchowej, nadprzyrodzonej nie da się kogoś sklasyfikować i zaszufladkować.
Zawsze w takich dyskusjach przypomina mi się scena z Ewangelii kiedy Apostołowie widzą jak inni ludzie nie należący do nich w imię Jezusa czynią cuda i powodowani zazdrością? strachem przed konkurencją? żądają od Jezusa żeby im tego zabronił. No bo jak to, oni nie należą do nas, nie chodzą z nami a robią takie rzeczy.

_________________
ksiądz


Wt lis 01, 2022 21:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Pytania do moderatora
bramin napisał(a):
afilatelista napisał(a):
Po pierwsze zauważ że analogia była luźna. Nigdzie nie napisałem że piszę o obrzezaniu.
Po drugie napisałem "obciąć sobie kawałek penisa". Obrzezanie polega na usunięciu napletka, a napletek to część penisa.

Piszesz głupoty o Biblii twierdząc a później robisz z innych idiotów. Dostajesz nieformalne ostrzeżenie.

Dalej nie rozumiem. Nie napisałem że obrzezanie to ucięcie kawałka penisa. Ale przyjmijmy że tak napisałem.
Czy napletek jest kawałkiem penisa?
Czy obrzezanie polega na obcięciu napletka?
Czy więc obrzezanie jest technicznie obcięciem konkretnego kawałka penisa?


N lis 06, 2022 21:40
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 156 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL